769

Elektrik Bakım Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Bakım Elemanı cancel
TMS TÜFEKÇİOĞLU MÜH.SAN. VE TİC. AŞ.
Elektrik Bakım Elemanı
TMS TÜFEKÇİOĞLU MÜH.SAN. VE TİC. AŞ.
Sakarya +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Modern Oluklu Mukavva Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş
Elektrik Bakım Elemanı
Modern Oluklu Mukavva Ambalaj San. Ve Tic. A.Ş
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Indomie Türkiye
Elektrik Bakım Elemanı
Indomie Türkiye
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

EGE GÜBRE SANAYİİ A.Ş.
Elektrik Bakım Elemanı
EGE GÜBRE SANAYİİ A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BURDÖKSAN DÖKÜM MADEN  TIC. SAN .LTD. STI
Elektrik ve Mekanik Bakım Personeli
BURDÖKSAN DÖKÜM MADEN TIC. SAN .LTD. STI
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 16 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektrik Bakım Elemanı İş İlanları

Elektrik ile çalışan teknolojik aletler, günlük hayat içerisinde pek çok alanda kullanılan olmazsa olmaz cihazlar arasında yer alır. Telefon, bilgisayar, televizyon buzdolabı, fırın, ütü, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazların tümü elektrik sayesinde çalışır. Bu sebeple elektronik cihazların ve aletlerin günlük hayattaki yeri oldukça büyüktür. Türkiye’de elektrik sistemleri üzerine çalışan pek çok personel; bilişim, sanayi, hizmet  ve inşaat gibi sektörlerde istihdam edilir. Elektrik alanında çalışan personellere elektrik elektronik mühendisi, elektrik teknisyeni ve elektrik bakım elemanı örnek verilebilir. Elektrik bakım elemanı, elektronik cihaz ve aletlerde oluşan arızaları, gerekli test ekipmanlarını kullanarak onaran ve yenileme işlemlerini yapan personellerdir. Türkiye’de pek çok firma tarafından elektrik bakım elemanı istihdam etmek üzere elektrik bakım elemanı iş ilanları yayınlanır: 

Elektrik Bakım Elemanı Hangi Yeteneklere Sahip Olması Gerekir?

Elektrik bakım elemanı elektrik sistemleri ile ilgili olan tüm aletlerin onarımlarını, arızasını, bakımını ve kontrolünü yapan kişiye denir. Elektrik bakım elemanı; inşaat, işyeri, fabrika, bina ve ticari kuruluş gibi ortamlarda bulunan elektrikli cihazların kurulumunu ve elektrik tesisatının döşenmesi de gerçekleştirir. Türkiye’de güncel elektrik bakım iş ilanları aracılığıyla pek çok elektrik bakım elemanına istihdam sağlanır. Örneğin, inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalarda görev alacak olan elektrik bakım elemanı, kaba inşaat bittikten sonra elektrik tesisatının döşenmesi sürecinde çalışır. Elektrik tesisatlarının belirli kriterlere göre döşenmesi gerektiği için, bu alanda çalışacak olan elektrik bakım elemanlarının, elektrik sistemlerine dair iyi derecede bilgi ve deneyim sahibi olması gerekir. Elektrik bakım elemanları, bu alanda çalıp tecrübe edinerek ve meslek okullarının ilgili bölümlerinde eğitimleri tamamlayarak, elektrik sistemleri alanında gerekli bilgi ve yetkinlikleri kazanabilir. Elektrik bakım elemanlarının bu alanda kullanılan; iç segman pensesi, tornavida, pense ve yan keski gibi alet edevatları bilmesi ve doğru şekilde kullanması gerekir. Ayrıca elektrik bakım elemanı olarak görev alacak olan personelin;  elektrik kablolarının renklerine ve anlamlarına, sigorta kutusunda bulunan şaselere ve çeşitli elektrik terimlerine de hakim olması oldukça önemlidir. Elektrik bakım mesleğinin, risk teşkil eden meslekler arasında yer alması sebebiyle, bu alanda çalışacak olan adayların mesleki eğitim ve tecrübe sahibi olması gerektirmektedir. Adayların, gerekli eğitim ve elektrik bilgisi olmadan görev alması durumunda tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple pek çok firma tarafından elektrik bakım elemanı olarak görevlendirilecek personelde mesleki eğitim şartı aranır.

Elektrik Bakım Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Elektrik bakım iş ilanları çeşitli şirketler tarafından farklı ilan detaylarına sahip olarak yıl içerisinde belirli zaman aralıkları ile yayınlanır. Bu sebeple elektrik bakım elemanı iş ilanlarına başvuracak olan adayın, iş ilanının detaylarına hakim olması gerekir. Örneğin, çeşitli firmalar tarafından inşaat alanında ya da sanayi alanında istihdam edilmek üzere iş ilanı yayınlanır. Elektrik bakım elemanı arayanlar inşaat alanında görev alması için arayış içerisinde ise, bu alanda çalışacak olan adayların elektrik sistemlerinin kurulması ve döşenmesi konularında deneyim sahibi olması gerekir.  Bunun yanı sıra elektrik bakım eleman olarak görev alacak olan adayın belirli yaş aralığında olması da istenebilir. Örneğin, iş ilanlarında “20 ile 40 yaş aralığında elektrik bakım elemanı istihdam edilecektir” gibi ibareler yer alabilir. Sahip olunan yetkinlikler ve çalışmak istenilen alan göz önünde bulundurularak iş başvurusu yapılması durumunda, adayların  tercih edilme şansın büyük oranda artar. 

Elektrik Bakım Elemanı Ne İş Yapar?

Elektrik bakım elemanı arayan firmalar, adayların birtakım yeteneklere sahip olmasını talep eder. İş tanımları gereği elektrik bakım elemanlarının elektronik sistemlerinin; kontrolü, bakımı, ve kurulumu konularında yetenek ve bilgi sahibi olması istenir. Elektrik bakım elemanı olarak çalışacak adayların, elektrik tesisatlarının onarımına ve döşenmesine de hakim olması gerekir. Bu sayede adaylar, her türlü elektrik bakım işlemini gerçekleştirebilir. Elektrik bakım elemanı iş ilanları İstanbul gibi şehirlerde çok daha geniş iş imkanlarına sahip olabilir. Bu sebeple uzmanlıkları bulunan kişilerin, büyükşehirlerde kendi istedikleri doğrultusunda çalışmaları da mümkün olur. Bu alanda çalışacak olan elektrik bakım elemanlarının iş tanımlarında; elektrik sistemlerinin test edilmesi, voltajların kontrol edilmesi, düzenli bakımların yapılması ve elektrik sistemlerindeki sorunların giderilmesi gibi sorumluluklar yer alır. Adayların tüm bu işlemleri yaparken iş sağlığı ve güvenliği konusunda da dikkatli olmaları, iş alanlarında aldıkaları eğitimlerde öğretilen detaylar arasında yer alır. 

Elektrik Bakım Elemanının Sorumlulukları Nelerdir?

Elektrik bakım elemanlarının, firmalar tarafından sunulan farklı iş sorumlulukları bulunur. Fakat çoğunlukla aynı sorumluluklara sahip olan elektrik elemanları, iş alanlarında bulunan tüm elektronik cihazların rutin kontrolünden ve arızası olan aygıtların tamirinden sorumludur. Oldukça tehlikeli bir meslek olan elektrik bakımı alanında görev alan elemanların, hem kendi can sağlığına hem de aygıtların elektrik aksamlarına dikkat etmesi gerekir.

Elektrik Bakım Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Elektrik bakım elemanları sahip oldukları iş tanımına göre değişken maaşlara sahiptir. Aylık kazançları firmaların sunduğu şart ve koşullara göre değişkenlik gösterir. Elektrik bakım çırağından elektrik bakım uzmanına kadar değişken unvanlara sahip olabilen elektrik bakım elemanları sahip oldukları tecrübelerle ve iş ünvanlarıyla aynı orana yükselen maaşlara sahip olur. 

Elektrik Bakım Elemanı Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Elektrik bakım elemanı olmak için meslek okullarının ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Mezun olduktan sonra teorik bilgiye sahip olan elektrik bakım elemanının, uzun süre tecrübe kazanması gerekir. Bu sebeple, sektörde staj imkanları sunan firmalarda kısa süreli de olsa çalışmaları gerekebilir. Yıllar içerisinde kazanılan tecrübeyle, uzman veya teknisyen olmak mümkün olur. 

Elektrik Bakım Elemanı Nasıl Çalışır?

Elektrik bakım elemanları genellikle uzun süreli çalışma saatlerine sahiptir. İş tanımına bağlı olarak değişkenlik gösteren çalışma süreleri ve koşulları, firmaların sunduğu şartlara göre şekillenir. Elektrik bakım elemanlarının sürekli olarak dikkatli ve kontrollü adımlar atarak bakım ve onarım yapması önemlidir. Bu sebeple sakin ve sessiz ortamlarda dikkatli ve yavaş hareketlerle elektrik bakımını yaparlar. 

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Elektrik Bakım Elemanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Elektrik Bakım Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Elektrik Bakım Elemanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Elektrik Bakım Elemanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Elektrik Bakım Elemanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Elektrik Bakım Elemanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Elektrik Bakım Elemanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Elektrik Bakım Elemanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Elektrik Bakım Elemanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur