Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
406

Diyarbakır İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Diyarbakır cancel
Neutec İlaç

Tıbbi Satış Temsilcisi

Neutec İlaç
İstanbul (Tümü) +79 il daha
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Diyarbakır İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
Yeni İş İlanları , Antalya Manavgat İş İlanları , Manisa İş İlanları , Trabzon İş İlanları , Antalya Alanya İş İlanları

Diyarbakır İş İlanları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık kenti olan Diyarbakır, ekonomisi ile önemli istihdam seçenekleri sunmaktadır. Türkiye'nin gelişme hızı en yüksek illeri arasında yer alan Diyarbakır iş ilanları bakımından farklı sektörlerde çeşitli imkanlar oluşturmaktadır. Ağırlıklı olarak tahıl tarımı ve hayvancılığa dayanan ekonomisi yanında eğitim, sağlık ve hizmet sektörleri gelişkindir. Buğday, arpa ve darı yanında sulama imkanı olan yerlerde pirinç üretimi yaygındır. Bazı ilçelerde tütün üretimi yapılması yanında bağcılık ve meyvecilik faaliyetleri de sürdürülmektedir.

Tarımın yanı sıra hayvancılık, özellikle küçükbaş hayvan besiciliği en önemli istihdam alanlarından biridir. Kent genelinde 7 bini aşan arı kovanı sayısı ile arıcılık da günden güne kendini geliştiren, istihdamda büyük yer tutma potansiyeline sahip sektörlerden biridir.

Sağlık ve eğitim sektörlerinde istihdam

Diyarbakır iş ilanları ile de görüldüğü üzere, kent eğitim ve sağlık hizmetleri açısından son yıllarda kayda değer bir gelişim göstermiştir. Diyarbakır iş ilanları 2018 döneminde sektörel olarak sağlık ve eğitimin başı çektiği bir trend izlemektedir. Bu iki alanı hizmet, tekstil, ilaç sanayi, inşaat, bilişim ve ticaret sektörleri izler. Farklı branşlarda öğretmenler ve doktorlar için pek çok ilan bulunurken, genel olarak eğitim ve sağlık sektörü için hemşireden bilişim uzmanına kadar çeşitli mesleklerde istihdam açığı bulunmaktadır.

Satış elemanı ilanları yaygın

Diyarbakır iş ilanları güncel olarak incelendiğinde satış temsilcisi, satış sorumlusu, satış danışmanı, gayrimenkul değerlendirme uzmanı, tıbbı tanıtım sorumlusu, mağaza yönetmeni gibi pozisyonlar öne çıkmaktadır. Diyarbakır iş ilanları 2018 döneminde sırasıyla satış, eğitim, pazarlama, sağlık, hizmet, müşteri ilişkileri, mühendislik, imalat departmanlarıyla öne çıkmaktadır.

Madencilik sektörü ve petrol

Maden faaliyetleri kent istihdamında önemli yer tutar. Diyarbakır’ın bazı bölgelerinde linyit madenciliği, bazı bölgelerinde ise petrol üretimi yapılır. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı 1973 yılından bu yana kentte petrol çıkarma işlemi yapmakta, yeni kuyular araştırmaktadır. Türkiye'de çıkarılan ham petrolün yarısı Diyarbakır'dan sağlanır. Ayrıca dokumacılık, demircilik, kuyumculuk ve bakırcılık gibi atölye bazlı imalat sektörleri de Diyarbakır ekonomisi içinde önemli yer tutar.

Kentte yer alan fabrikalar genellikle kamuya aittir. Sümerbank'ın pamuklu ve yünlü dokuma fabrikaları ile halı fabrikası, yem fabrikası, SEK işletmesi, Buhar ve Su Türbinleri Fabrikası ve Ergani Çimento Fabrikası öne çıkan sanayi işletmeleri arasındadır.

Büyüyen inşaat sektörü

Diyarbakır yapılaşma açısından önemli adımlar atmakta olduğundan inşaat ve yapı sektörü Diyarbakır iş ilanları arasında kendine geniş bir yer bulmaktadır. Diyarbakır iş ilanları güncel olarak inşaat mühendisinden şantiye şefine, vasıfsız elemandan gayrimenkul satış elemanlarına kadar birçok farklı iş koluna dair pek çok ilanı içermektedir.

Yükselen sektör: kültür turizmi

Dönem dönem çalkantılı bir seyir izlese de kültür turizmi Diyarbakır'ın yükselen sektörlerinden biridir. Doğal zenginlikler ve kültürel özellikleri ile turizm potansiyeli yüksek olan Diyarbakır henüz bu alanda istenen düzeye gelemese de, istihdam olanakları mevcuttur.

Sıkça Sorulan Sorular

Popüler Diyarbakır iş ilanları nelerdir?

Diyarbakır'daki iş ilanlarının popülerliği şirketlerin taleplerine göre değişiklik gösterebilir. İş ilanlarını görebilmen için Kariyer.net'e tıklayarak kayıt olman gerekir. Facebook üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Özgeçmişini eksiksiz bir şekilde oluşturup, CV'ne ön yazını eklemen şirketlerin seni fark etmesini sağlar. Ana sayfada bulunan şehir kısmına "Diyarbakır" yazarak, iş ilanlarını listeleyebilirsin. Çıkan sayfanın sol tarafında kategoriler sıralanır. "Pozisyon" kutucuğunun üzerine geldiğinde en çok aranan iş pozisyonlarını sayılarıyla görebilirsin.

Diyarbakır iş ilanları en çok hangi ilçededir?

Kariyer.net bağlantısından aradığın ilçedeki iş ilanlarını bulabilirsin. Şehir kısmına "Diyarbakır" yazdıktan sonra "İş bul" butonuna tıklayarak, Diyarbakır ilindeki tüm ilanlara ulaşabilirsin. Sol tarafta kategoriler kısmından "Ülke, il, ilçe" butonunun üstüne gelerek, en çok iş ilanı olan ilçe en üstte olacak şekilde ilanları sayılarıyla görebilirsin.

Diyarbakır iş ilanları en çok hangi sektördedir?

Diyarbakır iş ilanları bağlantısından Diyarbakır'da bulunan iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin. Açılan sayfadan "Firma sektörü" filtresini kullarak, en çok hangi sektörde iş ilanı olduğuna bakabilirsin. İstediğin sektörü filtreleyerek, o sektöre ait iş ilanlarını listeleyebilirsin.

Diyarbakır'da evime yakın iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Diyarbakır'daki evine en yakın iş ilanlarına ulaşmak için, "Ülke, il, ilçe" filtresini kullanarak, oturduğun ilçeyi seçebilirsin. Seçtiğin iş ilanlarını listeleyerek tek tek inceleyebilirsin. İlanların içerisindeki adreslere bakarak, ev adresine en yakın işi bulabilir ve iş başvurusu yapabilirsin.