28

İnternet Editörü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İnternet Editörü cancel
TürkMedya
Web Editörü - Gece
TürkMedya
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
YENİÇAĞ GAZETECİLİK ve MATBAACILIK A.Ş.
Haber Editörü
YENİÇAĞ GAZETECİLİK ve MATBAACILIK A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İnternet Editörü İş İlanları

Gelişen ve değişen kitle iletişim araçları ile dünyamıza yeni meslek alanları açılır. Bunlardan biri de İnternet editörü mesleğidir. Bu mesleğin günden güne önem kazanan bir meslek olmasının sebebi kitle iletişim araçlarının kullanımı artmasıdır. Arama motorları, sosyal medyaya uygun başlık ve haber yazımıyla aktif bir şekilde ilgilen internet editörü, WEB sitelerine ve sayfa düzenine uygun bir şekilde içerikleri oluşturur, düzenler ve seçer. Sorumluluklarının başında disiplin gelir. Aynı zamanda gelişen ve değişen teknoloji dünyasında çoğu kişinin bu sektörde çalışmayı tercih etmesi sebebiyle farklı çalışma görevleri vardır. Eğer bu meslek grubuna uygun isen değişen teknoloji dünyasında bu sektörde çalışmak üzere internet editörü iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

İnternet Editörü Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Her meslekte olduğu gibi internet editörü iş ilanlarına başvuran adayların da bazı kriterlere sahip olması beklenir. Firmalar, kariyer.net’te yayınladıkları iş ilanlarının detaylarında bu kriterleri belirtirler. İnternet editörü arayan firmaların başlıca aradıkları özellikler kısaca şöyledir.

  • Takım çalışmasına yatkınlık göstermek,
  • Bilgisayar kullanmayı bilmek,
  • Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak,
  • Yazılım programlarına hakim olmak,
  • En az 1 yıl deneyim kazanmış olmak,
  • 4 yıllık lisans eğitiminden mezun olmak,
  • Alanında uzmanlaşmak,
  • Haber takibi yapabilmek,
  • Editörlük geçmişine sahip olmak.

Sen de bu kriterlere sahipsen ve bu mesleği icra etmek istiyorsan kariyer.net’te yayınlanan ilanları inceleyebilir, kendine uygun olan iş ilanına başvuru yapabilirsin.

İnternet Editörü’nün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İnternet editörü, sıklıkla haber ajansları ve özel firmalar gibi ortamlarda çalışır. Ondan istenen uygulamalar doğrultusunda içerikler üretir, düzenler ve seçer. Sosyal medyadan gündem takibi yapıp hızlıca haberleştirebilen içerikler tasarlar. Aynı zamanda içeriklerin verimli şekilde olması için ilgili ekip arkadaşlarıyla uyumlu olması lazımdır. Çünkü, hazırlanacak içerikler bir dosyada toplanacağı için iletişimi iyi ve akıcı olması senin çalışma ortamını güzelleştirir. Ayrıca eğitim seviyen ne kadar yüksek ise çalışma koşulun o kadar iyi olur. Bu alanda çalışma imkanı yakalayabilmek için sahip olduğun tecrübeye ve niteliklere bağlı olarak senden beklenen sadece alanında deneyim kazanmış olman gelir. Bu ve bunun gibi bilgileri güncel internet editörü iş ilanlarından araştırıp bu meslekte yer edinebilirsin. 

İnternet Editörü iş ilanları nelerdir?

İnternet editörü, genellikle büyükşehirlerde alımı fazla olan bir meslek grubudur. Çünkü pek çok kişinin bu mesleğe adım atmasına teknolojiye yönelen dünya sebep olur. Bu dünyada yer edinebilmek için alanında uzmanlaşmak ve tecrübe kazanmak gerekir. Sen de tecrübelerine güveniyorsan dilediğin ilana başvuru yapabilirsin.

İnternet Editörü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

İnternet editörü iş ilanlarına eğitim seviyesi en az 2 yıllık önlisans eğitimini tamamlayan iletişim, basın-yayın ve gazetecilik bölümlerinden mezun olan adaylar başvurabilir. İnternet editörü iş ilanları bayan ve bay ayrımı yapılmaz. İnternet editörü iş ilanları bay adaylar için asker yükümlülüğü olmaması önemlidir. Bu meslekte ön planda olmak için kişisel gelişimine önem vererek hareket etmen gerekir. 

İnternet Editörü iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İnternet editörü iş ilanlarına basındaki personel eksikliğine ve teknoloji sektöründeki yoğunluğa göre ulaşabilirsin. Çünkü çalışma mekanına ve firmaların niteliklerine göre değişiklik gösteren konular vardır. Firmalar kariyer.net üzerinden iş ilanları yayınlar. Sen de kariyer.net’te profil oluşturabilir, firmalar tarafından yayınlanan ilanlara başvuru yapabilirsin.

İnternet Editörü iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

İnternet editörleri için birçok farklı firma tarafından iş ilanı yayınlanır. Firmalar, iş ilanlarını kariyer.net üzerinden yayınlar. Sen de kariyer.net’te profil oluşturarak interner editörü iş ilanları araması yapabilir ve yayınlanan ilanları sıralayabilirsin. İlanlar arasından kendi kriterlerine en uygun olanını seçebilir, kolaylıkla başvurunu tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İnternet editörü olarak çalışmak isteyenler üniversitede hangi bölüm okumalıdır?

İnternet editörü, modern dünyanın kazandırdığı yenilikçi mesleklerden biridir. Geleneksel yayıncılığın dijital versiyonu olan internet editörü pozisyonu, farklı sektörlerde çalışma imkanı sunar. İnternet editörü olmak istiyorsan iletişim fakültelerinin ilgili lisans bölümlerinden mezun olman gerekir. Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin gazetecilik, yeni medya ve iletişim bilimleri lisans programlarından mezun olan herkes internet editörü pozisyonları için iş başvurusu yapabilir. Haber sitelerinin çoğunlukta olduğu bu pozisyon için eğitim akademilerinde habercilik, yeni medya ve dijitalleşme gibi kurslar alarak kendini geliştirebilirsin.

İnternet editörü olarak çalışanların çalışma saatleri nasıldır?

İnternet editörü pozisyonun çalışma saatleri oldukça esnektir. Ekip halinde çalışan internet editörleri esnek çalışma saatlerine uyum sağlar. Haber siteleri her zaman ulaşabilir ve güncel yayın yapan platformlar olduğu için çalışanlar, vardiyalı sistem ile görev alır. Gündüz ve gece olarak internet editörlerinin izin günleri esneklik gösterir. Firmaların büyüklüğüne göre gece çalışan personeller ve gündüz çalışanlar ayrı olabilir. Küçük ölçekli firmalarda gece ve gündüz çalışanlar ekip içinde dönüşümlü olarak belirlenir. Aynı şekilde hafta sonu mesaileri internet editörlüğü pozisyonlarında görülür.

İnternet editörü pozisyonunda görev almak için hangi platformlara hakim olunmalıdır?

İnternet editörü olarak çalışmak istiyorsan ilk olarak üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olman gerekir. Başvurduğun pozisyona göre yeni başlayan veya uzman seviyelerinden görev alabilirsin. İşini yaparken ihtiyaç duyacağın bazı programlar ve uygulamalar vardır. İnternet editörlerinin bilgisayar kullanma becerilerinin gelişmiş olması gerekir. MS Office, Wordpress, Photoshop, After Effects, e-posta uygulamaları gibi haberi yayına hazırlayacak programları internet editörlerinin bilmesi gerekir. Görev aldığı birimi göre internet editörleri yazı kısmı veya görsel bölüm ile ilgilenebilir.

İnternet editörlüğü çeşitleri nelerdir?

İnternet editörlüğü pozisyonu personellerin aldığı görevlere çeşitlilik gösterir. Haber sitelerinde görev alan internet editörlerinin sorumlulukları haber hazırlamaktır. Özgün veya ajans haberlerini hazırlayan editörler, haberleri yayına alır. Görsel kısımda görev alan internet editörleri ise haber fotoğraflarını düzenleme, haber videoları hazırlama gibi görevlere sahiptir. İnternet editörü pozisyonu bağlı olunan birimin görevlerine çeşitlilik gösterir. Ayrıca, bazı internet editörleri kurumların web sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alan metinleri hazırlar. Kariyer.net üzerinden Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan internet editörü iş ilanlarına ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur