17

Havuz Görevlisi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Havuz Görevlisi cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Havuz Görevlisi İş İlanları

Otel, spor salonu ya da tesis gibi alanlarda yer alan havuzlar, müşterilerin düzenli olarak kullanıldığı mekanlardır. Spor, hobi ya da eğitim gibi farklı amaçlarla vakit geçirilen havuzlar, klor değeri ve pH bakımından dengelenmiş su ile doludur. Müşterilerin düzenli olarak ziyaret ettiği havuzların günlük olarak bakımının yapılması gerekir. Aynı zamanda havuzda bulunan suyun değerlerinin ideal oranda kalmasını sağlamak ve havuzun hijyenik özelliğe sahip olması için yapılması gereken işlemler vardır. Bahsi geçen bu işlemler, havuz görevlileri tarafından gerçekleştirilir. Havuz görevlisi olarak mesleğini icra etmek istiyorsan havuz görevlisi iş ilanları için iş başvurusunda bulunabilirsin. Havuz görevlisi iş ilanlarını farklı açılardan inceleyebilir, kriterlerine uygunluk gösterdiğin ilanları belirleyebilirsin. 

Havuz Görevlisi Ne İş Yapar?

Havuz görevlisi, bünyesinde bulunduğu firmanın prensipleri doğrultusunda uygun araç ve gereçleri kullanarak havuzun periyodik bakımlarını gerçekleştirir. Havuz görevlisi olarak yerine getirmen gereken birçok farklı görev ve sorumluluğun vardır. Görev ve sorumlulukların arasında havuzun uygun oranda şebeke suyu ile doldurulmasını sağlamak bulunur. Bu noktada havuzun suyunun değiştirilme sıklığı, bağlı olduğun firmaya ve havuzun kullanım oranına göre farklılık gösterebilir. Havuz suyu, belirli bir klor ve pH derecesine sahip olmak zorundadır. Havuz suyunun belirlenen klor ve pH derecesinde olmasını sağlamak, havuz görevlisi olarak sorumlulukların arasında yer alır. Havuz görevlisi iş ilanları yeni alım fırsatları sunarken ilanlarda yer alan iş tanımı kısmında görebileceğin sorumluluklardan bir diğeri ise ihtiyaç duyulduğu anda havuz suyunu ısıtmaktır. Havuz suyunun ısıtılması gereken anlarda eşanjör sisteminden yararlanarak suyun ısıtılmasını sağlamalısın. Bunların yanı sıra havuz suyunun genel temizlik işlemlerini gerçekleştirmelisin. Havuz suyunda bulunan tortu ve kirlerin temizlenmesi işlemi, havuz görevlisi olarak sorumlulukların arasında yer alır. Aynı zamanda havuz suyunun genel bakımını yapman ve havuz suyunun sirkülasyonunu sağlaman gerekir. Havuz suyunu otomatik kontrol sistemi vasıtası ile düzenli olarak kontrol etmek, su takviyesi gerektiği anlarda takviye işlemini gerçekleştirmek de görevlerin arasında yer alır. Havuz suyunun yanı sıra havuz duşunda kullanılan suyun farklı sistemler ile ısıtılmasını sağlamak ve havuz duşunda görülen arızaları gidermek, havuz görevlisi olarak görev ve sorumluluklarındandır. Güncel havuz görevlisi iş ilanları arasında gezinerek diğer detayları inceleyebilir, sana uygun olduğunu düşündüğün ilanlara iş başvurusunda bulunabilirsin. Böylece havuz görevlisi olarak çalışma imkanı yakalayabilirsin. 

Havuz Görevlisi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Havuz görevlisi arayanlar, havuz görevlisi iş ilanlarına başvuracak olan adayların sahip olması gereken özellikleri genel nitelikler başlığı adı altında sıralar. Bu özellikler, firmadan firmaya farklılık gösterse de havuz görevlisi olarak sahip olman gereken genel özellikler bellidir. Havuz görevlisi olarak sahip olman gereken özellikler arasında öncelikle iş  yerinde bulunan araç ve gereçleri  iş yerinin genel prensipleri doğrultusunda kullanmak hususu yer alır. İşçi sağlığı ve işçi güvenliğinin yanı sıra çevre koruma düzenlemelerine riayet etmek, çevre koruma hususunda hassasiyete sahip olmak son derece önemlidir. Havuz görevlisi arayan yerler için çalışmak istiyorsan havuzun genel sistemi ve klor, pH derecesi gibi unsurlar hakkında bilgi sahibi olman şarttır. Mesleğini dikkatli ve titiz bir şekilde icra etmek, sahip olunması gereken özelliklerden bir diğeridir. Temizlik ve bakım işlerinde yetkin olduğunu düşünüyorsan havuz görevlisi iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Havuz Görevlisi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Havuz görevlisi iş ilanlarına başvururken birtakım özelliklere dikkat etmen gerekir. Bu özellikler şu şekilde özetlenebilir:

  • Havuz görevlisi iş ilanlarında yer alan genel nitelikler ve iş tanımı adlı başlıkların altında yer alan kriterleri dikkatli bir şekilde incelemen ve bu kriterler doğrultusunda iş başvurusunda bulunman gerekir. Bu kriterler, genel olarak benzerlik gösterse de firmadan firmaya farklılık gösterebilir. 
  • Havuz görevlisi iş ilanlarında dikkat etmen gereken detaylardan bir diğeri ise ilanın hitap ettiği cinsiyet grubudur. Örneğin; havuz görevlisi iş ilanları bay gibi yalnızca erkek adaylar için sunulan iş ilanları olabilir. Bu hususa dikkat ederek iş başvurusu yapabilirsin. 
  • Bazı firmalar, bünyesinde yer alan havuz görevlisinin kurtarma işlemlerinde yer almasını isteyebilir. Bu noktada cankurtaran sertifikasına sahip olman gereklidir. 
  • Havuz görevlisi iş ilanlarında dikkat etmen gereken bir diğer detay ise iş ilanının verildiği şehirdir. Örneğin; İstanbul’da yaşıyorsan İstanbul havuz görevlisi iş ilanları için başvurman gerekir. Bu husus, dönemsel işler için farklılık gösterebilir.

Havuz görevlisi iş ilanlarına başvurmak için sahip olunması gereken eğitim koşulları nelerdir?

Havuz görevlisi olarak mesleğini icra edebilmen için ilkokul seviyesine sahip olman yeterli olabilir. Fakat bazı firmalar, havuz görevlisi iş ilanlarına başvuracak adayların lise diplomasına sahip olması şartını bulundurabilir. Bu noktada eğitim  kriterlerine uygunluk gösterdiğin havuz görevlisi iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. Cankurtaran olarak da görev yapmanı isteyen bir firmada çalışacaksan bu doğrultuda bir sertifikaya sahip olman gereklidir. 

Havuz görevlilerine nerelerde ihtiyaç duyulur?

Muğla, Antalya, İzmir havuz görevlisi iş ilanları başta olmak üzere özellikle turizm sektörünün geliştiği birçok farklı şehir de havuz görevlisi ilanlarına rastlayabilirsin. Otellerde, tesislerde ve spor salonlarında yer alan havuzların genel temizliği ve bakımı sağlık / hijyen açısından çok önemli olduğu için havuz görevlilerine bu alanlarda daima ihtiyaç duyulur. 

Havuz görevlisi iş ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir?Havuz görevlisi iş ilanlarına kimler başvuruda bulunabilir?

Havuz görevlisi iş ilanlarına temizlik, bakım ve onarım işlemlerinde istekli olan, firmaların sunduğu kriterlere uygunluk gösteren kişiler başvurabilir. Kurtarma görevlisi olarak da görev almak isteyen havuz görevlilerinin ilgili ilanlara başvuruda bulunabilmesi için cankurtaran sertifikasına sahip olması gerekir. Havuz görevlisi iş ilanları bayan gibi çeşitli ilanlara başvuruda bulunarak havuz görevlisi olarak çalışma imkanına sahip olabilirsin. 

Havuz görevlisi iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Havuz görevlisi iş ilanlarına ulaşabilmek için kariyer.net anasayfasında bulunan ‘İş Ara’ kısmına tıklayarak iş ilanları sayfasına gelmelisin. Bu sayfada yer alan filtreleme kısmından pozisyon olarak havuz görevlisini seçerek ilgili ilanlara ulaşabilirsin. Örneğin; Muğla’da yaşıyorsan Muğla havuz görevlisi iş ilanlarına ulaşmak için şehir filtresinden Muğla’yı işaretlemen gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Havuz görevlisi nerelerde çalışabiilir?

Havuz görevlileri, açık ya da kapalı yüzme havuzlarının bulunduğu her kurumda çalışabilir. Aquaparklar, yüzme havuzu tesisleri ya da yüzme eğitimi verilen kurs merkezleri bunlardan sadece birkaçıdır. Açık ya da kapalı yüzme havuzu bulunan siteler de bu görevlilerin istihdam edildiği noktalar arasında bulunur. Kariyer.net ile havuz görevlisi iş ilanlarına ulaşabilirsin. Dilersen otellerde görev alarak tesisin bünyesindeki havuzun bakımlarını yapabilirsin. İstanbul, İzmir, Antalya, Kocaeli, Muğla gibi Türkiye'nin büyükşehirlerinde havuz görevlisi iş ilanlarını bulabilirsin.

Havuz görevlisi iş ilanlarında aranan en önemli özellik nedir?

İstanbul, Antalya ya da İzmir gibi şehirlere özel olarak yayınlanan iş ilanlarına başvururken sahip olman gereken kriterleri göz önünde bulundurmalısın. İşverenin aradığı kriterlere tam olarak uyum sağlaman oldukça önemlidir. Bu kriterlerin başında mesai saati koşullarına uyum sağlaman gelir. Bunun yanı sıra havuzun bakımı ve temizliğiyle ilgili tüm detaylara hakim olman ve alanınla ilgili ortaya çıkan yeni bakım tekniklerini biliyor olman önemlidir. Bu tür yeteneklere ve daha fazlasına sahip olduğunu düşünüyorsan havuz görevlisi iş ilanları arasından başvuru yapabilirsin.

Havuz görevlisin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Havuz görevlisi, çalıştığı tesiste bulunan havuzun temizliğini ve bakımını sağlayan çalışandır. Havuzda kullanılan suyun mevsim sıcaklıklarına göre ayarlanması gerekir. Suyun düzenli aralıklarla ve doğru tekniklerle temizlenmesi de havuz görevlisinin arasında bulunur. Su dolumu öncesinde ortamın temizliğini sağlamak, havuz içerisindeki bakteri ve virüslerin yok edildiğinden emin olmak, varsa kir ya da toz gibi maddelerden arındırmak havuz görevlisinin sorumlulukları arasında yer alır.

Havuz görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Havuz görevlisi iş ilanlarına başvuracak kişiler ilan detaylarında belirtilen kriterleri detaylı bir şekilde incelemelidir. Bu iş ilanlarına başvuracak kişilerin havuz bakımı ve temizliği konusunda gerekli olan teknik bilgilere sahip olması gerekir. Ek olarak bu alanda tecrübesi olan kişiler havuz görevlisi iş ilanlarına başvuru yapabilir. Ekip çalışmasına yatkın, öğrenmeye açık ve sorumluluk sahibi olunması oldukça önemlidir. Adaylar, Kariyer.net ile havuz görevlisi iş ilanlarına ulaşabilir, filtreleme yöntemini kullanarak kendilerine en uygun olan iş ilanına başvuru yapabilir.

notifications İş Alarmı kur