17

Elektrik Pano Montaj Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Pano Montaj Teknisyeni cancel
Manpower
Elektrik Pano Montaj Operatörü
Manpower
Kocaeli İş Yerinde
Proje Bazlı
Bugün

Elektrik Pano Montaj Teknisyeni İş İlanları

Mekanik konularda yürütülen işler birbirinden farklı meslek dalları altında çeşitlilik gösterir. Özellikle elektriğin söz konusu olduğu alanlarda farklı meslek gruplarından bahsedilebilir. Elektrik mühendisi, elektrik teknisyeni ve elektrik ustası gibi meslek kolları, insanların çalışma alanlarını geniş bir çerçeve altında toplar. Elektrik pano montaj teknisyenliği pozisyonu da bu çerçevede değerlendirilir. Sen de bu alanda kariyerine devam etmek istiyorsan pek çok iş fırsatı ile karşılaşabilirsin. Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanları farklı şehirlerde çalışma sahasını insanlara sağlar. Elektriğin devreye girmiş olduğu alanlarda tehlikeli durumlar yaşanabilir. Bu durumların en aza indirilmesi için elektrik konusunda tecrübeli ve bunun eğitimini almış kişilerin çalışmaları yürütmesi gerekir. Bu noktada elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarının varlığı ve bu alanda donanımlı biçimde çalışan kişiler, herkes için büyük bir önem teşkil eder.

Elektrik Pano Montaj Teknisyeni Ne İş Yapar?

Güncel elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarında pozisyona alınacak kişilerin yürütecekleri işler çeşitli maddeler halinde belirtilir:

 • Elektrik pano montaj teknisyenliği pozisyonlarının sorumlulukları içerisinde teknik planları doğru biçimde analiz etmek yer alır.
 • Teknik şemalar üzerinde çalışmaların yürütülmesini de elektrik pano montaj teknisyenleri sağlar.
 • İnşaatların plan aşamasında talimatlara uyum sağlayarak çizimlerin yapılmasında görev alır.
 • Elektrik kablolarının kontrol işlemleri elektrik pano montaj teknisyenlerinin sorumlulukları altında bulunur.
 • Aydınlatma sistemlerinde yer alan elektrik düzeneklerinin kurulum ve onarım süreçlerinde elektrik pano montaj teknisyenleri devreye girer.
 • Binaların elektrik kaynaklı sorunlarının tespit edilmesi ve ölçüm yapılması noktasında da bu meslek kolu görev alır.
 • Elektromanyetik kaynaklı problemlerin teşhisi ve onarılması hususunda devreye girer.
 • Elektrik pano montaj teknisyeni pozisyonunda görev alan kişiler elektrik mühendislerine destek olarak çalışmalarını yürütür. Elektrik mühendislerinin verdiği iş ve talimatları yerine getirirler. 
 • Elektrik tesisatlarının iyileştirilmesi ve korunaklı bir hâle getirilmesi konusunda da elektrik pano montaj teknisyenleri oldukça başarılı işlere imza atar.
 • Çalışma sahalarında yürüttükleri işlerin raporunun sunulması ve amirlerine bilgi verilmesi de sorumlulukları arasında yer alır.
 • Elektrik pano montaj teknisyeni olarak görev alan kişiler, hangi işi yürütürse yürütsün mevzuat dâhilinde yer alan iş sağlığı ve güvenliği ilkelerine uyumlu bir çalışma prensibini benimser.

Sen de bu iş tanımlara uygun olduğunu ve ilgili görevleri yerine getirebileceğini düşünüyorsan, kariyer.net’ten elektrik pano montaj teknisyenliği ile ilgili iş ilanlarına başvurunu hemen yapabilirsin.

Elektrik Pano Montaj Teknisyeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanları yeni çalışanların güvenlik önlemlerini alarak ilerlemesi gereken alanlar içerisinde yer alır. Elektrik pano montaj teknisyeni olarak göreve başlarsan hem açık alanda hem de kapalı alanda çalışmalarını yürütmen gerekir. Elektrik hatlarının dâhil olduğu alanlara dair kağıt üzerinde yapılan çalışmaları uygun şartlarda hazırlamak için kapalı mekanlarda çalışman gerekir. Elektrik pano montaj teknisyeni olarak görev alıyorsan arıza ve tesisat döşemesi gibi farklı durumlar söz konusu olduğunda çalışmalarına açık alanlarda devam etmen söz konusu olur. Elektrik pano montaj teknisyeni olarak çalışma sahaların genelde inşaat alanları, şantiyeler ve ofisler olur. Bu işi yürütürken bireysel çalışmadan ziyade takım hâlinde yahut bir amir altında çalışmalarını yürütmen mümkündür. Elektrik mühendislerinin asistanı niteliğinde çalışma hayatına geçiş yapan bu pozisyonda, bireysel olarak da farklı çalışmalara dâhil olabilirsin. 

Elektrik Pano Montaj Teknisyeni Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanları bugün başvuracak kişilerin belli özelliklere sahip olması büyük önem konusudur. Bu alanda çalışma yürütecek isen aşağıda belirtilen özellikleri taşıman beklenir: 

 • Elektrik konusunda donanımlı bir teknik bilgiye sahip olmak, elektrik pano montaj teknisyeni olarak sahip olman gereken özellikler içerisindedir.
 • Planlama konusunda da belirli bir yeteneğin olması beklenir.  
 • Takım ruhunu benimseyen ve birlikte çalışmalara yatkın olman gerekir.
 • Sorumluluk bilincine sahip olan bireyler arasında isen elektrik pano montaj teknisyeni olabilirsin. 
 • Ast ve üst ilişkilerine uyum sağlama kabiliyetin bu meslek için oldukça önemlidir.
 • Etkili bir iletişim kabiliyeti de mesleğin gerektirdiği özellikler içerisinde bulunur.
 • Elektrik pano montaj teknisyeni olarak çalışma yapacaksan bu alandaki gerekli belgeleri almış ve eğitimlerini başarıyla tamamlamış olmalısın.
 • El ve göz koordinasyonu uyum gösteren kişiler bu meslekte başarılı olma şansına sahiptir.

Görüldüğü gibi pek çok farklı özelliği bir arada bulundurmanı gerektiren bir meslek dalı olan elektrik pano montaj teknisyenliği için en güncel iş ilanlarına kariyer.net’ten dilediğin zaman ulaşarak başvurunuzu tamamlayabilirsin.

Elektrik pano montaj teknisyeni olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Elektrik pano montaj teknisyeni iş başvurusu yaparken belli eğitimleri tamamlamış olman gerekir. Bu pozisyonda çalışma hayatına girebilmen için aynı zamanda bazı belgelere de sahip olmalısın. Elektrikle ilgili bölümlerde eğitim görmüş, montaj çalışmalarına hâkim kişiler arasındaysan ilgili ilanlara başvurunu yapabilirsin. Eğitimleri ve belgeleri eksik olarak çalışma hayatına giriş yapan elektrik pano montaj teknisyenleri belli konularda hataya düşebileceği için bu durum bazı hususlarda tehlike arz eder. İş ilanlarını yayınlayan firmalar, hangi belgeleri talep ettiklerini ilan detayında belirtir.

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanları İstanbul, Çanakkale, Eskişehir gibi farklı şehirler çerçevesinde verilebilir. Bu pozisyonda kariyerine devam etmek istiyorsan, ilk olarak ilanın verildiği şehri belirleyerek başvurularını yapmalısın. İlanda belirtilen çalışma sahasının yanı sıra çalışma sürelerini ve günlerini de değerlendirme altına alman gerekir. Öte yandan ilgili ilanlarda, ücretlendirmeye dair bilgiler varsa bunları da incelemen senin için avantaj sağlar.

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Elektrik pano montaj teknisyeni ilanlarına başvuru yapacaksan en pratik biçimde kariyer.net’ten destek alabilirsin. Gerekli yönlendirmeler ve filtrelemeler yardımıyla başvurun daha etkili ve doğru biçimde gerçekleşir. Kariyer.net’te üyelik sürecini tamamladıktan sonra başvurularını yaparak, birbirinden farklı şehirlerde ve firmalarda elektrik pano montaj teknisyeni olarak çalışmaya başlayabilirsin.

Elektrik pano montaj teknisyeni olarak part-time çalışma olanakları nelerdir?

Elektrik pano montaj teknisyeni olarak çalışma sahanın geniş bir alana yayıldığını mevcut ilanlardan görmen mümkündür. Bu pozisyonun çalışma biçimleri çoğunlukla tam zamanlı olmakla beraber, part-time şekilde de farklı alanlarda görev alabilirsin. Kariyer.net’in çalışma şekli filtreleme işlemini uygulayarak eleman arayan firmaların iş koşullarını öğrenebilir, başvurunu bu bilgiler ışığında gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik pano montaj teknisyeni çalışma koşulları nelerdir?

Elektrik pano montaj teknisyenin çalışma koşulları çalışılan firmaya ve çalışma şekline göre farklılık gösterir. Elektrik pano montaj teknisyeniysen makine ve ekipmanlar, mühendislik hizmetleri, üretim, imalat, endüstriyel ürünler, otomasyon, mühendislik hizmetleri gibi farklı sektörlerde çalışma imkânı bulabilirsin. Mesleğin çalışma koşulları çalışılan bu firmalara göre değişkenlik göstermek ile birlikte temelde proje dahilinde istenen elektrik panolarının, sigortaların, yük ayırıcılarının, otomatik devre kesici makinelerinin kurulumunu ve bakımını yapmaktan oluşur.

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarında aranan genel nitelikler neledir?

Elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler firmaya ve departmana göre farklılık gösterir. Teknisyen iş ilanlarında adaylardan belli bir mesleki tecrübe sahibi olmaları istenir. Ekip çalışmasına uyum sağlayabilen, iletişim yönü güçlü, takım çalışmasına uyumlu ve yeniliğe açık kişiler bu pozisyonda istihdam edilir. Liselerin ilgili bölümlerinden veya iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezunsan elektrik pano montaj teknisyeni iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bununla birlikte meslek bilgisi olarak proje okuyabilmen, pano montajı ve tasarımı yapabilmen aranan diğer kriterlerdir.

Elektrik pano montaj teknisyeni meslek tanımı nedir?

Elektrik pano montaj teknisyenlerinin görevi; elektrik panosunun montajını yapabilme, panoyu test etme, panonun bakım ve kullanım talimatlarını takip eden bu iş ve işlemleri elektrik teknikeri veya elektrik-elektronik mühendislerinin nezaretinde yapabilmedir. Ayrıca elektrik panosunun konumlandırılacağı alanı tespit etme ve makine üstü montaj yapabilme teknisyenlerin diğer görevlerindendir.

Elektrik pano montaj teknisyeni için hangi illerde alım var?

Elektrik pano montaj teknisyenliği iş ilanı yayınlayan birçok şehir vardır. Adana, Eskişehir, İzmir ve İstanbul illeri bunlardan sadece birkaçıdır. Bu şehirleri öne çıkaran bazı unsurlar bulunur. Şehirlerden bazıları üretim kaynakları ve bunların yayılımında önde gelir. Bazıları ise bilişim, elektrik ve teknoloji alanında öne çıkar. Elektrik & elektronik ve proje taahhüt sektöründe öne çıkan Ankara ilinde farklı firmalar tarafından ilgili sektörde istihdam sağlanır.

notifications İş Alarmı kur