7

İOS Geliştirici İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
iOS Geliştirici İş İlanları

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte akıllı telefon, tablet ve bilgisayar gibi araçlar hayatın en anına eşlik eder. Dünya’da teknolojiye yön veren markalardan olan Apple’ın kullanıcılarının sayısının fazla olması bu alanda yeni bir iş kolu doğmasına sebep olmuştur. iOS geliştiricisi adı verilen kişiler Apple cihazlarda kullanılan iOS sistemine ait uygulamaları geliştirir. Bu sektörde çalışan elemanlara ihtiyaç da oldukça fazladı. Sen de iOS geliştiricisi olarak çalışabilecek yetkinliğe sahip olduğun takdirde bu alanda görev alabilirsin. Kariyer.net’te yayınlanan iOS geliştirici iş ilanları yeni ve güncel olanlarına ulaşarak başvuru yapabilirsin. Ancak ilgili ilanlara ulaştıktan sonra araştırma dönemini son derece dikkatli yapman gerekir. İlanlarda belirtilen her şartı doğru bir şekilde analiz etmen oldukça önemlidir. Gerekli analizlerini ve araştırmalarını eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra arzu ettiğin ve çalışmak istediğin şehir özelinde yayınlanan iOS geliştiricisi iş ilanlarına başvurunu tamamlayabilirsin.

iOS Geliştiricisi Olmak için Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan meslek gruplarından iOS geliştiricisi olmak için, bilgisayar programcılığı veya yazılım mühendisliği gibi bölümlerden mezun olman gerekir. Ancak başka bölüm mezunu olup, kendini bu alanda geliştirdiysen de bu pozisyonda mesleğini icra edebilirsin. Buna ek olarak iOS özelinde kodlama üzerine eğitimler alarak mesleğinde üst seviyelere yükselebilirsin. iOS işletim sisteminde geliştirme yapabilmek için programlama dilini öğrenebilirsin. Aldığın her yeni eğitim sonucunda sertifika ya da belgeye sahibi olarak rakiplerinin bir adım önüne geçebilirsin. Bu alanda yayınlanan en güncel iOS geliştirici iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşarak aldığın eğitim ve sahip olduğun belgeler doğrultusunda incelemeler yapabilirsin. Kendin için uygun olduğunu düşündüğün iOS geliştiricisi arayan firmalara başvuru yapabilirsin.

iOS Geliştiricisi Ne İş Yapar?

iOS geliştiricisinin pek çok görev tanımı vardır. Bu iş üzerine faaliyet gösteren kişilerden beklenen görevler arasında şunlar yer alır:

  • Yazdığı kod ile ilgili her türlü birim testlerini gerçekleştirmek.
  • Geliştirdiği uygulamaların bakımını, hata denetimini ve gerekli düzeltmeleri sağlamak.
  • Alanı ile ilgili yenilikleri ve gündemdeki gelişmeleri takip etmek.
  • Tüm teknik ve kullanıcı kaynaklı sorunları tespit ederek bu sorunları ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atmak.

iOS geliştiricisi olarak çalışmak için gerekli olan eğitimleri aldıysan ve bu alanda çalışabilecek yetkinliğe sahipsen iOS developer iş ilanları özelinde yayınlanan tüm seçeneklere göz atarak bu mesleği yapmak için ilk adımı atabilirsin.

iOS geliştiricisi olarak hangi sektörlerde iş bulabilirim?

iOS geliştiricisi olarak teknoloji ve yazılım sektöründe iş bulabilirsin. Bu alanda yayınlanan iOS geliştirici iş ilanlarını listeleyerek gerekli araştırmalarını yapabilirsin. Daha sonra ilgilendiğin alternatifleri doğru bir şekilde analiz ederek, kendin için uygun olduğunu düşündüklerine başvuru yapabilirsin. Kariyer.net’te iOS geliştiricisi arayan firmaları kontrol ederek sektörleri hakkında bilgi edinmen mümkün olur.

iOS geliştiricisi iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

İlgili iş ilanları incelerken öncelikle güncel olup olmadıklarına dikkat etmen gerekir. Bunun için iOS geliştirici iş ilanları bugün yayınlananlarına bakman uygun olur. İlanlarda belirtilen eğitim şartına ve niteliklere uygun olup olmadığına özen göstermen şarttır. Bunlara ek olarak çalışacağın kurumun konumu da öne çıkan detaylar arasında yer alır.

iOS geliştiricisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

iOS geliştiricisi iş ilanlarına, bu alanda deneyim ve bilgi sahibi olan herkes başvuru yapabilir. Aynı zamanda ilgili ilanlarda belirtilen çalışma koşullarına ve ortamına uyum sağlayabileceğine inanan kişiler de bu alanda görev yapabilir. Aynı zamanda bu alanda yetkinlik kazanmaya yönelik eğitim alan kişiler de kariyerlerinde ilerlemek için başvurularını gerçekleştirebilir.

iOS geliştiricisi olarak tam zamanlı çalışmam mümkün mü?

Büyük şehirler başta olmak üzere pek çok farklı bölgede faaliyet gösterebileceğin iOS geliştiriciliği mesleğinde değişik çalışma şekilleri mevcuttur. iOS geliştiricisi pozisyonu için yayınlanan; yarı zamanlı, dönemsel, uzun dönemli ve tam zamanlı iş ilanları bulunur. Bu durumda, ilgili sektörde tam zamanlı çalışabilmen mümkün olur. Tüm iş imkânlarını kariyer.net’ten araştırdıktan sonra, doğru ilanlara başvuru yaparak sen de bu fırsatlardan yararlanabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İOS uygulama geliştiricisi olmak için ne gerekir?

IOS, Apple markasının bünyesinde bulunan iPhone, iPad ve macbook gibi cihazlarda kullanılan işletim sistemidir. IOS uygulama geliştiricileri, IOS işletim sistemi için çeşitli uygulamalar geliştirir ve sunar. IOS uygulama geliştiricisi olmak için öncelikle üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olman gerekir. Bu bölümler çoğunlukla yazılım mühendisliği, bilgisayar programcılığı gibi bölümlerdir. Bunun yanı sıra IOS uygulama geliştiricisi olmak için yazılım konusunda kendini oldukça iyi bir şekilde yetiştirmeli ve çeşitli eğitim platformlarından yazılım geliştirme konusunda eğitim almalısın. Aynı zamanda IOS uygulama geliştiricisi olmak için IOS işletim sistemli cihazlara sahip olman gerekir.

İOS geliştirici hangi programlama dilini kullanır?

Programlama dili, uygulama geliştiricilerinin hakim olması gereken, oldukça önemli bir konudur. IOS uygulama geliştiricileri programlama dili olarak Apple tarafından oluşturulmuş olan Swift adlı programlama dilini kullanır. Swift, IOS işletim sistemine sahip olan Apple cihazlar için özel olarak geliştirilmiştir. Apple tarafından kullanımı kolay ve açık kaynaklı bir dil olarak nitelendirilen Swift programlama dili, uygulama geliştirme işlemi sırasında daha fazla özgürlük sağlamak amacı ile IOS geliştiricilerine sunulur. IOS uygulama geliştiricisi olarak Swift programlama dili ile daha güvenli bir şekilde çalışabilir, aynı zamanda daha güvenli kodlar yazabilirsin. Swift programlama dili ile uygulama geliştirebilmek için IOS uygulama geliştiricisi adlı iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin.

İOS geliştirici olmak için hangi bölüm mezunu olmak gerekir?

IOS geliştiricisi olmak için birtakım şartları yerine getirmen gerekir. IOS geliştiricisi olmak için öncelikle üniversitelerde bulunan yazılım mühendisliği, bilgisayar programcılığı gibi bölümlerden mezun olmalısın. Üniversite eğitimini başarılı bir şekilde tamamladığın takdirde IOS geliştiricisi olmak için ilk adımını atabilirsin. Üniversite eğitiminin yanı sıra yazılım konusunda kendini iyi bir şekilde geliştirmelisin. Bu noktada yazılım ile ilgili farklı eğitimler alabilir, uygulama geliştirme konusunda uzmanlaşabileceğin programlara katılabilirsin. Aynı zamanda uygulama geliştirme seviyene bağlı olarak Apple’ın eğitim portalında yer alan kodlama sertifika programlarından faydalanabilirsin.

İOS geliştiricisinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

IOS uygulama geliştiricisinin, uygulama geliştirme işlemi sırasında bazı görev ve sorumlulukları yerine getirmesi gerekir. IOS uygulama geliştiricisi olarak teknolojinin getirisi olan yenilikleri düzenli olarak takip etmelisin. Bunun yanı sıra geliştirdiğin uygulamaların tasarımlarını yapmalı, aynı zamanda bu tasarımların yazılımını da eş zamanlı olarak yapmalısın. Uygulamanın güvenlik ihtiyaçları konusunda oldukça dikkatli olman gerekir. Bu noktada uygulamanın güvenlik ihtiyaçlarını geliştirmeli ve aynı zamanda yasal kontrol yapılarını geliştirmelisin. IOS uygulama geliştiricisi olarak görev ve sorumlulukların arasında; uygulama prosedürlerini yerine getirmek, uygulama versiyon takibi yapmak, kullanıcı iş akışını kontrol etmek ve entegrasyon geliştirmesi yapmak gibi işlemler yer alır.

notifications İş Alarmı kur