keyboard_arrow_down
18

Eczacı Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eczacı Teknikeri cancel
İstanbul Medipol Hastanesi
Eczane Teknikeri
İstanbul Medipol Hastanesi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi
Eczane Teknikeri
İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Eczacı Teknikeri İş İlanları

Eczacı teknikeri iş ilanları aracılığı ile kariyer inşa etmek için bir adım atılması mümkündür. Eczacılık sektörü oldukça geniş olan ve ihtiyaç duyulan temel sektörler arasında yer alır. Çağımızın en çok ihtiyaç  duyulan sektörü olduğu için bu alanda çalışacak deneyimli kişilere fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Bu yüzden iş olanakları açısından çok fazla seçenek vardır. Eczacı teknikeri olan kişiler, iş olanaklarına kolay şekilde ulaşabilir. Eczacı teknikeri arayanlar ve iş arayan kişiler güncel eczacı teknikeri iş ilanları ile bir araya gelir. Uygun ilanları bulan kişiler kolaylıkla başvuru gerçekleştirilebilir. İlanlara başvurmak için tekniker olmak yeterlidir. Bu alanda bilgisi olan her kişi mevcut olan iş ilanlarını değerlendirebilir.

Eczacı Teknikeri Ne İş Yapar?

Eczacı teknikeri olarak bağlı olduğun eczanede yapabileceğin birçok görev vardır. Eczane dışında; klinik hastane, bakımevi gibi kuruluşlarda da rol alabilirsin. Sağlık bakanlığı bünyesinde olan ve destek personeli kategorisinde yer alan eczacı teknikerleri şu işleri yapar:

  • Reçeteli ve reçetesiz ilaçları, tıbbi eleman ve ekipmanları eczacı gözetiminde depolar ve kayıt altında tutar
  • Eczane içinde bulunan tartı, termometre gibi cihazların bakımını yaparak müşteri memnuniyetini gözetir
  • Laboratuvarlarda yardımcı işleri yaparak işleyişi hızlandırır
  • Doktorun verdiği reçeteyi kontrol eder ihtiyaç durumunda verilen ürünlerin kayıtlarını tutar
  • İlaçların son kullanma tarihlerini inceleyerek uygun şekilde depolanmasını sağlar
  • İlaçlar hakkında hastayı teorik ve pratik yönlerden bilgilendirir
  • Eczane hijyeni ve düzeni ile ilgilenir
  • İlaç talebi sonrası reçeteleri sisteme işler. 

Sayılan bu ve bunun gibi görevlerin sağlanmasında büyük bir katkısı olan teknikerlerinin çalışma saatleri ve katıldığı yardımcı müdahaleler değişkenlik gösterir. Tedavi sürecinin daha verimli ilerlemesinde büyük rol oynayan eczacı teknikeri iş ilanları ile bir eczanede çalışma fırsatı bulabilirsin. Gerekli eğitim ve kursları aldıktan sonra başvuracağım ilanlarda yer alan yaş, konum, yabancı dil, kişisel özellikler ve mesleki yeterlilikler gibi başlıklara bakarak ulaşmak istediğin tüm kriterleri öğrenebilirsin. Eczacı teknikeri iş ilanları bay veya kadın herkese gerekli eğitim sertifikaları ve ekibe uyum için uyulması gereken bazı şartlar sağlandığında iş kapısı sunar. Yapacağın görevin işleyiş sürecine ve eczacı teknikeri arayanlar tarafından sana sunulan iş tanımlarına ilgili ilanlardan ulaşabilirsin.

Eczacı Teknikeri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Eczacı teknikeri arayan firmalardan bazıları iş alımı yaparken, potansiyel çalışanlarının sahip olduğu kişisel özellikler dışında, akademik bir eğitimlerini de gözden geçirir. Eczacı teknikeri eleman ilanları 2 yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarında bulunan “Eczacı Hizmetleri” bölümünden mezun olma şartına sahiptir. Bu eğitimi alabileceğin bazı üniversiteler; Anadolu Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’dir. Fakat her firma bir üniversite eğitimini şart koşmaz. Eczane teknikerliği için düzenlenen kurslara katılabilir, seminerler alarak da güncel eczacı teknikeri iş ilanlarına başvurabilirsin. Türkiye Eczacılar Birliği gibi kuruluşların eğitim sonunda onay vereceği sertifikalar kariyer planlarını gerçekleştirmeni sağlayabilir. Hatta firma, lise mezunu olmanı yeterli görebilir. Eczane teknikeri iş ilanları Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde gelişen nüfusla beraber artan sağlık elemanı açığı artar. Eleman açığı olan firmalar geniş bir iş hacmi sağlar. Sen de sahip olduğun belgeler, iş vizyonun ve iletişim becerilerinle sayesinde eczacı teknikeri iş başvurusu yapabilirsin.

Eczacı Teknikeri Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bu meslek grubu genellikle eczane ortamında çalışır. Ayrıca özel hastane ve hastanelerinde, kliniklerde, laboratuvarlarda çalışma imkanı bulabilir ve farklı görevlerde rol alabilirsin. Örneğin; laboratuvar ortamları daha çok ilaç ve o ilacın muadili olan numunelerin üretilip test edilmesi içindir. Bu ortamlar daha hijyenik olup, pratik ağırlıklı çalışmalara önayak olur. Eğer hastanelerde çalışmak istiyorsan, ilaç malzemeleri, depo takipleri ve ürün kayıtları gibi işlere meraklı olmalısın. Hastane ve klinik ortamları birbirine benzese de klinik ortamlarının laboratuvarlara daha çok benzediğini gözlemleyebilirsin. Mesai saatleri olarak genellikle tam zamanlı çalışma planları barındıran bu iş alanı, eczacı teknikeri iş arayanlar tarafından seçeceğin ortam ve iş yoğunluğuna göre farklı planlamalar sunabilir. Ayrıca, çalışacağın şehri seçerek başvurular arasından sana en uygun olan ortam ve koşulları daha kolay belirleyebilirsin. Eczacı teknikeri iş ilanları İstanbul gibi gelişmiş ve halen de gelişmekte olan birçok şehirde geniş bir iş hacmi oluşturur. 

Eczacı Teknikeri alımı var mı?

Eczacılık sektörü oldukça büyük ve en çok ihtiyaç duyulan sektörler arasında yer alır.  Eczacı teknikeri iş ilanları bakıldığı zaman ihtiyacın ne kadar çok olduğu görülür. Yani dolayısıyla bu alanda alımlar olduğu söylenebilir. Güncel ilanlar oldukça fazladır ve nitelikli iş gücüne duyulan ihtiyaç her geçen gün daha çok arttığı için alımlarda artar.

Eczacı Teknikeri için hangi iş ilanları mevcut?

Eczacı teknikeri iş ilanları yeni birçok ilan mevcuttur. Bu ilanlar vasıtasıyla, insanlar istedikleri koşullara sahip ve istediği şehirdeki eczacılık teknikeri işini kolaylıkla bulabilir. Yeni ve güncel birçok ilan mevcuttur. Bu ilanlara başvurarak iş bulunabilirsin. Özellikle nüfusun çok daha yoğun olduğu yerlerde daha çok ilanlar mevcuttur. İstanbul, Ankara gibi şehirler buna örnek verilebilir.

Eczacı Tekniker iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Eczacı teknikeri iş ilanları bu alanda bilgisi bulunan herkesin başvurabileceği ilanlardır. İlanda belirtilen koşulları veya özellikleri sağlayacak her kişi bu ilanlara başvurabilir. Yaşanılan şehirde veya şehir dışında mevcut olan ilanları değerlendirerek yeni bir iş bulunabilir. Kişiler kendilerine uygun gördüğü ilanlar için kolaylıkla başvuru yapabilir. Başvuru olumlu olduğu takdirde ise işe başlanabilir.

Eczacı Teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İş aradığın şehri, çalışacağın ortamı, iş tanımını veya çalışma şeklini belirlediysen kariyer.net’te filtreleme yaparak güncel eczacı teknikeri iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. Kendine özel oluşturduğun bu listede sana sunulan kariyer yollarını takip edebilirsin. Ulaşacağın onlarca ilan arasından başlıklara tıklayarak öğrenmek istediğin iş detaylarını inceleyebilir ve firmalarla iletişime geçebilirsin. Bu işlemlerin tümü için Kariyer.net’i tercih edebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Eczacı teknikeri görevleri nelerdir?

Eczacı teknikerleri eczanede bulunan cihazların bakımını sağlamakla görevlidir. Böylelikle eczanelerde yer alan cihazlar sorunsuz bir şekilde çalışır. Bununla birlikte eczacı teknikerleri günlük periyotlarda verilen kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçların kaydını reçete defterlerinde tutarlar. Aynı zamanda eczacı teknikerleri eczane ve depoların günlük ısı, nem takiplerini yapmakla da görevlidir. Bu sayede eczanelerde yer alan ilaçlar uygun koşullarda bozulmadan saklanabilir. Hastalara gönderilecek ilaçların takibini yaparak hazırlamak da eczane teknikerlerinin görevleri arasında yer alır.

Eczacı teknikeri iş ilanlarının çalışma ortamı nasıldır?

Eczacı teknikerleri birçok eczanede çalışma olanağı bulabilir. Eczacı teknikeri olmak adına gerekli eğitimleri aldığın takdirde bu alandaki iş ilanlarını değerlendirebilirsin. Eczacı teknikerlerinin çalışma ortamı yaygın olarak eczanelerden oluşur. Eczane deneyimi olan kişiler bu alanda iş alımı yapıldığı zaman daha çok tercih edilir. Bu bakımdan eczacı teknikeri olmak istiyorsan eczane deneyimi elde etmeye özen göstermen gerekir. Ardından eczacı teknikeri iş ilanlarına göz atarak iş başvurusu yapabilirsin.

Eczacı teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Eczacı teknikeri olarak çalışmak istiyorsan bu alanda istenen özellikleri karşılıyor olman gerekir. Eczaneler yaygın olarak eczacı teknisyenlerine ihtiyaç duyarlar. Böyle durumlarda eczacı teknikeri iş ilanları yayınlanır ve bu ilanlarda aranan çeşitli özellikler belirtilir. Eczacı teknikeri iş ilanlarına başvuru yapmak için Eczane Teknisyenliği sertifikasına sahip olman gerekir. Çoğu eczane, işleri gereği vardiyalı çalışabilecek elemanlar arar. Bununla birlikte dermokozmetik ve kozmetik ürünler hakkında bilgisi olan kişiler de eczane teknikeri olarak çalışabilirler. Aynı zamanda eczane deneyimin bulunuyorsa iş başvuruları arasında ön plana çıkabilirsin

Eczacı teknikeri iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler hangileridir?

Eczacı teknikeri pozisyonunda çalışmak istiyorsan bu alanda yayınlanan iş ilanlarına göz atabilirsin. Her şehirde eczacı teknikeri olarak çalışabileceğin alanlar bulunur. Bazı bölgelerde ise daha yoğun şekilde iş ilanlarının yayınlandığı görülür. Hastanelerin ve çeşitli sağlık kurumlarının yakınlarında nispeten daha fazla eczane yer alır. Hastane yakınlarında yer alan eczaneler daha yoğun ve kalabalık olabilir. Bu bakımdan daha çok eczacı teknikerine ihtiyaç duyan eczaneler bu alanda iş ilanlarını yayınlayabilirler. Yoğun olan bölgelerdeki iş ilanlarına başvuru yaparak eczacı teknikeri olarak çalışmaya başlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur