keyboard_arrow_down

Direksiyon Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Direksiyon Öğretmeni cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"

Direksiyon Öğretmeni İş İlanları

Direksiyon öğretmeni, öğrencilere belirli düzeydeki sürüş becerileri kazandırmak ve ehliyet almak üzere araç kullanma tekniklerini öğrenmesine destek olmak gibi görevlere sahip olan kişidir. Direksiyon öğretmeni çeşitli pratik ve uygulamalarla, bilgilerini geliştiren eğitimlerle ehliyet almak isteyen yetişkinlere direksiyon dersleri verir. Ehliyet ve direksiyon kurslarında çalışma olanağı bulan direksiyon öğretmeni için birçok farklı şehirde bulunan kurumların iş ilanları mevcuttur. Direksiyon öğretmeni iş ilanları için kariyer.net’i inceleyerek yayınlanmış olan bu ilanlarda belirtilen eğitim düzeyi, mesleki tecrübe veya kazanımları araştırabilir, senin için uygun olup olmadığını inceleyebilirsin. Birçok sorumluluğu bulunan direksiyon öğretmenliği için beklentilerine uygun olan iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Direksiyon Öğretmeni İş Olanakları

Öğrencilerin teknik sürüş programlarını oluşturarak gerekli sınavlarda başarı göstermelerini sağlayan direksiyon öğretmeni için birçok şehirde çalışma alanı bulunur. Sorumlulukları oldukça geniş kapsamlı olan direksiyon öğretmeninden, öğrencilerinin edinmesi gereken kazanımları ve yetkinlikleri için eğitim programları oluşturarak gelişimlerine katkıda bulunması beklenir. Farklı şehirlerde sürücü kurslarında direksiyon öğretmeni ihtiyacı bulunur. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda yayınlanmış olan iş ilanlarının ilgili kısımlarından kurumların adaydan beklentilerini ve iş koşullarını öğrenebilirsin. Güncel direksiyon öğretmeni iş ilanları ve istihdam fırsatlarını araştırarak yaşadığın yere yakın ve beklentilerini karşılayan ilanlara başvuru yapabilirsin.

Direksiyon Öğretmeni İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok şehirde bulunan eğitim kurumlarında direksiyon öğretmeni olarak çalışmak üzere iş başvuru yaparken dikkat etmen gereken detaylar bulunur. İlanların çoğunda ortak olarak karşına çıkabilecek bazı detayları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Direksiyon öğretmeni olarak çalışmak için gerekli olan belgeleri araştırarak başvuru yapmak istediğin firmaya eksiksiz olarak iletmen beklenir.
  • Bu iş yerlerinin senden beklediği tüm yetkinlikleri, sürüş tekniklerini, hangi niteliklere sahip olman gerektiğine bakmalısın. İstenen niteliklere uygun olman durumunda ilana başvurabilirsin. 
  • Kariyer.net filtre seçeneklerini kullanarak İzmir direksiyon öğretmeni iş ilanları gibi konumuna yakın seçeneklere başvuru yapabilirsin. 
  • İstenilen cinsiyet, ehliyet belgesi ve türü gibi nitelikleri ilanın ilgili kısımlarından öğrenebilirsin.

Direksiyon öğretmeni nasıl olunur?

Pek çok şehirde bulunan sürücü kursu gibi yerlerde çalışma imkanı bulabilen direksiyon öğretmeni için bir takım eğitimleri tamamlamış olması beklenir. Genellikle kurumlar diksiyon öğretmenliği için başvuran adayların lisans veya ön lisans mezunu olmasını ister. Ayrıca en az 3 yıllık ehliyet sahibiysen ve daha önce trafik cezası almamışsan özgeçmişine diksiyon öğretmeni sertifikası ekleyebilirsin. Bu sertifika için halk eğitim merkezlerinin direksiyon öğretmenliği kursların katılım sağlayabilir ve bu alanda kendini geliştirebilirsin. Direksiyon öğretmenliği iş ilanları ve istihdam fırsatlarını araştırarak başvurularını tamamlayabilirsin.

Direksiyon öğretmeni ne iş yapar?

