14

Etkinlik Ve Organizasyon Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu cancel
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
Etkinlik ve Organizasyon Uzmanı
Sentez Sağlık Hizmetleri A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
24 gün

Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu İş İlanları

Organizasyon sürecinde baş rol olan, planlama ve uygulama gibi operasyon süreçlerinin belirtilen standartlarda olmasını sağlayan kişilere etkinlik ve organizasyon sorumlusu adı verilir. Satış hedeflerini ve marka bilinirliğini artırma hedefi bulunan etkinlik ve organizasyon sorumlusu; konser alanı, fuar, mağaza ve ticari oluşum gibi çeşitli alanlarda mesleğini icra eder. Kariyer.net’te etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak çalışmak isteyen kişiler için pek çok farklı iş ilanı bulunur. Eğer sen de bu pozisyonda belirli bir yetkinliğe eriştiğini düşünüyorsan ve mesleğini icra etmek istiyorsan, etkinlik ve organizasyon sorumlusu arayanların sunduğu iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Dilersen birden fazla etkinlik ve organizasyon sorumlusu iş ilanlarına başvuru yapabilir, iş bulma şansını artırabilirsin.

Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu Ne İş Yapar?

Temel görevi satışları artırmak ve farkındalık yaratmak olan etkinlik ve organizasyon sorumlusunun daha pek çok farklı iş tanımı da bulunur. Güncel etkinlik ve organizasyon sorumlusu iş ilanları vasıtasıyla kendine yer edinerek bu alanda hizmet verecek kişilerin yapacağı işler şu şekilde özetlenebilir: 

  • Organizasyon planını onaylamak ve gerekli personelleri seçmek, 
  • Projenin önceliklerini ve zaman çizelgesini belirlemek, 
  • Çeşitli faaliyetler ile etkinliğin tanınmasını sağlamak, 
  • Tedarikçi ilişkilerini yöneterek organizasyon bütçesini belirlemek, 
  • Operasyonel ve idari görevleri yöneterek organizasyonun eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlamak, 
  • Güvenlik ve sağlık alanındaki yükümlülükleri itinalı bir şekilde yerine getirmek,  
  • Mevcut müşteriler ile ilişkileri sürdürürken, potansiyel müşterileri de belirlemek, 
  • İlk yardım, araçlar ve medya için özel alanlar ayarlamak.

Bu görevleri yerine getirebileceğini düşünüyorsan etkinlik ve organizasyon sorumlusu iş ilanları bayan kategorisinde yayınlanan iş fırsatlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak mesleğini icra etmek isteyen kişilerin sahip olması gereken birtakım özellikler bulunur. Bu özelliklerden ilki; beceri ve yönetim koordinasyonuna sahip olmaktır. Aynı zamanda planlama becerisine de sahip olmalısın. Pazarlama metrikleri hakkında bilgi sahibi olmalı, inisiyatif alabilmelisin. Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak çalışırken ilgili ekibin motivasyonunu sağlayabilmelisin. Fazla mesai yapmaya uygun olmalı ve çoklu görevleri önceliklendirme aşamasında doğru adımları atmalısın. Bunların yanı sıra MS Office gibi temel bilgisayar programlarına hâkim olmalısın. Etkinlik ve organizasyon sorumlusu iş ilanları bay adaylar için yayınlananlarda askeri yükümlülüğün bulunmaması şartı da yer alabilir. Tüm bunların yanı sıra; seyahat engelinin bulunmaması, problem çözme yeteneği ve ekip motivasyonunu sağlamak da sahip olman gereken özellikler arasında yer alır. 

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Etkinlik ve organizasyon iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce önem vermen gereken bazı noktalar mevcuttur. İlan detayında yer alan; askerlik durumu, yaş, tecrübe ve eğitim düzeyi gibi hususlar bu anlamda öne çıkar. Aynı zamanda iş tanımı ve genel nitelikler bölümü de iş ilanlarında dikkat etmen gereken diğer detaylar arasında yer alır. 

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak çalışmak için ne yapmak gerekir?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak mesleğini icra etmek istiyorsan kariyer.net’ten bu alanda eleman arayan firmaların yayınladığı iş ilanlarına ulaşabilirsin. Ardından çeşitli filtreleme yöntemleri ile işlemlerini sürdürerek, sana en uygun iş ilanlarını listeleyebilirsin. Listelediğin iş ilanları arasından seçimini yaptıktan sonra iş başvurusunda bulunabilir, etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak çalışmaya başlayabilirsin. 

Etkinlik ve organizasyon sorumlularının çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Etkinlik ve organizasyon sorumlularının çalışma koşulları incelendiğinde, sosyal ve dinamik bir ortamda yer aldıkları görülür. Esnek çalışma saatleri gerektiren bu meslek, takım çalışmasını da beraberinde getirir. Aynı zamanda diğer meslek profesyonelleri ile sürekli olarak iletişim hâlinde kalınır. Bu mesleği icra ederken hem açık hem de kapalı organizasyon alanlarında görev alabilirsin.

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu için part time iş ilanları bulunur mu?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak part time çalışabileceğin iş imkânlarına kariyer.net’ten dilediğin zaman ulaşabilirsin. Bunun için arama motorunda yer alan filtreden çalışma şekli olarak “yarı zamanlı” seçeneğini işaretleyerek ilgili iş fırsatlarına pratik bir biçimde erişim sağlayabilirsin. Ardından listelenen part time iş olanakları arasından seçim yaparak senin için en uygun olanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Etkinlik ve organizasyon sorumlusunun görevleri nelerdir?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak çalışan kişilerin görevlerini merak ediyorsan inceleyebilirsin. Bu alanda çalışmayı düşünüyorsan görev tanımına göz atarak uygun olup olmadığına karar verebilirsin. Etkinlik ve organizasyon sorumluları organizasyon planı yapıp planları organizatörlere açıklar. Ayrıca yapılan projelerin zaman çizelgesini ve önceliklerini belirlemekle görevli olan etkinlik ve organizasyon sorumluları problemsiz bir organizasyon düzenlemeye çalışır. Bununla birlikte bu alanda çalışan kişiler organizasyon bütçesini belirleyerek tedarikçi ilişkilerini yönetir. Etkinliğin pazarlamasını ve tanıtımını yapan organizasyon sorumluları idari görevleri yönetir.

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu görevinde dönemsel işler var mı?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak dönemsel işler arıyorsan birçok farklı iş ilanına göz atabilirsin. Tam zamanlı olarak bu pozisyonda çalışan kişilerin yanı sıra dönemsel ve proje bazlı olarak da etkinlik ve organizasyon sorumlusu pozisyonunda çalışan pek çok kişi bulunur. Firmaların düzenlediği etkinliklerde, projelerde etkinlik ve organizasyon sorumlusu olarak görev alabilirsin. Birbirinden farklı işverenler organizasyonlarının yönetimi ve planlaması için etkinlik ve organizasyon sorumlularına ihtiyaç duyar. Sana uygun olan dönemsel işlere göz atıp başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu iş tanımı nedir?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu pozisyonunda çalışmak istersen bu alandaki iş tanımını merak edebilirsin. Etkinlik ve organizasyon sorumlularının görev ve sorumluluklarına göz atıp bu alana uygun olup olmadığını anlayabilirsin. Etkinlik ve organizasyon sorumluları planlama aşamasından uygulama anına kadar organizasyonda yer alan bütün süreçlerden sorumludur. Organizasyonların sorunsuz yürütülmesi ve planlanmasının eksiksiz yapılması etkinlik ve organizasyon sorumlularının iş tanımı arasında yer alır. Bu alanda yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparak kariyerinde adımlar atıp ilerleyebilirsin.

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu hangi sektörlerde çalışabilir?

Etkinlik ve organizasyon sorumlusu pozisyonunda farklı sektörlerde çalışma imkanı bulabilirsin. Mağaza, fuar, konser alanı, kamusal mekanlar ve spor salonları gibi çeşitli alanlarda düzenlenen etkinliklerde çalışabilirsin. Etkinlik ve organizasyon sorumluları farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların düzenlediği organizasyonların planlama ve uygulama aşamasında rol oynar. Bu alanda çalışmak istersen ticaret, sanayi, yeme içme başta olmak üzere birçok farklı sektördeki firmanın yayınladığı iş ilanlarına göz atabilirsin. Sahip olduğun deneyimlere ve yeteneklerine bağlı olarak firmalara uygun olduğun takdirde geri dönüş alabilirsin.

notifications İş Alarmı kur