47

İnşaat Teknisyeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Vertisa  Çevre Teknolojileri İnşaat Reklam. Dan.
İnşaat Teknikeri
Vertisa Çevre Teknolojileri İnşaat Reklam. Dan.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Özak Global Holding
İnşaat Teknikeri
Özak Global Holding
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

Ö

İnşaat Teknikeri
ÖLMEZ YAPI AŞ.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
19 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İnşaat Teknisyeni İş İlanları

İnşaat teknisyeni, sıklıkla inşaat mühendisinin yanında inşaat yapımında ve çiziminde mühendise yardımcı olur. İnşaat sektörünün ön plandaki meslek grubu olan inşaat teknisyeni, yapı ve bayındırlık işleri ile ilgilenir. Bunların yanında ise sıva, boya, kalıplama gibi işlerle vazifelidir. İnşaat sektöründe vazgeçilmez bir pozisyon olarak tanımlanabilecek inşaat teknisyeni, idari işlerle de uğraştığından dolayı maliye işlerine de bakar. İnşaat teknisyeni olmak için sektörde belli oranda deneyime sahip ve bu alanda eğitim almış olman beklenir. İnşaat teknisyeninin gerektirdiği donanımlara ve niteliklerine sahipsen inşaat teknisyeni iş ilanları için başvuru yaparak sektörde çalışmaya başlayabilirsin. 

İnşaat Teknisyeninin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İnşaat teknisyeninin çalışma ortamları ve koşulları kuruma göre değişkenlik gösterir. Genellikle şirketlerin büyük çoğunluğu sektörde belli oranda deneyim, A1 seviye İngilizce, diploma ve AutoCad programını kullanma gibi kriterlere sahip olmanı talep eder. İş ilanını yayınlayan firmaların ve şirketlerin çalışma ortamında, özgün çalışma prensiplerine ve bulundukları konuma göre kuralları vardır. Bu kurallar, projelere ve firmalara göre değişiklik gösterse de genellikle ortak yönler barındırır. Ülkemiz ekonomisinin dinamosu olan sektörlerden biri olduğu için farklı şehirlerde inşaat teknisyeni ilanları ile karşılaşmak mümkündür. Bundan dolayı çalışmak istediğin yeri seçerken koşulları da güncel inşaat teknisyeni iş ilanları detaylarına göz atarak öğrenebilirsin. 

İnşaat Teknisyenleri Ne İş Yapar?

İnşaat teknisyeni iş ilanları İstanbul açısından genellikle geniş çalışma alanlarına ev sahipliği yapar. Genel olarak holding, özel kurumlar ve şirketlerde görev alabileceğin gibi diğer sektörlerde da rol üstlenebileceğin iş imkanları vardır. İstanbul bu anlamda inşaat teknikeri adaylarına çok sayıda çalışma fırsatı sunar. Çünkü İstanbul inşaat konusunda gelişmiş bir şehir konumundadır. Firmaların talep ettiği kriterlere sahipsen sen de beklentilerine uyan ilanlara başvuru yaparak rahatlıkla aradığın işi bulabilirsin. 

İnşaat teknisyeni iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

İnşaat teknisyeni mesleğine özel kurumlar, firmalar, holdingler ve şirketlerin inşaat sektörü açısından yayınladıkları iş ilanları doğrultusunda ulaşabilirsin. Bu ilanlar genellikle personel eksiği olduğunda yayınlanır. Bundan dolayı kariyer.net sitesini düzenli bir şekilde takip etmen önerilir. İnşaat teknisyeni iş ilanlarından haberdar olmak için ayrıca kariyer.net’in ilan bildirimlerini de aktif hale getirebilirsin.  

İnşaat teknisyeni iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

İnşaat teknisyen mesleğinde ön planda olan firmaların, holdinglerin ve şirketlerin elemanlarında aradıkları başlıca kriterler bulunur. Deneyime sahibi olmak, Mühendislik Fakültelerinin 4 yıllık lisans programlarından mezun olmak, Autocad başta olmak üzere çizim programlarına hakimiyet gibi özellikler başlıca aranan kriterlerdir. Ayrıca inşaat teknisyeni iş ilanları bay kategorisinde asker yükümlülüğü de önemli bir faktördür. 

İnşaat teknisyenin sezonluk işi bulunur mu?

İnşaat sektörünün alt dallarından olan inşaat teknisyeni mesleğini genel olarak incelediğinde farklı çalışma şekilleri ile karşılaşılabilir. Projelere bağlı olarak bu doğrultuda dönemsel iş ilanları ile de karşılaşabilirsin. İnşaat teknisyeni iş ilanları bayan ve bay kategorilerini inceleyerek farklı çalışma şekillerine sahip istihdam ve alım fırsatları hakkında kariyer.net üzerinden daha fazla bilgi edinebilirsin. 

İnşaat teknisyeninin part-time çalışma olanakları var mıdır?

Her ne kadar inşaat teknisyeni iş ilanlarının yoğunluğu tam zamanlı çalışmaya yönelik olsa da sektörde yarı zamanlı istihdam olanakları ile de karşılaşman mümkündür. Bunun için kariyer.net’te yer alan filtre seçeneklerinden çalışma şeklini yarı zamanlı olarak işaretleyerek part time iş ilanlarını listeleyebilirsin. Beklentilerine uygun olduğunu düşündüğün ilanları bu şekilde bulabilir ve başvurunu pratik bir şekilde tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İnşaat teknisyeni nasıl tekniker olabilir?

İnşaat teknisyeni, inşaatlarda belirli zanaat kollarında görev yapan meslek gruplarından biridir. Bir inşaat teknisyeninin tekniker olabilmesi için belirli eğitimimleri alması gerekir. Bu eğitimler ise üniversitelerin iki yıllık bölümleri olan inşaat teknolojisi gibi bölümler olabilir. Bunun yanı sıra teknikerliğe geçişin mümkün olduğu başka eğitim alanları da mümkündür. Eğer bir inşaat teknikeri olmak istiyorsan, bu eğitimleri almanın senin için yararı olabilir.

İnşaat teknisyenleri ne tür işlerde çalışırlar?

İnşaat geniş bir alandır. Bu yüzden içerisinde birçok farklı görev dağılımına ihtiyaç duyar. Binaların yapımı sırasında inşaat mühendisleri ve inşaat teknikerleri görev alırken, diğer süreçler genellikle inşaat teknisyenlerinin görev alanına girer. Bu görevler ise bina yapımı için gerekli olan duvar örme, kalıplama, sıva ya da boya yapma gibi işlemlerdir. Eğer bu görev alanlarında bir yetkinliğe sahipsen inşaat teknisyenliği tam da sana göre olabilir.

İnşaat teknisyeni hangi programları kullanarak çalışırlar?

İnşaat teknisyenliği, oldukça geniş bir alan olan inşaatın, oldukça geniş bir alt alanıdır. Dolayısıyla bu alan için gerekli beceriler çeşitli açılardan farklılık gösterebilir. Bu farklılıklarda ise yapılan inşaatın türü ve hizmet ettiği alanın etkisi görülebilir. Eğer hizmet alanı için kullanılan bir inşaat işiyle uğraşacaksan, senden bu alanda gerekli olan program becerileri istenirken; sağlık ya da başka bir sektör için yapılan inşaat işlerinde, bu alanlar için gerekli program becerileri istenebilir.

Bir inşaat teknisyeninde olması gereken nitelikler nelerdir?

İnşaat teknisyenliği bazı durumlarda yorucu olabilecek bir meslek dalıdır. Bu yüzden sabırlı bir yapıya sahip olman, bu meslek dalında kariyer yapmak istiyorsan senin için avantajlı bir özellik olabilir. Bunun yanı sıra inşaat sektörü ekip çalışmasına dayalı olan bir sektör olduğu için, ekip çalışmasına yatkın olman aranan bir özelliktir. Eğer iletişim kabiliyeti yeteneğinde iyi derecede ise, inşaat teknisyenliği senin için en uygun mesleklerden biri olabilir.

notifications İş Alarmı kur