Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
27

Desinatör İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Desinatör cancel
Siemens

Part Time Working Student (Scada Designer)

Siemens
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
GÜLDOĞAN MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.

Baskı Desinatörü

GÜLDOĞAN MENSUCAT SAN. VE TİC. A.Ş.
Bursa
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Desinatör İş İlanları

Desinatörler, Üniversite ve Meslek Yüksek Okulları’nın, güzel sanatlar, tasarım ve tekstil gibi bölümlerinden mezun olmuş, genellikle, Photohop, Corel Draw, Illustrator, Neographics gibi programları iyi seviyede kullanan, moda ve tasarım konusunda ilgi duyan, takip eden, tasarlayan kişilerdir. Pek çok hazır giyim, konfeksiyon ve tekstil firmasında iş olanağı olan desinatörler, kullandıkları bilgisayar programlarını ve bilgilerini devamlı güncel tutarak, yaratıcı tasarımlar yaparlar. Bazı firmalar, tercihen tecrübeli desinatörlerle çalışmak isterken, bazı firmalar ise yetiştirilmek üzere desinatör iş ilanları vererek, yeni mezun adaylara iş fırsatı sağlarlar. Çorlu bölgesi de tekstil ve hazır giyim konusunda üretim yapılan illerimizden biridir. Bu nedenle, desinatör iş ilanları, Çorlu bölgesinde oldukça yoğun şekilde verilir. Bazı desinatörler, dijital baskı üzerine uzmanlaşırlar. Tshirt, çanta, kot gibi giysilerin üzerine basılacak olan desenlerin dijital ortamda tasarlanması ve baskıya hazır hale getirilmesi işinde çalışan kişiler için açılan dijital baskı desinatör iş ilanları da oldukça ilgi görmektedir.

Çorap desinatörü ne iş yapar?

Çorap desinatörü, çorapların, ergonomi, desen ve kumaş bakımından tasarımını yapan kişilerdir. Piyasaya çıkacak olan çorabın, hangi kumaştan üretileceği, hangi desende basılacağı gibi konularda karar verir ve üretime hazırlar. Çorap desinatörü olarak çalışmak isteyen kişiler, çorap desinatörü iş ilanları takip edebilir, başvuru yapabilirler.

Tekstil alanında üretim yapan fabrika ve atölyelerin ülkemizdeki sayısının fazla olmasından dolayı, kendini devamlı geliştiren, modayı takip eden, işiyle ilgili güncel bilgisayar programlarını öğrenen desinatörlerin iş bulma şansı oldukça fazladır. Çorlu gibi Bursa’da tekstil sektörünün yoğun olduğu illerimizden biridir. Bu nedenle, desinatör iş ilanları, Bursa ilinde de oldukça yoğun şekilde verilmektedir.

Siz de ‘’iş arıyorum.’’ Diyorsanız, Kariyer.net iş ilanları sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Desinatör iş ilanları en çok hangi illerde yayınlanır?

Desinatör olarak çalışmayı hedefliyorsan birçok farklı sektörden firmanın yayınlamış olduğu ilanları inceleyebilirsin. Desinatör iş ilanlarının yaygın olarak bulunduğu bazı bölgeler bulunabilir. İstanbul ve Bursa bölgelerinde pek çok firma desinatör olarak çalışabilecek kişi arar. Desinatör iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilir ve kendine uygun seçeneklere başvuru yapabilirsin. Aynı zamanda bulunduğun bölgedeki iş ilanlarına ulaşmak için filtreme özelliğini kullanmak oldukça pratiktir. Bu sayede bulunduğun konuma yakın olan iş yerlerinden verilen iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Desinatörlerin çalışma ortamları nasıldır?

Desinatörler tekstil alanında üretim yapmakta olan fabrikalarda iş imkanı bulabilir. Bununla birlikte tekstil atölyeleri tarafından desinatör iş ilanları yayınlanır. Tekstil, moda ve tasarım alanında eğitim aldıysan ya da bu alanda deneyimin bulunuyorsa çeşitli tekstil fabrikalarında ve atölyelerde çalışabilirsin. Desinatörlerin çalışma ortamı, bağlı olduğu işletmeye bağlı olarak farklılık gösterir. İşverenlerin yayınladığı desinatör iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

Yarı zamanlı desinatör iş olanakları nelerdir?

Pek çok farklı fabrikada ve atölyede tekstil üretimi yapılır. Bu bakımdan desinatör olarak çalışabilecek tasarımcılara ihtiyaç duyulur. Desinatör olmak için gereken eğitimi aldıysan ve bu alanda ilerlemek istiyorsan tam zamanlı veya yarı zamanlı iş imkanlarını değerlendirebilirsin. Özellikle tekstil, tasarım, moda ve güzel sanatlar öğrencileri ya da mezunları yarı zamanlı olarak çalışabilir. Desinatörler; endüstriyel tasarım, mimarlık ve tekstil alanlarında kendisine uygun iş olanakları bulabilir.

Desinatör olmak için koşullar nelerdir?

Desinatörler, birçok farklı fabrikada ve atölyede çalışma imkanı bulabilir. Tekstil atölyeleri ve tekstil üretimi yapan fabrikalar, belirli özelliklere sahip desinatörleri istihdam eder. Desinatör olmak için üniversitelerin veya meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olunması gerekir. Güzel sanatlar, tasarım ve tekstil başta olmak üzere tasarımla alakalı bölümlerden mezun olunduğu takdirde desinatör olmak mümkündür. Aynı zamanda desinatörlerin çeşitli bilgisayar programlarını kullanabiliyor olması beklenir. Bununla birlikte yaratıcı tasarım üretme yeteneğine sahip kişiler diğer adayların önüne geçebilir.