5

Halkla İlişkiler İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Halkla İlişkiler cancel

Halkla ilişkiler iş ilanları

Türkiye’deki profesyonelleşme süreci 1960’lı yıllarda öncelikle kamu kuruluşlarında basın bürolarının kurulmasıyla başlayan halkla ilişkiler, günümüzde bir kuruluşla o kuruluşun hedef kitlesi arasındaki karşılıklı iletişimi ve işbirliğini oluşturmaya, sürdürmeye ve geliştirmeye yardımcı olan en önemli departmanlardan biri olarak öne çıkıyor. 1990’lı yılların sonundan itibaren gerek teknolojinin gelişimi gerekse küreselleşmeyle birlikte iletişim çalışmalarının öneminin farkına varan kurumlar, uluslararası düzeyde çalışmalar yapan ajanslarla çalışmaya başlıyor ve alanda çalışacakların uzmanlaşmasını sağlayacak lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında hızlı artış yaşanıyor. Gelişen dünya anlayışı, firmaların artan rekabet koşulları içinde rakiplerinden farklılıklarını ön plana çıkarma zorunluluğuna bağlı olarak halkla ilişkiler ajanslarının gün geçtikçe artması ve işletmelerin halkla ilişkiler departmanlarını oluşturmaları halkla ilişkiler iş fırsatlarını da tekliyor.
Kariyer. Net verilerine göre halkla ilişkiler alanında en çok aranılan pozisyonların başında da 139 ilanla Halkla İlişkiler Elemanı, 106 ilanla Halkla İlişkiler Sorumlusu ve 56 ilanla Halkla İlişkiler Uzmanı pozisyonları yer alıyor. 23 ilanla en çok Halkla İlişkiler Elemanı ilanı yayınlayan il olarak ise İstanbul ön plana çıkıyor.
Kariyer. Net’in verilerine göre halkla ilişkiler alanında dikkat çeken pozisyonların başında gelen Halkla İlişkiler Elemanı olarak çalışacak kişilerin, insanlarla iletişim başarılı iletişim kurabilen, araştırma merakı olan, dışa dönük, girişken ve hitabeti güçlü kimseler olması gerekiyor.  Yayınlanan ilan sayısına paralel olarak halkla ilişkiler iş ilanlarına gelen başvuru sayıları ise şöyle:
Halkla İlişkiler Elemanı                      94 bin 615 başvuru
Halkla İlişkiler Sorumlusu                  71 bin 920 başvuru
Halkla İlişkiler Uzmanı                       33 bin 503 başvuru

 

Sıkça Sorulan Sorular

Halkla İlişkiler iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Halkla İlişkiler için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Halkla İlişkiler iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Halkla İlişkiler iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Halkla İlişkiler iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Halkla İlişkiler iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Halkla İlişkiler iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Halkla İlişkiler iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur