keyboard_arrow_down
11

Gümrük Müşavir Yardımcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gümrük Müşavir Yardımcısı cancel
Ekol Lojistik
Dış Operasyon Yetkilisi
Ekol Lojistik
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kızılkaya Gümrük Müşavirliği A.Ş.
Gümrük Müşaviri
Kızılkaya Gümrük Müşavirliği A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni

Gümrük Müşavir Yardımcısı İş İlanları

Gümrük müşavir yardımcısı yabancı ülkeler ile ticaret yapan firmaların ticaret mevzuatı kapsamında danışmanlık hizmeti verdiği bir meslek grubudur. İlgili meslek grubunun ithalat ve ihracat alanlarındaki mevcut ürünlerinin giriş ve çıkışları, aktarma işlemleri ve transitinden sorumlu oldukları için işleyişleri yakınen takip etmek ile yükümlüdürler. Takip etme becerisi ve bilgisine sahip, disiplinli ve alanında eğitim almış kişiler birçok firmada kendilerine iş imkanı bulabilirler. İş bulma konusunda en etkin yöntemlerden biri olan ilanlar başvuru sahipleri için son derece önemli kanallardır. Bu alanda kariyer planlaması yapan kişiler gümrük müşavir yardımcısı iş ilanları sayesinde kendileri için en uygun olan işi rahatlıkla bulabilirler. 

Gümrük Müşavir Yardımcısı İş Olanakları Nelerdir?

Türkiye’nin neredeyse tüm şehirlerinde gümrük müdürlükleri ve buna bağlı olarak çalışan kurum ve kuruluşlar ile karşılaşmak mümkündür. Bu durum beraberinde oldukça geniş bir iş istihdamının oluşmasına sebep olur. Özellikle İstanbul ve kıyı şeritlerinde yer alan gümrük müdürlüklerinin sayısı oldukça fazladır. Buna bağlı olarak bu kurumlarda çalışmak üzere çok sayıda gümrük müşavir ve yardımcılarına ihtiyaç duyulur. Bu alanda eğitim almış kişilerin iş bulma olanakları birçok meslek grubuna oranla daha yüksektir. İstanbul bu talebin en çok karşılaşıldığı şehirler arasında bulunur. Bu şehirde görev almak isteyen kişiler, gümrük müşavir yardımcısı iş ilanları İstanbul kategorisinde yer alan seçenekleri değerlendirmeye alabilirler. Devlet kurumlarının yanı sıra özel şirketlerde de aktif olarak ihtiyaç duyulan meslek grupları arasında yer alan gümrük müşavirliği ilanlarına kariyer.net’ten ulaşıp başvuru yapabilir, çalışmaya başlayabilirsin.

Gümrük Müşavir Yardımcısı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Gümrük müşavir yardımcısı olarak görev almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken detaylar vardır. 

  • Gümrük müşavir yardımcısı olarak çalışan kişiler tam zamanlı sistem üzerinden mesleklerini icra ederler. 
  • Bu alanda çalışanların staj yapmaları gereklidir. Başvuru sahiplerinin bu detayı gözden kaçırmamaları gerekir. 
  • Gümrük müşavir yardımcısı iş ilanları bay ve bayanların rahatlıkla çalışma imkanı bulabileceği bir alan olarak öne çıkar.
  • Bir diğer önemli nokta ise firmaların aradıkları eğitim ve sahip olunması gereken nitelikler yönündedir. Belli bir eğitim seviyesinin yanı sıra firmalar bağlı oldukları iş koluna göre işe alımlarında başvuru sahiplerinin yeterliliklerini kontrol ederler. 
  • Son olarak  başvuru sahiplerinin ilanların veriliş tarihlerine dikkat etmesi yönündedir. Daha hızlı ve etkin bir sonuca ulaşmak için mutlaka güncel gümrük müşavir yardımcısı iş ilanları değerlendirmeye alınmalıdır.

Gümrük müşavir yardımcısı olma koşulları nelerdir?

Bu alanda çalışabilmek için öncelikle gümrük müşavir yardımcısı olmanız gerekir. Gerekli eğitimlerin yanı sıra, zorunlu staj görevini tamamlamış her Türk vatandaşı bu meslek grubunda çalışma imkanı bulabilir. Herhangi bir konuda hüküm giyilmemesi, suça karışılmaması ve kamu haklarından mahrum olunmaması da önemli koşulların arasında gelir. Erkek adayların askerliğini tamamlamış olmaları da son derece önemli bir kriterdir. Son olarak yapılan gümrük mevzuatı ve gümrüğe ilişkin ticari, iktisadi ve mali konuların tümünü kapsayan sınavda başarılı olmak işe alımlarda ön koşul olarak dikkat çeker.

Gümrük müşaviri yardımcı olarak nasıl başvuru yapılır?

Kurum ve kuruluşların istedikleri yeterliliğe sahip olan her birey bu alanda kariyer planlamasını yapabilir. Gümrük müşavir yardımcısı iş ilanları bayan ve baylar için yayınlanan ilanlara kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Başvuru yapabilmek için kariyer.net üzerinden profil açıp özgeçmiş oluşturman gerekir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra ilanları listeleyip başvuru adımına geçebilirsin.

Gümrük müşavir yardımcısı çalışma alanları nerelerdir?

Gümrük müşavir yardımcılarının çalışma alanları genel olarak kanunlar ile belirlenmiştir. Buna bağlı olarak ikamet ettiğin adrese bağlı olan gümrük müdürlüklerinde çalışma imkanı bulabilirsin. Fakat önceden verilen özel dilekçeler ile çalışma alanlarının dışında da iş takibi yapman mümkündür. Devlet kurumlarının yanı sıra bu alanda hizmet veren özel kuruluşlarda da rahatlıkla kendine iş imkanı bulabilirsin. Aktif saha çalışma alanının yanı sıra bu alanda eğitimi tamamlamış olan adaylar gerekli yeterliliklere sahip oldukları taktirde özel üniversitelerin ithalat, ihracat ve dış ticaret alanlarında ders verebilme imkanı da bulurlar.

Gümrük müşavir yardımcısı olmak için hangi eğitimi almak gerekir?

Kariyerini bu alanda planlamayı düşünüyorsan öncelikle üniversitelerin maliye, işletme, iktisat, hukuk, muhasebe, kamu yönetimi, siyasal bilgiler ve endüstri mühendisliği gibi bölümlerinden mezun olman gerekir. Yüksek okul ya da YÖK tarafından denkliği onaylanmış yabancı yüksek öğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olunması da aranan koşulların başında gelir. Tüm bu ilgili bölümleri tamamlamanın yanı sıra bir yıl süre ile gümrük müşavirliği bünyesinde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda istihdam etmiş olman da önemlidir. Gerekli eğitimi tamamlayıp stajını gerçekleştiren kişilerin son basamak olarak gümrüğe ilişkin konuları kapsayan sınavda başarılı olmaları gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Gümrük Müşavir Yardımcısı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanlarına erişebilirsin.

Gümrük Müşavir Yardımcısı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Gümrük Müşavir Yardımcısı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur