37

Dağıtım Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dağıtım Elemanı cancel
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Dağıtım Elemanı-Çanakkale
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Çanakkale İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Dağıtım Elemanı-Kurye/Görükle
Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Golf Dondurma
Dağıtıcı/Uşak
Golf Dondurma
Uşak İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Dağıtım Elemanı İş İlanları

Sipariş üzerine ürün sevkiyatını gerçekleştiren, gerekli materyalleri alıcı adrese ulaştıran dağıtım elemanı için farklı birçok şehirde çalışma olanağı bulunur. Dağıtım elemanı ihtiyacı duyan şirketler ilgili ürüne göre adayda çeşitli kriterler arar. Firmaların belirttiği nitelik ve becerilere uygun olman durumunda dağıtım elemanı iş ilanlarını araştırarak başvurularını tamamlayabilirsin. Farklı sektörlerde çalışma imkanı bulunan bu meslekte gerekli mesleki becerilere sahip olman durumunda kendine yer edinebilir ve gelişebilirsin. Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan firmalara ulaşarak bu meslek grubu için aranan kriterleri araştırabilir ve senin için uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin. Kargo, nakliyat veya gıda-içecek dağıtım şirketlerinin yayınlamış olduğu iş ilanlarına kariyer.net’den ulaşabilirsin.

Dağıtım Elemanı İş Olanakları

Farklı şehirlerde bulunan firmaların bünyesinde dağıtım elemanı olarak çalışmayı istiyorsan bu alanda yayınlanan birçok iş ilanı mevcuttur. Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan gıda şirketlerini, toptan firmaları, marketleri araştırarak yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilirsin. Burada bulunan şirketlerin bünyesinde dağıtım elemanı olarak çalışmak üzere müşterilerden alınan siparişler doğrultusunda ürün teslimatını ve dağıtımını gerçekleştirebilirsin. Bu şirketler senden alanında tecrübe sahibi olmanı ve kullanacağın araca uygun ehliyete sahip olmanı bekler. Bu alanda gereken mesleki tecrübeye sahip olduğunu düşünüyorsan kargo dağıtım elemanı ilanlarını inceleyebilir ve bu meslekte çalışma imkanı bulabilirsin.

Dağıtım Elemanı İş İlanlarında Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Farklı şirketlerin bünyesinde dağıtım elemanı olarak çalışmayı düşünen kişilerin iş başvurusu yaparken dikkat etmesi gereken detaylar bulunur.

  • Çalışmak istediğin bu sektörde başvuru yapacağın şirketleri araştırarak mülakat öncesi gereken hazırlıkları tamamlayabilir ve bu şirketin özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
  • Bu firmalar senden bir takım kriterlere sahip olmanı ister. Yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek senden beklenen eğitim seviyesi, ilgili belgeler veya iş tecrübeleri gibi bilgileri kariyer.net üzerinden oluşturduğun CV’ne detaylı olarak ekleyebilirsin.
  • İlaç dağıtım elemanı veya farklı sektörde bulunan dağıtım elemanı ihtiyacını araştırabilir ve bu şehirler için ulaşım imkanının uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin.

Dağıtım elemanı olarak hangi sektörlerde çalışma olanağı bulunur?

Farklı pek çok alanda ihtiyaç duyulan dağıtım elemanlarının çalışma alanları oldukça geniştir. Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan ilaç ve gıda şirketlerini, kargo firmalarını araştırabilir ve uygunluğun doğrultusunda kendine bu alanlarda iş imkanı bulabilirsin. Günümüzde pek çok alanda dağıtım elemanı ihtiyacı olduğu için arama yaptığın sektörleri genişletebilirsin. Kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlarda belirtilen detayları inceleyebilir, şirketlerin hangi departmanında çalışabileceğin konusunda bilgi sahibi olabilirsin.

Dağıtım elemanı görev ve sorumlulukları nedir?

Çalıştığı şirketin iş prensiplerine bağlı olarak görev ve sorumlulukları değişen dağıtım elemanlarının iş tanımı genel olarak müşteriler ya da firmalar tarafından verilen siparişin zamanında ve doğru bir şekilde dağıtımını sağlayarak teslimatı gerçekleştirmesidir. Sorumluluğunda bulunan ürün ya da materyallerin ilgili yerlere ulaşmasını sağlayan dağıtım elemanlarının çalıştıkları işyerine göre görev tanımları çeşitlilik gösterebilir.

Dağıtım elemanı olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Pek çok şirkette ve şehirde dağıtım elemanı için yayınlanan iş ilanları mevcuttur. Dağıtım elemanı iş ilanları İstanbul veya farklı şehirlerde bulunan şirketleri araştırarak senin için ulaşımın uygun olduğu ilanlara başvurunu tamamlayabilir ve bu meslekte kendine yer edinebilirsin. Ancak genel bir değerlendirme yaptığında ve kariyer.net’te yayınlanan iş ilanlarını incelediğinde İstanbul, Ankara İzmir, Eskişehir başta olmak üzere pek çok şehirde dağıtım elemanı olarak çalışabileceğini görebilirsin.

Dağıtım elemanı olarak çalışma alanları nedir?

Farklı alanda pek çok şirkette ihtiyaç duyulan meslekler arasında bulunan dağıtım elemanı için birçok iş ilanına ulaşabilirsin. Ürün dağıtımı, materyal dağıtımı, broşür dağıtımı gibi çalışma alanlarının bulunabildiği gibi yemek dağıtım elemanı iş ilanlarına da kolaylıkla ulaşabilirsin. Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan yemek şirketlerinin yayınladığı iş ilanlarını kariyer.net’ten inceleyerek kendine bu alanlarda çalışma olanağı bulabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dağıtım elemanı olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Dağıtım elemanı olarak çalışabilmek için bazı belgeleri temin etmek şarttır. Bu meslek için öncelikle kullanılacak araca uygun tipte ehliyete sahip olmak gerekir. Ehliyetin yanı sıra SRC ve psikoteknik belgeleri dağıtım elemanlarında bulunmalıdır. Diğer yandan dağıtım elemanı adaylarından istenen belgeler, firmaya bağlı olarak belli ölçüde farklılık gösterebilir.

Dağıtım elemanları hangi sektörlerde çalışabilir?

Dağıtım elemanı pozisyonunda çalışabilecek adaylar, birçok sektörde iş imkanı bulabilir. Gıda, sanayi ve taşımacılık sektörü dağıtım elemanlarına en çok ihtiyaç duyulan alanlar arasında yer alır. Adaylar Kariyer.net üzerinden dağıtım elemanı iş ilanlarına ulaşabilir. Ayrıca filtreleme yöntemi ile kişiler, aradığı sektördeki iş ilanlarını listeleyebilir.

Dağıtım elemanlarının görevleri nelerdir?

Dağıtım elemanı pozisyonunda çalışanların bazı görevleri ve sorumlulukları bulunur. Firmanın sevkiyatlarını zamanında ve eksiksiz gerçekleştirmek, sevk edilen ürünlerin irsaliyelerini ve faturalarını kontrol etmek bu pozisyonda çalışan kişilerin görevlerinin başında gelir. Ayrıca dağıtım sırasında kullandığı aracın bakımını ve temizliğini yapmak; onarım, sigorta, egzoz muayenesi, vize gibi işlemleri takip etmek dağıtım elemanlarının görevleri arasında yer alabilir.

Dağıtım elemanı iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler nelerdir?

Dağıtım elemanı iş ilanlarında adaylarda aranan kriterler iş verenin ihtiyacına ve çalıştıracağı alana göre değişkenlik gösterir. Dağıtım sırasında kullanılacak araca uygun ehliyete sahip olmak her iş ilanında görülen ortak kriterdir. Kamyon ve çekici kullanacak kişilerin C sınıf sürücü belgesine sahip olması gerekir. C sınıf sürücü belgesine sahip kişiler aynı zamanda B, B1, C1, F, M sınıfına ait olan araçları da kullanabilirsin. Römork ya da yarı römork kullanmak için CE sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak şarttır.

notifications İş Alarmı kur