18

Dershane ve Kurslar İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dershane ve Kurslar cancel
Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu - Güneşli
İngilizce Öğretmeni
Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu - Güneşli
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
JUST ENGLISH LANGUAGE AND TOEFL CENTER-SADECE İNGİLİZCE
Bursa - Native English Teacher
JUST ENGLISH LANGUAGE AND TOEFL CENTER-SADECE İNGİLİZCE
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Dershane ve Kurslar İş İlanları

Nüfusa ve ihtiyaçlara bağlı olarak artış gösteren iş istihdamları her meslek grubunda etkisini gösterir. Her sektör ve her iş tanımında olduğu gibi eğitim alanında da açıklar bulunur. Bu açık pozisyonları doldurmak için ilan yayınlayan şirketler aradığı özellikleri taşıyan kişilerin başvurularını incelemeye alır. Eğitim sektöründe yer alan birçok öğretmenlik branşı bu ilanlara tabidir. Örneğin dershane ve kurslar sektörü iş başvurusu bu alandaki iş fırsatlarından bir tanesidir. Bu ortamlarda çalışan insanlar sadece öğretmen değil müdürlük, müdür yardımcılığı, sekreterlik, rehberlik ve yaşam koçu, yüzme kursu gibi hobi amaçlı alanların eğitmenlik birimlerinde bulunabilir. Sen de sahip olduğun özelliklere ve firmaların kriterlerine göre başvurunu yaparak aradığın işi bulabilirsin.

Dershane ve Kurs Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Dershane ve kurslar bireylerin istedikleri alanlanlarda bilgi, sertifika veya sınav hazırlıklarına yardımcı ve destek olmak amacıyla özelleştirilmiş eğitim programları ve sistemleri içeren, içerisinde her ders veya kursla ilgili alanında uzman kişilerden oluşan eğitmenleri barındıran eğitim ve öğretim kurumlarıdır. Bunun yanı sıra dershaneler ve kurslar bireyin kişisel gelişimi için de önemli bir rol oynamaktadır. Dershane ve kursların temel amacı isteğe göre ve bireye yönelik eğitim şeklindedir. İstekler ve ulaşılması istenilen hedefler doğrultusunda uzmanlar tarafından verilen eğitim ve öğretim sayesinde bireylerin gelişimi, ulaşmak istedikleri hedef ve kişisel gelişimleri sağlanmaya çalışılır. Bunun yanı sıra dershane ve kurslar eğitim sistemindeki bazı eksiklikleri ve kişilerin bu eksiklik ile beraber ortaya çıkan sorunlarını tamamen ortadan kaldırmak, bununla beraber giderilen eksiklerin üstüne fazlasıyla gerekli bilgi ve birikimi sağlamayı kendilerine prensip haline getirmiş kuruluşlardır. Sen de bu kuruluşlarda görev almak istiyorsan dershane ve kurslar sektörü iş ilanları için başvurabilirsin. 

Dershane ve Kurs Sektöründe Çalışmak İçin Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Bu alanda yer alan birçok iş kolu başvuruları için farklı eğitim şartları taşır. Örneğin: eğitmenler genel olarak bir konuda eğitim alarak o konu üzerinde uzmanlaşan kişilerdir. Alanında deneyimli hale gelen dershane ve kurslar sektörü iş ilanları bayan veya erkek tüm nitelikli eğitmenler için açılabilir. Genellikle 4 yıllık lisans programlarıyla bu sektöre girebilirsin. Eğer spor alanında da kurs eğitmeni olarak görev almak istiyorsan antrenörlük gibi bölümlerden mezun olması gerekir. Mesleki yeterliliği lisans mezuniyeti ile sağlayan eğitmenlerin aynı zamanda formasyon derslerini de tamamlamış olması gerekir. Eğer sen de bir kurs ya da dershanede çalışmayı düşünüyorsan bu alandaki ilanlara kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. CV’ne ekleyeceğin sertifikalar ve mezuniyet belgesi potansiyel işvereninin için de bir bilgi kaynağı olacaktır. Bu alanda eğitimci, müdür, koç, danışman olmayı düşünüyorsan birçok şehirde sana uyan yüzlerce ilana başvurabilirsin.

Dershane ve Kurs Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Dershane ve kurslarda çalışan olmak için bazı gereken şartlara sahip olman gereklidir:

  • Açık olan pozisyonla ilgili sizden istenen belgelere ve diplomalara sahip olmalısın. 
  • İlgili derslerin öğretmenlik bölümlerinden mezun olmuş iseniz ya da ilgili dersin veya açık pozisyonun formasyon alarak öğretmenlik yapabilir belgesine sahipsen dershanelerde çalışmak için gerekenleri karşılamış olursun. 
  • Diksiyon ve hitabetin yüksekse, dış görünüşünüze ve kendi kişisel bakımınıza özen gösteriyor olman da önemlidir. 
  • Genellikle erkek başvuranlar için askerlik hizmetini yerine getirmiş olman veya ertelemen kriterler arasında yer alır. 
  • Birçok durumu yönetme becerisine sahip olma ve çözüm odaklı yaklaşıma yatkın olma da istenen özellikler arasındadır.
  • Gerekli olan branş ile ilgili ilgi sahibi olman ve bu konuda tecrübe edinmiş aynı zamanda kendini geliştirmiş olman da önemli özellikler arasında yerini alır.

Sen de bu özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan güncel dershane ve kurslar sektörü iş ilanları seçeneklerini inceleyebilirsin.

Dershane ve kurslarda iş alımı var mı?

Her sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de nüfus artışına bağlı olarak birçok pozisyon açığı bulunur. Özel alanda çalışmak burda kariyer yapmak isteyen kişilerin yanı sıra birçok noktada eğitmen eksiği olan kurum ve kuruluşlar vardır. Sen de bu kurumlarda görev almak istiyorsan dershane ve kurslar sektörü iş ilanları yeni başlıklarını değerlendirerek sana uygun olan iş alanlarında çalışabilirsin.

Dershane ve kurslar iş ilanlarında hangi iş kolları mevcut?

Kariyer.net aracılığıyla bağlantı kurabileceğin dershane ve kurslar sektörü eleman arayanlar birçok iş koluna ait ilan yayınlarlar. Müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, mali sorumlu, yazar  ve diğer kalifiye yerlerinde bir çok alım mevcuttur. Özel bir işletme gibi bir çok bakımdan çalışanı bir arada bulundurduğu için dershane ve kursların bünyesinde kendinize uygun iş kolunu kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dershane ve Kurslar iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Özel sektörde kendini geliştirmek veya çalışmak istiyorsan, eğitimi eğitmenliği kendin ile özleştiriyorsan, kursiyerlerle daha iyi ve daha verimli çalışacağını düşünüyorsan, gerekli üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun ve gereken şartları taşıyorsan bu ilanlara başvurabilirsin. Bu özellikleri taşıdığınızı düşünüyorsan ve sizden istenen belgeler,diplomalar ve sertifikalara sahipseniz dershane ve kurslarda çalışmak için hazırsın demektir.

Dershane ve kurslar sektörü iş ilanları tam zamanlı iş imkanları nelerdir?

Her sektörde ve meslek alanında olduğu gibi dershane ve kurslar sektörü iş ilanları İstanbul gibi şehir belirten kategorilerde de yayınlanan iş fırsatlarında da tam zamanlı, part time, stajyer gibi çalışma imkanları bulunur. Daha çok tam zamanlı iş fırsatlarını görebileceğin bu sektörde öğretmen, müdür ve kurs hocası olarak tam zamanlı mesaiye başlayabilirsin. Bunun için önce kariyer.net üzerinden dershane ve kurslar sektörü iş ilanları altındaki başlıkları inceleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dershane ve kurslarda hangi iş imkânları yer alır?

Dershane ve kurslarda birçok farklı iş imkânı yer alır. Eğitim sektöründe çalışıp bu alanda ilerlemek istiyorsan birçok farklı dershane ve kursun yayınlamış olduğu iş ilanlarına göz atabilirsin. Dershane ve kurslarda yer alan iş imkânları arasında birçok farklı branşta öğretmenlik yer alır. Matematik öğretmeni ve İngilizce öğretmeni yaygın olarak kursların ihtiyaç duyduğu branşlar arasındadır. Bununla birlikte dershane ve kurslarda; eğitim satış danışmanı ve ölçme değerlendirme uzmanı olarak da iş imkânı bulmak mümkündür.

Dershane ve kurslarda hangi branşlardaki eğitimciler aranır?

Dershane ve kurslarda yer alan iş imkanlarını incelerken birçok farklı branşta öğretmene ihtiyaç duyulduğunu gözlemleyebilirsin. Genellikle İngilizce öğretmenlerine dil kurslarında ve dershanelerde ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte matematik, fizik, kimya, biyoloji branşlarında uzmanlaşmış olan eğitimcilere de sık sık ihtiyaç duyulur. Türkçe, tarih ve coğrafya öğretmeni olarak çalışabilecek eğitimcilere de ihtiyaç duyulması mümkündür. Aldığın eğitime göre farklı branşlar arasından sana uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsin.

Dershane ve kurslardaki personellerin görevleri nedir?

Dershane ve kurslarda birbirinden farklı pek çok pozisyonda çalışan birçok personel yer alır. Personellerin görevlerini ve iş tanımlarını incelemek isteyebilirsin. Dershane ve kurslarda çalışan eğitim satış danışmanları bu alanda satış yapılmasını amaçlar. Dershaneye ve kursa katılacak öğrenci sayısının arttırılmasını hedefleyen satış danışmanları bu alanda tanıtım yapıp satış yapmakla görevlidir. Ölçme değerlendirme uzmanı olarak çalışan personellerin bu alanda deneyime sahip olması ve raporlama yeteneklerinin bulunması beklenir. İnsan kaynakları sorumluları ise dershanede çalışacak elemanların alım sürecini yönetir ve çalışan profiline göre alım yapar.

Dershane ve kurslarda iş ilanlarında hangi pozisyonlar yer alır?

Birçok farklı bölgede yer alan dershane ve kurslarda çeşitli pozisyonlar bulunur. Dershane ve kurslarda çalışmayı planlıyorsan bu alanda yayınlanan iş ilanlarına ve farklı pozisyonlara göz atabilirsin. Eğitim satış danışmanı ve insan kaynakları uzmanları eğitim sektöründe yer alan pozisyonlar arasındadır. Bununla birlikte birçok farklı branşta uzmanlaşmış olan eğitimciler dershanelerde öğretmen olarak çalışma imkanı bulur. Ayrıca dershane ve kurslarda ölçme değerlendirme uzmanı ve satış destek uzmanı gibi farklı pozisyonlarda çalışacak elemanlara da ihtiyaç duyulur.

notifications İş Alarmı kur