keyboard_arrow_down
270

Grafik Tasarım Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Grafik Tasarım Uzmanı cancel
ATCI PRODÜKSİYON SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Grafik Tasarım Uzmanı
ATCI PRODÜKSİYON SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Konya İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Punto Deri A.Ş.
Grafik Tasarım Uzmanı
Punto Deri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
X KOREN ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ
Grafik Tasarım Uzmanı
X KOREN ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

MISSHA
Grafik Tasarım Uzmanı
MISSHA
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YAŞAR DONDURMA VE GIDA MADDELERİ A.Ş.
Grafik Tasarım Uzmanı
YAŞAR DONDURMA VE GIDA MADDELERİ A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 6 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Grafik Tasarım Uzmanı İş İlanları

Grafik Tasarım Uzmanı İş İlanları

Grafik tasarım uzmanlığı, şirketlerin e-ticaret ve sosyal medya hizmetlerini artırması ile öne çıkan meslekler arasındadır. Bu açıdan şirketlerin bu alanda ihtiyacı karşılamak adına grafik tasarım uzmanı iş ilanları sayısı gitgide artış gösterir. Ayrıca, mesleki olarak bilgisayar becerisinin dikkat çektiği bir alan olması nedeniyle alt yapı olarak çalışanların sahip olması gereken nitelikler belirgindir. Belirli bir standarda sahip olan kişiler grafik tasarım uzmanı iş ilanlarında öne geçtiğini gözlemleyebilirsin. Bu pozisyon hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak istersen grafik tasarım uzmanı sayfasına göz atabilirsin.

Grafik Tasarım Uzmanı İş İmkanları

Dijital sektörlerin tasarım departmanlarında görev alan grafik tasarım uzmanları, kıdemli ile uzman yardımcısı arasında bir pozisyonda yer alır. Grafik tasarım uzmanı iş ilanları yeni duyurulara bakıldığında bu detayı gözden kaçırmaman senin için fayda sağlar. Pozisyon seviyen hem iş tecrübe seviyeni hem de maaş değerlerinin belirlenmesinde etkilidir. Ayrıca, görsel yeteneklerine göre verilmek istenen mesajı ürüne dönüştüren görev içeriği sayesinde birçok firma grafik tasarım uzmanı iş ilanlarını  aktif tutar. Grafik tasarım uzmanı iş ilanları  özel sektörde geniş bir çalışma alanına da sahipken devlette de kariyer yapma şansını kazanabilirsin. Özel sektörde grafik tasarım uzmanı eleman arayan firmalar incelendiğinde yurtiçi ve yurtdışı profiline sahip kurumsal iletişim ağını genişleten özellikleri barındırır. Bununla birlikte, sektörel dağılımda grafik tasarım uzmanı iş ilanları medya, reklamcılık, fotoğrafçılık, sanat, marka ve patent, ajans hizmetleri, kurumsal firmaların kimlik kazanmasına yönelik departmanlar, tasarımcılık, iç ve mekan tasarımı, animasyon, tekstil, matbaa, e-ticaret, tekstil ve sosyal medya üzerine olduğu görülür. Bu tarz fırsatlar için grafiker iş ilanları listesine göz atabilirsin.

Pozisyonlarda doğrudan bir hizmet ya da ürün paketi hazırlaman da istenebilir, bu durumun aksine dijital pazarda ara bir görsel hazırlaman da beklenebilir. Bu doğrultuda, grafik tasarım uzmanı iş ilanlarına başvurmadan önce işin ayrıntılarını dikkatle gözden geçirmen tavsiye edilir. Yapacağın iş planlarında web sitesi düzenleme ve kontrolü, reklam oluşturma, kitap, bilgisayar oyunları ve dergiler için tasarı yaratma, ambalaj ve etiket oluşturma, logo üretme gibi detaylar olabilir. Bu şekilde pozisyonlar için web tasarım uzmanı iş ilanları sana yardımcı olabilir.

Grafik tasarım uzmanı iş ilanlarını  incelerken baskı, imalat ve üretim üzerine ilanların daha az olduğunu da görebilirsin. Bu durumun aksine site ve ajanslarda ara hizmet üretmek güncel grafik tasarım uzmanı iş ilanlarında daha çok öne çıkar. Bunun yanında, grafik tasarım uzmanı iş ilanlarını  gözden geçirirken önemli bir kriter ilanların açıldığı şehirlerdir. Yurtdışı çalışan şirketlerin büyük çoğunluğunun İstanbul Avrupa yakasında olması değerlendirmeni kolaylaştırır. Buna istinaden, bilgisayar grafik tasarım programlarının alt yapısının benzer olması senin için avantaj sağlarken satış departmanda çalışacaksan İngilizce bilgisi oldukça önemlidir. Tüm bu süreçleri en iyi şekilde yöneterek grafik tasarım uzmanı iş ilanlarına  başvurunu tamamlayabilirsin. Bunun için güvenilir bir iş arama platformu olan kariyer net'e başvurman yeterli olur. Devamında, güçlü bir cv oluşturduktan sonra şehir, çalışma şekli, pozisyon gibi seçenekleri de kullanarak verimli bir süreçle grafik tasarım uzmanı iş ilanlarına  başvurabilirsin.

Grafik Tasarım Uzmanı Arayan Firmaların Çalışandan İstediği Nitelikler

Grafik tasarım uzmanı eleman arayanlar, çalışanlarının bazı niteliklere sahip olmasını talep edebilir. Bunun temel nedeni de, bu alanda çalışacak bir personelin yaratıcılık ve hayal gücünü taşımasından geçer. Grafik tasarımı uzmanı departmanında çalışan kişinin ürünün hedef kitlesine göre bir tasarım yapması beklenir, bunun için de çalışanın algı yönetiminin iyi ve vizyoner bir bakış açısında olması gereklidir. Grafik tasarım uzmanı iş ilanları bugün gözden geçirildiğinde bazı temel niteliklerde personel aradığı gözlemlenir. Böylece, grafik tasarım uzmanı iş ilanlarına başvuracak kişinin sahip olması gereken nitelikler aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • Üretken bir öngörüye sahip olması ve bu özelliğini işiyle entegre edebilmesi
  • Tasarım konusunda farklı kanallarda araştırma yaparak kendine özgü yorumuyla benzersiz bir ürün üretebilmesi
  • Bilgisayar kullanımına hakim ve el becerisinin yüksek olması
  • Basamaklar halinde yapılan tasarımlarda disiplinli çalışan bir profil sergilemesi
  • Hazırladığı projeyi zamanında teslim etmesi ve zaman yönetimini iyi olması
  • Aynı anda birden fazla projede çalışırken iyi bir koordinasyonunun olması
  • Detayları gözden kaçırmayan titiz bir anlayışı benimsemesi
  • İş kapsamında kuruluşlarla ve müşterilerle iletişimi eksiksiz gerçekleştirmesi ve ikili diyaloglarda güçlü bir konuşma diline sahip olması
  • Baskı materyallerini tanıması ve bu araçların kullanımında pratik olması gibi nitelikler üzerinde durulur.

Güncel Grafik Tasarım Uzmanı İş İlanlarında Öne Çıkan Eğitim Programları ve İstenilen Sertifikalar

İstanbul Avrupa grafik tasarım uzmanı iş ilanları listesindeki fırsatlara başvuru yapacaksan bazı ön lisans ya da lisans bölümlerinden mezun olman seni öne geçirebilir. Grafik tasarımı bölümü merkezinde 2 yıllık meslek yüksekokulları alternatif olabilir. Ancak, 4 yıllık güzel sanatlar fakültesi bünyesinde grafik tasarımı bölümünü bitirmek kendini geliştirmek adına daha avantajlıdır. Mezuniyetle beraber bazı görsel sanatlarda kullanılan bilgisayar programlarına hakim olunması da kritik bir unsurdur. Böylece, grafik tasarım uzmanı iş ilanlarına başvuru butonunu tıklamadan önce tasarım program bilgini gözden geçirebilirsin.

Grafik tasarım uzmanı iş ilanlarında Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, 3D max, Corel Draw, InDesign gibi programların çalışan tarafından belli bir bilgi seviyesinde olması talep edilir. Grafik tasarım uzmanı arayanlar uzman kadrosunda işe alım süreci yaşayacağı için çalışanın bu programları iyi kullanarak iş deneyimine sahip olması ilk kriterdir. Bununla birlikte, uzman pozisyonunda ilanlarda maaş aralığı yeni başlayanlara ve alt pozisyondakilere göre daha farklı olabilir. Tüm bu süreçleri yakından takip etmek için güvenilir ve pratik uygulamalara sahip Kariyer.net'i kullanabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Grafik Tasarım Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

Grafik Tasarım Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Grafik Tasarım Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur