Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
42

Halı / Kilim İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Halı / Kilim cancel
İndigo Grup Turizm ve Ticaret AŞ.
Muhasebe Görevlisi
İndigo Grup Turizm ve Ticaret AŞ.
Nevşehir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Merinos Halı San ve Tic A.Ş
Makine Mühendisi
Merinos Halı San ve Tic A.Ş
Gaziantep İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Halı / Kilim Sektörü İş İlanları

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde halıcılık ve kilim üretim alanında faaliyet gösteren çeşitli işletmeler yer alır. Özellikle belirli bölgelerde oldukça gelişim gösteren bu sektör, dünya çapında üretim faaliyetlerine sahne olur. Afyon, Uşak gibi bölgelerde üretilen halı ve kilimler yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada bilinir. Tüm bu nedenlerle halı/kilim sektöründe çok farklı iş olanakları bulunur. Bu alanda çeşitli modellerde halı ve kilim üretimleri yapılır. Halı kilim sektörü iş ilanları ise farklı bölgelerde hizmet veren işletmelerde görev almak isteyen adaylar için çalışma olanakları sunar. Halı kilim üretimi yapan işletmelerde üretim, dokuma, satış ve pazarlama alanlarında görev alabilir, fabrikalarda çalışabilirsin. Bu alana yönelik farklı departmanlar ve pozisyonlar için kariyer.net’te ilanlar yayınlanır. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu sektörde hizmet vermek istersen ilgili seçeneklere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir, başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Halı / Kilim Sektöründe İş Olanakları Nelerdir?

Türkiye’nin pek çok bölgesinde faaliyet gösteren halı ve kilim üretimi ve satışı yapan firmalarda çeşitli iş olanakları yer alır. Farklı departmanlar ve pozisyonlarda görev almak isteyen adaylar ilgili ilanlara başvuru yaparak meslek yaşamlarına devam edebilir. Halı ve kilim üretimi yapan işletmelerde;

  • Tekstil mühendisi,
  • İhracat sorumlusu,
  • Satış müdürü,
  • Pazarlama asistanı,
  • Depo sorumlusu,
  • Muhasebe elemanı olarak çalışabilirsin.

Güncel halı kilim sektörü iş ilanları, işletmelerin bünyelerinde yer alan açık pozisyonlara ve personel ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde oluşturulur. Üretimin yanı sıra halı ve kilim satışı yapan mağazalarda ise; 

  • Satış elemanı,
  • Temizlik personeli,
  • Mağaza müdürü olarak hizmet vermen mümkündür.

Halı kilim sektörü iş ilanları, yeni ve güncel olarak kariyer.net’te yayınlanır. 

Halı / Kilim Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Halı kilim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yayınladıkları iş ilanlarında adayların dikkat etmesi gereken çeşitli özellikler vardır. Türkiye’nin farklı bölgeleri için yayınlanan iş ilanlarında adaylar, ikamet ettikleri veya çalışmak istedikleri konuma uygun olan ilanlara öncelik vermelidir. Halı kilim sektörü iş ilanları bay adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmalarını isteyebilir. Ayrıca ilgili iş ilanlarında farklı çalışma şekilleri de yer alır. Başvurun öncesi işin tam zamanlı veya yarı zamanlı olup olmadığını kontrol etmen gerekir. Halı kilim sektörü iş ilanları bayan ve bay kategorilerindeki seçenekleri detaylıca inceleyerek senin özelliklerin ile uyuşan nitelikte adaylar arayan firmalara yönelmen uygun olur. 

Halı / kilim sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Halı kilim sektörü için yayınlanan iş ilanlarına kariyer.net’ten dilediğin zaman ulaşabilirsin. Çeşitli filtreleme özelliklerinden yararlanarak, ilgili ilanları; çalışma şekillerine, pozisyonuna veya konumuna göre listeleyebilirsin. Daha sonra aradığın iş fırsatına ulaştığını düşündüğünde özgeçmişini firma ile paylaşarak iş bulma sürecine adım atabilirsin.

Halı / kilim sektörü iş ilanlarında hangi eğitim şartları aranır?

Halı kilim sektöründe pek çok farklı meslek dalı için iş olanakları yer alır. Bu nedenle talep edilen eğitim şartları da farklılık gösterir. İhracat yapan firmalar, adaylarının yabancı dil bilmesini talep eder. Yine turistik mekânlarda görev alan satış personellerinin de birden fazla yabancı dili akıcı bir biçimde konuşması avantaj sağlar. Teknik ve üretim alanlarında görev yapacak adaylarınsa üniversitelerin veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları beklenir.

Halı / kilim sektörü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Halı kilim sektörü iş ilanlarına ilanlarda yer alan kriterlere ve özelliklere sahip olan herkes ilgili seçeneklere başvuru yapabilir. İş ilanlarında farklı departmanlar ve pozisyonlar yer aldığı için senin kriterlerinle örtüşen iş fırsatını bulman gerekir. İşletmelerin çalışma prensiplerine göre de adaylardan istenen özellikler farklılık gösterebilir. İş ilanlarında yer alan eğitim seviyesi, tecrübe, kişisel özellikler gibi detaylara dikkat ederek sana uygun olanlarına başvurularını gerçekleştirebilirsin.

Halı / kilim sektöründe hangi çalışma şekilleri yer alır?

Halı kilim sektöründe; dönemsel, tam zamanlı, yarı zamanlı ve vardiyalı çalışma şekilleri yer alır. İşletmeler bünyelerindeki personel ihtiyaçlarına göre adayların farklı çalışma türlerinde görev alabilecekleri çeşitli iş ilanları yayınlar. Turizm döneminde yoğunluk yaşanan illerde dönemsel çalışan elemanlara ihtiyaç duyulurken, üretim yapan fabrikalarda vardiyalı çalışanlar bulunur. Kariyer.net’te halı kilim sektörü için yayınlanan ilanları listeleyerek bu çalışma şekillerini öğrenebilirsin.