4

Gece Bekçisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gece Bekçisi cancel
SAMKA METAL AMBALAJ SANAYİ A.Ş.
Gece Bekçisi
SAMKA METAL AMBALAJ SANAYİ A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ASM DEKORASYON MOBİLYA GRANİT MERMER İNŞAAT SANAYİ
Bekçi
ASM DEKORASYON MOBİLYA GRANİT MERMER İNŞAAT SANAYİ
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Gece Bekçisi İş İlanları

Dünyanın hemen hemen her noktasında güvenlik ihtiyacı olması, yapıların, şirketlerin, okulların, hastanelerin, kısacası akla gelebilecek her yerde güvenlik ihtiyacının karşılanmasına yönelik iş gücünün oluşmasını da beraberinde getirmiştir. Bu anlamda gece bekçileri bulundukları konumda akşam saatlerinden sabah saatlerine kadar güvenliği sağlamaktan sorumludur. Gece bekçisi iş ilanları sayfalarında dolaşan gece bekçisi mesleğine sahip adaylar, güvenlik ihtiyacı olan hemen hemen her yerde kendilerine göre işler bulabilirler. Silah taşıma ve gerektiğinde taşıdıkları silahları kullanma görevlerine de sahip olan gece bekçileri, Türkiye’nin hemen hemen her noktasında iş imkanı bulabilir. Özellikle öğrenci yurtların, şantiyelerin, otoparkların, şirketlerin ve firmaların yayınladıkları iş ilanlarını arayabilirler. Polis ve jandarmaya yardımcı olmaları için de görevlendirilen gece bekçileri, çalıştıkları iş merkezlerinde veya farklı konumlarda yaşanan olaylara müdahale de edebilir. Bu anlamda birçok görev ve sorumluluğu bulunan gece bekçisi mesleğine sahip adayların farklı eğitim ve donanımlarla bu mesleği yapmaları gerekir. Gece bekçileri, bu anlamda farklı konumlarda da görevlendirilebilirken Türkiye’deki hemen hemen her il ve ilçede kendilerine yönelik işler bulabilirler.

Gece Bekçisi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Gece bekçisi mesleğine sahip olabilmek için bazı yetenekleri barındırmak ve çeşitli özelliklere sahip olmak gerekir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, boyu 1,67 üzeri ve beden kitle endeksi belli ölçüler arasında olan, askerlik görevini yerine getirmiş, sağlık konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan, siyasi partilere üye olmayan, herhangi bir alkol problemi bulunmayan ve son olarak silah taşımaya engel bir durumu bulunmayan adaylar, Polis Akademilerinde eğitim gördükten sonra gece bekçisi mesleğine başlayabilirler. Polis Akademilerinde, gece bekçiliğinin görev ve sorumlulukları anlatılırken ihtiyaç halinde silah kullanmak zorunda kalınabileceğinden silah kullanımı hakkında da eğitimler verilir. Gece bekçileri, farklı eğitimlerden geçtikten sonra çalışmak için yeterli seviyeye gelirler. Daha sonra sınavlara başvurabilen adaylar, farklı mülakatlardan aldıkları sonuca göre devlet kademelerinde işlere başvurabilirler. Gece bekçisi iş ilanları Anadolu Yakası ölçeğinde iş arayan gece bekçileri ise aldıkları eğitim neticesine devlet kurumlarında, özel kurumlarda, hastanelerde, firmalarda, şirketlerde çalışabilir ve birçok alandaki güvenlik işlerine başvuruda bulunabilir. Bu sayede adaylar,  kendi istedikleri alanlarda çalışma olanağı bulabilirler.

Gece Bekçisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Gece bekçisi mesleğinde, başvurulan iş ilanlarında, gerek işverenlerin aradıkları çeşitli kriterlere gerekse iş arayan adayların yaptığı filtrelere dikkat edilmesi gerekir. Bu filtreleme birbirinden farklı detayların ortaya çıkmasına neden olur. Bu anlamda birden fazla değişkene dikkat etmek, iş arayan gece bekçisi mesleği adaylar için önemlidir. Öğrenci yurdu gece bekçisi iş ilanları sayfalarında dolaşan gece bekçisi adayları için dikkat edilmesi gereken detaylar arasında; yapılacak işin tam zamanlı olup olmaması, yarı zamanlı veya esnek çalışma saatlerinin bulunup bulunmaması, silah kullanıp kullanılmaması gibi detayların yanında gece bekçilerinin gece boyunca duracağı yerler ve iş başvurusu yapılan yerin vereceği görev ve sorumluluklar da yine gece bekçiliği mesleğini yapmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken özellikler arasında yer alır. Bunların yanı sıra farklı konumlarda hizmet verebilen gece bekçileri, gece bekçisi arayan firmalar için de önemlidir. Firmalarda farklı çalışma olanakları ve koşullarıyla hareket eden gece bekçilerinin alacağı görev ve sorumluluk, çalıştıkları firmalara göre değişiklik gösterirken gece bekçisi mesleği sahiplerinin eğitim durumları da bu anlamda önemlidir.

Gece Bekçisi Ne İş Yapar?

Dünya üzerindeki güvenlik ihtiyacının artışı dolayısıyla yine dünyanın hemen hemen her noktasında bulunabilen bir iş istihdamı olarak ortaya çıkan gece bekçiliğinin, birbirinden farklı görevleri ve sorumlulukları vardır. Genel anlamda gece bekçisi mesleği sahipleri, bulundukları yerlerde akşam saatlerinden sabah saatlerine kadar can ve mal güvenliğini sağlamaktan, giriş çıkışları kontrol etmekten, görev mahallerinde ortaya çıkabilecek komplikasyonlara karşı çözüm üretmekten, genel anlamda güvenlik güçleriyle irtibatı kurmaktan, firmalarda, şirketlerde veya fabrikalarda gece saatlerindeki teslimatları yapmaktan sorumlu tutulurlar. Şantiye gece bekçisi iş ilanları sayfalarında dolaşan adayların da yer aldıkları görev mahallerinde çeşitli görev ve sorumlulukları bulunur. Genel anlamda şantiye gece bekçileri, inşaat yerlerini gece vakti ortaya çıkabilecek sorunlara karşı korumaktan sorumludurlar. Güncel gece bekçisi iş ilanları sayfalarında iş arayan adayların da farklı filtrelerle kendilerine yönelik işler bulmaları ve aynı zamanda çalışacakları iş merkezlerinin istekleri doğrultusunda hareket etmeleri gerekir.

Gece Bekçisi Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Türkiye’de gece bekçiliği mesleği yapmak isteyen adayların Polis Akademilerinde gerekli görülen eğitimlerden geçmeleri gerekir. Daha sonra yapılan sınav ve mülakatlarla devlet kurum ve kuruluşlarında görev alabilen gece bekçileri aynı zamanda özel kurum ve kuruluşlarda da görev alabilir. Bu anlamda gerekli görülen eğitim ve belgeler de birbirlerinden farklı olabilir. Genel anlamda lise ve üstü eğitim seviyesi aranan adayların aynı zamanda silah kullanma eğitimlerinden geçip silah kullanma belgelerinin olması, ruhsatlarının bulunması gerekir. Bunların dışında çeşitli kuruluşların gerek gördüğü üzere yabancı dil veya bilgisayar programları da gece bekçiliği mesleğini yapmak isteyen adaylar için önemli görülen eğitimler arasında bulunur. Gece bekçisi iş ilanları Avrupa Yakası konumunda iş arayan adaylar için de yine belirli bir eğitim seviyesi ve  çeşitli belgeler gerekebilir. Bu anlamda işverenlerin aradıkları kriterler birbirinden farklı olabilir.

Gece Bekçisi Nasıl Olunur?

Gece bekçisi olabilmek için çeşitli eğitimlere ihtiyaç vardır. Adayın meslekte işin can ve mal güvenliğini sağlamak gibi bir sorumluluğu olması dolayısıyla gerek silah kullanımı gerekse de farklı sorunlarla başa çıkabilmek gibi yetenekleri ve becerileri olması gerekir. Gece bekçileri, Polis Akademilerinden gerekli eğitimi almaları sayesinde gece bekçisi mesleğini yapabilirler. Gece bekçisi iş konusunda birden çok istihdam alanı bulunur.

Gece Bekçisi Nerelerde Çalışır?

Türkiye’de ve dünyanın hemen hemen her yerinde çalışabilen gece bekçileri, özellikle firmalarda, hastanelerde, şirketlerde ve okullarda çalışırlar. Bunun yanında parkların, caddelerin ve sokakların güvenliğini sağlamada, şantiyelerde, fabrikalarda ve çeşitli sektörlerde de çalışabilirler. Gece bekçisi iş ilanları Ankara sayfalarında dolaşanlar, Ankara’nın hemen hemen her ilçesinde ve mahallesinde, gerek özel kurum ve kuruluşlarda gerekse devlet kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler.

Gece Bekçisi Mesleğinde Ücretler Nasıldır?

Gece bekçisi mesleğini yapmak isteyen adayların çalışabilecekleri farklı sektörler ve birbirinden çeşitli kurum ve kuruluşların olması, alınabilecek ücretlerin de farklı değişkenlere bağlı olduğu anlamına gelir. Bu vesileyle gece bekçisi mesleği sahipleri, çalıştıkları yere göre farklı ücretler kazanabilir. Emekli gece bekçisi iş ilanları sayfalarında dolaşan emekli gece bekçileri de yine aynı şekilde emekli olmayan gece bekçilerinden farklı ücretler alabilirler.

Gece Bekçisi Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Gece bekçilerinin çalışma ortamı ve koşulları çalıştıkları sektöre, kurum ve kuruluşlara göre değişebilir. Genel anlamda 22.00-06.00 saatleri arasında belirli görev yerleri arasında çalışan gece bekçileri, gerek yatılı olarak gerekse farklı biçimlerde de çalışabilirler. Yatılı gece bekçisi iş ilanları arayan gece bekçisi adaylarının, kalacakları yere bağlı olarak çalışma ortamı ve koşulları değişir. Gece bekçisi iş ilanı sayfalarında dolaşan adayların farklı çalışma ortamlarına ve koşullarına dikkat etmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Gece Bekçisi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Gece Bekçisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Gece Bekçisi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Gece Bekçisi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Gece Bekçisi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Gece Bekçisi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Gece Bekçisi iş ilanlarına erişebilirsin.

Gece Bekçisi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Gece Bekçisi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur