22

Endüstriyel Psikolog İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Endüstriyel Psikolog cancel

B

Uzman Psikolog
BATUHAN SINMAZ
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Part Time
Yeni
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Psikolaj Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık
Uzman Klinik Psikolog
Psikolaj Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni

Ö

Psikolog
Özel Gözde Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevi
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Endüstriyel Psikolog İş İlanları

Psikolojinin belirli alanda yoğunlaşmasından dolayı ortaya çıkan endüstriyel psikoloji, psikologlar için yeni bir sahanın oluşmasına katkı sağlamıştır. Endüstriyel psikologlar, aldıkları eğitimi endüstri ve örgüt üzerinde geliştirmiş ve bu alanda uzmanlaşmış kişilerdir. Kurumlarda ve çalışma hayatında yaşanan sorunları tespit ederek kalıcı olacak çözümler üretirler. Üretimin ve hizmetin olduğu her alanda ve sektörde çalışabilen endüstriyel psikologlar için bu anlamda iş sahası oldukça geniştir. Bu da endüstriyel psikologlar için birçok iş imkânının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Endüstriyel psikolog iş ilanları ile birlikte farklı şehirler için geçerli olan ilanları inceleyebilir ve profilinle özdeşleşen ilanları değerlendirebilirsin. Bunun için kariyer.net'i ziyaret edebilirsin.

Endüstriyel Psikolog Ne İş Yapar?

Her ne kadar endüstriyel psikoloji iş ilanları endüstriyel psikologluğun tanımını yapmakta yardımcı olsa da mesleğin getirdiği sorumlulukların bilincinde olman gerekir. Endüstriyel psikolog arayan firmalar, aranılan pozisyonda çalışacak olan kişilerden iş yerlerinde ortaya çıkan sorunları tespit etmesini ve karşılaşılan problemleri çözmesini ister. İş yerinin bünyesinde çalışan insanların davranışlarını incelemek ve analiz etmek endüstriyel psikologların görevidir. Çalışma ortamının incelenmesi, çalışma ortamının çalışanlar için uygun hale getirilmesi işinin bir parçasıdır. Bununla birlikte sorunların tespiti için araştırma yapmak, ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik fikirler üretmek ve hayata koymak da rndüstriyel psikolog olarak senin görevinin bir parçasıdır.  

Endüstriyel Psikolog Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Endüstriyel psikolog olmak için sahip olunması gereken bazı özellikleri şöyle sıralayabiliriz:

  • İnsanları anlamak, empati yapmak ve nasıl hissettikleri karşısında duyarlı olmak endüstriyel psikologların en bilindik özellikleri arasında sayılır.
  • İşi insan ve insanı anlamak olan psikologlar, gerekli eğitimi almış kişilerden oluşur. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden en az lisans seviyesinde bir tahsil almış olmak, bu mesleği icra edebilmen için zorunlu bir durumdur. Bu kriter güncel endüstriyel psikolog iş ilanları incelendiğinde de kolaylıkla anlaşılabilir. 
  • Gerekli eğitim ve sertifikalara sahip olmanın yanı sıra, firmaların çalışacak personelden istediği bazı spesifik özellikler de vardır. Bunlara örnek olarak, endüstriyel psikolog iş ilanları bay eleman özelinde yayınlanan ilanlar gösterilebilir. Bu ilana benzer olarak endüstriyel psikolog iş ilanları bayan personel özelinde de olabilir. 

Endüstriyel psikolog olarak hangi sektörde iş bulurum?

İnsanın ve üretimin bulunduğu çalışma ortamları her ne kadar çeşitli ise endüstriyel osikologların çalışabileceği sektörler de bir o kadar geniştir. Otomotiv, sanayi, kimya ve sayılabilecek birçok sektör endüstriyel psikologların çalışabileceği alanları oluşturur. Bu sektörlerde çalışmak istersen kariyer.net'te yayınlanan endüstriyel psikolog iş ilanlarını inceleyebilir ve uygun olduğunu düşündüğün ilanlara başvuru yapabilirsin.

Endüstriyel psikolog olarak part-time çalışma olanakları nelerdir?

İş yerlerinin daha huzurlu, insanların daha mutlu ve üretimin daha nitelikli olmasını amaçlayan endüstriyel psikologlar, genellikle tam zamanlı olarak çalışırlar. Part-time iş modeli, endüstriyel psikolog mesleğinde sıkça rastlanan bir model değildir. kariyer.net'te yayınlanan ilanların detaylarını inceleyerek bu konuda daha net bir fikir edinebilirsin.

Endüstriyel psikolog iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Endüstriyel psikologlar pek çok sektörde yer alan özel şirketlerde ihtiyaç duyulan kişilerdir. Sahip olduğu nitelikler ile birlikte iş yerlerine sağlayacakları katkı, birçok farklı şirketin ve kuruluşun bu kişilere ihtiyaç duymasına neden olur. Bu firmalar bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kariyer.net üzerinden iş ilanları yayınlarlar. Bunları takipte kalman mühimdir.

Endüstriyel psikolog iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Üniversitelerin dört yıllık psikoloji bölümününü başarılı bir şekilde tamamlamış ve mezun olmuş, endüstri ve örgüt psikolojisi yüksek lisans bölümünde eğitimini tamamlamış kişiler endüstriyel psikoloji iş ilanlarına başvurabilir ve bu ilanları değerlendirebilir. Kendine uygun bulduğu ilanlar sayesinde çalışma hayatına başlayabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Endüstriyel psikologlar nerelerde çalışabilir?

Endüstri ve örgüt psikolojisi üzerine çalışmalar yapacağın için tüm farklı kurum ve kuruluşlarda çalışma imkanı bulabilirsin. Kamu kurumarında çalışmak istiyorsan KPSS'ye girmen gerekir. Ardından alacağın puan seni farklı çalışma alanları ile buluşturur. Bunun yanında özel kurum ve kuruluşlar, firmalar, şirketler de yine çalışma alanlarını oluşturur. Üretim ve hizmet sektörü olarak belirlenen tüm kurumlarda istihdam sağlayabilirsin. Elbette daha kısa süre içinde iş bulmak istiyorsan açılan iş ilanlarını değerlendirmeye alabilirsin. Böylece detaylı araştırmalarını da gerçekleştirmiş olursun.

Endüstriyel psikologlar hangi kriterlere sahip olmalıdır?

İnsan davranışını ve çalışma ortamını incelediğin için detaya önem vermelisin. Farklı bakış açısına sahip olmalısın. 4 yıllık Psikoloji lisans programını tamamlaman bu noktada atacağın en önemli adımdır. Karşındakini etkileyebilecek hitaba sahip olman işinde verim ile karşılaşmana yardımcı olur. Çalışanlarla iyi iletişim kurman da son derece önemlidir. Gelişim programlarını hazırlayarak daha sistemli ilerleyebilirsin. Senden beklenen yeterliliklerinden biri dekendini geliştirmen adına güncel gelişmeleri takip etmendir.

Endüstriyel psikolog ilanlarına başvurmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Öncelikle 4 yıllık lisans programı dahilinde sunulan Psikoloji bölümlerini başarı ile tamamlaman gerekir. Psikolog unvanını alman daha rahat ve prestijli alanlarda çalışmana yardımcı olur. Lisans mezuniyetin ardından Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında yüksek lisansını tamamlayarak çalışma hayatına atılabilirsin. Kurum ve kuruluşlar bu iki kriter yanında kendini geliştirmen için çeştli taleplerde de bulunabilir Farklı donanımlar, diller bu talepler arasında yer alır. Çalışacağın kurum ya da kuruluşun misyonu, hedef kitlesi senin yeterlilik düzeyini de doğrudan etkiler. Kendn geliştireceğin alanların belirlenmesi daha fazla tempoda çalışmana zemin hazırlayabilir.

Endüstriyel psikolog ilanlarına kimler başvurabilir?

Endüstriyel psikolog ilanları her şehirde ve bölgede kurum ve kuruluşların yoğunluğuna göre oluşturulur. Bu ilanları değerlendirmeye aldığında karşına çeştli kriterler çıkabilir. Fakat ortak kriterler eğitim durumun, deneyimin ve bilgi birikimin ile şekillenir. 4 yıllık lisans programında yer alan Psikoloji Bölümü ve ardından 2 yıllık yüksek lisans eğitimi ile birçok farklı noktada çalışamaya başlayabilirsin. Yüksek lisans eğitiminde dahil olman gereken bölüm ise Endüstri ve Örgüt Psikolojisi olarak belirtlir. Aldığın eğitim yanında kendini geliştirmen içn çeşitli eğitimlere, seminerlere ve kurslara da katılabilirsin. Karyer.net platformu ile bölüm ve meslek hakkında daha fazla veri elde edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur