26

Eczacı Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eczacı Teknisyeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Eczacı Teknisyeni İş İlanları

Son zamanlarda ihtiyaç doğrultusunda artan sağlık hizmetleri; tanı sürecinden sonra tedaviyi sağlamak üzere ilaç, serum ve bunun gibi iyileştirici unsurlara başvurur. Bu ürünleri sağlayacak kurumlar ise eczanelerdir. Eczanelerde sadece eczacılar değil eczacı teknisyenleri de bulunur. Eczacı yardımcısı olarak çalışan bu meslek bünyesindeki çalışanlar, eczane açma yetkisine sahip değildir. Bir eczacı teknisyeni, eczacılarla benzer sorumluluklara sahip olsa da aldığı eğitim ve sahip olduğu yetkiler açısından farklı iş tanımları barındırır. Her şehirde bulabileceğin eczacı teknisyeni iş ilanları akademik bilgine ve kişisel niteliklerine uygun iş fırsatları sunar. Sen de istenen kriterlere sahipsen ve eczacı teknisyeni olarak çalışmak istiyorsan kendine uygun ilanlara başvurabilirsin. Samsun eczacı teknisyeni iş ilanları gibi birçok şehre ait aktif ilanlar başvurulara açıktır.

Eczacı Teknisyenleri Ne İş Yapar?

Bağlı olduğun eczanede yapabileceğin birçok görev vardır. Sağlık bakanlığı bünyesinde olan ve destek personeli kategorisinde yer alan eczacı teknisyenleri bu görevleri yapar:

  • Reçeteli ve reçetesiz ilaçları, tıbbi eleman ve ekipmanları eczacı gözetiminde depolar ve kayıt altında tutar.
  • Eczane içinde bulunan tartı, termometre gibi cihazların bakımını yaparak müşteri memnuniyetini gözetir.
  • Laboratuvarlarda yardımcı işleri yaparak işleyişi hızlandırır.
  • Doktorun verdiği reçeteyi kontrol eder, ihtiyaç durumunda verilen ürünlerin kayıtlarını tutar.
  • İlaçların son kullanma tarihlerini inceleyerek uygun şekilde depolanmasını sağlar.
  • İlaçlar hakkında hastayı teorik ve pratik yönlerden bilgilendirir.
  • Eczane hijyeni ve düzeni ile ilgilenir,
  • İlaç talebi sonrası reçeteleri sisteme işler.

Tedavi sürecinin daha verimli ilerlemesinde büyük rol oynayan eczacı teknikeri iş ilanları ile bir eczanede çalışma fırsatı bulabilirsin. Eczacı teknisyeni iş ilanları bay veya kadın herkese gerekli eğitim sertifikaları ve ekibe uyum için uyulması gereken bazı şartlar sağlandığında iş kapısı sunar. Yapacağın görevin işleyiş sürecine ve firma tarafından sana sunulan iş tanımlarına ilgili ilanlardan ulaşabilirsin.

Eczacı Teknisyenlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Bu meslek grubunda çalışan kişiler genellikle eczane ortamında çalışır. Ayrıca özel hastaneler, klinikler ve laboratuvar ortamlarında çalışma imkânı bulabilirsin. Örneğin; laboratuvar ortamları daha çok ilaç ve o ilacın muadili olan numunelerin üretilip test edilmesi içindir. Bu ortamlar daha hijyenik olup, pratik ağırlıklı çalışmalara önayak olur. Eğer hastanelerde çalışmak istiyorsan, ilaç malzemeleri, depo takipleri ve ürün kayıtları gibi işlere meraklı olmalısın. Hastane ve klinik ortamları birbirine benzese de klinik ortamlarının laboratuvarlara daha çok benzediğini gözlemleyebilirsin. Mesai saatleri olarak genellikle tam zamanlı çalışma şekline sahip olan iş alanı eczacı teknisyeni iş arayanlar tarafından seçeceğin ortam ve iş yoğunluğuna göre farklı planlamalar sunabilir. Ayrıca, çalışmak istediğin şehri seçerek başvurular arasından sana en uygun olan ortam ve koşulları daha kolay belirleyebilirsin. Eczacı teknisyeni iş ilanları İstanbul gibi gelişmiş ve halen de gelişmekte olan birçok şehirde geniş bir iş hacmi oluşturur. 

Eczacı Teknisyeni Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Eczacı teknisyeni arayan firmalardan bazıları işe alım yaparken, potansiyel çalışanlarının sahip olduğu kişisel özellikler dışında, akademik eğitimlerini de gözden geçirir. Eczacı teknisyeni olabilmek için 2 yıllık eğitim veren meslek yüksekokullarında bulunan eczacı hizmetleri” bölümünden mezun olman gerekir. Fakat her firma bir üniversite eğitimini şart koşmaz. Eczane teknisyenliği için düzenlenen kurslara katılabilir, seminerler alarak da güncel eczacı teknisyeni iş ilanlarına başvurabilirsin. Türkiye Eczacılar birliği gibi kuruluşların eğitim sonunda onay vereceği sertifikalar kariyer planlarını gerçekleştirmeni sağlayabilir. Hatta firma, lise mezunu olmanı yeterli görebilir. Eczane teknisyeni iş ilanları Ankara, İstanbul, izmir gibi büyükşehirlerde gelişen nüfusla beraber artar. Sen de sahip olduğun belgeler, iş vizyonun ve iletişim becerilerinle aradığın işe kavuşabilirsin.

