16

Gaziantep Sekreter İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Sekreter cancel
Gaziantep cancel
SEVİNÇLER SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.
Sekreter
SEVİNÇLER SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC.A.Ş.
Gaziantep İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

G

Sekreter
GNS ÇUVAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Gaziantep İş Yerinde
Tam zamanlı
21 gün

Gaziantep Sekreter İş İlanları

Gaziantep, Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin birleştiği noktadadır. Bölgenin en gelişmiş illeri arasında sınıflandırılır. Gaziantep’in topraklarının yarısından fazlası ziraate elverişlidir. Ekonomik faaliyetlerinin büyük kısmı tarım ve sanayiden oluşur. Hayvancılık, ormancılık, turizm, gastronomi, ulaşım ve maden sektörleri de Gaziantep’in ekonomisinde büyük rol oynar. Kentin tüm bu çok yönlü çalışma hayatında sekreterlik pozisyonu oldukça önemli bir yer kaplar. Hemen hemen her sektörde ve birçok kurum ve kuruluşta sekreterlerin yer aldığı görülür. Sekreter olarak pek çok kamu kuruluşunda ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalarda yer edinebilirsin. Sen de sekreter olarak çalışabilecek özelliklere sahipsen güncel Gaziantep sekreter iş ilanlarını kariyer.net’ten inceleyebilir ve iş başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Gaziantep’te Sekreterler Ne İş Yapar?

Gaziantep’te sekreter olarak görev yapan kişilerin oldukça geniş bir iş tanımı bulunur. Yapılacak işler çalışan firmaya ve sektöre göre değişse de belli başlı faaliyetleri şunlardır:

 • Bir işyerinde yöneticilerin veya üst düzey yetkililerin idari desteğini sağlar.
 • Sekreter, bulunduğu çalışma ortamında büyük rol oynar. İş yerinin diğer kurumlarla ve müşterilerle iletişimi sağlar.
 • İş yerine veya yöneticiye gelen telefonları cevaplamak, müşterilerle ilgilenmek ve müşterileri doğru bir şekilde yönlendirmekle sorumludur.
 • Yöneticilerin randevularını ve seyahatlerini planlar.
 • Yöneticilerin gün içerisinde yapması gereken toplantıları düzenler.
 • Gelir ve giderleri düzenli bir şekilde bilgisayar sistemine kaydeder.
 • Ofisteki eksikleri belirleyip temin eder.

Sekreterlerin çalıştığı kuruma göre sorumlulukları da değişebilir. Gaziantep sekreter iş ilanlarına ulaşarak sana uygun olanlarına başvuru yapabilirsin.

Gaziantep’te Sekreter Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Sekreter olarak çalışabilmek için sahip olman gereken birbirinden farklı özellikler bulunur.

 • Gaziantep’te sekreter olabilmek için ilk olarak gerekli eğitimlerini tamamlamış olmalısın.
 • Sekreter olabilmek için yaptığın işte detaylara dikkat etmeli, organizasyon ve zaman yönetimini iyi ayarlayabilmelisin.
 • Sorumluluk sahibi, düzenli ve titiz olabilmeli, işine gerekli özveriyi gösterebilmelisin.
 • Yöneticinin olmadığı zamanlarda, onun yokluğunu hissettirmeden tüm işleyişi devam ettirebilmelisin.
 • Telefonda veya yüz yüze bir çok insanla görüşeceğin için iletişim becerilerinin gelişmiş olması beklenir.
 • Bazı firmalar üniversitelerin ilgili bölümlerinden en az iki yıllık eğitim almış olmanı talep edebilir.

Gaziantep bayan sekreterlik iş ilanlarına kariyer.net’ten göz atarak sahip olduğun özellikler doğrultusunda başvurularını tamamlayabilirsin.

Gaziantep’te sekreterlerin çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Gaziantep’te sekreterlerin çalışma ortamları ve koşulları, sektöre ve firmaya göre farklılık gösterir. Genellikle sekreterlerin çalışma ortamı ofis ve büro gibi kapalı alanlardır. Tıbbi sekreter olarak çalışıyorsan hastane veya kliniklerde görev alabilir, hukuk sekreteri isen hukuk bürolarında, baro ve adliyelerde çalışabilirsin. Çalışma saatleri de çalıştığın iş yerine göre değişiklik ve esneklik gösterebilir.

Gaziantep’te sekreterlik iş ilanlarında hangi detaylara dikkat etmek gerekir?

Gaziantep’te sekreter iş ilanlarına bakarken, senin için en uygun olanı seçeneği bulabilmek için birçok detaya dikkat etmen gerekir. Öncelikle iş başvurusu yapacağın ilandaki firmayı araştırabilirsin. Ayrıca deneyimlerinin bu iş için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsin.  İş yerine kabul edildiğin takdirde, ulaşımın seçeneklerinin senin için uygunluğunu değerlendirebilirsin. Tüm bu detaylara önem vererek kariyer.net’te iş ilanları Gaziantep sekreterlik kategorisindeki fırsatlara başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Gaziantep’te sekreter olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Gaziantep’te faaliyet gösteren bazı firmalar sekreter alımlarında belirli bir eğitim düzeyi ve bazı belgeler talep edebilir. Sekreterlik mesleğini icra etmek için büro yönetimi ve asistanlığı bölümünü başarı ile bitirmiş olman beklenebilir. Bunun dışında birçok sertifikalı eğitimlere katılarak mesleğinde kendini geliştirebilirsin. Sekreter olarak birçok sektörde çalışabileceğin için hedeflediğin kariyer planı doğrultusunda farklı eğitimler de alman mümkündür. Sekreter olarak çalışırken bireysel olarak da kendini geliştirebilirsin. 

Gaziantep’te sekretere ihtiyaç duyulur mu?

Sekreterlik her sektörde ihtiyaç duyulan bir meslek olduğundan bu alanda yayınlanan iş ilanları da oldukça fazladır. Sağlık, hizmet, tekstil, turizm ve sanayi alanlarında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar sekreter alımı yapar. İş yerinde, işleyişin sorunsuz olarak  ilerleyebilmesi için sekreter pozisyonunda çalışacak kişilere ihtiyaç duyulur. Gaziantep sekreterlik iş ilanlarına göz atarak bu pozisyon için eleman arayan firmaları görüntüleyebilirsin. Sekreter arayan firmaların yayınladıkları ilanlardan sana uygun olanlara başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Gaziantep'te sekreterler hangi sektörlerde çalışabilir?

Gaziantep büyükşehirlerden birisidir. Gaziantep’te sekreter olarak çalışmak istersen birçok sektörde iş imkanı bulabilirsin. Sekreterler, kuruluşlarda yazışmaları yönetir, yazı işleriyle uğraşır ve şirkete gelen müşterileri karşılar. Bu sebeple sekreter mesleği oldukça önemli bir yere sahiptir. Gaziantep’te sekretere olarak hemen hemen tüm sektörlerde çalışma imkanı bulabilirsin. Gıda, sağlık, tekstil, ithalat- ihracat, otomotiv, iş makineleri, hizmet, ulaşım, bilişim, turizm gibi birbirinden farklı birçok sektörde sekreterler çalışabilir. Günümüzde sekreter mesleğine olan ihtiyaç oldukça fazladır. Bu sebeple Gaziantep’te çoğu sektörde sekreter olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Gaziantep'te sekreter olarak çalışmak için hangi özellikleri taşımak gerekir?

Gaziantep’te sekreter olarak çalışmak istersen bazı özelliklere sahip olman gerekir. Sekreter olarak çalışmak için insan ilişkileri ve iletişim becerilerinin olması önemlidir. Gaziantep’te sekreter olarak çalışmak için düzgün bir diksiyona sahip olman da oldukça önemlidir. Sekreter olmak için üniversite mezunu olmana gerek yoktur. Lise ve dengi okullardan mezun olman yeterlidir. Bunun yanı sıra üniversite mezunu olman sana ekstra avantaj sağlayacaktır. Planlama ve organizasyon yeteneği aranan kriterler arasında yer alır. Ayrıca sistemli ve düzenli çalışma da sekreter mesleğinde en önemli özelliklerden biridir.

Sekreter olarak Gaziantep'te nasıl çalışabilirim?

Gaziantep’te sekreter olarak çalışmak için öncelikle en az lise ve dengi okullardan mezun olmak gereklidir. Sekreter olarak çalışmak isteğin şirketin departmanına uygun olan üniversite bölümlerinden mezun olman ise sana ekstra avantaj sağlayabilir. Sekreterin taşıması gereken özelliklere sahip isen kolaylıkla iş bulabilirsin. Gaziantep’te sekreter olarak çalışmak için kariyer.net sayfası üzerinden iş ilanlarına bakabilirsin. Kariyet.net sitesinde Gaziantep’te sekreter pozisyonunda çalışan arayan birçok iş ilanı bulunur. Kariyer.net sayfasında detaylı bir CV hazırlayabilir ve bu iş ilanlarına başvurabilirsin. Bu sayede Gaziantep’te sekreter olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin.

Gaziantep'te lise mezunları sekreter olabilir mi?

Gaziantep'te sekreter olarak çalışmak istiyorsan lise mezunu olman yeterlidir. Birçok iş sahibi en az lise mezunu olan kişilerin sekreter olarak çalışmasına izin verir. Sekreter olmak istiyorsan yaşanan çağa ayak uydurmak yeterli olabilir. Bunun yanı sıra sorumluluklarını biliyor olman senin sekreter olarak çalışmanı sağlayabilir. Sekreter mesleğinde önemli olan eğitim durumu değil, kişisel becerileriniz ve sorumlulukların bilincinde olmanızdır. Bunların yanı sıra insan ilişkileri ve iletişim becerilerin güçlü ise sekreter olman oldukça kolaydır. İş deneyimi ve tecrübelerde senin Gaziantep’te sekreter olarak çalışmanı kolaylaştırır.

notifications İş Alarmı kur