Farklı pek çok şehirde çalışma olanağı bulunan direksiyon öğretmeninin belirli görev ve sorumlulukları vardır. Sürücü adaylarının ders programlarını hazırlayarak onlara bildirir. Derslerde yapılan uygulamaları kayıt altına alır ve kontrolleri yürütür. Sürücü adaylarına, almak istedikleri ehliyet tipine göre araç kullanımını uygulamalı olarak öğreterek başarı göstermesini sağlar. Direksiyon öğretmeni iş ilanları İstanbul veya farklı şehirler için yayınlananları inceleyebilir ve senin için uygun olması durumunda başvurunu tamamlayabilirsin.

Direksiyon öğretmeni olarak hangi şehirlerde çalışma olanağı bulunur?

Direksiyon öğretmeni olarak çok sayıda farklı şehirde mesleğini icra etme olanağı bulabilirsin. Firmaların belirtmiş ve istemiş olduğu nitelik ve özelliklere sahip olduğunu düşünüyorsan İstanbul, Ankara veya İzmir’de bulunan kurumların yayınladığı iş ilanlarını araştırabilirsin. Kariyer.net’te yer alan filtreler, yaşadığın veya taşınmayı düşündüğün il ve ilçelerde aradığın iş ilanını bulmanı kolaylaştırır.

Direksiyon öğretmeninin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Pek çok farklı kurumda çalışma olanağı bulunan direksiyon öğretmeninin gerekli tekniklere hakim olması ve öğretme yeteneğinin gelişmiş olması istenir. İletişim becerilerinin gelişmiş olması ve sonuç odaklı olması da istenilen özellikler arasında bulunur. Direksiyon öğretmeni iş ilanlarında yer alan ilan açıklamalarını inceleyerek işveren kurumların senden talep ettiği özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Direksiyon öğretmeni nasıl olunur?

Direksiyon öğretmeni olmak için öncelikle en az lise mezunu olmak gerekir. Daha sonra eğitim verilecek aracın ehliyet sınıfına sahip olma şartı aranır. En az üç yıllık aktif sürüyüş deneyimi olmalı fakat bu süre görev alınacak sürücü kursuna göre değişebilir. Herhangi trafik cezasının bulunmaması gerekir. Son olarak Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurumlarca verilmiş ‘Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Belgesine’ sahip olma şartı aranır. Sen de bu kriterleri taşıyor ve bu alanda çalışmak istiyorsan iş ilanlarına başvuru da bulunabilirsin.

Direksiyon öğretmeni maaş kriteri nedir?

Direksiyon öğretmenlerinin alacağı maaşlar, farklı kriterlere göre belirlenir. Örneğin; trafikteki sürüş deneyimin, mezun olduğu eğitim seviyesi ne kadar maaş alacağını etkileyen kriterlerdendir. Mesai saatinden fazla çalışıyorsan maaşın yanı sıra prim usulünden de yararlanabilir. Direksiyon eğitimi öğreticiliği kursu eğitimlerine katılmış olmak ve bunu belgelemek maaşın diğer çalışanlara göre daha farklı miktarlarda belirlenir. Ayrıca kurumdaki öğrenci sayısı ve popülerlik arttıkça personelin maaşlarına etki eder.

Direksiyon öğretmeni belgesi nasıl alınır?

Direksiyon öğretmenliği veya sürüş eğitmenliği belgesi belli kurumlardan alınır. Bu kurumlar Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde açılan ve her ilde bulunan halk eğitim merkezlerinin hayat boyu öğrenme kurslarından veya belediyelerin açtığı kurslardan temin edilebilir. Bu eğitimlerde kişisel gelişim, güvenli araç sürüşü, öğretim metotları ve eğitim psikolojisi gibi kapsamlı konularda yaklaşık 200 saatlik eğitim alınır. Eğitim sonunda tabii tutulan sınavdan başarılı olma kaydı ile sertifikaya hak kazanırsın.

Direksiyon öğretmeni hangi ehliyet sınıfına sahip olmalıdır?

Direksiyon öğretmenlerinin sahip olacağı araç ehliyet sınıfı öğrencilere ders verilecek araca göre belirlenir. Otomobil ve kamyonet için geçerli olan ve öğrenciler tarafından sık alınan ehliyet sınıfı olan B sınıfı ehliyete sahip olunması avantaj sağlar. Direksiyon öğretmenliği mesleğini icra edebilmen için sürücü belgesine en az 3 yıldır sahip olunması gerekir. Sen de bu kriterleri taşıyorsan kariyer.net adresi üzerinde en güncel ilanlara ulaşıp başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur