392

İnşaat Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnşaat Teknikeri cancel
Volkan Mühendislik Mim. İnş. ve Tic. Ltd. Şti
İnşaat Teknikeri
Volkan Mühendislik Mim. İnş. ve Tic. Ltd. Şti
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
BAYRAK İNŞAAT
İnşaat Teknikeri
BAYRAK İNŞAAT
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
İstanbul Gübre Sanayi A.Ş
İnşaat Teknikeri
İstanbul Gübre Sanayi A.Ş
Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ekincioğlu metal ve çatı kaplama a.ş.
İnşaat Teknikeri
ekincioğlu metal ve çatı kaplama a.ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Santur Turizm A.Ş
Saha İnşaat Teknikeri
Santur Turizm A.Ş
Antalya İş Yerinde
Tam zamanlı
13 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 8 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İnşaat Teknikeri İş İlanları

İnşaat sektöründe bulunan çalışanlar farklı görevler ve sorumluluklar üstlenir. Her birinin yüklendiği misyon, aldıkları eğitim, deneyimler ve donanımlar farklılık gösterir. Günümüzde inşaat mühendisi ve inşaat teknikeri sık karıştırılan kavramlar olur. İnşaat teknikeri, inşaat çalışmalarında mühendisler ve ustalar arasındaki irtibatı sağlar. Kurulan iletişim sayesinde proje kapsamında işler yürütülür. Aynı zamanda tekniker, inşaat alanında gerekli olan gözlemleri yapar ve bu doğrultuda tespitlerde bulunur. Kullanılacak olan malzemenin miktarını ve özelliklerini belirler. Metraj işlemlerini gerçekleştirmek de inşaat teknikerlerinin sorumluluğundadır. İnşaat teknikeri iş ilanları gerekli eğitimi almış ve iş tanımındaki görevleri yerine getirebilecek adayları talep eder. 

İnşaat Teknikeri Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Günümüzde sürekli yenilenen yapılar, farklı mimari tasarımlar ve oluşan talepler doğrultusunda hazırlanan planlar inşaat sektörünü daha dinamik ve yoğun hale getirir. Birçok farklı üniversitede inşaat teknolojisi veya benzer isimli bölümler yer alır. İki yıl eğitim verilen bu bölümü başarı ile tamamlamak, bu mesleği icra etmek için atılan adımlardan biri olur. Üniversite mezuniyetinin yanı sıra çeşitli yetenekler inşaat teknikerlerinde aranır. İş için gerekli bilgisayar programlarına hakim olmak ve iyi iletişim becerisi işverenlerin en dikkat ettiği noktalar arasında yer alır. Ayrıca analitik düşünme yeteneği ve zaman yönetimi kabiliyeti inşaat teknikerleri için oldukça önemlidir. Gerekli yetkinliklere ve becerilere sahip olan adaylar için ülke içinde birçok farklı ilan mevcut olduğu gibi yurt dışında da iş imkanları bulunur. Yurt dışı inşaat teknikeri iş ilanları yurt dışını düşünen kişiler için ideal alternatifler sunar. Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerek kamu kurumlarında gerekse özel sektörlerde yine farklı kriterler göz önünde bulundurularak alımlar gerçekleştirir. Kamu kurumlarında görev almak isteyen mezunlar belli sınavlardan ve aşamalardan geçerek belirlene sıralamaya girdikleri takdirde görev alabilir. Mesleğini icra etmek isteyen kişiler farklı şehirler de seçebilirler. İnşaat teknikeri iş ilanları Ankara kategorisi bu nedenle hem şehir içinden hem de bölge dışından ilgi görür. İnşaat sektörü Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan izmir’de de yoğun olarak yürütülür. İnşaat teknikeri iş ilanları İzmir başlığı da bu kapsamda en çok aratılan kategoriler arasında ilk sıralarda yer alır. 

İnşaat Teknikeri İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İnşaat teknikerleri, mezun olduktan sonra farklı kurumlarda ve kuruluşlarda mesleklerini icra etmeye başlayabilir. Kamu kurumları ve özel kuruluşlar alım yaparken adaylara farklı kriterler sunabilir. Farklı şehirler ve kurumlar tarafından açılan inşaat teknikeri ilanları seçeneklerine göz gezdirdiğinde bu durum fark edilir. Aday; donanımları, deneyimleri ya da mezun olma durumuna göre kurumların ilanlarına başvuru yapmalıdır. Bölümü başarı ile bitirdikten sonra inşaat teknolojisi teknikeri iş ilanları kategorisini inceleyen adaylar, çeşitli iş imkanlarını bulabilir. Bazı ilanlar tam zamanlı bazıları ise yarı zamanlı çalışma planı sunar. Adaylar imkanlarına göre farklı çalışma süreleri ve koşulları içeren ilanlara göz atabilir. İş ilanları incelenirken özellikle çalışma koşulları ve imkanları değerlendirilmelidir.

İnşaat Teknikeri Ne İş Yapar?

İnşaat teknikeri; proje kapsamında yürütülen inşaat çalışmalarında mühendislere, mimarlara ve yöneticilere teknik destek sağlar. İnşaat malzemelerinin çalışmalar doğrultusunda belirlenmesi, miktarının ve çeşitlerinin belirlenmesi, inşaat alanında yeterli gözlemlerin ve keşiflerin yapılması tekniker sorumlulukları arasında yer alır. İnşaat malzemelerinde kalite ve maliyet dengesini iyi kurabilmesi, inşaat teknikerlerinin görevleri arasında bulunur. İnşaat teknikerlerinin çalışma alanlarından biri de gemiler olur. Gemi inşaat teknikeri iş ilanları seçeneklerine bakıldığında bu alanda da teknikerlerin oldukça etkin bir role sahip oldukları söylenebilir. İnşaat ile ilgili teknik desteğin sağlanması, çalışanların kontrol edilmesi ve takibinin yapılması inşaat teknikerlerinin görevleri arasında bulunur. Araştırılan ilanların son düzenlemeler kapsamında olup olmadığını kontrol etmeniz daha sağlıklı veriler ile karşılaşmanıza yardımcı olur. Güncel inşaat teknikeri iş ilanları kategorisinde, adaylar çeşitli iş imkanları bulabilir.

İnşaat Teknikerleri Ne Kadar Maaş Alır?

İnşaat teknikerlerinin aldığı maaş, görevleri ve sorumlulukları kapsamında değişiklik gösterir. Konut inşaatları, ticari alan inşaatları ve gemi inşaatları birbirlerinden bağımsız çalışma koşullarını beraberinde getirir. Bu önemli detaylar çalışanların maaşını yakından ilgilendirir. Ayrıca kamu kurumları ve özel kuruluşlar farklı maaşlar, özlük hakları ve sigorta imkanı sağlar. Bulunduğunuz şehrin imkanları da maaş aralıklarına etki eder. 

İnşaat Teknikeri Çalışma Koşulları Nasıldır?

İnşaat alanları, şantiyelerin farklı bölümleri inşaat teknikerlerinin aktif oldukları birimlerdir. İnşaat teknikerinin çalışma koşulları, yaptığı işe ve bağlı olduğu firmaya göre şekillenir. Konut ve gemi inşaat alanları da yine çalışma süreleri ve koşullar değişiklik gösterebilir. Kurumların ve kuruluşların kapasitesi, firmanın sizden beklentileri değişkenlik gösterse de çalışma alanlarına uyum sağlamanız bu meslekte ön plana çıkar.

İnşaat Teknikeri Çalışma Alanları Nerelerdir?

İnşaat teknikerlerinin çalışma alanları genellikle inşaat şirketleri olur. Mimari denetim ve dekorasyon firmaları da inşaat teknikeri alımı yapar. Konut ve ticari alanların inşaatlarında görev alan inşaat teknikerleri, mimarlara ve mühendislere teknik destek sağlar. 

Yeni Mezun İnşaat Teknikerlerinin İş Bulma İmkanları Nasıldır?

İnşaat teknolojisi bölümünü başarı ile tamamlayan mezunlar için çeşitli seçenekler bulunur. Aday, çalışmak istediği şehre göre arama yaparak kendisine uygun ilanları listeleyebilir. Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler farklı sınavlara girerek yeterli dereceyi yaptığı takdirde görev alabilir. Özel sektörde de çeşitli firmalar yeni mezun inşaat teknikeri alımı yapar.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İnşaat Teknikeri iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İnşaat Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İnşaat Teknikeri iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İnşaat Teknikeri iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İnşaat Teknikeri pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İnşaat Teknikeri iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İnşaat Teknikeri iş ilanlarına erişebilirsin.

İnşaat Teknikeri iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İnşaat Teknikeri için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur