keyboard_arrow_down
269

Elektrik Ustası İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik Ustası cancel
CITY GROSS
Elektrik Ustası
CITY GROSS
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MARKAS MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Elektrik Ustası
MARKAS MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
7 gün
ÖZYER TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Elektrikçi
ÖZYER TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

KAMELYA COLLECTION EXCLUSIVE HOTELS
Elektrikçi
KAMELYA COLLECTION EXCLUSIVE HOTELS
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Emsan Müh.Elektrik Elektronik Ve Mak.San.Tic.Ltd.
Elektrikçi
Emsan Müh.Elektrik Elektronik Ve Mak.San.Tic.Ltd.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektrik Ustası İş İlanları

Binaların yüksek gerilim tesisatı dışında, elektrik tesisatının kurulması, bakımı ve oluşan elektrik arızalarının giderilmesi gibi işleri yapan kişilere elektrik ustası denir. Elektrik ustası, elektrik sistemleri ile ekipmanların arıza tespitini yapar. Elektrik donanımlarının onarımı da elektrik ustasının görevleri arasındadır. Elektrik ustası, elektrik donanımlarının kontrolünü ve bakımını yapmaktan sorumludur. Elektrik ustası; bina, ticari kurumlar, fabrika ve buna benzer mekanlarda elektrik tesisatının kurulumundan sorumlu olur. Evlerde görülen elektrik arızası ya da elektrik tesisatlarında görülen arızalarının tamiri de elektrik ustasının yaptığı işler arasında bulunur. Elektrik ustası, çeşitli test cihazları kullanarak elektrikle ilgili sorunları tanımlayıp çözmekle yükümlüdür. Pano kurulumu ve montaj işlerinin yapılması da elektrik ustasının görevleri arasında bulunur. Elektrik ustaları binalarda, fabrika gibi ortamlarda çalışır. İnşaat sektöründe ise binanın yapılması sırasında elektrik tesisatının kurulması, elektrik ustasının sorumluluğundadır. Sadece inşaatlarda elektrik tesisatı kurulumu ve elektrik donanımlarının montajı işini yapan elektrik ustalarına şantiye elektrik ustası da denir. Şantiye elektrik ustası iş ilanları, arasında şantiyedeki elektrik tesisatını kuracak deneyimli elektrik ustaları aranır.

Elektrik Ustası Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Elektrik ustası olmak isteyen kişilerin belirli özelliklere ve yeteneklere sahip olması gerekir. Elektrik ustası iş ilanları içeriğinde belirtilen maddelere dikkat edilmelidir. Elektrik ustası olmak isteyen adayların, elektrik alanına ilgi duyması ve bu alanda ortalamanın üzerinde bir yeteneğe sahip olması gerekir. Yüksek el becerisine sahip olması gereken elektrik ustasının, göz sağlığında sorun bulunmamalıdır. Elektrik ustası, renkleri ayırt edebilmelidir. Dikkatli ve tedbirli olmak elektrik ustasının sahip olması gereken özelliklerden biridir. Elektrik ustası, sorumluluk sahibi olmalıdır. Plan proje okuma yeteneğine sahip elektrik ustası, yönergeyi izleyebilmelidir. Elektrik ustası, tırmanma ve uzanma gibi hareketleri rahatlıkla yapabilecek fiziksel özelliklere sahip olmalıdır. Elektrik ustasının fiziksel olarak güçlü ve sağlam olması gerekir. Yüksek iletişim becerisine sahip olması gereken elektrik ustaları, takım çalışmasına uyum sağlayabilmelidir. Elektrik ustaları, gerekli teknik becerilere sahip olmalıdır. Elektrik ustasının, planlama ve organizasyon işlerini iyi yönetebilmesi gerekir. Elektrik ustası olarak işbaşı yapmak isteyen adaylar, elektrik ustası iş ilanları veren firmaları takip edebilirler. İş birliğine ve takım çalışmasına yatkın olanlar mesleği icra etmek için ilanlara başvuruda bulunabilir.

Elektrik Ustası İş İlanlarında Hangi Detaylarına Dikkat Edilmeli?

