4

Diş Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Diş Teknikeri cancel
Osstem İmplant Dış Ticaret A.Ş.
Diş Porselen Uzmanı
Osstem İmplant Dış Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Seffaf Aparey Ortodonti ve Elektronik San Tic AS
Diş Teknisyeni
Seffaf Aparey Ortodonti ve Elektronik San Tic AS
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

Diş Teknikeri İş İlanları

Ağız ve diş sağlığı dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu nedenle diş hekimlerine danışmak ve diş kontrollerini düzenli yaptırmak çok önemlidir. Bu süreçte önemli bir görevi üstlenen diş hekimlerinin en büyük yardımcıları da diş teknikeridir. Diş hekimi ile birlikte çalışan diş teknikerleri, tedavi süreçlerinde önemli bir rol oynarlar. Diş teknikerleri, laboratuvar ortamında ortodontik tedavilerde, kaplama ve protez uygulamalarında kullanılan cihazları hazırlamakta görevlendirilir. Diş hekimlerine uygun bir çalışma ortamı sağlayan diş teknikerleri, hastaları kabul eder ve tedavi sırasında diş hekimi ile hastaya yardımcı olur. Kullanılan malzemeleri hazırlar ve sonrasında bunları dezenfekte eder. Bunun yanı sıra diş muayenelerinin tedavilerde kullanılan malzemeleri tedarik eder. Diş hekimlerinin sayısının artışına bağlı olarak diş teknikeri işe alımlarında artış olabilir. Çalışma alanı olarak geniş fırsatlara sahip olan diş teknikerleri, devlet hastanelerinde, muayene tesislerinde, özel sektörde ve diş polikliniklerinde kendilerine iş imkanı bulabilirler. Birden fazla çalışma ortamı olması sayesinde diş teknikeri iş ilanları sık karşılaşılan iş imkanları arasındadır. Diş teknikeri iş ilanları bay veya kadın alımlarına başvurabilir ve hemen işe başlayabilirsin.

Diş Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Diş teknikeri olarak görev almak isteyen adaylar, dört yıllık eğitim veren sağlık meslek liselerinin diş protez teknisyenliği bölümünden mezun olmalıdır. Liseden mezun olduktan sonra adaylar, sınava girerek üniversitelerin iki yıllık diş protez teknikerliği ya da ağız ve diş sağlığı bölümlerini tercih edebilirler. Diş teknikeri iş ilanlarına göz atıldığında çalışandan beklenen disiplinli bir çalışma göstermesidir. Diş teknikerleri, insan vücudu ile ve özellikle ağız ile yakından temas halinde olduğu için kişisel bakımına oldukça önem vermelidir. Ayrıca gelen hastaları iyi anlaması ve tedavi süreçlerinde yardımcı olabilecek yetkinliklere sahip olması gerekir. Diş teknikeri, bu açıdan sabırlı ve sorumluluk sahibi olmalıdır. Diş tedavilerinde dikkatli ve disiplinli çalışarak başarılı olabilirler. Diş teknikerinin el koordinasyonunun ve görsel hafızasının güçlü olması gerekir. Farklı renk konularında hassas ve el becerilerini kullanmada üstünlüğe sahip olanlar bu alanda çalışmak için yetkin insanlardır. Diş teknikeri mesleği gereği kimya ve biyoloji alanlarında da bilgi sahibi olmayı gerektirir. Diş tedavilerinde kullanılan malzemelerinin işleyiş şeklini anlamak açısından bu alanlar oldukça önemlidir. Bu konuda yeterli eğitim ve donanıma sahip olanlar güncel diş teknikeri iş ilanları içerisinden kendilerine uygun iş ilanlarına başvurabilir ve bu alanda kariyer sahibi olabilir.

Diş Teknikeri Ne İş Yapar?

Diş teknikeri, diş hekimlerinin düzenlediği tedavi planlarını uygulamak ile görevlidir. Diş hekiminin aldığı ağız ölçülerine göre laboratuvar ortamında bir model hazırlar. Daha sonra hazırladığı model üzerine uygun gelen protezi şekillendirir. Döküm yöntemi ile çoğalttığı protezleri hareketli, bölümlü ve tam protezli şekillerde hazırlar. Diş teknikeri, ayrıca laboratuvarda akrilik işlemleri, diş diziliminin yapılması, hareketli ortodontik aparey hazırlama ve mum modelaj işlerini yapmak ile sorumludur. Diş hekiminin ve hastanın ihtiyacına göre bu görevleri yerine getirir. Diş teknikeri, diş hekiminin gözetiminde oluşturduğu malzemeleri tedavi süresi boyunca hazır hale getirir. Bunun yanı sıra diş teknikeri, diş hekiminin kullandığı aletlerin bakımını, onarımını ve tedariğini sağlamak ile yükümlüdür. Devlet ve özel hastanelerde ya da diş polikliniklerinde çalışma imkanı olan diş teknikeri iş ilanları bayan alımlarını inceleyerek diş teknikeri olabilirsin. Dilersen kalabalık ve sağlık çalışanlarına ihtiyaç duyulan birçok iş imkanına sahip şehirlerde iş ilanlarına başvurabilirsin. Yayınlanan diş teknikeri iş ilanları Ankara’da pek çok kurumda ve poliklinikte yer alır. Bu alanda eğitimli ve yetenekli olduğunu düşünüyorsan anında başvuru yapabilirsin.

Ankara’da diş teknikeri ihtiyacı var mı?

Diş tedavilerinde diş hekimlerine yardımcı olan diş teknikeri sağlık sektörü dahilinde oldukça önemli ve ihtiyaç duyulan bir meslektir. Bu nedenle farklı kurumlarda diş teknikerlerine çok fazla ihtiyaç duyulur. Ankara’da diş teknikeri ihtiyacı olan pek çok sağlık kuruluşu vardır. İlan veren sağlık tesislerine başvurabilir, kısa sürede istediğin iş fırsatını elde edebilirsin.

Ankara’da diş teknikeri nerelerde çalışabilir?

Ankara’da diş teknikeri ilanlarını diş poliklinikleri, özel hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri gibi kurumlarda bulabilirsin. Diş teknikeri iş ilanlarında istenilen yetenekler doğrultusunda sana uygun ilanlara başvurabilirsin. Diş hekiminin ihtiyaç duyduğu diş teknikeri ilanlarına başvurarak bu alanda çalışabilirsin. Filtreleme seçeneklerini kullanarak pozisyon için Ankara sınırları içerisinde yayınlanan tüm ilanları görüntüleyebilirsin.

Diş teknikeri ilanlarında nelere dikkat edilir?

Tam zamanlı çalışabileceğin diş teknikeri ilanlarında dikkat etmen gereken birkaç durum vardır. İş yerlerinin çalışan adaylarından bekledikleri kriterlere uyup uymadığına dikkat etmelisin. Niteliklerine uygun diş teknikeri ilanlarına başvurarak iş bulma sürecinde olumlu sonuç alma şansını artırabilirsin. Diş teknikeri ilanında yer alan yetkinlik ve kişisel becerilerin sende olduğunu düşünüyorsan ilanlara başvurabilirsin.

Diş teknikeri ilanlarına nasıl başvurulur?

Diş teknikeri iş ilanlarına eğitim bilgilerini göz önünde bulundurarak ve çalışmak istediğin ildeki ilanlara göz atarak kariyer.net’ten başvurabilirsin. Niteliklerine ve beklentilerine uygun ilanları listelemelek için kariyer.net’te yer alan filtre seçeneklerini kullanman mümkündür. İlan açıklamalarını detaylı bir şekilde inceledikten sonra “Başvur” butonuna tıklayarak çalışmak istediğin kurumlara özgeçmişini ve başvurunu iletebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Diş teknikeri nasıl olunur?

Diş teknikeri, hastaların diş tedavilerinde kullanılan birçok aracın üretimini yapan bir meslek grubudur. Eğer bu alanda bir kariyer yapmak istiyorsan, diş teknikerliği için gerekli olan eğitimleri almasın. Bu eğitimler ise gerek meslek yüksekokullarının gerekse de üniversitelerin ilgili alanlarında öğrenim görmen ile ilgilidir. Bu alanlarda bir eğitim aldıysan, diş teknikerliği senin için doğru mesleklerden biri olabilir.

Diş teknikeri iş yeri açma belgesini nasıl temin edebilir?

Bir sağlık alanında hizmet vermek üzere bir iş yeri açmak istiyorsan, bazı koşullara dikkat etmen gerekebilir. Bu koşullar diş teknikerliği için de geçerli olan, gerekli bazı belgelerin sağlanmış olmasıdır. Bu belgeler, türlerine göre sağlık bakanlığı onaylı olabileceği gibi; iş yerinin sağlaması gereken koşullar açısından, başka kurumlara bağlı belgeler de olabilir. Bir diş teknikeri olarak bir iş yeri açmak istiyorsan, ilgili belgeleri öğrenip temin etmen önemlidir.

Diş teknikerlerinin yaptığı işler nelerdir?

Diş teknikerliği; diş sağlığı ve tedavisi için gerekli olan alanlardan birinde görev yaparlar. Bu alan ise diş tedavilerinde kullanılan gereçlerin ve malzemelerin üretimidir. Hastaların hem tedavi anında hem de tedavi süreci boyunca kullanmaları gereken ürünler, diş teknikerleri tarafından üretilip sunulurlar. Bu meslek grubu genel olarak sağlık sektörünün, üretim alanı ile ilgili bir meslek grubudur.

Diş teknikerlerinin çalışma koşulları nasıldır?

Diş teknikerlerinin çalışma koşulları kamu ya da özel sektörde belirli açılardan farklılık gösterebilir. Bu açılar ise çalışma saatleri ya da çalışılan ortamların nitelikleri gibi konular olabilir. Bunun dışında diş teknikerliği fazla yorucu olmayan çalışma koşullarına sahip meslek gruplarından biridir. Eğer sağlık alanında üretim yapmak istiyorsan ve bu alana ilgiliysen diş teknikerliği senin için en uygun seçeneklerden biri olabilir.

notifications İş Alarmı kur