Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
13

Ekskavatör Operatörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ekskavatör Operatörü cancel
Erdağı İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti.

Ekskavatör Operatörü

Erdağı İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şti.
İstanbul(Asya)
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ekskavatör Operatörü İş İlanları

İş ilanları hakkında bilgi vermeden önce, ‘ekskavatör ne iş yapar?’ bunu inceleyelim. Ekskavatör, halk arasındaki tabiri ile inşaat bölgelerinde sıkça gördüğümüz, kepçedir. Kazma ve yükleme işleri yapan makinenin adıdır. Ekskavatör operatörü ise bu aracı kullanan kişinin adıdır. Ekskavatör operatörü, görev tanımı olarak, kanal açmak, kanal açarken çıkan malzemeleri kepçeye yükleyerek belirlenen yere götürmek, inşaat yıkım çalışmalarında yıkıma yardımcı olmak, çıkan hafriyatı bir araya toplayarak kamyona yüklemek, ekskavatörün küçük arızalarını gidermek, ekskavatörün güvenli şekilde işlem yapılacak olan alana nakledilmesini ve daha sonra geri götürülmesini sağlamak gibi işleri yapar. Ekskavatör, esasında makinenin adıdır. Ekskavatörü kullanan kişiye ekskavatör operatörü denir, ancak bazı iş ilanları ‘ekskavatör iş ilanları’ olarak da verilebilmektedir.

Yurtdışında ekskavatör olarak iş bulmak mümkün müdür?

İnşaat firmalarının, yurt dışı projeleri doğrultusunda, kimi zaman ekskavatörler, yurtdışı inşaat projelerinde de istihdam edilebilmektedir. Bu alanda yurtdışında çalışmak isteyen kişiler, ‘yurtdışı ekskavatör iş ilanları’ olarak inceleme yaparlar.

İş ilanlarını incelerken, çalışılacak ilin yazılmasının önemi nedir?

İş ilanlarını inceleyen kişiler, arama yaparken, çalışmak istedikleri ili yazmayı unuttuklarında, aradıkları pozisyonla ilgili tüm iş ilanlarını listelemiş olurlar. Böylece, ilgilendikleri iş ilanlarını bulmak için onlarca sayfa incelemek zorunda kalırlar. Bunun olmaması adına il bilgilerinin iş araması sırasında belirtilmesi önemlidir. Örneğin, Diyarbakır ilinde ekskavatör olarak çalışmak isteyen bir aday, ‘Diyarbakır ekskavatör iş ilanları’ olarak arama yaparken, Malatya’da çalışmak isteyen bir aday, ‘Malatya ekskavatör iş ilanları’ olarak arama yapar.

Ayrıca, Adana’da da ekskavatör olarak çalışmak isteyen kişiler, ‘Adana ekskavatör iş ilanları’ olarak araştırma yapabilir, ilgili ilanlara başvurabilirler.

Siz de ‘’iş arıyorum.’’ Diyorsanız, Kariyer.net ekskavatör operatörü iş ilanları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekskavatör operatörü çalışma koşulları nelerdir?

Ekskavatör operatörü olarak çalışmak isteyen kişilerin çalışma koşulları diğer mesleklerden farklı olabilir. Ekskavatör operatörleri, ekskavatör araçlarını sahaya götürerek uygun koşullara getirir. Aynı zamanda kanallara şev açarak malzemeleri kamyona yükleyen ekskavatör operatörleri, bu araçların kullanıldığı alanlarda çalışma imkanı bulur. Ekskavatör onarımı ve bakımı yapılmasının yanı sıra gün sonu araçların temizliğinin de yapılması gerekir. İş sağlığı ve güvenliği açısından bu alanda gerekli eğitimi alan kişilerin bu alanda çalışması gerekir.

Ekskavatör operatörü olmak için hangi kabiliyetler gereklidir?

Ekskavatör operatörü olmayı düşünüyorsan bazı kabiliyetlere sahip olman gerekir. Ekskavatör operatörü arayan firmalar çeşitli çalışan profilleri arayışına girebilirler. Aranan özellikleri karşılıyor olman diğer adayların önüne geçmeni sağlar. Ekskavatör operatörü olmak için Endüstri Meslek Lisesi İş Makineleri bölümü mezunu olman gerekebilir. Aynı zamanda 18 yaşını doldurduysan ve ilkokul mezunuysan Özel Motorlu Taşıt Sürücü kurslarına başvuru yaparak bu alanda yetkinlik kazanabilirsin. Bununla birlikte çeşitli kurumlar da eğitim vererek yaptıkları sınav sonucunda bu alanda personel alımı yapar.

Ekskavatör operatörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Ekskavatör operatörü arayan firmaların istediği bazı özellikler bulunabilir. Ekskavatör operatörü olarak çalışmak isteyen kişilerin bu özelliklere sahip olması, iş başvurularında öne çıkmalarını sağlar. Endüstri Meslek Lisesi İş Makineleri bölümünden mezun olduysan ekskavatör operatörü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bununla birlikte Özel Motorlu Taşıt Sürücü kurslarına başvurup bu kursu tamamladıysan ekskavatör operatörü ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsin. Özel kurslarda hızlandırılmış kurs alan kişilerin de bu alandaki iş ilanlarına başvuru yapması mümkündür.

Ekskavatör operatörleri hangi sektörlerde çalışır?

Ekskavatör operatörleri genellikle inşaat sektöründe iş olanağı bulabilirler. Bununla birlikte arazi ve yollara müdahale gerektiği durumlarda da ekskavatör operatörlerine ihtiyaç duyulur. İş makineleri kategorisine giren ekskavatör aracının kullanıldığı her alanda bu araçların uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Her türlü arazide ekskavatör araçları kullanılarak çeşitli işler yapılır ve bakımının operatörler tarafından yapılması büyük bir önem taşır.