Elektrik ustası mesleği için yayınlanan iş ilanları, deneyimli usta adayların istihdam edilmesini sağlar. Elektrik ustaları için farklı bölgelerde farklı firmalar ve çeşitli kriterlerde iş ilanları yayınlanır. Örneğin, sanayide çalışacak oto elektrik ustası arayan bir firma oto elektrik ustası iş ilanları başlığı altında personel arayışını duyurur. Elektrik ustası iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların, firmaların istedikleri kriterleri değerlendirerek başvuru yapmaları doğru olur. Firmaların iş ilanlarında diploma ve belge kriteri de bulunabilir.  Bazı firmalar spesifik konularda elektrik ustası arayabilir. Bazı firmalar da bulundukları bölgelerde elektrik ustası arayışı içindedir. Örneğin, İstanbul’da bulunan bir firma, elektrik ustası arayışını elektrik ustası iş ilanları İstanbul başlığı altında yayınlar. Firmaların çalışma koşullarını başvurudan önce değerlendirmek, adaya kendisine uygun işleri bulmasında kolaylık sağlar. Spesifik bir konuda deneyimli olan elektrik ustası adaylarının, bu kriterlerde iş ilanı veren firmaları tercih etmesi gerekir. Örneğin, elektrik tava ustası iş ilanları yayınlayan firmaya, elektrik tava ustası özelliğiniz bulunuyorsa başvuru yapabilirsiniz.

Elektrik Ustası Ne İş Yapar?

Elektrik ustası, binaların elektrik tesisatının kurulmasından sorumludur. Elektrik donanımlarının takılmasından ve işleyişinden de sorumlu olan elektrik ustası, plan proje okuma yeteneğine de sahiptir. Elektrik ustaları; kablolama, kontrol ve aydınlatma sistemlerinin kurulması gibi işlemlerden sorumlu olur. Bu sistemlerin bakım işlerini yapmak da elektrik ustasının görevleri arasında bulunur. Elektrik ustası, pano kurulumu ve montaj işlerini yürütmekten sorumludur. Mekanik sistemlerin elektrik devre ve motor arızalarının tespiti ve giderilmesi de elektrik ustasının yaptığı işler arasındadır. Elektromekanik aksaklıkları ya da arızaları tespit ederek gidermek gibi işler de elektrik ustasının yerine getirmesi gereken görevler arasında bulunur. Elektrik ustalarından; ustalık belgesi, teknik meslek liselerinden ya da meslek yüksekokulundan mezun olduğuna dair diploma talep edilebilir. Yurtdışından firmaların yayınladığı elektrik ustası ilanlarını tercih etmek isteyen adaylar, elektrik ustası iş ilanları yurtdışı başlığı altında yayınlanan iş imkanlarını takip edebilir. Başvuru koşulları kendilerine uygun olduğu takdirde yurtdışında elektrik ustası mesleğini yapmak için başvurabilirler.

Elektrik Ustası Mesleği İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Elektrik ustası iş ilanları yeni kategorisindeki güncel ilanlara başvurmak isteyen adaylardan, firmaların çeşitli beklentileri olur. Elektrik ustası mesleği için ilan veren firmalar genellikle elektrik ustası belgesi kriterini gözetir. Elektrik ustası belgesi olmayan adaylarda ise teknik meslek lisesi diploması ya da elektrik teknisyenliği meslek yüksekokulu diploması şartı aranır. Elektrik ustası olmak isteyen ve diploması bulunmayan adayların mesleki eğitim merkezlerine giderek ustalık ve usta öğretici belgesi almaları gerekir. Elektrik ustaları, özel sektöre ait işletmelerde çalışma olanağına sahiptir. Bina içinde ve dışında görev yapan elektrik ustalarının, yüksek yerlere tırmanarak zor koşullarda çalışmaları gerekebilir. Bazı devlet kurumları bünyelerinde elektrik ustası istihdam edebilir. Elektrik ustaları; meslek liselerinden ya da meslek yüksekokullarından yetişebildiği gibi usta- çırak ilişkisi ile de yetişebilir. Bu durumda da çırakların, çıraklık eğitim merkezinde eğitim almaları gerekir. Bunun yanı sıra çalıştığı firmada görev yapan elektrik ustasının, usta öğretici belgesi olması gerekir. Çırakların 14 yaşını doldurmuş olması, elektrik ustası adaylarının ise 19 yaşından büyük olması gerekir. Elektrik ustası olarak işbaşı yapmak isteyen adaylar, güncel elektrik ustası iş ilanları yayınlayan firmaları inceleyip ilanlara başvuru yapabilir.

Elektrik Ustası Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Elektrik ustası, binaların tüm elektrik tesisatının kurulmasından ve elektrik donanımlarının yerleştirilmesinden sorumludur.  Elektrik tesisatının planını ve projesini okumak elektrik ustasının görevleri arasında bulunur. Elektrik ustası, yönergeleri takip edebilmelidir. Kablolama ve aydınlatma sistemlerinin kurulumu gibi işlerden de elektrik ustaları sorumludur. Elektrik ustasının görevleri arasında pano kurulması işlemi de yer alır.

Elektrik Ustalığı İçin İş Olanakları Nelerdir?

Elektrik ustalarının iş olanakları çok geniştir. Spesifik konularda deneyimli olan elektrik ustaları, uzman oldukları alana göre iş bulabilir. Oto elektrik ustası, sanayide iş olanağı bulurken, şantiye elektrik ustası da inşaat sektöründe iş bulabilir. Elektrik ustası belgesi olan kişiler, kendi iş yerlerini de açma hakkına sahiptir. Bazı devlet kurumları da kendi bünyelerinde elektrik ustası istihdam edebilir. Özel şirketlere ait yerlerde elektrik ustası çalışma imkanı bulabilir. Elektrik ustaları yurt dışında çalışma olanağına  da sahiptir. Elektrik ustaları, elektrik ustası iş ilanları yurtdışı kategorisini takip edebilir.

Elektrik Ustası İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Elektrik ustalarının çalışma koşulları yaptığı göre değişir. Ustaların bazen yüksek yerlere tırmanarak çalışması gerekebilir. Binalarda, ticari kurumlarda ve fabrika gibi yerlerde çalışan elektrik ustaları, kapalı alanlarda çalışırlar. Çok dikkat ve sorumluluk bilinci isteyen elektrik ustası mesleğini yapmak isteyen adaylar, elektrik ustası belgesine sahip olmalıdır. Bazı firmalarda esnek çalışma saatleri kriteri bulunur. İş başvurusu yapmadan önce firmanın çalışma koşullarını değerlendirmek, elektrik ustası adayları için yararlı olur. Örneğin, elektrik ustası iş ilanları Ankara başlığı altındaki ilanlara başvuru yapmak, Ankara’da ikamet eden adaylar için doğru bir tercih olur.

Elektrik Ustası Ne Kadar Ücret Alır?

Elektrik ustaları çalıştıkları firmaların ücret sistemlerine göre maaş alır. Günlük olarak ücret alan elektrik ustaları da bulunur. Elektrik ustaları devlet kurumlarında çalışıyorsa maaşları da kurumların katsayı ve derece oranlarına bağlı olarak değişir. Elektrik ustasının deneyimi ve uzmanlığı arttıkça maaşı da yükselir. Elektrik ustası maaşlarının asgari ücretin üstünde olduğu bilinir.

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik ustası iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Bu sektörde herhangi bir pozisyonda çalışmak istersen başta bu alanla ilgili Teknik Lise veya Meslek Yüksek Okullarının elektrik ve elektronik bölümlerinden mezun olman gerekir. Bu alanda teknik beceriye, organizasyon ve planlama yeteneğine sahipsen  https://www.kariyer.net/is-ilanlari/elektrik+ustasi üzerinden özgeçmişini oluşturup sana uygun iş pozisyonuna başvuruda bulunabilirsin. İşletmelerin iş başvurularını takip etmekle görevlendirdiği insan kaynakları bölümü kriterlerinin uyması durumunda, verdiğin iletişim bilgilerinle sana dönüş yapar. <

En kazançlı elektrik ustası iş ilanları nelerdir?

En kazançlı elektrik ustası iş ilanlarından faydalanman için kendini geliştirmiş ve kendini bu alanda ispatlanış olman gerekir. Çoğu köklü ve kaliteli iş yapan firmalar kendi bünyelerinde kalifiye ustalar çalıştırmak ister. Dolayısıyla bu firmalar ustalarına vereceği ücret konusunda fazlasıyla cömert davranır. Elektrik ustası olarak kendini yeterli görüyorsan en kazançlı iş ilanlarını büyük firmaların ilanlarında bulabilirsin. Bu konuda https://www.kariyer.net/is-ilanlari/elektrik+ustasi linkine tıklayarak kazançlı iş ilanlarına bakabilirsin. 

Elektrik ustası iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kariyer.net üzerinden öz geçmişini oluşturan, teknik beceriye sahip, ekip çalışmasına yatkınlık gösteren, planlama ve organizasyon yeteneği olan, sorumluluk alabilen, etkili iletişim becerisi olan, kendini elektrik alanında iyi yetiştirmiş herkes iş ilanına başvuruda bulunabilir.

Elektrik ustası iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

İşinin ustası, teknik donanıma sahip, kalifiye elektrik ustasına başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm büyük şehirlerde ve yurdun tüm illerinde yoğun ihtiyaç vardır. İş ilanlarına https://www.kariyer.net linkinden kolaylıkla ulaşabilir ve inceleyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur