179

İç Denetçi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İç Denetçi cancel
Gezderi Sentetik Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İç Denetçi
Gezderi Sentetik Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
İç Denetçi
Gizli Firma
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Aydem Holding A.Ş.
İç Denetçi
Aydem Holding A.Ş.
İzmir İş Yerinde
Tam zamanlı
11 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Madame Coco
İç Denetim Uzmanı
Madame Coco
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İç Denetçi İş İlanları

İç denetçiler, çalıştıkları kurumları denetlemekle ve kurumun iç işleyişini incelemekle sorumludur. İç denetçiler hem kamuda hem de özelde çalışabildikleri için iş bulmaları oldukça kolaydır. Aynı zamanda farklı bütün kurumlarda iç denetçilere ihtiyaç olduğu için her şehirde iç denetçi iş ilanları karşımıza çıkar. İç denetçiler çalıştıkları kurumların ticari faaliyetlerini denetler ve bu faaliyetler üzerinde risk analizi yaparak süreci yakından takip ederler. İç denetçi ilanları her kurum için verilebilir çünkü iç denetçiler, firmaların muhasebe raporlarını, belgelerini, veri ve akış şemalarını inceler, düzenler ve kayıt altına alır. Bir firma için önemli görevleri yapmakla yükümlü olan iç denetçilerin görev tanımı çalıştıkları firmaya göre değişiklik gösterir.

İç Denetçi Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Firmaların iç denetçi adaylarında aradıkları bazı özellikler bulunur. Genellikle iş ilanlarında istenen özellikler detaylı olarak verilir. Bu özelliklere göre adayların öz güven sahibi olmaları önemlidir. İç denetçi adaylarının öz disiplinin bulunması, firmaların işlerinin düzenli bir şekilde idare edilmesi için önem arz eder. İç denetçilerin çalıştığı firmanın işleyişine ve düzenine hâkim olması gerekir. Ancak her firmanın işleyişi farklılık gösterdiğinden bazı firmalar yeni mezun veya tecrübesiz iç denetçi adaylarını tercih eder. Bu sayede firmalar, iç denetçilerini kendi firmalarına ve düzenlerine uygun yetiştirirler. Bu firmalar genellikle iç denetçi yardımcısı iş ilanları oluşturarak tecrübesiz adayları seçer. Bazı firmalar ise işinde tecrübe sahibi olan daha deneyimli denetçiler araması sebebiyle tecrübeli adayları tercih eder. Dolayısıyla ilanlarda istenilen özelliklere dikkat edilmelidir. İç denetçilerin sahip olması gereken yeteneklerden bir diğeri de güçlü gözlem yeteneğidir. İç denetçilerin gözlem yapabilmesi hem risk yönetimi hem de çalışanların ve yöneticilerin verimlerini inceleyip doğru rehberlik sağlanması açısından önemlidir. İç denetçilerin inisiyatif alabilmeleri de firmaların adaylarda aradığı özelliklerden biridir. Firmalar iç denetçi adaylarının ekip çalışmasına uygun olmasını tercih eder çünkü firmalar, iç denetçilerinin kendilerinin ya da ekibin bir parçası olarak etkili bir şekilde çalışmalarını bekler. İç denetçilerin yazılı ve sözlü yeteneklerinin de olması işlerin daha verimli bir şekilde yürütülmesinde etkilidir.

İç Denetçi İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İç denetçiler her firmada bulunması gereken ve firmanın önemli işlerini yapan çalışanlardır. Dolasıyıyla her firma ister özel firma ister kamu firması olsun bir iç denetçiye ihtiyaç duyar. İç denetçi iş ilanları İzmir’de genellikle özel sektörde çalışacak adaylar aranır. Kamu sektöründe öne çıkan illerde iç denetçiler yoğunlukla kamu sektörünü tercih ederler. İç denetçi iş ilanları Ankara kamu sektöründe öne çıkar. Bazı illerde iç denetçi iş ilanları nüfus yoğunluğuna bağlı olarak hem özel sektörde hem de kamu sektöründe bulunur. İç denetçi iş ilanları İstanbul hem özel sektörde hem de kamu sektöründe kolaylıkla iş bulunan illerden biridir. İş ilanlarında dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de ilanların yayın tarihidir. Firmalar ilanlarını belli tarihler aralığında yayınlar. Güncel iç denetçi iş ilanlarına ilanların yayın tarihlerine bakarak ulaşılır.  

İç Denetçi Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İç denetçi olmak isteyen kişilerin İktisadi Bilimler Fakültesi veya Mühendislik Fakültelerinin içinde eğitim veren bir lisans programından mezun olmaları gerekir. Firmalar çalıştıkları alanda lisans eğitimi almış kişileri aday olarak seçerler. Örneğin gıda alanında etkinlik gösteren bir firma, gıda mühendisliği lisans diplomasına sahip kişileri tercih eder. Bu ilanlara helal gıda iç denetçi iş ilanları örnek verilir. Kalite mevzuatı hakkında eğitim görmüş adaylar kalite iç denetçi iş ilanlarında kendilerine uygun işi bulabilirler. İç denetçi unvanına sahip olmak için alınması gereken bazı sertifikalar bulunur. Kamu kurumlarında çalışmak isteyen adayların ise Maliye Bakanlığı İç Denetim Müdürlüğünün istediği şartları yerine getirmesi gerekir. Sertifika sahibi ve istenilen şartlarını yerine getirmiş iç denetçi adayları mesleğe atılmaya hazır hale gelirler.

İç Denetçi Maaşları Ne Kadardır?

İç denetçi maaşları özel sektörde ve kamuda farklılık gösterir. Ancak iki sektörde de tecrübeli iç denetçi maaşları, yeni mezun denetçi maaşlarından daha fazladır. Yeni mezun iç denetçilerin maaşları tecrübe kazandıkça artış gösterir. Bununla birlikte özel sektörde iç denetçi olan kişilerin maaşları firmadan firmaya göre değişiklik gösterebilir.

İç Denetçi Çalışma Ortamı ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

İç denetçiler özelde veya kamu kurumlarında iç işleyişinden sorumludur. Çalışma ortamında risk değerlendirmesi yaparlar. Süreçleri yakından takip etmekle sorumlulardır. İç denetçilerin çalışma ortamı kapalı alandır. İç denetçiler çalıştıkları kurumlarda, çalıştığı kurum hakkında bilgi edinmek, kurum kayıtlarını incelemek ve firmanın aldığı kararların doğruluğunu denetlemekle yükümlüdür.

İç Denetçi Ne İş Yapar?

İç denetçilerin temel görevi çalıştıkları firmaların kararlarının uygunluğunu denetlemek ve risk yönetimi sürecini yakından takip etmektir. İç denetçilerin çalıştıkları kurumlarda  yapmakla yükümlü oldukları birçok görev bulunur. Bununla birlikte iç denetçiler, yapacakları denetimlerin kapsamını belirler ve buna uygun olarak yıllık planlarını oluştururlar. Her düzeyden yönetici ve çalışanlara rehberlik yaparlar.

İç Denetçi Nasıl Çalışır?

İç denetçilerin çalışma saatleri ve çalışma koşulları çalıştıkları yere göre farklılık gösterir. İç denetçiler hem kamuda hem özel sektörde çalışır. Kamuda çalışan iç denetçilerin çalışma saatleri, memurların çalışma saatleri ile aynıdır. Özel sektörde çalışan iç denetçilerin çalışma saatleri ise çalıştıkları firmaya göre farklılık gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İç Denetçi iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İç Denetçi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İç Denetçi iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İç Denetçi iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İç Denetçi pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İç Denetçi iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İç Denetçi iş ilanlarına erişebilirsin.

İç Denetçi iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İç Denetçi için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur