keyboard_arrow_down
90

Harita Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Harita Teknikeri cancel

C

Harita Teknikeri
CVK MADEN İŞLETMELERİ SANAYİ VE TİCARETA.Ş.
Balıkesir İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
NET İNŞAAT DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK A.Ş
Harita Teknikeri
NET İNŞAAT DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK A.Ş
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
17 gün

S

Harita Teknikeri
SERİN BETON İNŞAAT TAAHHÜT İNŞ. MALZ. AFRİYAT TAŞ. GIDA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Edirne İş Yerinde
Tam zamanlı
32 gün

İlanları konuma göre filtrele!

POLİGON İNŞ.TUR.SAN.VE TİC.A.Ş.
Harita Teknikeri
POLİGON İNŞ.TUR.SAN.VE TİC.A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
15 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Rönesans Holding
Topoğraf
Rönesans Holding
Adana +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
9 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Harita Teknikeri İş İlanları

Çalışma yapılması planlanan arazilerin eğim, engebe, şekil ve lokasyon gibi detaylarının ayrıntılı incelemesini yapan ve bu ayrıntıları kayıt altına alan kişiye harita teknikeri denir. Harita teknikerleri kayıt altına alma işlemi yaparken tek başına çalışmaz. İnşaat, jeoloji, jeofizik ve çevre gibi farklı alanlarda görev alan mühendisler, teknisyen ve çeşitli nitelikte işçilerden oluşan ekibin bir parçası olarak harita teknikeri görevlerini yerine getirir. Harita teknikerleri, harita planlarının oluşturulma sürecinde çalışır. Harita çizmek, harita teknikerlerinin görevleri arasında bulunur. Harita teknikeri, haritalar ile ilgili hesaplama sürecinde çalışır. Harita teknikerleri çizim programlarını kullanır. Altyapı çalışmaları için mühendislerin kontrolünde raporlama yapmak da harita teknikerinin görevleri arasında bulunur. Harita teknikerleri kamu sektöründe, özel mühendislik bürolarında, özel inşaat firmalarında, uluslararası ve askeri savunma projelerinde çalışma imkanına sahiptir. Harita teknikeri arayışında olan firmalar, iş ilanları yayınlar. Harita teknikeri iş ilanları arasında, belirli özelliklere uygun tekniker adayları aranır.

Harita Teknikeri Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Harita teknikeri olmak isteyen adayların birkaç yetenek ve özelliğe sahip olması gerekir. Harita teknikerleri arazi şartlarında sıklıkla çalışır. Bu durum göz önüne alındığında, harita teknikerlerinin dondurucu soğuk ya da kavurucu sıcaklara dayanabilecek fiziksel özelliklere sahip olmaları gerekir. Harita teknikerleri, yüksek tempoya dayanabilecek fiziksel kapasiteye sahip olur. Harita teknikerlerinin ehliyet sahibi olmaları gerekir. Harita teknikerlerinin seyahat engelinin bulunmaması gerekir. Matematik alanında iyi olan harita teknikerlerinin en az bir yabancı dili iyi derecede bilmesi gerekir. Harita teknikerinin çizim yeteneğine sahip olması, aranan yetenekler arasında bulunur. Yeni çizim ve hesaplama programlarını takip etmek ve bu programlarına hızlı adapte olmak da harita teknikerlerinin sahip olması gereken özellikler arasında bulunur. Harita teknikerlerinin ekip çalışmasına ve iş birliğine yatkın olması gerekir.  Yeni mezun harita teknikerleri, yeni mezun harita teknikeri iş ilanları sayfasını takip ederek başvuruda bulunabilir.

Harita Teknikeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Harita teknikeri mesleği için iş ilanları, belirli aralıklarla ve belirli süreler için yayınlanır. Harita teknikerliği iş ilanları farklı bürolarda, farklı kriterlerde ve farklı bölgeler için yayınlanır. Bazı firmalar deneyim arar. Bazı firmalar deneyim aramaz. Eğer siz de iş ilanına başvurmak istiyorsanız firmanın koşullarının size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Örneğin, deneyimsiz harita teknikeri iş ilanları sayfasında yer alan bir ilana başvurmak istiyorsanız ve deneyimsizseniz, ilana başvuruda bulunmanız gerekir. İş ilanları yayınlayan firmalar, faaliyet gösterdikleri bölgeyi dikkate alarak iş ilanları yayınlar. Örneğin, İstanbul’da faaliyet gösteren firma iş ilanını, harita teknikeri iş ilanları İstanbul sayfasında yayınlar. Yurtdışı iş ilanı yayınlayan firma, ilanını yurtdışı harita teknikeri iş ilanı sayfasında yayınlar. İş ilanlarında firmalar, belli kriterler arar. Harita teknikerliği mesleği için firmalar mutlaka diploma ve belge talep eder. Bazen kamu sektörü de bu alanda iş ilanları yayınlayabilir. Kamu sektörü, harita teknikerliği için harita teknikeri iş ilanları kamu sayfasında iş ilanı yayınlar. Bunun yanında harita teknikerliği için açılan iş ilanlarında firmalar tarafından uzmanlık istenebilir. Harita teknikeri topoğraf iş ilanları, uzmanlık aranan harita teknikerliği iş ilanlarına örnek verilebilir. 

Harita Teknikeri Ne İş Yapar?

Harita teknikeri kamu ve özel sektörde, üzerinde bir plan ya da çalışma yapılması beklenen arazinin üzerinde harita planlarının oluşturulması sürecinde görev yapar. Harita teknikeri; metro, kanalizasyon gibi altyapı çalışmalarında, mühendislerin kontrolü altında raporlama yapmaktadır. Harita teknikerinin görevleri arasında harita çizmek de bulunur. Arazi üzerinde bulunan taşınmazların değerleme aşamasında çalışmak, harita teknikerlerinin görevleri arasında bulunur. Harita teknikerleri, haritalarla ilgili hesaplama sürecinde çalışmaktadır. Harita teknikeri, çizim programlarını kullanabilmelidir. Harita tekniker adayları, harita teknikeri iş ilanı sayfasını takip ederek başvuruda bulunabilir. 

Harita Teknikeri İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Harita teknikeri iş ilanları bölgelere göre açılır. Ankara’da çalışmak isteyen harita teknikerleri, harita teknikeri iş ilanları Ankara sayfasını takip ederek başvuruda bulunabilir. Harita teknikeri olmak isteyen adayların, harita teknikeri olmak için üniversitelerin iki yıllık eğitim veren harita ve kadastro bölümünü bitirmeleri gerekir. Özel harita bürosu açmak isteyen adayların mesleki yeterlilik belgesinin olması gerekir. Başvuru yapmak isteyen adayların bu kriteri göz önünde bulundurması gerekir.

Harita teknikerliği İçin İş Olanakları Nelerdir?

Harita teknikerlerinin, özel inşaat firmalarında ya da kamu kuruluşlarında çalışma olanağı bulunur. Müteahhitlik firmalarının yanında özel harita mühendislik bürolarında da harita teknikerlerinin çalışma olanağı mevcuttur. Gerekli mesleki belgeleri bulunan harita teknikerleri, kendilerine ait harita bürosu açabilir.

Harita Teknikerleri Çalışma Koşulları Nelerdir?

Harita teknikerleri, bazen ofis ortamında çalışabildikleri gibi genellikle arazide ve açık havada çalışırlar. Harita teknikerleri çalıştıkları firmanın niteliğine göre topoğraflar, harita, jeoloji, çevre gibi farklı alanlardaki kişilerle iş birliği yaparak ekip halinde çalışırlar. Bu tip çalışmalar verilerle ve laboratuvarlarda sürdürülür. Harita teknikerleri görev gereği sıklıkla şehir dışı ya da şehir içi bölgelere seyahat etmektedir.

Harita Teknikerleri Ne Kadar Maaş Alır?

Kamu sektöründe çalışan harita teknikerleri, kamu ücretlendirme sistemine göre ücretlendirilir. Özel sektörde çalışan harita teknikerlerinin maaşları ise firmanın faaliyet alanına göre de değişiklik gösterir. Harita teknikerleri ortalama bir maaş alır.  

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı Harita Teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı Harita Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

Harita Teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Harita Teknikeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Harita Teknikeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Harita Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Harita Teknikeri iş ilanlarına erişebilirsin.

Harita Teknikeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Harita Teknikeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur