2

Fizik Tedavi Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Fizik Tedavi Teknikeri cancel

Fizik Tedavi Teknikeri İş İlanları

Doğuştan veya kaza, travma, spor yaralanması sonucunda kişilerde fiziksel engeller oluşabilir. Bu sebeple bireyleri günlük hayata adapte etmek ve tedavilerine yardımcı olmak amacıyla uzman hekim ve fizyoterapist fizik tedavi teknikerlerine ihtiyaç duyulur. Hastalara fizik tedavisi uygulaması yapmak amacıyla ilgili aletleri hazırlayan ve elektro terapi uygulamalarını fizyoterapist denetiminde gerçekleştiren fizik tedavi teknikeri için iş olanakları oldukça fazladır. Sağlık hizmetlerinde, üniversitelerde ve sağlık danışmanlık şirketlerinde çalışabilecek olan fizik tedavi teknikerliği için mevcut iş olanakları fizik tedavi teknikeri iş ilanları sayfası aracılığıyla incelenebilir.

Fizik Tedavi Teknikerliği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Herhangi bir sağlık hizmetinde, üniversitelerde ve özel kuruluşlarda fizik tedavi teknikeri olarak çalışmak için kişilerin birtakım yeteneklere sahip olması gerekir. Öncelikle sağlık meslek yüksek okullarının fizik tedavi teknikerliği bölümlerinden mezun olan kişilerin tecrübeli olması gerekir. Fizik tedavi teknikerlerinin sahip olması gereken yetenekler arasında aynı zamanda empati yeteneği gelişmiş, pozitif ve güler yüzlü kişiler olmaları gerekir. Fizik tedavi teknikeri iş ilanları istanbul gibi şehirlerde çalışmak için başvuru yapan kişiler arasından çoğu şirket fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olarak önceden görev yapmış kişileri tercih eder. Mesleğinde başarılı olmak isteyen kişilerin aynı zamanda sahip olması gereken özellikler arasında fen bilimlerinde başarılı, göz ve el koordinasyonu gelişmiş, el ve parmak becerisi iyi olan kişiler olmaları gerekir. Aynı zamanda insanlara yardım etmeyi seven, sevecen, sorumluluk sahibi ve sabırlı kişiler de özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, spor kulüplerinde, huzurevlerinde fizik tedavi teknikeri olarak işe başlayabilir. Ekip çalışmasına yatkın ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilen kişiler sağlık kuruluşlarında ve hastanelerde fizik tedavi teknikeri olarak işe başlayabilirler. 

Fizik Tedavi Teknikeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan devlet hastanelerinde, araştırma hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde ya da kaplıca ve termal tesisler gibi özel tesislerde fizik tedavi teknikeri olarak işe başlayacak kişilerin, şirketlerin yayınlamış oldukları iş ilanlarında belirtilen detaylara dikkat etmeleri gerekir. Öncelikli olarak fizik tedavi teknikeri iş ilanlarına başvuru yaparken başvuru yaptığınız şirketin hangi şehirde olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. Yaşamak istediğiniz ya da çalışmak istediğiniz şehirde yayınlanan fizik tedavi teknikeri iş ilanlarını incelerken aynı zamanda şirketin belirlediği çalışma saatlerine uyum sağlayabileceğinizden emin olmalısınız. Part time ya da tam zamanlı olarak çalışabileceğiniz fizik tedavi teknikeri arayan hastaneler iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce sizden istenen tecrübe ve eğitim seviyesine sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Sizden beklenen genel niteliklere uygun olduğunuz takdirde iş tanımlarını dikkatlice okuyarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra erkek adaylar için askerlik durumları da oldukça önemlidir. Çoğu şirket, erkek adaylardan askerliklerini yapmış olmalarını bekler. 

Fizik Tedavi Teknikeri Olarak Çalışan Kişi Ne İş Yapar?

Fizik tedavi teknikerliği yapacak kişilerin yerine getirmesi gereken sorumluluklar arasında herhangi bir kaza ya da travma sonrasında fiziksel engeli oluşan bireylerin tedavisine yardımcı olmak yer alır. Uzman hekim ve fizyoterapist denetiminde fizik tedavi uygulamalarını gerçekleştiren fizik tedavi teknikerleri, kişilerin fiziksel performansını artırmak için çeşitli uygulamalar yapar. Fizyoterapist denetiminde elektroterapi uygulamalarını gerçekleştiren fizik tedavi teknikerleri, aynı zamanda uzman hekimlerin teşhis ve tedavi programına göre çalışır. Kişilere günlük yaşamı kolaylaştırıcı fizik tedavi uygulamaları gerçekleştirerek günlük yaşama daha kolay adapte olmalarını sağlarlar. İlgili alanlardan ve bölümlerden mezun kişiler, fizik tedavi teknikeri iş ilanlarına başvuru yapabilir. Aynı zamanda fizik tedavi uzmanlarından ileri düzeyde teknolojiyi kullanarak, geniş kitlelere kaliteli hizmet veren bir iş anlayışı benimsemeleri beklenir. Branşı ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek hasta memnuniyeti odaklı çalışması istenen fizik tedavi teknikerleri, fizik tedavi teknikeri iş ilanları İstanbul Anadolu sayfasından başvuru yapabilir. 

Fizik Tedavi Teknikeri Olarak Nerelerde Çalışabilirim?

Fizik tedavi teknikerlerinin genel olarak çalışma ortamları sağlık kuruluşlarıdır. Türkiye’nin önde gelen şehirlerinde bulunan huzurevlerinde, fizik tedavi teknikeri arayan özel hastanelerde, spor kulüplerinde, spor ve sağlık merkezlerinde, özel eğitim merkezlerinde fizik tedavi teknikeri olarak işe başlayabilirsiniz.

Fizik Tedavi Teknikeri İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Fizik tedavi teknikeri iş ilanları için adaylardan beklenen belgeler arasında öncelikle sağlık meslek yüksekokullarının fizik tedavi teknikerliği bölümlerinden mezun olunduğuna dair diploma yer alır. Bunların yanı sıra erkek adaylardan, askerlik hizmetini tamamlamış olduklarına dair belgeler beklenir. Hastalarla yakından ilgilenecek olan fizik tedavi teknikerlerinin bulaşıcı bir hastalığa sahip olmadıklarına dair belgeler gerekir. Aynı zamanda daha önceden çalışmış olduğu kuruluşlardaki belgeler de fizik tedavi teknikeri adaylarından istenen belgeler arasında yer alır.

Fizik Tedavi Teknikeri İş İlanlarının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Fizik tedavi teknikerlerinin çalışma ortamları genel olarak sağlık kuruluşlarıdır. Çalışma koşulları iş ilanı yayınlayan şirketlerin prensiplerine ve çalışma politikalarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fizik tedavi teknikeri iş ilanları Ankara, İzmir, İstanbul gibi şehirlerde bulunan sağlık hizmetleri merkezlerinde, üniversitelerde ya da sağlık ve danışmanlık şirketlerinde çalışacak olan fizik tedavi teknikeri adayları için yayınlanır.

Fizik Tedavi Teknikeri Olarak Çalışmak İçin İş Olanakları Nelerdir?

Pozisyon seviyesi ve çalışacağınız departmanı göz önünde bulundurarak genel nitelikler ve iş tanımına uygunluğunuz olması halinde, sağlık kuruluşlarında çalışmak üzere fizik tedavi teknikeri olarak işe başlayabilirsiniz. Hastanelerde, sağlık kuruluşlarında ya da özel sağlık merkezlerinde yayınlanan part time fizik tedavi teknikeri iş ilanları arasından başvuru yaparak fizik tedavi teknikeri olarak kolaylıkla işe başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Fizik Tedavi Teknikeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanlarına erişebilirsin.

Fizik Tedavi Teknikeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Fizik Tedavi Teknikeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur