Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
8

Felsefe Grubu Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıkça Sorulan Sorular

Felsefe grubu öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Kariyer.net üzerinden felsefe grubu öğretmeni iş ilanlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. İş ilanlarına başvurmak için Kariyer.net üzerinden bir özgeçmiş oluşturabilir ve bu özgeçmişle birlikte uygun olduğun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Dilersen sayfada yer alan filtrelemelerle şehir, ilçe, çalışma şekli veya eğitim durumunu girebilir ve karşına çıkan iş ilanları arasından sana en uygun iş ilanlarına hızlı bir şekilde ulaşabilirsin.

Felsefe grubu öğretmenlerinin çalışma alanları nelerdir?

Felsefe grubu öğretmenlerinin çalışma alanları genellikle eğitim kurumlarıdır. Bulunduğun ile göre çeşitli kurs ve eğitim gruplarında felsefe öğretmenliği yapabilirsin. Bunun yanı sıra kimi eğitim kurumlarında rehberlik ve psikolojik danışman olarak çalışabilirsin.

Felsefe grubu öğretmenlerinin çalışma koşulları nasıldır?

Kariyer.net adresi üzerinden yapacağın iş aramalarında, ilgilendiğin felsefe grubu öğretmenliği iş ilanlarını inceleyerek çeşitli çalışma koşulları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Çünkü her kurs veya eğitim kurumunun çalışma koşulları birbirinden farklı olabilir. Fakat genellikle felsefe öğretmenleri, tam zamanlı olarak çalışır. Çalışma saatlerin ve çalışacağın günler, kurumdan kuruma farklılık gösterebilir. Kimi kurumlarda, hafta sonu da çalışman beklenebilir. Aynı şekilde, çalışma saatlerin ve günlerinin kurumlarda farklılık gösterebileceği gibi bir eğitim kurumunun sana sağladığı servis ve yemekhane hizmeti de kurumdan kuruma değişebilir. Felsefe öğretmenlerinin çalışma koşulları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kariyer.net üzerinden felsefe öğretmenliği iş ilanlarına göz atabilirsin.

Felsefe grubu öğretmeni olmak için hangi şartları taşımak gerekir?

Felsefe grubu öğretmeni olabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Felsefe Grubu Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmuş olman gerekir. Ayrıca Sosyoloji bölümünden mezun olup pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak da mesleği icra etmen mümkündür. Bir felsefe öğretmeni olarak bazı niteliklere sahip olman gerekir. Özverili olmalı, sınıf disiplinini sağlayabilmeli ve farklı kişilik yapılarına sahip öğrencilere sabır ve empati ile yaklaşabilmelisin. Aynı zamanda çalışacağın kurumda, sürekli/tam zamanlı çalışmaya uyum sağlamalısın. Bunların yanı sıra felsefe öğretmenliği alımı yapan bazı kurumlar, adaylarından tecrübe de bekleyebilir. Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış olması şartı da talep edilebilir.