4

Hayvan Bakıcısı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hayvan Bakıcısı cancel

Hayvan Bakıcısı İş İlanları

Hayvan bakıcıları, firmalar bünyesinde yaşayan hayvanların ya da birlikte çalışacakları kişilerin kendi evcil hayvanlarının bakımı ve korunmasından sorumlu olan kişiler olarak adlandırılır. Bu sebeple hayvan bakıcısı iş ilanları firmalar tarafından ya da kişiler tarafından ilgili platformlarda yayınlanır. Hayvan sevgisini insanlara aşılama konusunda büyük öneme sahip olan meslek, manevi olarak da bu mesleği icra edenlere değer katar. Kişiler hayvanlarla her zaman iç içedir ve onların dünyalarını yakından tanıma fırsatı yakalarlar. Sen de hayvan bakıcısı arayanlara ulaşmak ve bu güzel duyguları deneyimlemek istiyorsan, Kariyer.net üzerinden yayınlanan ilanlara göz atabilirsin. Sana uygun olan hayvan bakıcılığı iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Hayvan Bakıcıları Ne İş Yapar?

Hayvan bakıcıları genellikle hayvanat bahçelerinde ya da üniversitelerin Veterinerlik Fakültelerinde çalışırlar. Aynı zamanda sahipleri evlerinden uzakta olan evcil hayvanların bakımından sorumlu da olabilirler. Bu şekilde çalışan kişiler, evcil hayvan bakıcısı olarak da adlandırılır ve Kariyer.net üzerinden evcil hayvan bakıcısı iş ilanları da kolayca listelenebilir.  Hayvan bakıcıları genel olarak;

  •  Çalıştıkları yerlerdeki hayvanların bakımı,
  •   Beslenme ve yaşam alanlarının temizliği,
  •  Gözetiminde olan hayvanların sağlığı ve temizliği gibi detaylardan sorumlu olurlar.

Hayvan Bakıcıları Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Hayvan bakıcıları çalışma ortamı ve koşulları, çalıştıkları alana göre çeşitlilik gösterir. Evcil hayvan bakıcılığı yapan biri, bakıcılığını yaptığı evcil hayvanın sahibinin evinde işlerini yürütür. Herhangi bir hayvan bakıcısı iş ilanı sana hayvanat bahçesinde çalışma imkanı sunacaksa çalışma ortamın orası olacak. Üniversitelerin Veterinerlik Fakültelerinde istihdam edilebileceğin iş ilanları hayvan bakıcısı olarak bu fakültelerin ilgili alanlarında çalışma ortamının olacağına dair detaylar verir. Hayvan bakıcısı ilanları incelendiğinde çalışma şeklinin de genel olarak tam zamanlı ve esnek çalışma saatlerine göre olduğu görülür. Gözetiminde olan hayvanların günün herhangi bir vaktinde sana ihtiyacı olabileceğinden esnek çalışma şekilleri uygulanır. Zaman zaman hayvan bakıcısı aranıyor şeklinde ilan verenlerin ilanlarına göz atarak çalışma ortamı ve koşulları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve sana uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin.

Nasıl hayvan bakıcısı olurum?

Hayvan bakıcısı olman için aranan kriterler, ilanı yayınlayanlara göre değişir. En az lise mezuniyetinin ve bu alanda tecrübenin olması beklenir. Belirli dönemlerde KPSS ile yeterli puan alarak devlet üniversitelerinin ilgili birimlerine de atanabilirsin. Özel firmalarda ilkokul mezunu olsan dahi bu alanda çalışabilme ihtimalin bulunur. Yurtdışında bu mesleği icra eden kişilerden zooloji, biyoloji ve veterinerlik bölümlerinden mezun olmaları beklenirken; Türkiye’de bu bölümlerden birini tamamlamış olman seni öne çıkaracak detaylardan olabilir. Kariyer.net üzerinden ilgili ilanlara başvurarak hayvan bakıcısı olma şansı yakalayabilirsin.

Hayvan bakıcısı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net üzerinden Türkiye’nin farklı yerlerindeki hayvan bakıcısı ilanlarına ulaşabilirsin. Bursa’da yaşıyorsan Bursa hayvan bakıcısı iş ilanları kategorisine bakabilirsin. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsan da hayvan bakıcısı iş ilanları İstanbul gibi, basit adımlarla istediğin şehirdeki ilanları listeleyebilirsin. Türkiye genelindeki tüm ilanları listelemek istersen Kariyer.net ana sayfasındaki “pozisyon” çubuğuna “hayvan bakıcısı” yazman yeterli. Şehir bazında filtrelemek için iş aradığın şehri “şehir” kısmından seçmelisin.

Hayvan bakıcısı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Kariyer.net üzerinden sana uygun olan ilanlara başvuru yapman dakikalarını alır. Öncelikle sistem üzerinden özgeçmiş oluşturmalısın. Eğer özgeçmişin varsa güncel tutmaya özen göstermelisin. Özgeçmişin hazırsa ilanları filtreleyerek sana uygun olan hayvan bakıcısı ilanına tıkla. İlana tıkladığında “başvur” seçeneği karşına çıkacak. Bu seçenekteki yönlendirmelere uyarak başvurunu tamamlayabilirsin.

Hayvan bakıcılığı için en güncel iş ilanları görüntülenebilir mi?

Kariyer.net üzerinden her meslek için en güncel iş ilanlarını tek tıkla görüntüleyebilirsin. Hayvan bakıcısı iş ilanları sayfasının sol tarafında yer alan “tarih” kısmından ilanları “son 3 saat” seçeneğinden “son 15 gün”e kadar filtreleyerek inceleyebilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

Hayvan bakıcısı iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

Hayvan bakıcısı iş ilanlarında belirtilen görev yerleri farklılık gösterebilir. Hayvanat bahçesi, ahır ve akvaryum gibi alanlar hayvan bakıcılarının çalışma alanlarıdır. Hayvan bakıcısı, çalışma alanlarında yer alan hayvanların gerekli bakımlarının yapılmasından sorumludur. Hayvanların belirli sürelerde beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasını ve temizliklerinin yapılmasını sağlar. Ayrıca hayvan bakıcısı, hasta olan hayvanların gerekli tedavilerinin gerçekleştirilmesi için veterinerlere hastalık durumunu bildirmekle görevlidir.

Hayvan bakıcısı iş ilanlarında aranan nitelikler nelerdir?

Bu alanda görev almak istiyorsan işveren kurumların istedikleri özelliklere ve niteliklere sahip olmalısın. İşveren kurumlar adayların eğitim seviyelerinin en az ilkokul mezunu olmasını ister. Ayrıca bazı kurumlar, adayların Biyoloji veya Veterinerlik bölümlerinden mezun olmalarını isteyebilir. Bu alanda görev almak istiyorsan hayvanları önemsemeli ve farklı türdeki hayvanlardan korkmamalısın. Bunun yanında hayvanların bakımları ve beslenmeleri hakkında yeterli bilgi ve eğitime sahip olman gerekir. Bakmakla görevli olduğun hayvanların genel temizlik işlerinin yapılmasıyla ve kaldıkların alanın temizliğiyle ilgilenmelisin.

Hayvan bakıcısı iş ilanlarında hangi eğitimler aranır?

Hayvanların bakımı sırasında görev alan hayvan bakıcıları, hayvanların bakımları ve ihtiyaçları konusunda yeterli bilgi birikimine sahip olmalıdır. Bu alanda yeterli bilgiye sahip olduğunu düşünüyorsan Kariyer.net'te yer alan hayvan bakıcısı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. Bu alanda görev alabileceğin farklı eğitim seviyesi koşullarına sahip olan pek çok iş ilanı yer alır. Büyük çiftliklerde görev alacak satın alma sorumluları ve hayvan sağlığıyla ilgilenecek veterinerlere ihtiyaç vardır. Bu bölümlerde çalışabilmek için ilgili alandan mezun olduysan işveren kurumların oluşturdukları iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma şansı yakalayabilirsin.

Hayvan bakıcı iş ilanlarında çalışma ortamları nasıldır?

İşveren kurumların hizmet alanlarına göre personellerin çalışma alanları değişebilir. Hayvan yetiştiriciliği yapan büyük çiftlikler, bu alanda görev alacak, hayvan sağlığıyla ilgi yeterli bilgiye ve eğitime sahip olan adaylara ihtiyaç duyar. Bu sektörde görev alan adayların çalışma alanları farklı olabilir. Genellikle hayvanların bakımlarının ve kontrollerinin yapıldığı ahırlarda hizmet verilir. Ayrıca akvaryum, hayvanat bahçesi ve gıda çiftlikleri gibi pek çok alanda, alanında tecrübeli veya tecrübesiz hayvan bakıcılarına ihtiyaç duyulur. 

notifications İş Alarmı kur