258

Denetçi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Denetçi cancel
ATA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD.ŞTİ.
Tam Tasdik Denetçi
ATA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LTD.ŞTİ.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
DİVERSEY  KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Freelance Başdenetçi – İç Anadolu/Karadeniz
DİVERSEY KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Serbest Zamanlı
1 gün
AS BAĞIMSIZ DENETİMVE Y.M.M.A.Ş.
Bağımsız Denetçi (Audit)
AS BAĞIMSIZ DENETİMVE Y.M.M.A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Ali Yerli Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.
Denetçi
Ali Yerli Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
38 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gökmen YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.
Denetçi Yardımcısı
Gökmen YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
10 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Denetçi İş İlanları

Denetçi, çeşitli kuruluşları finansal bakımdan belirli yasalara göre uygun hareket edilip edilmediği noktasında kontrol eden kişidir. Yasalar, mevzuatlar ve yönetmeliklerde kurumların ve kuruluşların çalışmalarına yönelik çeşitli kurallar yer alır. Bu kurallara riayet edilip edilmediği belirli rutinlerle denetlenir. Böylece düzensizlikler ve varsa yasalara uygunsuz durumlar giderilmiş olur. Denetçilerin çalışma disiplini, görev ve sorumlulukları bu nedenle oldukça fazladır. Çeşitli şehirlerde, kurum ve kuruluşlar tarafından açılan ilanları takip ederek denetçi ilanlarını yakından inceleyebilrsin. Böylece daha fazla seçenek arasından kendine en uygun alanları tercih etmiş olursun. Denetçi iş ilanları ile birçok farklı seçeneğe odaklanabilirsin. Güncel denetçi iş ilanları ise bu alanda daha yeni haberleri edinmene yardımcı olur. 

Denetçi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Denetçi olabilmek için öncelikle ilgili bölümleri başarı ile tamamlaman gerekir. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ya da İşletme bölümlerinden mezun olman oncelikli kriterlerdir. 4 yıllık lisans programını kapsayan bu bölümlerde hem teorik hem de uygulamalı derslere yer verilir. Elde edeceğin başarı sıralaması başvuracağın çeşitli kurumlar için önemli olabilir.  İş Sağlığı ve Güvenliği, Endüstri Mühendisliği gibi alanlardan mezun olanlar da farklı sahalarda denetçi olarak çalışmaya başlayabilir. Mezun olduğun eğitim kurumu ve bölüm seni farklı sahalara yönlendirebilir. Denetçi iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi filtre seçenekleri ile yaşadığın yere yakın alım fırsatlarını görebilirsin. Dikkat etmen gereken nokta ise birçok niteliğe ve eğitim şartlarına ya da tercihe göre deneyime sahip olup olmadığındır. Denetçi iş ilanları Ankara kategorisi ile Ankara ve çevresinde açılan ilanları takibe alabilirsin. Ankara ve birçok şehirde yayınlanan denetçilik ilanları, Türkiye’nin hemen her yerinde çalışabilmene olanak tanır. Önemli olan ilandaki gerekli nitelikleri taşımandır. 

Denetçi Ne İş Yapar?

İşleyişin kontrolü aşamasında oldukça önemli bir pozisyon olan denetçilik, farklı kurumlarda farklı kuralların işleyip işlemediğini denetlemekle yükümlü bir meslek dalıdır. Bu noktada pozisyonla ilgili olarak birçok görev tanımlaması mevcuttur. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

  • Yasal mevzuatların çalışma kurumu içerisinde yer alan kurallar ile uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol edersin. 
  • Denetleme programlarını hazırlarsın ve böylece daha düzenli, profesyonel çalışma imkanları elde edersin. 
  • Tüm işleyişin daha düzenli yürütülmesini sağlamak adına belirli yöntemler geliştirirsin.
  • Teknik, veri, malzeme, belge kontrolü yaparak gerekli tedbiri de almış olursun. 
  • Denetleme işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında farklı çalışmalar yürütmen gerekir. Bu işlemlerden biri de raporlamadır. 
  • Özellikle denetleme sonrasında yapman gereken raporlama işlemleri daha profesyonel çalışmana yardımcı olur. 
  • Gerekli birimlere bu raporları ileterek sorumluluğunu tamamlamış olursun. 

Denetçi çalışma ortamı nasıldır?

Denetçi çalışma ortamları daha çok ofis ortamları şeklinde karşına çıkar. Farklı firmalara, kurumlara ya da ofislere göre ise detayları değişiklik gösterebilir. Çalışma koşulların, maaşın, sigorta ödemen, özlük hakların, izin ve tatil gibi konular da yine değişiklik gösteren konular arasında yerini alır. Denetçi iş ilanları yeni kategorisine göz atarak ilan açıklamalarını inceleyebilir ve çalışma ortamı hakkında daha fazlasını öğrenebilirsin.

