Disc Jockey / DJ İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Disc Jockey / DJ cancel
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı.
😔
Aramana uygun bir sonuç bulunamadı. 😔
Bu aramana uygun bir ilan yayınlanırsa sana haber vermemizi ister misin?

Doğru sonuçlara ulaşmak için şunlara dikkat etmelisin:

  • Yazım yanlışı yapmadığından emin olmalısın.
  • Daha genel kullanıma sahip kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "HR" yerine "İK" ya da "İnsan Kaynakları")
  • Daha farklı kelimeler kullanabilirsin. (Örn: "Yazılımcı" yerine "Backend Yazılım Uzmanı")
  • Kısaltma kullanmak yerine, kelimeleri açık şekilde yazabilirsin. (Örn: "Müh" yerine "Mühendis")"
  • Arama sonuçlarında engellenen şirketin profili ve ilanları görünmez. Arama yaptığın kelimenin engellediğin bir şirketle ilgili olup olmadığından emin olmalısın.

DJ İş İlanları

DJ, dilimize İngilizce’den geçen bir kavramdır. Açılımı disc jokeydir ancak kısaca DJ olarak bilinir. Mesleği basit bir şekilde tanımlamak gerekirse; bu işi icra eden kişiler müzik akışı sağlayıp, kontrol eder. İşleri teknolojik ekipmanlarla sağlandığından, teknoloji geliştikçe dinleyenleri daha kaliteli müziklerle buluştururlar. Türkiye hatta dünyanın çoğu yerinde iş bulabilirler çünkü eğlence sektörü kesintisiz devam eder.. İyi bir müzik kulağının olduğunu düşünüyorsan ve bu konuda yeteneğin aynı zamanda tecrüben varsa kariyer.net üzerinden DJ iş ilanları arasında gezerek kendine uygun seçeneğe kolayca başvuru yapabilirsin.

Dj’ler Ne İş Yapar?

DJ; eğlence mekanları, gece kulüpleri, oteller ve festivallerde bulunarak bu organizasyona katılan insanları eğlendirmekle görevlidir. Kendi mesleğine has olan ekipmanlarla, insanları eğlendirmek için çaldığı müzikler arasında yumuşak geçişler yaparak ortamın enerjisini kontrol eder. Müziklere çeşitli ses efektleri uygulayarak kulağa hoş gelen eğlenceli tınılar yaratır. Bazen de mekanda bulunan müşteriler istek parça alarak ortamın havasını hareketlendirir. Bu sebeple DJ arayan firmalar, özellikle aradıkları kişinin enerjisine çok dikkat eder. İnsanları eğlendirip onları motive edebilmek iyi bir enerji gerektirir. Disc jokey arayanlar tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken tüm görev ve sorumluluklarınızı incelemeniz gerekir.

Dj İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

DJ arayanlar, genellikle yüksek bir enerjiyle iyi bir bir performans beklerler. DJ’lik yapıyorsan ya da olmak istiyorsan bazı özellikleri taşıman gerekir.

  • Yüksek eğlence temposuna ayak uydurabilmek DJ olan kişi için oldukça önemlidir.
  • İletişim kurma yeteneğinin çok iyi olması gerekir.
  • Ortamda bulunan kişilerin eğlenmeye devam etmesini sağlamak da DJ’in görevlerları arasında yer alır.
  •  Alanında gerekli deneyime sahip ya da ilgili eğitimi almış olmak da bu mesleği yapmak isteyen kişilerin sahip olması gereken özellikler arasında bulunur.

Ayrıca üst düzey bir müzik bilgisiyle, eski ve yeni şarkıları harmanlayabilme becerisinin gelişmiş olması gerekir. Mesleki yeterliliğe sahip olduğunu düşünüyorsan güncel DJ iş ilanları inceleyip başvuru aşamasına geçebilirsin.

Dj iş ilanlarında çalışma şekli nasıldır?

Yaptıkları işe bağlı olarak DJ olan kişilerin, tek bir yerde sürekli olarak tam zamanlı çalıştığı nadir görülür. DJ’ler genel olarak işlerini serbest çalışma şekline uygun olarak yürütürler. DJ maaşları da bu nedenle farklılık gösterebilir. Bazı durumlarda firmalarla anlaşılabiliyorsa haftanın belirli günleri yarı zamanlı olarak da sahne alabilirler. Bu, hem DJ hem de firmaların aralarındaki ilişki ve ihtiyaçlarına uygun olarak değişkenlik gösteren bir husustur. 

Dj olarak nasıl iş bulunur?

Çeşitli eğlence mekanlar ya da otellerde DJ olarak çalışmayı düşünüyorsan, güncel disc jokey iş ilanlarını listeleyip, kendine en uygun ilana başvuru yapabilirsin. Üstelik bu yalnızca dakikalarını alır ve kısa sürede iş bulma ihtimalini artırır. İzleyeceğin adımlar oldukça basittir. Kariyer.net ana sayfasında arama çubuğundaki şehir kısmına çalışmayı düşündüğün il ya da illeri, pozisyon için DJ ya da disc jokey yazman gerekir. Sonrasında iller bazında yayınlanan tüm ilanlar önünde listelenir. İl belirtmediğinde Türkiye çapındaki tüm ilanlara erişebilirsin. İlanlardan herhangi birine baktığında firmaların o pozisyonda aradığı kriterleri görebilirsin. Başvurma işlemi sırasında yapman gereken adımları gerçekleştirdiğinde istediğin pozisyonda iş bulma ihtimalini artırabilirsin.

DJ olarak nerelerde çalışma imkanı vardır?

Disc jokey iş ilanları kapsamında DJ mesleğini icra eden kişiler, farklı mekanlarda çalışma imkanı bulurlar. DJ iş ilanları Antalya gibi turizm sektörünün yakın olduğu bölgelerde daha aktif şekilde yayınlanabilir. Bu işi yapmak istiyorsan eğlence odaklı mekanlarda çalışma olanağı yakalayabilirsin. Çalışma ortamları düşünüldüğünde insanların ilk aklına gelenler gece kulüpleri, barlar, konserler, festivaller ve oteller olur. Ancak mesleğin çalışma ortamları arasında yayın yapan medya kuruluşlarının televizyon programları ve radyolar da bulunur.

Nasıl DJ olunur?

DJ olabilmek için öncelikle başarılı bir müzik kulağının olması gerekir. Bunun için de müzik gündemini sık sık takip etmelisin. Müzik zevkine ve yaratıcılığına güveniyorsan işe, bu meslek için uygun olan eğitimleri alarak başlayabilirsin. Eğitimlerle birlikte sık sık pratik yaparak kendini geliştirip yaptığın işleri paylaşman gerekir. Bu noktada pes etmezsen zamanla başarılı bir DJ olarak işini büyütebilirsin. Disc jokey iş ilanları yeni kategorisindeki tüm ilanları değerlendirerek kariyer hayatına atılabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Disc Jockey / DJ iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Disc Jockey / DJ iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Disc Jockey / DJ iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Disc Jockey / DJ iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Disc Jockey / DJ pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Disc Jockey / DJ iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Disc Jockey / DJ iş ilanlarına erişebilirsin.

Disc Jockey / DJ iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Disc Jockey / DJ için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur