41

Felsefe Öğretmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Felsefe Öğretmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Felsefe Öğretmeni İş İlanları

Modern dönem meslekleri içerisinde en çok önem taşıyan dallardan biri olan öğretmenlik bir toplumun olmazsa olmazlarındandır. Nitelikli bireyler ve geleceğin özverili çalışanlarını topluma kazandırmak çocukluk dönemlerinden başlar. Bu mühim görevi yerine getiren öğretmenler çeşitli branşlarda uzmanlaşarak görevlerini icra edebilirler. Felsefe öğretmenliği de bu branşlardan bir tanesidir. Birçok yoldan dahil olabileceğiniz bu mesleğe başvuru süreci online ortamlarda çok daha kolay ilerler. kariyer.net'te yer alan güncel felsefe öğretmeni iş ilanları başvuru yapabilmen için aktif durumdadır. Birtakım eğitim ve kişilik özellikleri gibi kriterler belirten bu ilanlar adayları belli bir dinamiğe göre sıralar. Sen de bu mesleğe ait olduğunu düşünüyorsan ilanları inceleyerek profilindeki bilgilerle başvuru gönderebilirsin.

Felsefe Öğretmeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Eğitim bilimi olarak sosyal bilimlere mensup olan felsefe öğretmeni iş ilanları yeni öğretmen olacak bireylerden bazı nitelikler bekler. Felsefe öğretmeni;

  • Pozitif bakış açısı ve hayat enerjisi ile vereceği derslerde öğrencileri motive edecek bir tavır takınır,
  • Öğrencilerin konulardaki gelişimini gözlemleyerek rapor tutabilecek özveride olur,
  • İletişim yollarını verimli ve etkin bir şekilde kullanacak ve bildiklerini en iyi şekilde aktaracak algıya sahiptir,
  • Dakik ve saat yönetimini sağlayabilecek bir disiplin uygular,
  • Doğru veya yanlış durumları ayırt ederek güzel bir üslupla eleştiri yapacak düşünce yapısı vardır,
  • Toplu ortamlarda bulunmaktan çekinmez ve nerede ne söyleyeceğini iyi bilir.

Bu ve bunun gibi birçok niteliği adaydan bekleyen felsefe öğretmeni arayan kurumlar, başvuruları bir ön incelemeden geçirdikten sonra çalışmasını uygun gördükleri öğretmen adaylarını kuruma çağırıp, beklentilerini ve kişiye sağlayacakları şartları anlatabilir. Kişilik özelliklerini konuşmadan önce akademik ve mesleki yeterliliği önemseyen kurumlar nereden ve hangi bölümden mezun olduğunu da bilmek ister. Kurumlar çoğunlukla felsefe öğretmenliği ve felsefe lisans programlarından başvuru kabul eder. Eğitim kriterlerini de sağlayan felsefe öğretmeni iş ilanları erkek ya da kadın fark etmeksizin tüm adaylara açıktır. Sen de başvurunu gönderip kariyer hayatına adım atabilirsin.

Felsefe Öğretmenlerinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Hizmet verilen kuruma göre değişiklik gösteren felsefe öğretmeni eleman ilanları birçok alanda iş bulmanı sağlar. Çalışabileceğin ortamlar genellikle okul, dershane, kurs gibi eğitim kurumları olacaktır. Sınıflarda vereceğin derslerin ders saatleri değişeceği için çalışma saatleri için kesin bir şey söylenemez. Fakat ilanlara başvurduktan sonra alacağın geri dönüş ile çalışmak istediğin kuruma giderek bu detayları öğrenebilirsin. Genellikle akıllı tahtaların ya da beyaz tahtaların bulunduğu sınıflarda eğitim veren felsefe öğretmenleri gerekirse ev ortamında özel öğretmenlik de yapabilirler. Kendi branşını birçok farklı ortamda icra edebilen ve farklı mesai saatlerinde çalışabilen bu meslek grubu bünyesinde felsefe öğretmeni iş ilanları kadın veya erkek öğretmenlerin sektörde yer almasına olanak sağlar.

Felsefe Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Her sektörde olduğu gibi öğretmenlik alanlarında da belli bir eğitim almak gerekir. Öğretmenlik birimlerine başvuru yaparken firmaların koyduğu kriterlerden biri de eğitimdir. Felsefe alanında öğretmen olman için bu alana dair mezuniyet belgesine sahip olman gerekir. Üniversitelerin 4 yıllık felsefe ya da felsefe öğretmenliği lisans programlarından mezun olanlar bu alana başvuru yapabilirler. Ayrıca alacağın ekstra eğitimler ya da kurslardan aldığın sertifikalarla vereceğin özel dersler felsefe öğretmeni maaşları artıran etmenlerden birkaçıdır. Aldığın her bir eğitim ya da edindiğin her bir sertifika sana yeni bir iş kapısı açabilir. Ayrıca bazı felsefe öğretmeni iş ilanlarında yabancı dil şartı da aranır. Bildiğin dilleri ve bu dillerde çıkabileceğin düzeyi belgeleyerek başvurularına ekleyebilirsin. Bunun dışında bir de bu sektördeki deneyim süren önem arz eder. Görev yaptığın yerlerdeki tecrübe geçmişini alacağın bir referansla belgeleyebilir ve potansiyel işverenlerini bu konuda bilgilendirebilirsin.

Felsefe öğretmeni alımı var mıdır?

Birçok şehirden iş alımı yapan felsefe öğretmeni iş ilanları kriterleri sağlayan özverili öğretmen adaylarını bekler. Öğretmenler için açılan birçok ilan içerisinde felsefe öğretmenleri de bulunur. Eğer bu alanda eğitim aldıysan ve deneyim elde etmek istiyorsan başvurabileceğin birçok fırsat vardır. kariyer.net'ten ulaştığın felsefe öğretmenleri iş ilanları listesinde görebileceğin birçok ilan başvurabileceğin niteliklere sahiptir.

Felsefe öğretmeni iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Felsefe öğretmeni iş başvuru ve ilan sayfaları felsefe alanında eğitim almış ve özellikle belli karakter özelliklerine sahip kişiler tarafından aktiftir. İnsanlarla en güzel şekilde iletişim kurabilen, kendini iyi ifade ederek eğitim vermeye müsait bir karaktere sahip olan, özverili ve sorumluluk sahibi öğretmen adayları firmaların değerlendirme sürecinde öne çıkar.

Felsefe öğretmeni tam zamanlı çalışma olanakları nelerdir?

kariyer.net'te yer alan felsefe öğretmeni ilanları genellikle tam zamanlı çalışma prensibi benimser. Okullarda, dershanelerde ve çeşitli kurs merkezlerinde felsefe öğretmeni olarak görev almak istiyorsan öncelikle ilandaki ilgili yere başvurmalısın. Eğer işe alınırsan eğitim veren kurum yetkilileri ile görüşerek çalışma saatleri ve ders programı hakkında bilgi alabilirsin. Kurumdan kuruma değişkenlik gösteren mesai saatleri işverenler tarafından ilanda açıkça belirtilir.

Felsefe öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Her öğretmende olması gerektiği gibi felsefe öğretmeni adaylarında da iletişim becerileri ve bildiğini aktarabilme yeteneğinin olabildiğince yüksek olması beklenir. İnsanlarla doğrudan iletişimde kalman gereken bu meslek için karakter özelliklerinin yanında bir de akademik eğitim şartını sağlaman gerekir. Çoğu üniversitede bulunan 4 yıllık felsefe öğretmenliği ya da felsefe lisans programlarından mezun olman beklenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Felsefe öğretmeni çalışma alanları nelerdir?

Felsefe öğretmenleri, lise düzeyinde eğitim veren kurumlarda görev alır. Eğitim ve öğretim kurumlarında, öğrencilere felsefe eğitimi verirler. Felsefe öğretmenleri, devlet okullarında ve özel okullarda iş bulabilir. Devlet okullarında çalışabilmek için adaylardan KPSS'ye girmeleri istenir. Özel okullarda görev almak istiyorsan yeterli eğitim seviyesine sahip olman gerekir. Özel eğitim kurumlarında, ortaöğretim düzeyinde görev alabilirsin. Özel okulların oluşturdukları iş ilanlarına Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

Felsefe öğretmeni nasıl olunur?

Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren Felsefe bölümünden başarıyla mezun olman gerekir. Bu bölümü başarıyla bitiren adaylar mezun olduktan sonra felsefe öğretmeni olarak görev yapabilir. Devlet kurumlarında görev almak isteyen adayların KPSS sınavına girerek yeterli puanı almaları gerekir. Puanınıza uygun olan devlet okullarına atama işleminiz gerçekleşir. Özel okullarda görev almak isteyen adaylardan KPSS puanı istenmez. Felsefe bölümünden mezunsan ve öğretmen olarak görev almak istiyorsan Kariyer.net'te bulunan özel okulların oluşturdukları iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

Felsefe öğretmenleri için özel sektördeki iş imkânları nelerdir?

Özel okullarda felsefe öğretmenleri, rehberlik alanında da hizmet verebilir. Üniversite eğitiminde rehberlik hakkında da eğitim alan felsefe öğretmenleri, öğrencilere rehber öğretmen olarak eğitim verebilir. Özel okullar, tecrübeli veya tecrübesiz felsefe öğretmenine ihtiyaç duyar. Felsefe bölümünü bitirdiysen ve iş arıyorsan Kariyer.net'te yer alan ilanları inceleyebilirsin. Kariyer.net'te filtreli arama yaparak ikamet ettiğin veya çalışmak istediğin bölgede yer alan iş ilanlarına kolaylıkla başvuruda bulunabilirsin.

Felsefe öğretmeni iş ilanlarında aranan kriterler nedir?

Özel okulların oluşturdukları iş ilanlarında başvuracak olan adayların ilgili bölümlerden mezun olması en önemli kriterdir. Bazı eğitim kurumları adayların pedagojik formasyon belgesine sahip olmasını ister. Felsefe öğretmeni olmak istiyorsan iletişim becerileri yüksek ve problemlere pratik çözümler üretebilecek biri olman gerekir. Felsefe branşıyla ilgili öğrencilere MEB müfredatına uygun eğitim vererek akademik alanda öğrenci başarılarının yükseltilmesi hedeflenir. Felsefe öğretmeni iş ilanlarındaki kriterler, kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir.

notifications İş Alarmı kur