11

Dahiliye Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dahiliye Uzmanı cancel
Erdem Sağlık Grubu
Gece Dahiliye Uzmanı
Erdem Sağlık Grubu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Memorial Sağlık Grubu
Dahiliye Uzmanı
Memorial Sağlık Grubu
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
8 gün

Dahiliye Uzmanı İş İlanları

Dahiliye uzmanları sağlık personelleri arasında yer alan uzman doktorlardır. Dahiliye uzmanları 6 yıllık tıp fakültesi eğitiminin ardından TUS sınavında (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) başarılı olarak uzman ünvanını alırlar. Türkiye genelinde dahiliye uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Sağlık kuruluşları, özel hastaneler, devlet hastaneleri, klinikler gibi pek çok farklı alanda dahiliye uzmanı iş ilanları yayınlanır. Hastanelerin, sağlık ocaklarının ve kliniklerin dahiliye uzman hekimine ihtiyacı vardır. Yayınlanan ilanlar hem kadınlar hem de erkekler için yayınlanır. Erkek dahiliye uzmanı arayan kurumların iş ilanlarına başvuru yapmayı düşünüyorsan dahiliye uzmanı iş ilanları bay araştırması yapabilirsin. 

Dahiliye Uzmanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Dahiliye uzmanı olarak çalışmak için 6 yıllık lisans programı ile tıp fakültelerinden mezun olmuş olmak ve Tıpta Uzmanlık Sınavını geçerek uzman ünvanını almaya hak kazanmış olmak gerekir. Dahiliye uzmanı iş ilanları pek çok farklı ilde yayınlanır. Bu şehirler arasında ön plana çıkan şehirlerden biri başkent Ankara'dır. Dahiliye uzmanı Ankara araştırması yaparak Ankara içinde dahiliye uzmanı ihtiyacı olan sağlık kurumlarının ilanlarına ulaşabilirsin. Türkiye'nin en kalabalık şehri olması ve nüfusunun oldukça yoğun olması sebebiyle İstanbul'da da dahiliye uzmanlarına çok fazla ihtiyaç duyulur. İstanbul'da dahiliye uzmanı olarak çalışmak isteyen hekimler dahiliye uzmanı iş ilanları İstanbul araştırması yaparak bölgede yayınlanan ilanlara ulaşabilirler. Dahiliye uzmanı olmak için gerekli eğitim ve şartları taşımak gerekir. Tıp fakültesinden doktor olarak mezun olmuş olan hekimlerin TUS'a girmesi ve dahiliye iç hastalıkları bölümünün puanını tutturması gerekir. Aynı zamanda dahiliye uzmanı olmak için 5 yıl boyunca dahiliye alanında asistan olarak çalışmış olma zorunluluğu da bulunur. Dahiliye bölümleri hastanelerin en çok ihtiyaç duyulan ve talep gören bölümleri arasındadır. İç hastalıklarla ilgili rahatsızlığı olan hastaların başvurduğu alan dahiliye bölümüdür. 

Dahiliye Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Dahiliye uzmanı olarak çalışmak için kariyer.net'te kısa bir araştırma yapmak, ilan yayınlayan kurumların ilanlarını incelemek gerekir. İlanlara başvuru yaparken bazı hususları göz önünde bulundurarak kabul şansını arttırabilirsin. 

  • Kurumların sana sunacağı yan haklara ve özlük haklarına dikkat etmen faydalı olur.
  • Dahiliye uzmanı arayanlar hastaneler, özel klinikler ve çeşitli kurumlar olabilir. İlanlara başvuru yaparken ilanı yayınlayan kuruma ve çalışma şartlarına dikkat etmen gerekir. 
  • Dahiliye uzmanı iş ilanı başvurusu yaparken çalışma saatlerini göz önünde bulundurarak başvuru yapman gerekir. İlan veren kurumun ihtiyacına göre yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışabilirsin. 
  • Dahiliye uzmanı iş ilanlarına başvururken ilanın güncel olmasına dikkat etmek gerekir. Yayınlanan ilanlardan aktif durumda olan ilanlar için başvuru yapabilirsin.

Dahiliye Uzmanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Dahiliye uzmanlarının çalışma ortamı ve koşulları çalışılan alana göre farklılık gösterebilir. Uzman hekimlerin çalışma alanları revir, sağlık ocağı ya da hastaneler şeklinde değişiklik gösterir. Dahiliye uzmanları hastane ortamında ve polikliniklerde çalışırlar. Dahiliye uzmanlarının çalışma koşulları ilanı veren kurumun şartlarına göre farklılık gösterebilir. Bu detaylara dikkat ederek çalışmak istediğin kurumu seçebilirsin. Dahiliye uzmanı iş ilanlarına başvururken güncel ilanları ulaşmak için güncel dahiliye uzmanı iş ilanları araştırması yapabilirsin. Dahiliye uzmanı aranıyor ilanı veren kurumlar hem kadın hem de erkek personel ihtiyacı için ilan yayınlayabilir.Dahiliye uzmanları; sindirim sistemi, kalp, böbrek, kan hastalıkları, alerjik reaksiyonlar, hormonal sistem sorunları gibi pek çok farklı hastalığın tanı ve teşhislerini yerine getiren uzman doktorlardır. Dahiliye uzmanları kendilerine başvuran hastaların öykülerini ve şikayetlerini dinleyerek hastanın şikayetine ve hastalığına uygun olarak tedavi yöntemi başlatır. Uzman hekimin koyduğu teşhis doğrultusunda ilaçlı ya da iş ilaçsız tedaviye başlanabilir. Dahiliye uzmanları hastalardan ultrason, endoskopi, kan ve idrar testi, röntgen gibi tetkikler isteyebilir. Bu tetkikler doğrultusunda hastalarına yönelik teşhis ve tedavi tanımlar. Dahiliye uzmanı doktorlar ameliyat öncesi iç organların tamamını ve sistemlerini kontrol etmek gibi yükümlülüklere de sahiptir. Dahiliye uzmanları tanı ve tedavinin yanı sıra teşhis konulan hasta ve yakınlarını hastalık hakkında bilgilendirme ile yükümlüdür. 

İzmir’de dahiliye uzmanı alımı var mı?

Türkiye'nin her yerinde doktorlara ve sağlık çalışanlarına ihtiyaç olduğu gibi İzmir'de de pek çok farklı sağlık çalışanına ihtiyaç vardır. İzmir'de yayınlanan dahiliye uzmanı ilanlarına ulaşabilmek için kariyer.net'ten dahiliye uzmanı İzmir araştırması yapabilirsin. İzmir'de pek çok farklı sağlık kuruluşunda, hastanelerde dahiliye uzmanı ihtiyacı vardır. 

Dahiliye uzmanı ilanlarına kimler başvurabilir?

Dahiliye uzmanı olarak çalışabilmek için üniversitelerin tıp fakültelerinden mezun olmuş olmak ve uzmanlık sınavını kazanarak uzman ünvanına sahip olmak gerekir. Dahiliye alanında uzmanlaşmış olan hekimler dahiliye uzmanı ilanlarına başvuru yapabilirler. En güncel ilanlara ulaşmak için dahiliye uzmanı iş ilanları yeni araştırması yapabilirsin. 

Dahiliye uzmanı nerelerde çalışabilir?

Dahiliye uzmanları hastaneler başta olmak üzere sağlık ocakları, sağlık merkezleri gibi farklı kurumlarda çalışabilirler. Özel şirketlerin ve kurumların da doktor ihtiyacı vardır. Doktor ihtiyacı olan çeşitli kurumlarda dahiliye uzmanları görev alırlar. Dahiliye uzman ilanları hem kadınlar hem de erkekler için yayınlanır. Dahiliye uzmanı iş ilanları bayan araştırmasından kadın personel arayan kurumlara ulaşabilirsin. 

Dahiliye uzmanı maaşları ne kadardır?

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavını başarı ile tamamlamış olan dahiliye uzmanlarının maaşları ile pratisyen hekimlerinin maaşları birbirinden farklıdır. Hekimlerin çalıştıkları kuruma ve çalışma şekillerine göre maaşları farklılık gösterir. Dahiliye uzmanı arayan hastaneler araştırması yaparak iş bulabilir ve sana en uygun maaşı teklif eden kurumda görev alabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Dahiliye uzmanı olmak için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Dahiliye uzmanı iş ilanlarında ilgili alanlardan mezun olunduğuna dair belgeler istenir. Dahiliye uzmanı olarak görev almak istiyorsan Tıp Fakültesinde eğitim alman gerekir. 6 yıl eğitim veren Tıp Fakültesini tamamlayarak pratisyen doktor olarak mezun olabilirsin. Herhangi bir alanda uzmanlaşıp uzman doktor olarak görev almak için Tıpta Uzmanlık Sınavına girip başarılı olman gerekir. TUS sınavını kazandıktan sonra dahiliye uzmanı olmak için iç hastalıklarla ilgili alanlarda eğitim almaya başlarsın. Seçtiğin alanla ilgili eğitimin bittikten sonra uzman doktor olarak çeşitli hastane ve kliniklerde görev alabilirsin.

Dahiliye uzmanı iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Kariyer.net ile dahiliye uzmanı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliği sayesinde iş ilanlarını çeşitli kategorilere göre listeleyebilir, sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin. En güncel dahiliye uzmanı iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

Dahiliye uzmanı iş ilanları hangi şehirlerde yayınlanır?

İç hastalıklarla ilgilenen dahiliye bölümü birçok hastanede yer alan bir bölümdür. Dahiliye bölümüyle ilgili eğitimi tamamladıktan sonra hastane, poliklinik veya çeşitli kliniklerde dahiliye bölümünde görev alabilirsin. Türkiye’de yer alan pek çok özel ve devlet hastaneleri iç hastalıklarla ilgilenecek dahiliye uzmanına ihtiyaç duyar. Yeni açılan hastanelere veya hasta sayısındaki artış gibi çeşitli nedenlerden hastanelerde dahiliye doktoru ihtiyacı artabilir. İstanbul, Ankara, izmir gibi şehirlerde sıklıkla yeni hasteneler açılır ve farklı bölümlerde hizmet verecek birçok doktora ihtiyaç duyulur.

Dahiliye uzmanları hangi alanlarda çalışır?

Dahiliye uzmanının çalışma alanları iç hastalıklarla ilgilidir. İç organlarla ilgili olan hastalıkları dahiliye bölümü inceler. Dahiliye bölümüyle ilgili uzmanlık eğitimi almak istiyorsan farklı uzmanlık alanlarını seçebilirsin. Dahiliye uzmanları, cilt, göz, kulak, iç hastalıklar, sinir sistemi gibi pek çok hastalığın tedavisini gerçekleştirir. Hastalarla etkili bir iletişim kurarak tedavi sürecini doğru ve etkili şekilde tamamlamalarını sağlar.

notifications İş Alarmı kur