Denetçi iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Denetçi ilanlarında farklı talepler yer alabildiği gibi çeşitli kriterlere de yer verilir. Bu kriterler arasında eğitim düzeyin, hangi bölümden mezun olduğun ve deneyimin sorgulanabilir. Firmalar ve kurumlar çeşitli ilgilerini, yeteneklerini ve çalışma disiplinini  de merak edebilirler. Bunun dışında sosyal olanaklar, maaş, izin günleri gibi faktörlere dikkat etmen, beklentilerine daha uygun bir iş bulmana yardımcı olur Denetçi ilanları ile farklı seçenekleri değerlendirmeye alabilirsin. 

Denetçi olmak için hangi eğitim ve belgeler gereklidir?

Denetçi olmak için sahip olman gereken belirli kriterler vardır. İşletme, Çalışma Ekonomisi, Endüstri Mühendisliği gibi bölümlerden mezun olman işveren kurumların başlıca talepleridir. Bunun dışında iş deneyimini veya kendini geliştirmeye verdiğin önemi gösteren sertifikalar da iş bulma sürecini kolaylaştırarak Denetçi eleman arayan firmalar ya da kurumları göz önünde bulundurarak ve çalışma türlerini baz alarak kararını verebilirsin. 

Denetçi ilanlarına kimler başvurabilir?

Denetçi iş başvuru kategorisi bu alanda farkı sahaları dikkate alman için inceleyeceğin kategorilerin başında gelir. Pozisyon için gerekli özelliklere sahip herkese başvurular açıktır. Özellikle yeteneklerin, deneyimin olup olmaması, eğitim düzeyin, ilgilerin ve çalışma saatlerine göstereceğin uyum oldukça önemlidir. Çeşitli firmaların ve kurumların senden beklentilerini göz önüne alarak başvurunu hemen gerçekleştirebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Denetçi iş ilanlarının yoğun olduğu şehirler hangileridir?

Denetçi iş ilanlarının yoğun olduğu iller, genelde nüfusun yoğun olduğu illerdir. Bunun yanı sıra nispeten daha az nüfus yoğunluğuna sahip illerde de denetçilere yönelik olarak iş ilanlarına rastlanabilmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde Kariyet.net üzerinden yapacağın aramalarda birden fazla iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Bu illerde bulunan hizmet, finans-ekonomi, yapı, danışmanlık ve gıda sektörlerinde verilen iş ilanlarına başvurabilirsin. İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında Bursa, Antalya ve Adana gibi nüfusun yoğun olduğu illerde de denetçiliğe yönelik iş ilanları bulunur.

Denetçi olarak çalışmak için hangi eğitimleri tamamlamak gerekir?

Denetçi olarak çalışmak için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ya da Mühendislik Fakültesinde bulunan bölümlerden mezun olman gerekir. Üniversite eğitiminin yanı sıra bazı firmalar, adayların mezun olduktan sonra denetim ile alakalı sertifika programlarından sertifika almış olmalarını talep edebilir. İç denetçi adayı arayan kimi firmalar, iç denetçi statüsünde çalışacak adayların 24 ay süreyle denetim yapan birinin yanında eğitim almış olmasını da şart koşabilir.

Denetçilerin çalışma alanları nelerdir?

Denetçiler, kamu kurumlarında ya da özel kurumlarda hizmet verebilirler. Denetçi pozisyonunda görev alan bireyler işverenler tarafından; hizmet, finans-ekonomi, yapı, danışmanlık, otomotiv, denetim hizmetleri, taşımacılık ve gıda sektörleri gibi farklı çalışma alanlarında istihdam edilebilir. Bu sektörlerde çalışan denetçilerin çalışma alanları, bulunduğu sektöre ve denetçinin türüne göre de değişiklik gösterebilir. Kariyer.net üzerinden çalışmak istediğin alan ile ilgili iş ilanlarına ulaşabilir ve kendine uygun gördüğün ilanlara başvurabilirsin.

Denetçi ne iş yapar?

Denetçi, özel kuruluşların ya da kamu kuruluşlarının; yasalara, yönetmeliğe ve genelgelere uygun hareket edip etmediğini denetler. Kamuda ya da özel kuruluşlarda çalışabilen denetçiler, teftiş yapıp gerekli raporları hazırlarlar. Denetçiler türlerine göre üç gruba ayrılabilir. Bunların ilki; bağımsız denetçilerdir. Bağımsız denetçiler, tek başlarına çalışarak müşterilerine belli bir ücret karşılığında denetim hizmeti sunabilirler. Bir diğer denetçi türü ise iç denetçidir. İç denetçiler, işletmelerin yöneticilerine ya da sahiplerine karşı sorumlu olarak işletme faaliyetlerinin önceden saptanan kriterlere uygun olarak yapılıp yapılmadığını denetlerler. Son olarak kamu denetçileri, kamusal örgütlere bağlı olarak çalışırlar.

notifications İş Alarmı kur