361

Elektronik Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektronik Teknikeri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektronik Teknikeri İş İlanları

Elektrik tesisatı ve elektrik ile çalışan makinelerin teknik işlemlerini yapan kişilere elektronik teknikeri denilir. Bununla beraber elektrikli aletlerin kurulum, bakım ve onarımı da bu meslek grubunun görevleri arasında yer alır. Bir elektrik teknikeri firmaların işleyişleri için gereklidir. Elektrik mühendislerinin kurduğu plana katkı sağlayan teknikerler, herhangi bir elektrik veya elektronik projesine uygun şekilde cihazları ve tesisatları konumlandırırlar. Ayrıca arıza tespiti ve giderilmesi gibi görevleri kapsayan elektronik teknisyeni iş ilanları da sıklıkla yayınlanır. Sistemlerin doğru ve sağlıklı şekilde çalışabilmesi için herhangi bir sorun durumunda müdahalede bulunan elektrik teknikerleri için sürekli talep vardır. Elektronik teknikeri iş ilanı yayınlarına başvurmak istiyorsan bu konuda bilgiye ve eğitime sahip olman gerekir. Meslek lisesi veya yüksekokul düzeyinde aldığın eğitim ile elektrik teknisyeni olabilir ve birçok firmada çalışma olanağı yakalayabilirsin. Elektronik teknikeri iş ilanları İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük ve sanayi şehirleri başta olmak üzere tüm şehirler ve bölgelerden yayınlanır.

Elektronik Teknikeri Ne İş Yapar?

Elektronik teknikeri iş ilanları yeni kategorisini incelersen bu mesleğin görev tanımları ile ilgili firmanın yapısına göre farklılıklar olabileceğini kolayca görebilirsin. Ancak yine de bir elektronik teknikerinin yapacağı belli başlı görevler vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Elektrik elektronik mühendisleri tarafından tasarlanan tesisat ve işleyiş planının sahada uygulanmasını sağlamak
  • Elektrikli sistemlerin sağlıklı şekilde çalışması için bakımlarını yapmak ve sürekli takip etmek
  • Periyodik bakım ve onarımların yapılmasını sağlamak, bu süreçlerin planlarını yapmak
  • Tesisatta veya elektrikli makinede arıza ve aksama gibi sorunlar olduğunda sorunun kaynağını tespit etmek ve gerekli çalışmaları yapmak

Elektronik teknikeri iş ilanları bugün farklı pek çok sektör ve bölgede en sık aranan iş gruplarından biridir. Yayınlanan ilanları görmek istersen Kariyer.net sitesi üzerinden arama yaparak erişebilirsin. Ayrıca bu görevleri yaparken el-göz koordinasyonu, dikkat gibi yetilerinin gelişmiş olması gerekir. İlan açıklamalarında belirtilen eğitim ve birikim düzeyi ile kişisel özelliklere sahipsen elektrik teknikeri iş ilanlarına başvurabilirsin.

Elektronik Teknikeri Olarak Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncel elektronik teknikeri iş ilanları yayınlarına bakarsan aranan özelliklerin en başında bu konunun eğitimini almış olmak gelir. Bakımı veya kurulumunu yaptığın elektrik sistemlerinin herhangi bir olumsuz durum oluşturmayacağından emin olacak kadar alanına hakim olman ve işini dikkatli yapman gerekir. Elektronik teknikeri iş ilanları Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerdeki fabrikalar tarafından sıklıkla yayınlandığı için kişinin bu bölgelere yakın yerlerde ikamet etmesi de genellikle beklenir. Elektrik teknikeri olmak istiyorsan meslek gereği saha çalışmalarında sıklıkla yer alman gerektiğini de göz ardı etmemen önemlidir. Bu nedenle fiziksel dayanıklılık açısından da dinamik ve yoğun tempoda performans göstermeye hazır olman beklenir.

Elektronik Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Elektronik teknikeri iş ilanları İzmir, İstanbul gibi sanayisi gelişmiş büyükşehirler başta olmak üzere ülkemizin her ilinde karşına çıkabilir. Tüm elektrik teknisyeni iş ilanı yayınlarında gereken bazı özellikler vardır. Bunların başında mesleki eğitim ve bu eğitimin etkinliğini kanıtlayan belgelere sahip olmak gelir. Elektrik teknikeri olarak işe girmek istiyorsan Elektrik Enerjisi, İletim ve Dağıtım, Elektrik Enerjisi Üretimi, Elektrikli Cihaz Teknolojisi gibi ön lisans bölümlerinden mezun olabilirsin. Yüksek okullar dışında meslek liselerinin elektrikle ilgili bölümlerinden mezun olmak da firmanın prensiplerine göre yeterli olabilir. Bu okullarda elektrikli cihazların ve elektrik tesisatlarının çalışması ile ilgili gereken detayları ve kullanman gereken aletlerin özelliklerini öğrenebilirsin. Bu yüksekokullardan veya meslek liselerinden mezun olma sürecinde staj programlarına katılman gerekeceği için bu sayede mesleğe tam olarak atılmadan önce tecrübe edinebilirsin.

Elektronik teknikeri iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmeli?

Elektronik teknikeri iş imkanları eğitim durumuna göre çeşitlendirilebilir. Bu nedenle elektrikli cihazlar üreten firmalarda, teknik servislerde, inşaat firmalarında elektrik teknikeri olarak kolaylıkla iş bulabilirsin. Ancak sahip olduğun deneyimlere uygun ilanlara başvurman gerektiğini bilmeli ve bu nedenle aranan kriterleri incelemelisin. Mesleki eğitim düzeyi, ikamet, çalışma şekli ile ilgili detaylara bakarak iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Elektronik teknikeri iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Elektrik ve elektronik teknikeri iş ilanları için yüksek okulların veya meslek liselerinin elektrikle ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir. Bunun dışında el-göz koordinasyonu yüksek kişilerin bu ilanlara başvurması beklenir. Bazı firmalar pozisyon gereği 2 veya 5 yıllık tecrübe isteyebilirler. Elektrik ve elektronik alanında eğitim almış her birey elektrik teknikeri olarak çalışmak için ilanlara başvurabilir.

Elektronik teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Elektrik ve elektronik teknikeri arayan firmalar genellikle inşaat, elektronik alet üretimi ve teknik servis gibi sektörlerde karşımıza çıkar. Bu firmalar aradıkları kriterlere uygun adayı bulmak için Kariyer.net’i kullanırlar ve ilanlarını buradan yayınlarlar. Sen de bu platformda profil açıp özgeçmişini oluşturduktan sonra aradığın işi listeleyebilir ve filtreleri kullanarak beklentilerine uygun ilanları görüntüleyebilirsin.

Elektronik teknikeri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Elektronik teknikeri arayanlar, mesleki eğitimin yanı sıra fiziksel ve zihinsel olarak da bazı beceriler ister. Fiziksel olarak, iş güvenliği açısından el ve göz başta olmak üzere bedensel koordinasyonunun yüksek olması beklenir. Bunun dışında alanına hakim ve elektronik teknikeri olarak farklı süreçlere dair uygulamalarda deneyimli olman da bir o kadar önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik teknikeri görevi nedir?

Elektronik teknikeri, farklı pek çok elektronik sistem veya yazımlımın incelenmesinde ve gerekli durumlarda onarılmasında görev alır. Elektrik ile çalışan ürünlerin test edilmesi ve onay sürecinin gerçekleşmesi de bu meslek grubunun sorumlulukları arasında yer alır. Elektronik teknikeri olarak çalışmak istiyorsan bazı görevlerin bilincinde olman önemlidir. Aletlerin fonksiyonelliğini arttırmak veya düzenlemek meslek sürecinin bir parçasıdır. Belli zaman dilimlerinde küçük yapılı aletlerin onarım ve bakımını üstlenirken bazı durumlarda daha hacimli yapılar ile ilgilenmen istenebilir.

Elektronik teknikeri iş ilanları hangi illerde bulunur?

Elektronik teknikeri iş ilanlarının birçok şehirde yayınlandığını görebilirsin. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde elektronik teknikeri arayışı diğer bölgelere oranla çok daha fazladır. Bununla beraber Konya, İzmir, Bursa gibi üretim faaliyetlerinin aktif olarak gerçekleştiği ve sanayileşmenin yoğun olduğu şehirlerde de elektronik teknikeri iş ilanlarının fazlaca yayınlandığını görebilirsiniz. Elektrikli ürünlerinin üretimini yapan kuruluşların yakın çevresinde bulunan şehirlerde de bu mesleğe olan ihtiyacın daha fazla olduğunu görmek mümkündür.

Elektronik teknikeri iş ilanlarında istenen genel nitelikler nelerdir?

Elektronik teknikeri olarak birçok kritere cevap veriyor olman gerekir. Bu kriterlerden ilki; elektronik ile ilgili bölümlerinden mezun olmandır. Bunun yanında meslek yüksekokullarında bu alan üzerine hazırlanan programlardan eğitim almış olman da talep edilebilir. Çalışma sürecinde işe hızlıca adapte olman için birçok elektronik malzemeyi özellikleriyle beraber bilmen gerekir. Özellikle SMD malzeme lehimleyebilme deneyimin olmalıdır. Birçok iş ilanında tecrübeli eleman arandığı koşulunu da göz önünde bulundurmak gerekir. En az iki, bazı durumlarda üç veya beş yıllık tecrübe istenebilir.

Elektronik teknikeri çalışma alanları nelerdir?

Elektronik teknikeri çalışma alanları birçok koşula göre farklılık gösterir. Elektrik ve elektronik süreçler üzerine çalışmalar yapan firmalarda mesleğini icra ediyorsan genel olarak bilgisayarların aktif kullanıldığı ofis ortamlarında mesai sürecini geçirirsin. Teknik kısımların hazırlandığı aşamalarda ofislerde çalışırken üretim aşamalarında saha çalışmaları yapman gerekebilir. Üretilen ürüne göre de çalışma ortamların değişkenlik gösterebilir. Üretim noktasında görev alman gereken durumların olduğu zaman dilimlerinde atölyelerde de faaliyet gösterebilirsin.

notifications İş Alarmı kur