Dil ve Konuşma Terapisti İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Dil ve Konuşma Terapisti cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

 • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
 • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
 • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
 • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
 • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

Dil ve Konuşma Terapisti İş İlanları

Dil ve konuşma terapisti, insan iletişimi, konuşma bozukluklarının tanımlanması, değerlendirilmesi, terapisi işiyle ilgilenen ve bu alanda bilimsel araştırmalar yapan meslek çalışanlarıdır. İletişim dil ve konuşma bozukluklarının teşhisi ve tedavisinden dil ve konuşma terapistleri sorumludur. Dil ve konuşma bozuklukları terapistlerinin çalıştığı hastalar sözel ve sözel olmayan iletişim problemleri olan kişilerden, yeme bozuklukları olan kişilere kadar geniş bir gruba yayılır. Dil ve konuşma terapistleri iletişim sorunlarının engellenmesi, teşhis edilmesi görevlerini yerine getirir. Bu doğrultuda klinik ve eğitimsel çalışmalar hazırlar, geliştirir ve terapi programlarında bunları uygular. Ayrıca elde edilen neticeleri değerlendirir, ebeveynlere ve alakalı meslek dallarına terapistlik yapar. Dil ve konuşma terapisti iş ilanlarına başvuruda bulunurken senden talep ettiği özelliklere ve eğitimlere sahip olup olmadığına dikkat ederek başvurunu yapabilirsin.

yapabilirsin. Dil ve Konuşma Terapisti Nerelerde Çalışır?

Dil ve konuşma terapistleri, hastanelerinin alakalı kliniklerinde çalışma olanağına sahiptir. Aynı zamanda dil ve konuşma bozukluğu bulunan kişilere yönelik hizmet veren özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde de görev alabilmektedirler. Kendilerine ait özel ofis kurabilecekleri gibi ilgili uzmanlarla beraber oluşturdukları merkezlerde de çalışma imkânı bulabilirler. Akademik kariyer yapmak isteyen mezunlar yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde lisansüstü eğitimlerine devam ederek akademik kariyer de yapabilmektedir. Bu meslek dalı için sen de çalışmaya uygunsan ve iş arıyorsan dil ve konuşma terapistliği iş ilanları arasından ilgili departmana iş başvurusu yapabilirsin.

Dil ve Konuşma Terapistlerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Tanı konulan hastalığa bağlı olarak dil ve konuşma terapistinin görev ve sorumlulukları da farklılık gösterebilir. Bununla beraber dil ve konuşma terapisti genel olarak;

 • Konuşma ve iletişim problemini veya bozukluğunu teşhis etmek,
 • Sorunun temelini tespit etmek,
 • Hastayı iyileştirmek için uygun bir tedavi programı oluşturmak,
 • Kişiler, gruplar ya da ailelerle kontrollü terapi uygulamaları yapmak,
 • Danışanlara işaret dili, dudak okuma gibi etkili iletişim yöntemleri öğretmek,
 • Her yaştan danışanla iletişim kurmak, hastaların motivasyonunu sağlamak ve onların güvenlerini kazanmak gibi daha pek çok görev ve sorumluluklarla yükümlüdür.

Dil ve konuşma terapisti hangi eğitimleri alır?

Konuşma terapisti olabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren dil ve konuşma terapisi bölümünden lisans derecesiyle mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca üniversitelerin dil ve konuşma terapisi yüksek lisans programları bulunmaktadır. Sen de güncel dil ve konuşma terapisti iş ilanlarına kariyet.net aracılığıyla başvurunu çok rahat ve kolay bir şekilde hemen gerçekleştirebilirsin.

Dil ve konuşma terapisti kaç saat çalışır?

Dil ve konuşma terapistleri için farklı sektörlerde farklı çalışma saatlerinden bahsetmek mümkündür. Tabii ki bağlı olunan kurum veya kuruluştaki nöbetler, mesailer bunu değiştirse de genel olarak sabah 08.30 veya 09.00 akşam ise 17.00 veya 17.30 çalışma saatleridir. Dil ve konuşma terapisti iş ilanları bay ve bayan adaylar için birçok seçeneği inceleyerek kendine uygun ilana başvuru yapabilirsin.

Dil ve konuşma terapisti iş ilanları en çok nerede yayınlanır?

Türkiye sağlık sektörü olarak oldukça gelişmiş ülkelerden biridir. Ülkemizde iletişim sıkıntısı çeken, konuşma problemi yaşayan pek çok danışan bunun için danışmanlık hizmeti arar. Bu nedenle dil ve konuşma terapisti oldukça ilgi gören bir meslek dalıdır. Dil ve konuşma terapisti iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde nüfus yoğunluğundan dolayı daha fazladır.

Dil ve konuşma terapisti olarak part-time çalışma olanağı var mı?

Dil ve konuşma terapisti iş ilanları arasında tam zamanlı ve part-time iş imkânları mevcuttur. Dil ve konuşma terapisti iş ilanları bayan ve bay adaylar adına part-time olarak çalışma imkânı bulundurabilir. Yaşadığın şehirdeki iş ilanlarını inceleyerek part-time iş olanaklarına başvuruda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Dil ve konuşma terapisti için iş imkanları nelerdir?

Dil ve konuşma terapisti çeşitli nedenlerden dolayı dil ve iletişim problemi yaşayan kişiler için farklı metotlar ve eğitimler sunar. Bunun için gereksinim duyulan bölgelere ulaşabilmek oldukça önemlidir. Kamu kurumlarında ya da özel kuruluşlarda ve birçok farklı sağlık kuruluşlarında iş ilanlarına bakabilirsin. Aynı zamanda gerekli olan belgeleri temin ederek ve yetki kazanarak kendi özel muayenehaneni de açabilirsin. Özel eğitim merkezlerinde ve kliniklerde çeşitli tedavi süreçleri sürdürülebilir. Kariyer.net platformu üzerinden kapsamlı araştırmalar yaparak birçok farklı iş ilanlarını bir arada değerlendirebilirsin.

Dil ve konuşma terapistinin hangi özel eğitim programlarında bilgi sahibi olması gerekir?

Bilgi sahibi olman gereken alanlar yarı damak, kekemelik, konuşmada gecikme, ses bozuklukları, iletişim ve konuşma zorluğu, dil çene yüz kasları alanında detaylı bilgiler, solunum mekanizmalarını yakından inceleyen veriler, işaret dili, dudak okuma, ses iyileştirme gibi iletişim teknikleri hakkında sunulan araştırmalar, fizyoterapistler ile elde edilen veriler hakkında kapsamlı teknik bilgilere sahip olmak önemlidir. Çünkü tedavi sürecinde bu konular oldukça fazla destek olur. Teknik bilgilerini çeşitli uygulamalar ile birleştirerek süreçte verimlilik kazanabilirsin.

Dil ve konuşma terapistinin sorumlulukları nelerdir?

Dil ve konuşma terapisti öncelikle kişide görülen konuşma ve iletişim zorluğunu tespit eder. Belli bir tanıma konumlandırdıktan sonra nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini daha net görebilir. Problemin kaynağının tespit edilmesi tedavi sürecini kısaltabilir ve daha kısa süre içerisinde belli bir mesafe kat edilebilir. Kişisel ya da gruplar halinde çalışmalar desteklenir ve hangi rahatsızlıkta hangi tedavinin uygulanacağını profesyonel bir şekilde tespit edebilir. İşaret dili, dudak okuma, ses iyileştirme gibi birçok farklı etkili iletişim tekniklerini öğreterek alanında daha donanımlı ve verimli tedavi süreçlerine katkı sunabilir.

Dil ve konuşma terapistinin maaşları ne kadardır?

Dil konuşma terapistlerinin maaşları, kurum ve kuruluşa göre değişiklik gösterir. Kamu kurumlarında ve özel kuruluşlarda sunulan maaşlar, primler, ikramiyeler, özlük hakları, izinler ve tatiller farklılık gösterebilir. Çalışma performansın, mesai saatlerin, tedavide kullandığın materyaller ve tedavi süreçleri bu fiyat aralığını ve çalışma koşullarını da doğrudan etkileyebilir. Kullanmış olduğun tekniklerde yapmış olduğun harcamalar özel kurumlarda ve kamu kurumlarında farklı fiyat aralıkları ile karşına çıkabilir.

notifications İş Alarmı kur