keyboard_arrow_down
31

Felsefe Grubu Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Felsefe Grubu Öğretmeni cancel
Dilko Koleji
Felsefe Öğretmeni
Dilko Koleji
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ZAFER KOLEJİ
Felsefe Öğretmeni
ZAFER KOLEJİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
5 gün
TED Bursa Koleji
Rehber Öğretmen
TED Bursa Koleji
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
17 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Felsefe Grubu Öğretmeni İş İlanları

Felsefe grubu öğretmenleri özel liseler kurslar etüt merkezleri gibi eğitim kurumlarında, rehber öğretmenlik görevini yerine getirir. Felsefe grubu öğretmenlerinin MEB atama kriterlerine uygun, TYT, AYT ve LGS  gibi sınav sistemine hakim, öğrenci ile iyi iletişim kurabilen niteliklerde olması beklenir. Branş alanı ile ilgili güncel gelişmeleri takip eden, sorumluluk sahibi, başarı odaklı iletişim becerisi yüksek ve motivasyon sahibi öğretmen adayları ilanlara başvuruda bulunabilir. Felsefe grubu öğretmeni iş ilanları yeni adaylar için çeşitli fırsatlar sunar. Eğer sen de felsefe, sosyoloji ve psikoloji gibi bölümlerden mezunsan ve felsefe grubu öğretmenliği yapmak istiyorsan ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Felsefe Grubu Öğretmeni İş Olanakları

Felsefe grubu öğretmeni özel eğitim kurumlarında çalışır. Öğrenci ve veli arasındaki iletişimi sağlayabilecek iletişim kabiliyeti yüksek adaylar aranır. Tercihen alanında deneyimli Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilen optik okuyucu ile okuma yapabilen adaylar aranır. Aranan niteliklere uygun olduğunu düşünüyorsan kariyerine yön vermek için ilanlara başvurabilirsin. Özel okullar, etüt merkezleri gibi kurumlarda istihdam edilmek üzere felsefe grubu öğretmeni aranır. Talep edilen niteliklerin başında sosyoloji, felsefe ve psikoloji bölümlerden mezun olmak gelir. Branşına hakim olmasının yanı sıra adayların öğrenci ve veli iletişimini yönetebilecek iletişim becerilerine de sahip olması beklenir. Felsefe grubu öğretmeni iş ilanları bugün güncel alım fırsatlarına sahiptir. İlanları inceleyip aranan niteliklere uygun olduğunu düşünüyorsan ilgini çeken ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

Felsefe Grubu Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Felsefe grubu öğretmeni iş ilanları iş tanımı ve genel niteliklerini incelerken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar şu şekilde sıralanabilir:

  • Çalışma şartları ve işverenin sana sunduğu olanaklar hakkında bilgi sahibi olman gerekir. Başvuru sürecinde bu detaylara dikkat ederek beklentilerine uygun fırsatlar yakalayabilirsin. 
  • Verilen iş tanımını dikkatli bir şekilde okumalısın. İş tanımı, işverenin senden istediği genel sorumlulukları kapsar. Eğer bu niteliklere uygunsan iş ilanına başvurabilirsin. 
  • Maaş aralığı, izin günleri ve sosyal olanaklar gibi konular ilan açıklamalarında kurum tercihine bağlı olarak belirtilir. Bu nedenle ilan açıklamalarını detaylı olarak incelemelisin.

Felsefe grubu öğretmeni mesleği çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Felsefe grubu öğretmeni iş başvurusu yapmadan önce ilan sayfasında yer alan iş tanımı bölümünü inceleyerek çalışma ortamı ve koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Genellikle felsefe grubu öğretmenleri özel okullar, etüt merkezleri gibi çeşitli eğitim kurumlarında çalışmak üzere görevlendirilir. Derse girmenin yanı sıra planlama ve organizasyon sorumluluğunu alabilecek öğretmen adayları aranır.

Felsefe grubu öğretmeni iş ilanlarında firmaların adaylardan beklediği nitelikler nelerdir?

Felsefe grubu öğretmeni iş ilanları İstanbul şehrindeki ilanlar özel okullar, etüt merkezleri gibi eğitim kurumları tarafından yayınlanır. Pedagojik formasyon belgesi olan, üniversitelerin felsefe, sosyoloji ve psikoloji bölümü mezunu öğretmen adayları başvuru yapabilir. Öğrencilere yönelik çalışma programı hazırlayabilen, sınav hakkında bilgi sahibi ve güncellemeleri takip eden felsefe grubu öğretmenleri için farklı iş fırsatları mevcuttur. 

Felsefe grubu öğretmeni iş tanımı nelerdir?

Güncel felsefe grubu öğretmeni iş ilanları arasında gezinerek pozisyonun gerektiği sorumluluklar hakkında bilgi sahibi alabilirsin. İlanlarda iş tanımı ve çalışan adaylarından beklenilen görevler genellikle detaylı bir şekilde belirtilir. Felsefe grubu öğretmeninin ders ve sınav takviminin planlanması, sınavların uygulanması, veli, öğretmen ve öğrenciler arasındaki iletişimi sağlanması gibi konularda rol üstlenmesi gerekir.

Felsefe grubu öğretmeni olarak çalışmak isteyenler için yayınlanan iş ilanları nelerdir?

Felsefe grubu öğretmeni arayan firmalar özel kurumlardır. Özel okullar, etüt merkezleri ve dershane gibi kurumlarda çalışmak üzere felsefe grubu öğretmeni aranır. Öğrencileri hem üniversite sınavına hazırlamak hem de felsefe grubu dersleri hakkında bilgilendirmek üzere görev yaparlar. Ülkemizin pek çok şehrinde felsefe grubu öğretmenleri için alım fırsatları mevcuttur. Sen de filtreleri kullanarak sana yakın ve beklentilerine uygun ilanları görüntüleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Felsefe grubu öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Kariyer.net üzerinden felsefe grubu öğretmeni iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. İş ilanlarına başvurmak için Kariyer.net üzerinden bir özgeçmiş oluşturabilir ve bu özgeçmişle birlikte uygun olduğun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Dilersen sayfada yer alan filtrelemelerle şehir, ilçe, çalışma şekli veya eğitim durumunu girebilir ve karşına çıkan iş ilanları arasından sana en uygun iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsin.

Felsefe grubu öğretmenlerinin çalışma alanları nelerdir?

Felsefe grubu öğretmenlerinin çalışma alanları genellikle eğitim kurumlarıdır. Bulunduğun ile göre çeşitli kurs ve eğitim gruplarında felsefe öğretmenliği yapabilirsin. Bunun yanı sıra kimi eğitim kurumlarında rehberlik ve psikolojik danışman olarak çalışabilirsin.

Felsefe grubu öğretmenlerinin çalışma koşulları nasıldır?

Kariyer.net adresi üzerinden yapacağın iş aramalarında, ilgilendiğin felsefe grubu öğretmenliği iş ilanlarını inceleyerek çeşitli çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Çünkü her kurs veya eğitim kurumunun çalışma koşulları birbirinden farklı olabilir. Fakat genellikle felsefe öğretmenleri, tam zamanlı olarak çalışır. Çalışma saatlerin ve çalışacağın günler, kurumdan kuruma farklılık gösterebilir. Kimi kurumlarda, hafta sonu da çalışman beklenebilir. Aynı şekilde, çalışma saatlerin ve günlerinin kurumlarda farklılık gösterebileceği gibi bir eğitim kurumunun sana sağladığı servis ve yemekhane hizmeti de kurumdan kuruma değişebilir. Felsefe öğretmenlerinin çalışma koşulları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kariyer.net üzerinden felsefe öğretmenliği iş ilanlarına göz atabilirsin.

Felsefe grubu öğretmeni olmak için hangi şartları taşımak gerekir?

Felsefe grubu öğretmeni olabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuş olman gerekir. Ayrıca Sosyoloji bölümünden mezun olup pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak da mesleği icra etmen mümkündür. Bir felsefe öğretmeni olarak bazı niteliklere sahip olman gerekir. Özverili olmalı, sınıf disiplinini sağlayabilmeli ve farklı kişilik yapılarına sahip öğrencilere sabır ve empati ile yaklaşabilmelisin. Aynı zamanda çalışacağın kurumda, sürekli/tam zamanlı çalışmaya uyum sağlamalısın. Bunların yanı sıra felsefe öğretmenliği alımı yapan bazı kurumlar, adaylarından tecrübe de bekleyebilir. Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması şartı da talep edilebilir.

notifications İş Alarmı kur