78

Güvenlik Hizmetleri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Güvenlik Hizmetleri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Güvenlik Hizmetleri İş İlanları

Güvenlik Hizmetleri İş İlanları

Kamu ve özel sektörde çalışma alanlarının giriş ve çıkış saatleri arasında kalan sürede güvenliğinin sağlanması oldukça önemlidir. İş yerlerinin güvenliğini sağlayan meslekler genel olarak güvenlik hizmetleri olarak bilinir. Güvenliği sağlayan bu kişiler; çalıştıkları yerde iş, işçi güvenliği ve işçi sağlığının korunmasında aktif görev alır. Ayrıca, çalıştığı bölge tüm iş yeri içerisinde kalan sahayı kapsar, bu açıdan bina ve bahçe gibi birçok ortamdan sorumludur. Güvenlik hizmetleri iş ilanlarında farklı sektörlerde çalışma olanağı bulan bu kişiler sektörel olarak alternatifleri vardır. Sen de bu birimde çalışmak istiyorsan güvenlik hizmetleri iş ilanlarını gözden geçirebilirsin.

Güvenlik Hizmetleri İş İmkanları

Güvenlik hizmetleri iş ilanları incelendiğinde tüm şehirlerde aynı anda birçok açık pozisyon görebilirsin. Bu durumun kaynağında; gün içerisinde aktif çalışan her kurumda bir güvenlik ihtiyacının oluşmasındandır. Nüfus yoğunluğunun ve iş yerlerinin hakim olduğu İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası, Ankara, Bursa, İzmir ve Kocaeli illerinde güvenlik hizmetleri iş ilanları daha çok ön plana çıkar. Ayrıca; okul, üniversite, hastane, postane, banka, adliye ve sigorta kurumlarında bulunması zorunlu olan güvenlik hizmetleri polislerle entegre çalışmasına özen gösterir.

Özellikle, resmi kurum statüsünde güvenlik hizmetleri eleman arayanlar öncelikle kişinin adli sicil ve geçmiş deneyimlerine dikkat ederler. Bu nedenle, güvenlik hizmetleri iş ilanları bugün tarihli aratıldığında kişinin yaşı, referansı ve resmi belgeleri hakkında bilgiler talep edilebilir. Diğer bir taraftan, güvenlik hizmetleri iş ilanlarına başvuru sürecinde personel seçiminde sınırlayıcı faktörlerin az olması ilana birçok kişinin başvurma ihtimalini arttırır. Bu sebeple, personel adaylarının kendilerini öne çıkaracak ayırt edici özellikleri önem kazanır. Bu alanda çalışmak istersen güvenlik görevlisi iş ilanları listesine de göz atabilirsin.

Güvenlik Hizmetleri İş İlanlarında Öne Çıkan Kriterler

Güvenlik hizmetleri eleman arayan firmalar çalışan adayını derinlemesine inceleyerek son kararı verir. Bu doğrultuda, güvenlik hizmetleri iş ilanlarına başvuracak kişilerin aşağıdaki gibi bazı kriterleri sağlaması gereklidir. Bu bağlamda, başvuru yapacak çalışan adayının sahip olması gereken özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Müşteri ve işveren ile sözlü ve yazılı iletişimi güçlü olması gerekirken iyi dinleyici olma özelliği de taşıması
 • İşbirliğine yatkın olması ve acil durumlarda problem çözme becerisinin üst seviyede olması
 • Sorumluluk sahibi olması gereken kişi aynı zamanda ayrıntılara dikkat eden bir yapıda olması
 • Ciddi ve şüpheci bir duruşa sahip olması
 • Fiziksel performansının yüksek olması
 • Gasp, hırsızlık, zimmet gibi yüz kızartıcı suçları işlemediğine dair temiz bir adli sicile sahip olması
 • Esnek çalışma saatlerine sahip olması ve nöbetli çalışma şekline adapte olabilmesi
 • Yönetmelik, kanun ve ilgili mevzuatlar doğrultusunda yapması gereken görevleri için zaman yönetimini sağlayabilmesi
 • Gelişime açık ve dikkat eksikliği yaşamadan aktif çalışabilmesi
 • Planlama ve koordinasyon yeteneğine sahip olması
 • Belirli kilo ve boya sahip olması
 • Güvenlik kamerası gibi bazı teknolojik cihazları kullanabilme becerisini taşıması.

Güvenlik Hizmetleri İş İlanları İçin Alman Gereken Eğitim ve Sertifikalar

Güncel güvenlik hizmetleri iş ilanları incelediğinde ön lisans ya da lisans öğrenimleri aranmadığını görebilirsin. Çalışan adayının lise mezunu olması yeterli bulunurken bazı sertifikalara sahip olması beklenir. Güvenlik hizmetleri iş ilanları bugün tarihli ilanlarda özellikle güvenlik eğitim, ilk yardım ve kişi koruma eğitimi, kolluk görevlileri ile iletişim eğitimi, silahla atış eğitimi, iletişim üzerine eğitimlerin talep edildiğini gözlemleyebilirsin. İlanı veren firmanın sektörüne göre tehlikeli madde güvenlik danışmanı gibi pozisyonlarda farklı eğitim ya da tecrübeler talep edilebilir.

Güvenlik hizmetleri iş ilanları yeni tarihli tarandığında yaş aralığının 25 yaş sonrasında başladığını ağırlıkla görebilirsin. Tüm bu bilgiler ışığında, merak ettiğin ilanları gözden geçirmeden önce Kariyer net'e üyeliğini gerçekleştirebilirsin. Devamında eksiksiz bir cv oluşturarak işverenin seni iyi analiz etmesini sağlayabilirsin. 'Şehir', 'sektör' ve 'tarih' gibi filtreleri de kullanarak istediğin işle de daha hızlı bulaşabilirsin. Son olarak, karar verdiğin ilanın başvur butonunun üzerine gelerek tıklayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Güvenlik Hizmetleri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Güvenlik Hizmetleri için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Güvenlik Hizmetleri iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Güvenlik Hizmetleri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Güvenlik Hizmetleri iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Güvenlik Hizmetleri iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Güvenlik Hizmetleri iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Güvenlik Hizmetleri iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur