118

Dağıtım Şoförü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dağıtım Şoförü cancel
PİRİM GIDA VE MEŞRUBAT SANAYİ VE TİCARETA.Ş.
Dağıtım Personeli
PİRİM GIDA VE MEŞRUBAT SANAYİ VE TİCARETA.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Ervin Meşrubat San. ve Tic.Ltd. Şti
Coca-Cola Dağıtım Şoförü
Ervin Meşrubat San. ve Tic.Ltd. Şti
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

M

Şehirlerarası Sevkiyat Şoförü
MEDNAK NAKLİYAT
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Dağıtım Şoförü İş İlanları

Hizmet sektöründe yer alan bazı şirketler, ürünlerini şubelerden alıp müşterilerine teslim eder. Bunun için de araç kullanmayı bilen ve ehliyet sahibi şoför adaylara ihtiyaç duyulur. Ayrıca depo ve antrepolarda lojistik alanında çalışan dağıtım şoförleri, sevkiyat sağlanan ürünleri güvenle taşımalıdır. Büyük antrepo ve depolardan ürünlerin çıkışını yapan firmalar, dağıtım şoförleri aracılığıyla ürünlerin müşteriye veya şirketin farklı şubelerine teslim edilmesini sağlar. Yiyecek ve içecek sektöründe de çalışan dağıtım şoförleri, genellikle şirket bünyesinde yer alan dağıtım aracını kullanır. Senin de dağıtım şoförü olmak için gerekli araç ehliyetlerin varsa güncel dağıtım şoförü iş ilanlarını inceleyebilirsin. Ayrıca dağıtım şoförü iş ilanlarına başvuru yaparak farklı şehirler ve semtlerde çalışma fırsatı elde edebilirsin. 

Dağıtım Şoförü Ne İş Yapar?

Araç kullanma ehliyeti olan kişilere şoför denir ve dağıtım şoförü de çeşitli ürünlerin bir noktadan diğer noktaya dağıtılmasında görev yapar. Müşterinin online sipariş verdiği ürünlerin sevkiyatını, irsaliye üzerinden karşılaştırarak sayımını yapan dağıtım şoförü, ürünleri depo sorumlularından eksiksiz alır ve yerine teslim eder. Bazı firmalarda çalışan dağıtım şoförleri ürünleri araca yüklemekten sorumludur ancak depo veya antrepo gibi yerlerde sevkiyatı hazırlayıp yükleyen başka çalışanlar bulunur. Sevkiyatı yapılan ürünleri hasarsız ve zamanında teslim etmek de dağıtım şoförünün yaptığı işler arasında yer alır. Fabrikalar bünyesinde çalışan dağıtım şoförleri de fabrikalardan ürünleri teslim alarak ilgili şubelere götürür. Otomobil, kamyon veya tır gibi araçları kullanan dağıtım şoförleri, lojistik alanında önemli yere sahip meslekler arasındadır. Şehir içi ve şehir dışı çalışan dağıtım şoförleri, şehir içinde market, bakkal, restoran, pastane gibi iş yerlerine gelen siparişleri, müşterilere iletir. Şehirler arası sevkiyatlarda çalışan dağıtım şoförleri uzun saatler tır sürer. Dağıtım şoförü olarak sen de çalışmak istersen dağıtım şoförü eleman arayanları filtreleyebilirsin ve şirketlerin aradığı kriterlere uygunsan iş ilanlarına başvurabilirsin. Motorlu taşıtları kullanarak kara yolu üzerinden dağıtım yapan dağıtım şoförü, çalıştığı yere bağlı olarak sevkiyat hazırlama işleminden de sorumludur. Motorlu taşıtları kullanmak için gerekli ehliyetlerin varsa sen de dağıtım şoförü iş başvurusu yapabilirsin.

Dağıtım Şoförlerinin Çalışma Koşulları Nasıldır?

İş hayatında çalışma ortamı ve koşullarını belirleyen en temel faktör çalışılan kurumdur ve kurumun çalışma prensibine göre bu koşullar da değişir. Dağıtım şoförlerinin çalıştığı yer, eğer şehir içinde ise konaklama ihtiyacına gerek kalmaz ancak şehir dışı sevkiyatlara giden dağıtım şoförlerinin konaklamalı çalışması gerekir. Dağıtım işinde çalışılan iş yeri koşulların belirlenmesinde en aktif rolü oynar ve pastanede çalışan dağıtım şoförü ile fabrikada çalışan dağıtım şoförünün yaptığı işler benzer olsa da çalışma koşulları farklıdır. Küçük firmalarda ürün sevkiyatının yüklemesini kendi yapan dağıtım şoförleri, antrepo, depo veya fabrika gibi yerlerde yüklemeyi kendi yapmaz. Bunun yerine forklift gibi cihazlar kullanılır. Bu da çalışma koşullarını değiştirir. Sen de kariyerini bu noktadan ilerletmek istersen, dağıtım şoförü ilanlarını inceleyebilirsin. Şehrinde yer alan şirketlerin iş ilanlarına dağıtım şoförü iş başvurusu yaparak iş imkânlarından faydalanabilirsin. 

Dağıtım Şoförü Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Dağıtım şoförü olarak çalışmak için gerekli olan en temel belge ehliyettir. En az B sınıfı ehliyete sahip ve sürüş deneyimi olan adaylar, dağıtım şoförü olabilir. Ayrıca dağıtım şoförü olmak için yük taşıma belgesi anlamına gelen SRC belgesine sahip olmak da gerekir. Dağıtımın yapılacağı araca göre ehliyetin ve SRC belgesinin sınıfı değişir. SRC belgesi, 5 türdür ve şirketler belgelerin kaçıncı seviyesini istediğini iş ilanlarında belirtir. Bakanlık tarafından yapılan sınava girerek alınan belge, şehirler arası dağıtım şoförü olarak çalışmaya imkân sağlar. Sabır işi olan dağıtım şoförü mesleğini yapmak isteyen kişilerin psikoteknik belgesine de sahip olması gerekir. En güncel dağıtım şoförü iş ilanlarını inceleyerek şirketlerin senden beklediği eğitim ve belgeleri detaylı bir şekilde öğrenebilirsin ve belgelerin tamsa dağıtım şoförü iş ilanları yeni olanlarına başvurabilirsin. 

Dağıtım şoförü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

kariyer.net’i ziyaret ederek pek çok şirketin yayınlamış olduğu dağıtım şoförü iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin. Dağıtım şoförü iş ilanları bugün yayınlananları filtreleyebilir ve başvuru yapabilirsin. Sayfanın sol kısmında bulunan şehir, pozisyon, çalışma şekli gibi filtreleri kullanarak senin için en uygun olan iş ilanlarına başvurabilirsin.  

Dağıtım şoförü iş ilanlarında aranan nitelikler nelerdir?

Dağıtım şoförü iş ilanlarında aranan niteliklerin başında, taşıma ve dağıtım yapmak için gerekli olan ehliyete ve belgelere sahip olmak gelir. Ayrıca dağıtım yapılacak araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve erkek adaylar için de askerlik görevini yerine getirmek gerekir. Sürüş sırasında sürücünün davranış biçimini ölçen psikoteknik belgesi de aranan kriterler arasında yer alır. 

Dağıtım şoförü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İlgili şirket araçlarını kullanmak için gerekli ehliyete sahip olan adaylar ve SRC belgeleri güncel olan kişiler, dağıtım şoförü iş ilanlarına başvuru yapabilir. Sen de gerekli belge ve bilgilere sahip isen bu ilanlara başvurarak çalışmaya başlayabilirsin. kariyer.net’te CV oluşturan adaylar, şirketlerin iş ilanlarına başvuru yapabilir. 

Dağıtım şoförü olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Adaylar, Türkiye’nin dört bir yanında dağıtım şoförü olarak çalışabilir ve iş ilanlarında filtreleme yaparak dağıtım şoförü iş ilanları Bursa, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde yer alan ilanları inceleyebilir. Ticaret hayatında aktif olarak yer alan Kocaeli’de yaşıyorsan, Kocaeli dağıtım şoförü iş ilanlarıinceleyebilirsin. Balıkesir’de ikamet ediyorsan da Balıkesir dağıtım şoförü iş ilanlarına başvurabilirsin ve şehrinde sen de bu mesleği yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dağıtım şoförü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Dağıtım şoförü meslek dalı, firmalar tarafından üretilen ürünlerin alıcılara iletilme sürecinde önemli bir rol oynar. Adaylar, mesai saatleri içerisinde tüm ürünleri fabrikalardan alarak dağıtım noktalarına bırakır. Dağıtım şoförü olarak çalışacak kişiler, bazı koşullara göre seçilir. İyi seviyede araç kullanımına hakim ve dağıtım yapılan bölgeyi iyi tanıyan kişiler, öncelikli adaylar arasında bulunur. Zamanı iyi değerlendiren ve iş disiplinine sahip olanlar da bu meslek için tercih edilen kişiler arasında bulunur. Sen de dağıtım şoförü olarak çalışacak kişilerin sahip olması gereken kriterlere sahipsen, iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. İstanbul, Ankara, İzmir ya da Bursa gibi şehirlerde dağıtım şoförü olarak göreve başlayabilirsin.

Dağıtım şoförü iş ilanlarına başvurmak için hangi belgeler gereklidir?

Dağıtım şoförü olarak görev almak istiyorsan öncelikle sahip olman gereken bazı belgeler bulunur. Bunlardan ilki araç kullanmak için gerekli olan ehliyettir. Kullanacağın araca göre alman gereken ehliyet sınıfı da değişim gösterir. A1 ya da B gibi ehliyet sınıflarından birini alarak göreve başlayabilirsin. Sahip olman gereken bir diğer belge ise SRC'dir. SRC, şoför olarak çalışmak isteyen herkesin sahip olması gereken ve mesleki yeterlilik anlamına gelen bir belgedir. Sen de bu belgelere sahipsen dağıtım şoförü iş ilanlarına başvurabilir ve çalışmaya başlayabilirsin.

Dağıtım şoförü iş ilanlarına nasıl başvurulabilir?

Dağıtım şoförü iş ilanlarına ulaşmak ve başvurmak için Kariyer.net sitesini ziyaret edebilirsin. Sayfa üzerinde listelenen ilanları inceleyerek kendine uygun olan iş imkanlarını değerlendirebilirsin. Ayrıca filtreler aracılığıyla kriterlerini de belirleyebilirsin. Örneğin; ülke, şehir ya da ilçe filtresini kullanarak evinize yakın olan iş ilanlarını listeleyebilirsin. Daha sonra yapman gereken ilan detaylarını büyük bir dikkatle incelemek ve Başvur butonuna tıklayarak iş arama sürecini tamamlamak olur.

Dağıtım şoförü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Dağıtım şoförü iş ilanı yayınlayan kurumlar, adayların birtakım kriterleri sağlamasını talep edebilir. Başvuru sırasında bu tür kriterlere dikkat ederek avantaj kazanabilirsin. Kurumlar çalışmaya başlayacakları kişilerin ehliyet ve SRC belgelerinin eksiksiz olmasına dikkat eder. Dağıtım noktalarındaki müşteriler ile iletişimin en iyi şekilde sağlanması için diksiyonun düzgün olması da önemlidir. Ayrıca dağıtım yapılan bölgeye hakim olmak önemli kriterler arasında yer alır. Mesai saatlerine uyum sağlaman da oldukça önemlidir. Tüm bunların yanı sıra, adayların yol ve adres bilgilerine hakim olması da işverenlerin beklediği kriterlerden biridir.

notifications İş Alarmı kur