Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
270

Denetçi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Denetçi cancel
The Peninsula Istanbul

Income Auditor

The Peninsula Istanbul
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
1 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DRT YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.

Banking Processes Senior Auditor

DRT YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.
İstanbul(Avr.)
Tam zamanlı
9 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Sıkça Sorulan Sorular

Denetçi iş ilanlarının yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Denetçi iş ilanlarının yoğun olduğu iller, genelde nüfusun yoğun olduğu illerdir. Bunun yanı sıra nispeten daha az nüfus yoğunluğuna sahip illerde de denetçilere yönelik olarak iş ilanlarına rastlanabilmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde Kariyet.net üzerinden yapacağın aramalarda birden fazla iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Bu illerde bulunan hizmet, finans-ekonomi, yapı, danışmanlık ve gıda sektörlerinde verilen iş ilanlarına başvurabilirsin. İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında Bursa, Antalya ve Adana gibi nüfusun yoğun olduğu illerde de denetçiliğe yönelik iş ilanları bulunur.

Denetçi olarak çalışmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Denetçi olarak çalışmak için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ya da Mühendislik Fakültesinde bulunan bölümlerden mezun olman gerekir. Üniversite eğitiminin yanı sıra bazı firmalar, adayların mezun olduktan sonra denetim ile alakalı sertifika programlarından sertifika almış olmalarını talep edebilir. İç denetçi adayı arayan kimi firmalar, iç denetçi statüsünde çalışacak adayların 24 ay süreyle denetim yapan birinin yanında eğitim almış olmasını da şart koşabilir.

Denetçilerin çalışma alanları nelerdir?

Denetçiler, kamu kurumlarında ya da özel kurumlarda hizmet verebilirler. Denetçi pozisyonunda görev alan bireyler işverenler tarafından; hizmet, finans-ekonomi, yapı, danışmanlık, otomotiv, denetim hizmetleri, taşımacılık ve gıda sektörleri gibi farklı çalışma alanlarında istihdam edilebilir. Bu sektörlerde çalışan denetçilerin çalışma alanları, bulunduğu sektöre ve denetçinin türüne göre de değişiklik gösterebilir. Kariyer.net üzerinden çalışmak istediğin alan ile ilgili iş ilanlarına ulaşabilir ve kendine uygun gördüğün ilanlara başvurabilirsin.

Denetçi ne iş yapar?

Denetçi, özel kuruluşların ya da kamu kuruluşlarının; yasalara, yönetmeliğe ve genelgelere uygun hareket edip etmediğini denetler. Kamuda ya da özel kuruluşlarda çalışabilen denetçiler, teftiş yapıp gerekli raporları hazırlarlar. Denetçiler türlerine göre üç gruba ayrılabilir. Bunların ilki; bağımsız denetçilerdir. Bağımsız denetçiler, tek başlarına çalışarak müşterilerine belli bir ücret karşılığında denetim hizmeti sunabilirler. Bir diğer denetçi türü ise iç denetçidir. İç denetçiler, işletmelerin yöneticilerine ya da sahiplerine karşı sorumlu olarak işletme faaliyetlerinin önceden saptanan kriterlere uygun olarak yapılıp yapılmadığını denetlerler. Son olarak kamu denetçileri, kamusal örgütlere bağlı olarak çalışırlar.