45

Fason Takip Sorumlusu İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Fason Takip Sorumlusu cancel
URHAN TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Fason Takip Sorumlusu
URHAN TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Denizli İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Setre Bayan Giyim
Fason Takip Sorumlusu
Setre Bayan Giyim
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Novak
Yıkama Sorumlusu
Novak
Samsun İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
VİTSAN GÖZETİM MÜMESSİLLİK VE TİC. A.Ş.
Enspektör Mühendis
VİTSAN GÖZETİM MÜMESSİLLİK VE TİC. A.Ş.
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Fason Takip Sorumlusu İş İlanları

Türkiye'nin ekonomik sahasında sektörel çeşitlilik yaşanır. Ülkenin sağladığı imkanlar ve çok yönlü yapısı, yaşanan bu zenginliğin ana kaynağıdır. Birçok sektörün faaliyet göstererek ekonomiye katkı sunduğu Türkiye'de iş ilanları da bu bağlamda çeşitlilik kazanır. Fason takip sorumlusu iş ilanları da bunlardan biri olarak öne çıkar. Farklı sektörler kapsamında istihdam edilebilen fason takip sorumlusu, uzmanlık, bilgi ve tecrübe gerektiren bir iş dalıdır. Bu nedenle de fason takip sorumlusu olarak çalışanlar, firmalar açısından önemli ve nitelikli elemanlar olarak bilinir. Bu yöndeki iş ilanları ise genellikle ayakkabı ve tekstil sektöründe yoğunluk kazanır.

Fason Takip Sorumlusu Ne İş Yapar?

Fason takip sorumlusu olarak istihdam edilmek isteyen adayların, belirli görevleri yerine getirmeleri beklenir. Fason takip sorumlusu, firmasındaki fason işlerden sorumludur. Bu işlerin organizasyonunu ve takibini yapar. Gerekli ara kontrol ve son kontrol süreçlerini yönetir. Firma ve fason atölyesi arasında köprü görevi görür ve iletişimi sağlar. Aynı zamanda firması adına fason işi yapan atölyeleri de denetler. Üretim esnasında bir hata meydana gelirse müdahale eder. Firma tarafından fason atölyelere verilen işlerin, gerektiği şekilde yapılmasını ve belirlenen tarihlerde teslim edilmesini sağlar. Bu süreçte iş güvenliğinin temin edilmesine de dikkat eder. Sen de bu görevleri yerine getirebileceğini düşünüyorsan güncel fason takip sorumlusu iş ilanlarına başvurabilirsin.

Fason İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Firmaların yayınlamış olduğu fason takip sorumlusu iş ilanlarına başvuru yapmadan önce bazı detaylar dikkate alınarak sürece yön verilmelidir. Böylece verimli bir iş arama süreci geçirebilirsin.

  • Fason takip sorumlusu arayan firmalar, farklı sektörlere yönelik hizmet veriyor olabilir. Bu noktada tecrübeli olduğun sektöre yönelmek sana avantaj sağlayabilir.
  • Bazı fason takip sorumlusu iş ilanları özel maddeler içerebilir. Fakat fason takip sorumlusu iş ilanları bayan ya da bay gibi cinsiyet kriterleri doğrultusunda açılmaz.
  • İş ilanlarını incelerken firmaların beklentilerinin yanı sıra kendi beklentilerini de dikkate almalısın.
  • Fason takip sorumlusu istihdam etmek isteyen firmaların yayınladığı, fason takip sorumlusu iş ilanları bay eleman adaylarının askerliğini tamamlamış olmasını bekleyebilir.

Fason takip sorumlusu iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Türkiye'nin farklı kentlerinde yayınlanan fason takip sorumlusu iş ilanlarına ulaşmak ve başvuru yapmak için Kariyer.net’i tercih etmek, birden fazla iş ilanına aynı anda ulaşarak sürece ivme kazandırmana yardımcı olur. Bunun için de Kariyer.net'ten istifade edebilirsin. Kariyer.net ile tüm iş ilanlarına ulaşabilir ve rahatlıkla başvuru yapabilirsin.

 

Fason takip sorumlusu olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Fason takip sorumlusu olarak istihdam edilmek için zorunlu bir eğitim programı bulunmaz. Fason takip sorumlusu mesleği ağırlıklı olarak deneyim ve mesleki bilgi yönleriyle ön plana çıkar. Bununla birlikte resmi kurumların düzenlediği fason takip sorumlusu eğitim programına katılabilir ve mesleki yönünü kuvvetlendirebilirsin. Bu durum, aynı zamanda iş başvurularında sana yardımcı olabilir ve diğer adaylardan sıyrılmana da zemin hazırlayabilir.

Fason takip sorumlusu çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Fason takip sorumlusu olarak çalışan elemanların, esnek bir çalışma düzeni bulunur. Bu bağlamda fason takip sorumlusu mesleğini icra edenler; hem kendi firmalarında hem de fason işinin verildiği atölyelerde mesai harcar. Firma içinde olduğu gibi firma dışında da görev ve sorumluluk üstlenir. Dikkat, plan ve program dahilinde çalışır, işi ve kalitesini takip eder. 

Fason takip sorumlusu freelance olarak çalışabilir mi?

Fason takip sorumlusu olarak çalışmak isteyen adaylar, firmalar tarafından farklı çalışma türleri kapsamında istihdam edilme olanağı yakalayabilir. Çalışma türleri açısından tam zamanlı seçeneği öne çıkar. Ancak bununla birlikte deneyimi ve mesleki bilgisi yüksek olan adaylar, freelance olarak da istihdam edilme imkanı bulabilir. Sen de bu mesleği icra etmek için Kariyer.net’te ilgili aramaları yapabilir ve mesleğine kavulabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Fason takip sorumlusu ne iş yapar?

Fason takip sorumlusu mesleğinde çalışmak istiyorsan görevini disiplin içerisinde yapman oldukça önemlidir. Fason takip sorumlusu olan kişilerin yapması gereken belli başlı işler ve görevler bulunur. Fason işlerin organizasyonunu yapar, atolyeleri denetler ve üretimin doğru yapılmasını sağlar. Üretilen malzemenin doğru zamanda teslim edilmesi de fason takip sorumlusu olan kişilerin görevleri arasındadır. Bunun yanı sıra fason takip sorumlusu isen üretim esnasında malzemelerin ara kontrol ve son kontrolleri yerine getirmek de senin yapman gereken işlerden biridir. Fason takip sorumlusu olarak çalıştığın vakitlerde zaman konusunda da titiz davranman gerekir.

Fason takip sorumlusu hangi mesleki programları kullanırlar?

Fason takip sorumlusu; oldukça titiz ve disiplin içerisinde olması gereken mesleklerden birisidir. Fason takip sorumlusu olan kişiler farklı alanlarda çalışabilir. Bu alanlarda fason takip sorumlusu olarak çalışmak için mesleki program tanımlamalarına sahip olması gerekir. Fason takip sorumlusu uzmanları mesleki program olarak eğitim ve işbaşı eğitim kapsamı üzerinde düzenlenir. Eğitim ve işbaşı eğitim mesleki programlarında; fason takibinin nasıl yapıldığı, kontroller ve iletişim eğitimleri verilir. Bununla birlikte kendi alanına dair üretim ve paketleme süreçlerini bilmen ve bu görevleri yerine getirebilecek yeterliliğe sahip olman gerekir.

Kimler fason takip sorumlusu olabilir?

Fason takip sorumlusu, ayakkabı, tekstil, konfeksiyon gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin, şirket dışı üretim çalışmalarını kontrol eden meslektir. Fason takip sorumlusu olmak için bilgi ve deneyim oldukça önemlidir. Mesleğin zorunlu kıldığı özelliklere sahip olan herkes fason takip sorumlusu olarak çalışma imkanı bulabilir. Fason takip sorumlusu olarak çalışmak istiyorsan kendi alanına dair üretim ve paketleme süreçleri hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Bununla birlikte çalıştığın sektörle alakalı malzemelerin türleri ve hammaddeleri hakkında bilgi sahibi olman da fason takip sorumlusu olarak çalışmanı sağlar. Bu bilgilere sahip olan ilkokul, ortaokul, lise ya da üniversite mezunları herkes fason takip sorumlusu olarak çalışabilir.

Fason takip sorumlusu olmak için hangi eğitimi almak gerekir?

Fason takip sorumlusu olmak için ilgi bölümlerden mezun olmak yeterli olabilir. Bu ilgili bölümler oldukça kapsamlı bir alana sahiptir. Bunun yanı sıra fason takip sorumlusu olmak için İŞKUR tarafından verilen eğitimlere katılabilirsiniz. İŞKUR tarafından verilen eğitimlerde fason takip sorumlusu olmak için hangi özellikler gereklidir onlar öğretilir. İŞKUR, eğitim ve işbaşı eğitim programlarını kapsar. Bu programlarda fason takibinin nasıl yapılması gerektiği, iş güvenliği ve sağlığı kuralları ve iletişim eğitimleri verilir.

notifications İş Alarmı kur