keyboard_arrow_down
33

Ebe Hemşire İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ebe Hemşire cancel
Özel Termessos Hastanesi
Ebe Hemşire
Özel Termessos Hastanesi
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Atlas Üniversitesi Medicine Hospital
Ebe Hemşire
Atlas Üniversitesi Medicine Hospital
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Kolmed Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi
Ebe
Kolmed Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi
Amasya İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ebe Hemşire İş İlanları

Bir bebeğin dünyaya gelmesi aileyi sonsuz mutluluğa sürükleyen şeyler arasında yer alır. Anneye doğum öncesinde, doğum sırasında ve sonrasında destek olan sağlık çalışanlarına ise ebe hemşire denir. Ebe hemşireler, büyük bir özveriyle anne adayı ve bebek ile ilgilenir. Hamilelik süresince anne adayı ile ilgilenen ebe hemşireler, doğum sırasında da anne adayına destek olur. Sorumluluk bilinci yüksek ve insan ilişkilerinde başarılı kişilerin tercih ettiği bu mesleği sen de yapmak istersen ebe hemşire iş ilanlarına başvurabilirsin. Hastaneler bünyesinde çalışma şansı yakalayan ebe hemşireler, Türkiye’nin her ilinde ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir. Filtreleme yaparak sen de şehrinde bulunan ebe hemşire iş ilanları bugünü filtreleyerek en güncel iş ilanlarına ulaşabilirsin.

Ebe Hemşireler Ne İş Yapar?

Ebe hemşireler, en genel tanımıyla anne adaylarına hamilelik ve doğum sürecinde destek olur.

  • Anne adaylarının hamilelikleri boyunca düzenli olarak belirli testlerden geçmesi ve bu süreçlerin yönetilmesi ebe hemşirelerin sorumluluğundadır. 
  • Özellikle ilk kez anne olacak olan bireylere doğuma kadar belirli eğitimleri ve bilgileri vermek gerekir. Ebe hemşireler, emzirmek, bebeğin ihtiyaçlarını gidermek gibi çeşitli konularda anne adaylarını bilgilendirir. 
  • Düzenli olarak kadın doğum doktorunun istediği testleri yapmak ve test sonuçları hakkında bilgi vermek ebe hemşirelerin yaptığı işlerdendir. 
  • Doğum anında bulunarak kadın doğum doktoruna yardımcı olmak ve doğum sırasında uygulanan ilaçları uygulamak da görevleri arasındadır. 
  • Ebe hemşireler, doğum sırasında bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi verir ve doktorun yönlendirmesiyle belirli işleri yapar. 
  • Doğum sonrasında anne adaylarının emzirmesinde ve bebek bakımında ailelere destek verir. 
  • Hamilelik süresince anormal görülen durumları doktora bildirmekten de ebe hemşireler sorumludur. 
  • Ebe hemşireler, doğumdan sonra ebeveynlere danışmanlık yapar ve bebek ile ilgili konularda ailelere tavsiyeler verir. 
  • Düşük olma durumu gibi konularda ebe hemşireler ebeveynlere destek olur ve gerekli konular hakkında bilgi verir. 
  • Ebe hemşireler, kadın doğum doktorları ile uyum içerisinde çalışmalıdır ve hamile anne adaylarına belirli sağlık testlerinin düzenli olarak yapılmasını sağlar. 

Sen de eğitimini tamamladıysan ebe hemşire eleman ilanlarına başvurabilir ve anne adaylarına yardımcı olabilirsin. 

Ebe Hemşire Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Ebe hemşire arayan kurumlar adaylarda mesleki yeterliliğin yanı sıra bazı özelliklerin olmasını ister. Adayların anne adayı ile güvene dayalı bir ilişki kurması ve yardımsever olması gerekir. İletişimi kuvvetli ve güler yüzlü olması beklenen ebe hemşirelerin, sağlık ekipmanlarını kullanabilmesi ve anne adayına yapılması gereken testleri zamanında yapması gerekir. Saygılı ve anlayışlı olması beklenen ebe hemşirelerde olması gereken özelliklerden biri de ekip çalışmasına uyum sağlamasıdır.  Sabırlı ve tedbirli olması beklenen ebe hemşirelerin doğumda sakin ve soğukkanlı olması gerekir. Anne adaylarına rutin muayeneler yapabilmek için pratik beceri sahibi olması ve kendini sürekli geliştirmesi ebe hemşire olmak için gerekli olan özelliklerdendir. Özellikle doğum sırasında detaycı, temiz ve titiz olması gereken ebe hemşire, hızlı karar verme yeteneğine sahip olmalıdır. Sen de bu özelliklere sahipsen ebe hemşire olarak iş dünyasına dahil olabilirsin .

Ebe Hemşire Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel ebe hemşire iş ilanlarına başvuru yapmak için üniversitelerin ebelik bölümünden mezun olmak gerekir. Ebe hemşire olmak için sadece bu eğitimleri almak yeterli değildir. Uygulamalı dersler almak ve staj programlarına dahil olarak pratik yapmak önemlidir. Bazı şirketlerde ebe hemşire olarak çalışmak için, acil obstetrik bakım eğitimi belgesine sahip olmak gerekir. Bu eğitimin temel amacı doğum sırasında yaşanan anne ölümlerini en aza indirmektir. Doğum konusunda tecrübe kazanmak için ebe hemşireler, yenidoğan canlandırma programı (NRP) eğitimi alarak gelişimlerine katkı sağlayabilir. Ebe hemşire olmak için gerekli eğitimler arasında anne sütü ve emzirme danışmanlığı eğitimi de vardır.  Tüm bu eğitimlere katılım sağlayarak kendini geliştiren ebe hemşireler, eğitim sonunda sertifika alır ve bazı şirketler iş ilanlarında adayların bu eğitimleri tamamlamış olmasını bekler. 

Ebe hemşire iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Üniversitelerin ebelik bölümünde lisans eğitimini tamamlayan adaylar, ebe hemşire iş ilanları Ankara’ya başvurabilir ve ebe olarak çalışma hayatına başlar. Bazı şirketler sağlık meslek lisesinin ebelik bölümünden mezun olan adaylar için de iş ilanı açar. 

Ebe hemşire iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İş ilanlarında aranan kriterlerden ilki gerekli eğitim ve sertifikalara sahip olma şartıdır. Ayrıca ebe hemşire adaylarının sorumluluk bilinci yüksek ve güler yüzlü olması da aranan kriterler arasında yer alır. Bazı firmalar meslekte belirli bir tecrübe ister ve sen de aranan kriterlere sahipsen, ebe hemşire iş başvurusu yapabilirsin.

Ebe hemşire iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İnternete bağlanan cihazlar üzerinden kariyet.net’e girerek ebe hemşire ilanına başvurabilirsin. Siteye girdiğinde öncelikle öz geçmiş oluşturmalı ve iş ilanlarında filtreleme yaparak sektör seçmelisin. Daha sonra başvurmak istediğin şirketin iş ilanına tıklayarak başvurunu gerçekleştirebilirsin. Ayrıca akıllı telefonuna kariyer.net’i indirerek de aynı işlemi kolayca yapabilirsin.

Ebe hemşire iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Ebe hemşire iş ilanları İstanbul filtresinde, iş yerinin bulunduğu yere dikkat edebilir ve ulaşımın kolay olmasına özen gösterebilirsin. Ebe hemşire iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de işin genel tanımı ve aday kiterleridir. Ebe hemşire arayanlar hakkında araştırma yapabilir ve iş yerinin çalışma ortamı hakkında fikir sahibi olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Ebe hemşire iş ilanlarına nasıl başvurulur?

Türkiye'nin farklı şehirlerinde ebe hemşire olarak çalışmak istiyorsan öncelikle Kariyer.net sitesini ziyaret edebilir ve aradığın işi kolaylıkla bulabilirsin. İş başvurusu yapmadan önce yapman gereken ilk şey detaylı bir CV hazırlamaktır. Böylece eğitim ve yeteneklerini en iyi şekilde sunabilirsin. Daha sonra ebe hemşire iş ilanlarının bulunduğu sayfa üzerinden bazı filtrelemeler yapabilirsin. Örneğin; çalışma şekli kısmında bulunan part time, dönemsel, stajyer ya da serbest zamanlı seçenekleri arasından dilediğini tercih edebilirsin. Böylece kendine uygun çalışma şeklini sunan iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsin. Başvurmak istediğin ilanı belirledikten sonra Başvur butonuna tıklayarak süreci tamamlayabilirsin. Bu noktada senden beklenen kriterleri en iyi şekilde değerlendirmeyi atlamamalısın.

Ebe hemşire iş ilanlarına başvurmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Ebe hemşire, yeni doğum yapan anne adayları ile yakından ilgilenen kişilerdir. Bu nedenle ebe hemşire arayışında olan kurumlar, başvurular arasından büyük bir özenle seçim yapar. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan birtakım özelliklere sahip olman gerekir. Öncelikle çalıştığın hekim ya da hekimlerle büyük bir uyum içerisinde görevini sürdürmen önem arz eder. Ayrıca ebe hemşire olarak görev alacak olan sağlık personelleri, anne adayının ve çocuğun sağlığı için en iyi ve en doğru bilgileri karşı tarafa aktarmalıdır. Bunun için aldığın eğitimleri sürekli olarak güncellemelisin. İletişim yönünün kuvvetli olması da bu noktada sana avantaj kazandırır.

Ebe hemşire iş ilanları en çok hangi şehirlerde yayınlanır?

Ebe hemşire, hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde en çok ihtiyaç duyulan meslek kolları arasında bulunur. Ebeveyn olma duygusunu tadacak anneleri bilgilendirmek ve yenidoğan bebeklerin ilk bakımını üstlenmek ebe hemşirelerin görevleri arasındadır. Bu nedenle sağlık sektöründe görev alan önemli personellerden biridir. Sen de ebe hemşire olarak görev yapmak istiyorsan Türkiye'nin pek çok şehrinde çalışma fırsatı yakalayabilirsin. İstanbul'dan Antalya'ya, Samsun'dan İzmir'e kadar birçok şehirde görev alabilirsin. Ebe hemşire iş ilanları, Şanlıurfa, Konya, Sivas gibi birbirinden farklı lokasyonlara özel olarak da yayınlanabilir. Sen de iş fırsatlarının yoğun olduğu şehirleri değerlendirerek çalışma hayatına başlayabilirsin.

Ebe hemşire iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Ebe hemşire iş ilanlarını kaçırmak istemiyorsan tek yapman gereken Kariyer.net'in alarm kurma özelliğinden yararlanmaktır. Bu özellik sayesinde kriterlerine uygun olan iş fırsatını güncel olarak takip edebilir ve en uygun zamanda ilana başvuru yapabilirsin. Kariyer.net sayfasındaki Yeni İş Alarmı Kur seçeneğini kullanarak alarmını kaydedebilirsin. Böylece eklenen ilanları kaçırmadan aradığın işi bulabilirsin.

notifications İş Alarmı kur