Eczane teknisyeni tam zamanlı çalışma olanakları nelerdir?

İhtiyaç duyulan sağlık hizmetlerindeki alana ait pozisyonlardan biri olan eczane teknisyenliği; birçok klinik ve hastanelerde tam zamanlı veya vardiyalı çalışma şekline sahip bir çalışma fırsatı sunar. Günün çoğunluğunda çalışmaya alışık olduğunu düşünüyorsan, ekip hareketliliğine uyumlu ve tıbbi ekipmanlara meraklı biriysen sıklıkla güncellenen eczacı teknisyeni iş ilanları yeni açılan başlıkları takip ederek istediğin firmaya başvurunu yollayabilirsin.

Eczacı teknisyeni olmak için ne yapılmalıdır?

Öncelikle senden istenen akademik ve teorik kriterleri tamamladıysan artık senden beklenen diğer nitelikleri incelemelisin. Yabancı dil, ikamet ettiğin yer, tecrübe gibi ilan açıklamalarındaki ara başlıkları okuyarak kafanda bir iş planı oluşturabilirsin. Sahip olduğun her şeyi sisteme yükleyip başvurunu yaptıktan sonra ilanda belirtilen ortalama yanıt süresi bittikten sonra iş talebinin nasıl yanıtlandığını öğrenebilirsin. Eczacı teknisyeni iş ilanları bugün yayınlanan işe alımlara ilk başvuran kişilerden biri olabilirsin.

Eczacı teknisyeni iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İş aradığın şehri, çalışmak istediğin ortamı, iş tanımını veya çalışma şeklini belirlediysen kariyer.net’te filtreleme yaparak kendine daha hızlı bir başvuru süreci yaratabilirsin. Kendine özel oluşturduğun bu listede sana sunulan kariyer yollarını takip edebilirsin. Ulaşacağın birçok ilan arasından başlıklara tıklayarak öğrenmek istediğin iş detaylarını inceleyebilir ve firmalarla iletişime geçebilirsin. Bu aşamadan sonra tek yapman gereken eczacı teknisyeni arayan firmalar tarafından başvurularının sonuçlanmasını beklemektir.

Eczacı teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Eczacı teknisyeni arayanlar, genellikle istenen eğitim ve tecrübe kriterlerinin dışında karakteristik özellikleri inceleyebilir. Örneğin; ekip çalışmasına yatkın, iletişim ve planlama becerileri gelişmiş, nöbet sistemine uyum sağlayabilecek, dikkatli ve hızlı çalışabilecek adaylar öne çıkar. Eczacı teknisyeni iş ilanı bayan ve erkek çalışan adaylar arasından beklenen nitelikleri sağlayanlar firmalar tarafından değerlendirilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Eczacı teknisyeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Eczane teknisyeni olarak çalışmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalısın. Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Eczane Hizmetleri bölümünden mezun olman gerekir. İki yıllık eğitimden sonra eczacı teknisyeni olarak eczanelerde görev alabilirsin. Eczanelerde eczacının yönlendirmeleri doğrultusunda çeşitli görev ve sorumlulukları yerine getirmen gerekir. Eczane teknisyenliği iş ilanlarına ilgili bölümden mezun olan ve işverenin belirttiği kriterlere sahip olan adaylar başvuru yapabilir.

Eczacı teknisyeni iş ilanlarına başvurmak için hangi belgeler gereklidir?

Üniversitelerin Eczane Hizmetleri bölümünden mezun olunması işverenlerin aradığı kriterler arasında yer alır. İlgili bölümden mezun olduktan sonra diploma ile bu alanda iş olanağına sahip olabilirsin. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Eczacı Birliği ve Sağlık Bakanlığı'nın birlikte oluşturdukları protokole göre çeşitli eğitimler düzenlenir. Bu eğitimler sonucunda başarılı olan adaylara verilen diploma ve sertifika ile eczacı teknisyeni olarakta görev yapabilirsin. 

Eczacı teknikeri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Eczacı teknisyenleri, gelen hastalara reçetelerde belirtilen ilaçları verme ve ilaçlar hakkında gerekli bilgileri aktarma sürecinde görev alır. Eczanelerde bulunan ilaçların kayıt işlemlerinin, cihazların bakım işlerinin yapılması ve ilaçların son kullanma tarihlerinin kontrolü gibi çeşitli işlerde görev alırlar. Eczacı teknikeri iş ilanlarında adayların çeşitli kriterlere sahip olması beklenir. Eczacı teknisyenlerinin dikkatli ve disiplinli olması önemlidir. Hastalıkların tedavisi için gerekli olan ilaçların hastalara verilmesini sağlayan eczaneler, her bölgede yaygın olarak bulunur. Geniş iş olanağına sahip olan sektörde birçok iş ilanını Kariyer.net ile bulabilirsin.

Eczacı teknisyeni için hangi alanlarda iş imkanı bulunur?

Eczacı teknisyeni iş ilanları sağlık alanında iş olanağı sunar. İnsan hayatına doğrudan etkisi olan sağlık sektörü, farklı iş güçlerine ihtiyaç duyar. Eczane teknisyenleri, sağlık sektöründe hizmet veren eczanelerde görev alır. Bu alanda çalışmak istiyorsan üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve gerekli sertifikalara sahip olman gerekir. Yeterli eğitim seviyesine ve belgelere sahip olduktan sonra Kariyer.net eczacı teknisyeni iş ilanlarını inceleyerek sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur