10

İnşaat Ustası İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
İnşaat Ustası İş İlanları

İnşaat sektörü okul, hastane ve otel gibi çeşitli konutların yapımını kapsayan bir alandır. Konutların yapımında birçok farklı meslek grubundan insan etkili rol oynar. İnşaat ustaları da bu sektörün vazgeçilmez elemanları arasında yer alır. Bu yüzden inşaat ustası iş ilanları fazla sayıda kişiye iş imkânı sunar. İnşaat ustalarının temel görevi inşaat mühendislerinin ve mimarların konut yapımına dair belirlediği görevleri yerine getirmektir. Mala, kürek ve su terazisi gibi çeşitli inşaat ekipmanlarını kullanarak konut yapım aşamalarında çalışırlar. Sürekli yeni konutlar inşa edildiği için inşaat ustası arayan firmalar sıklıkla eleman ilanı verir. Eğer inşaat ustası olarak çalışmak istiyorsan niteliklerine uygun olan ilanlara kariyer.net’ten başvuru yapabilirsin.

İnşaat Ustalarının Görevleri Nelerdir?

İnşaat ustalarının görevleri firmaların beklentilerine ve inşa edilen konutun türüne göre değişkenlik gösterir. İnşaat ustası iş ilanı veren firmaları inceleyerek bu pozisyonun görev ve sorumlulukları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin. Ancak bir inşaat ustasının yerine getirmesi gereken temel görevler şunlardır:

 • İnşaatta kullanılan alet ve ekipmanların kontrolünü yapmak ve eksikler varsa tamamlamak.
 • Konut yapımı sırasında kullanılacak olan iskelenin kurulumunu yapmak.
 • Üstlerinden aldığı emirleri doğru bir şekilde kavrayıp uygulamak.
 • Şantiye ortamının düzenli olarak temiz tutulmasını sağlamak.
 • Beton karıştırma aletlerini kullanmak ve belirli aralıklarla aletlerin bakımlarını yapmak.
 • Yapı malzemelerini olması gereken yere taşımak.

İnşaat Ustası Olmak için Hangi Niteliklere Sahip Olmak Gerekir?

İnşaat ustası arayanlar, açtıkları ilanlarda işe alacakları kişiden bekledikleri niteliklere yer verir. İnşaat ustaları çoğu zaman açık alanda ve fiziki güç gerektiren işlerde çalışır. Bu yüzden inşaat elemanlarının yeterli fiziksel ve mental güce sahip olması gerekir. Bunun dışında inşaat ustası olmak istersen temel olarak sahip olman gereken nitelikler şöyle sıralanabilir:

 • Tercihen erkek adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması.
 • Adayın, inşaat sektöründe kariyer hedefinin bulunması.
 • İş esnasında ortaya çıkan problemlere pratik çözümler üretebilecek kapasiteye sahip olmak.
 • Gerektiğinde vardiyalı çalışma sistemine veya esnek mesai saatlerine uyum sağlayabilecek hayat düzeninin bulunması.
 • Adayın inşaat çalışmaları sırasında kullanılan aletler ve makineler hakkında bilgisinin bulunması gerekir.

Sen de bu nitelikleri sağladığını düşünüyorsan kariyer.net’ten inşaat ustası iş ilanlarına ulaşarak başvurularını tamamlayabilirsin.

İnşaat ustası iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Kendine en uygun işi bulmak istiyorsan; yaşadığın şehir, sahip olduğun tecrübe ve eğitim düzeyi gibi etkenleri baz alarak arama yapmalısın. Örneğin; İzmir’de inşaat ustası olarak çalışmak istiyorsan kariyer.net’te İzmir inşaat ustası iş ilanları kategorisine göz atabilirsin. Yine Ankara inşaat ustası iş ilanları da tecrübeli veya tecrübesiz elemanlara pek çok fırsat sunar.

İnşaat ustası maaşları ne kadardır?

İnşaat ustası maaşları; işveren firmaya, kişinin çalışma saatlerine ve tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Örneğin; 10 yıllık bir tecrübeye sahip inşaat ustasının alacağı maaşla, daha az tecrübesi bulunan ustanın ücretleri birbirinden farklıdır. Kimi firmalar günlük yevmiye usulü maaş ödemesi yaparken, kimi firmalar ise ayın belirli bir gününde elemanların maaşını yatırır.

İnşaat ustası olarak nasıl iş bulurum?

İnşaat ustası olarak iş bulmak için kariyer.net’te inşaat ustası arayan iş ilanlarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsin. İnşaat ustası aranıyor şeklinde ilanlarını açan firmalar arasından niteliklerine uygun olanlarını belirlemen gerekir. Daha sonrasında belirlediğin ilanlarda yer alan şartlar, senin beklentilerinle uyuşuyorsa başvurunu hemen  yaparak kariyerinde yeni bir adım atabilirsin.

En yeni inşaat ustası iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

İlanlara kısa süre içerisinde başvuru yapmak, iş bulma sürecini hızlandıran en önemli etkenler arasında yer alır. Bu yüzden inşaat ustası arayan firmaların açtığı en yeni ilanlara ulaşman oldukça önemlidir. Son yayınlanan fırsatları görüntülemek için güncel inşaat ustası iş ilanları bölümünde aramalar yapabilirsin. Bunun yanı sıra sıralama kısmına gelip tarihe göre en yeni seçeneğine tıklayarak da ilgili ilanları listeleyebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İnşaat ustası nasıl olunur?

İnşaat ustası olabilmek için en az ilkokul mezunu olunması gerekmektedir. İnşaat ustalığı belirli yetenekleri gerektirmektedir. Bunun yanı sıra, bu alanda gerekli olan teknik becerilere sahip olunması, son derece titiz, dikkatli, planlı ve pratik hareket edilmesi inşaat ustaları için gereklidir.

İnşaat ustası iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Kariyer.net ile inşaat ustası iş ilanlarına ulaşabilirsin. Kariyer.net filtreleme özelliği sayesine çalışma şekli, pozisyon, şehir ve ilçe gibi kategorilere göre iş ilanlarını listeleyebilirsin. Listelenen bu iş ilanları arasından inceleme yaparak sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin. Güncel inşaat ustası iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

İnşaat ustasının görevleri nelerdir?

İşe yeni başlayan bir inşaat ustası olarak öncelikle inşaat sahasının tüm bölümlerinde yer alabilir, bu alanlarda birçok farklı deneyim ve tecrübeler kazanabilirsin. İnşaatın tüm aşamalarında çeşitli faaliyetlerde bulunarak yapım sürecinde olan binaların tuğla döşemesinde, alçı ve sıva gibi işlemlerinde görev alabilirsin. İnşaata hazırlık aşamalarında yer alabilir, inşaat planlarını ve talimatlarını takip edebilirsin. Gerekli ekipman ve makineleri çalıştırabilir, bakımlarını üstlenebilirsin. Aynı zamanda inşaatta kullanılacak yapı malzemelerini yükler veya boşaltabilir; destek, barikatlar, formlar, yapı iskelesi gibi geçici yapılar kurabilir ve parçalara ayırabilirsin.

İnşaat ustası olarak çalışanların maaş kriteri nedir?

İnşaat ustası maaş aralığı birçok faktörden etkilenmekte, günlük veya aylık olarak maaş miktarı değişebilmektedir. Ancak bu faktörlerin yanı sıra bir inşaat ustasının alanında ne kadar deneyimli olduğu da son derece önemlidir. Deneyim düzeyine göre maaş miktarı artış gösterebilir. İyi bir inşaat ustası olabilmek için çeşitli kurslara katılarak sertifika sahibi olmak, maaş miktarının artışında etkili olabilir.

notifications İş Alarmı kur