132

İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri İş İlanları

İş yerleri birçok kişinin evinden daha çok zamanını geçirdiği yerlerdir. Aktif olarak zaman geçirilen bu alanlarda güvenlik unsuru da oldukça önemlidir. Özellikle bazı iş yerlerinde bu konuya daha fazla dikkat etmek gerekebilir. Yapılan işin içeriği ve kullanılan malzemelere göre yaşanılacak olay ve durumlar değişkenlik gösterebilir. Güvenliğin sürekli ve titiz bir şekilde sağlanması, çalışanların refah içinde bir ortamda görevlerini icra etmeleri için iş sağlığı ve güvenliği mesleği ortaya çıkmıştır. İş kazalarını önlemek için hem yasalar tarafından hem de kurumsal ve köklü firmalar tarafından iş sağlığı ve güvenliği raporlarının oluşturulması önemlidir. Bu nedenle bu süreci yürütecek alanında uzman kişilere ihtiyaç duyulur. Kişi ihtiyacının olması iş sağlığı ve güvenliği iş imkânı oranını arttırır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri Ne İş Yapar?

İş sağlığı ve güvenliği iş yerleri için oldukça önemli bir konudur. Bundan dolayı iş sağlığı ve güvenliği iş ilanlarının fazla olduğu görülebilir. İş sağlığı ve güvenliği, iş yerlerinde çalışanlar ve işverenler için en sağlıklı koşulları sağlar. Bu alanda mesleğini devam ettirecek kişiler şu işleri yapar:

 • Çalışanlara iş güvenliği hakkında eğitimler düzenler,
 • İş yerlerinde gözetim ve denetim sistemi kurar,
 • Çalışanların yıllık çalışma ve eğitim planlarını hazırlar,
 • İş yerlerinde risk değerlendirmesini yapar ve bu durumlar için acil durum planı oluşturur,
 • İç yönetmelik ve çalışanların izin programlarını hazırlar,
 • Patlayıcı, yanıcı, kimyasal ve tehlikeli maddeler ile güvenli bir şekilde nasıl çalışılması gerektiğini gösterir,
 • Kimyasal ve tehlikeli maddelerin nasıl depolanması gerektiği hakkında çalışanlara bilgilendirme yapar,
 • Depolanan ürünlerin periyodik kontrolünü yapar,
 • Elektrikli aletlerden doğabilecek kaza ve tehlikeleri önlemek için düzenli kontrolünü gerçekleştirir,
 • İş yerinde gerçekleşen herhangi bir iş kazasında “ Kaza Kök Sebep Analiz Formunu” hazırlar,
 • Doğal afetler ve herhangi bir tehlikeli durumda çalışanların ve müşterilerin en hızlı şekilde ne yapmaları gerektiği konusunda, onları bilgilendirir.

Tüm bu maddelerin iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemli ve önceliklidir. Bu sebeple de iş sağlığı ve güvenliği iş ilanı oldukça fazladır. Sen de bu alanda çalışmak istersen, bu ilanlardan kendine en uygun olanı seçip mesleğini icra edebilirsin.

İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği eleman arayan firmalar ülkemizde ve yurtdışında giderek artar. İş sağlığı ve güvenliği teknikerleri fabrikalar, şirketler, birçok farklı mahiyetteki iş yerleri, üniversiteler, alışveriş merkezleri, itfaiyeler, hastaneler, sivil savunma ve benzeri acil kuruluşlarda çalışırlar. Bu yerlerin hepsi farklı fiziksel şartlara ve farklı işleyişlere sahip mekânlardır. Her iş yerinin kendisine ait çalışma koşulları bulunur. Her iş yerinin kendisine ait kurum kültürü olmasından dolayı iş yerlerinin çalışma saatlerinde, izin günlerinde değişiklikler görülür. Bu farklılıklar çalışılan işe göre de değişiklik gösterir. Eskişehir iş sağlığı ve güvenliği iş ilanı incelendiğinde başka bir ildeki iş ilanı ile aynı çalışma ortamına sahip olmadığı görülebilir. kariyer.net'ten iş sağlığı ve güvenliği iş ilanlarını incelediğinde, İlanların çalışma koşullarını açıkladığını görebilirsin. 

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanları hangi illerde yoğunlaşır?

İş sağlığı ve güvenliği iş ilanları Ankara başta olmak üzere ülkemizin birçok şehrinde bulunur. Her meslek ve sektörde olduğu gibi İstanbul, İzmir, Bursa gibi ülkemizin diğer şehirlerine göre daha fazla gelişim göstermiş ve nüfusun daha fazla olduğu illerde iş ilanlarının daha fazla olduğu görülür. İş sağlığı ve güvenliği iş ilanları Adana ilinde de fabrika ve büyük iş yerlerinin olması nedeniyle oldukça fazla  bulunur.

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanları part time çalışma imkânı bulunur mu?

İş sağlığı ve güvenliği teknikerlerinin çalışma saatleri ve çalışma ortamı, iş yerlerinin sektörüne ve çalışma disiplinine göre değişiklik gösterir. Part time çalışma şekli ile personel çalıştırmak isteyen iş yerleri de mevcuttur. Ayrıca vardiyalı çalışma düzeni ile çalışan iş yerleri de bulunur. Güncel iş sağlığı ve güvenliği iş ilanlarını inceleyerek senin için en iyi iş ilanına ulaşarak başvuruda bulunabilirsin.

İş sağlığı ve güvenliği iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri ilanlarına başvuruda bulunacak adayların; takım çalışmasına yatkın, iletişim becerilerinin güçlü, planlama ve raporlama becerileri gelişmiş, çözüm odaklı ve kriz anında insiyatif alarak çözüm üretebilen kişilik özelliklerine sahip olması gerekir. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği elemanı ilanına başvuruda bulunabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans mezunu ve gerekli eğitimleri almış ve sınavlarda başarı sağlamış olmak gerekir.

İş sağlığı ve güvenliği teknikerinin hangi eğitim ve belgelere sahip olması gerekir?

İş güvenliği iş ilanı kariyer.net'te yayınlanır. Bu ilanlar yayınlanırken bu pozisyon için çalıştırılacak kişilerin hangi niteliklere sahip olması gerektiği belirtilir. İş sağlığı ve güvenliği belgeleri; A sınıfı, B sınıfı ve C sınıfı olmak üzere 3 ayrı sınıfa ayrılır. Bu belgeye sahip olduktan sonra, genel müdürlükçe belirlenen eğitimleri alarak ve sınavlarda da başarılı olup diğer şartları sağladığın takdirde iş güvenliği belgesine sahip olabilirsin. İş sağlığı ve güvenliği eleman arayanlar aradığı pozisyon için iş sağlığı ve güvenliği teknikerinin hangi belgeye sahip olması gerektiğini belirtirler.

Sıkça Sorulan Sorular

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanları en çok hangi şehirde yayınlanır?

İş sağlığı ve güvenliği bölümü; çalışanların, çalışma alanının ve çevrenin güvenliğinden sorumludur. Türkiye’nin birçok ilinde iş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanları yayınlanır. İstanbul, Manisa, Hatay, İzmir iş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanlarının yayınlandığı iller arasında yer alır. Bu alanda yeterli eğitim düzeyine sahipsen firmaların yayınladıkları iş ilanlarına başvuru yaparak iş olanağına sahip olabilirsin. 

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanlarına nasıl ulaşılabilir?

Kariyer.net ile iş sağlığı ve güvenliği teknikerlerine yönelik yayınlanan iş ilanlarına ulaşabilirsin. Sana en uygun olan ilanı daha kolay bulabilmek için filtreli arama yapabilirsin. Sayfada oluşturabileceğin özgeçmiş ile iş ilanına başvurabilirsin. Güncel iş sağlığı ve güvenliği teknikeri iş ilanlarından anında haberdar olmak istiyorsan alarm oluşturma özelliğini kullanabilirsin.

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri çalışma ortamları nerelerdir?

İş sağlığı ve güvenliği teknikerlerinin çalışma ortamları farklılık gösterir. Raporların uygun şekilde hazırlanması için saha kontrollerinin yapılması gerekir. Hizmet verdikleri kuruma ait çalışma alanında çeşitli incelemeler yaparlar. Daha sonra ofis ortamında inceleme raporlarını hazırlarlar. İnşaat, tekstil, gıda, havacılık, sağlık ve turizm gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerede iş sağlığı güvenliği teknikerilerine ihtiyaç vardır.

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri olmak için ne yapılmalıdır?

İş sağlığı ve güvenliği teknikeri olmak için üniversitelerin iki yıllık eğitim veren İş Sağlığı ve Güvenliği ön lisans bölümünden mezun olman gerekir. Bu bölümü başarıyla bitirip mezun olduktan sonra iş sağlığı ve güvenliği teknikeri unvanına sahip olursun. Bu mesleği tercih etmek istiyorsan sözlü ve yazılı iletişim becerilerinin gelişmiş olması gerekir. İşverenin çalışma prensiplerine göre adaylardan farklı kriterler beklenir. İlgili bölümden mezun olduktan sonra Kariyer.net ile işverenlerin yayınladıkları iş ilanları arasından sana en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur