keyboard_arrow_down
420

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı cancel
Akpa Kimya Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
Akpa Kimya Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Memorial Sağlık Grubu
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
Memorial Sağlık Grubu
İstanbul (Tümü) +2 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

TERSAN TERSANECİLİK SAN. VE TİC.A.Ş.
İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı
TERSAN TERSANECİLİK SAN. VE TİC.A.Ş.
Yalova İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 9 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İş İlanları

Çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına çok ihtiyaç duyulur. Özellikle şantiye ve inşaat sektörü gibi alanlarda, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının da bulunması gerekir. Bu alanda çalışmak isteyen kişiler, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları sayfaları aracılığı ile iş bulmaya çalışır. Sadece şantiye ve inşaat sektöründe değil, hastanelerde de bu kişiler istihdam edilir. adayların, bu alandaki işlere başvuru yapmaları için iş sağlığı ve güvenliği uzmanı arayan hastaneler sayfalarına göz atmaları yeterlidir. Siz de hem kamu sektöründe hem de özel sektörde geniş bir iş yelpazesi içinde iş arayışına girebilirsiniz. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları İzmir sayfalarından yapılan başvurularla iş bulmanız kolaylaşır. Kentin büyüklüğü ve gelişmiş iş alanları sayesinde pek çok sektör aktif olarak şehirde bulunur. aktif olarak faaliyet gösteren yerlerde, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarına ihtiyaç duyulur. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı ilanları, yetenekli kişileri öncelikli olarak tercih eder. Bunun dışında sabırlı ve çözüm odaklı olan, eli çabuk ve enerjisi yüksek olan kişiler tercih edilir. Ayrıca güler yüzlü olmanız da işe alınmanız noktasında avantaj sağlayabilir. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları İstanbul içi için yapılan başvurularda kişilerin kalabalık iş ortamlarına uyum sağlayıp sağlayamadığına dikkat edilir. İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının, ekip çalışmasına ve iş birliğine yatkın olmaları firmalar tarafından aranan özellikler arasında bulunur. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, organizasyon ve planlama becerisine sahip olmalarının yanında dikkatli olmalıdırlar. Ayrıca kişinin, sorumluluk bilincinin gelişmiş olması da adaydan beklenenler arasında yer alır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Güncel iş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları sayfalarına ilan veren iş yerleri, tüm açıklıkları ile işin tanımını, aranan şartları ve işin sunduğu olanakları ilanda belirtilmelidir. Eğer siz de iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsanız firmanın çalışma koşullarının size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Başvuru yapmak istediğiniz firmanın koşulları size uygun değilse başvurunuzu başka bir firmaya yönlendirmeniz daha doğru bir tercih olur. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı arayan firmalar, verdikleri ilanda; çalışma saatleri, sunulacak olan sosyal hak ve yardımlar, tatil günleri, maaş ve ulaşım gibi imkanları belirtmiş olmalıdır. Bunların detaylıca belirtilmesi başvuru yapacak adaylar için önemlidir. İş ilanları, farklı firmalar tarafından, farklı kriterlerle, farklı bölgeler için yayınlanır. İş ilanları tam zamanlı, yarı zamanlı ve geçici olmak üzere üç grup altında toplanabilir. İş sağlığı ve güvenliği uzmanı adayları, iş ilanları ile ilgili bu noktayı dikkate almalılardır. İş ilanları belirli aralıklarla süreli olarak yayınlanır. Adayların bu durumu göz önünde bulundurarak iş ilanlarını değerlendirmeleri yerinde olur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı arayanlar, firmaları için eğitimli ve gerekli donanıma sahip olan kişileri tercih eder. Bu ilanlara başvuru yapmak istiyorsanız gereken eğitimlerin ve belgelerin alınması zorunludur. Bu iş kolunda C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları sayfalarına başvuru yapılacak ise bakanlıklar tarafından belirlenen eğitimlere katılmak gerekir. Bu ilanlara mimar ve mühendis gibi kişiler katılabilir. B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları ise tehlike durumu az olan iş yerlerinin verdiği ilanlardır. Bu kişiler alacakları eğitim sonrası sertifikaya sahip olur ve iş ilanlarına başvuru yapabilir. Tehlike gruplarına göre iş kolları sınıflandırılır ve en tehlikeli sınıfta yer alan iş kollarında çalışan uzmanlar A sınıfı belge alır. En az tehlikeli sınıf iş kollarında çalışan uzmanlar C sınıfı belge alır. Kişiler aldıkları eğitime ve okudukları bölüme göre bu eğitimlere katılarak iş sahibi olurlar. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, iş sağlığı ve güvenliği firmalarında çalışırlar. Farklı firmalar, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarını kendi bünyelerinde de çalıştırabilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanının Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı iş ilanları Ankara ilinde oldukça fazladır. Şehrin gelişmiş olması sanayi ve inşaat sektörünün her geçen gün büyümesi iş imkanını artırır. Bu durum göz önüne alındığında şehir içinden ve dışından birçok kişinin iş ilanlarına rağbet ettiği görülür. Bu ilanlarda çalışma ortamının; hastaneler, şantiyeler ve inşaat alanları olduğu unutulmamalıdır. Şantiye ve inşaat gibi sektörler en tehlikeli iş sınıfları arasında yer alır. İş sağlığı ve güvenliği uzmanları bu sektörlerde açık alanlarda, sahada çalışır. Hastaneler vb. alanlarda ise iş sağlığı ve güvenliği uzmanları kapalı ortamlarda çalışır. Çalıştıkları sektöre göre farklılık göstermekle birlikte ortalama olarak sekiz ila on iki saat arasında çalışan uzmanlar sektöre göre vardiyalı çalışma sistemine de adapte olmak durumundadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, aldıkları eğitimler sonrasında belirli sınıflarda sertifikaya sahip olurlar. Bu sertifikaların sınıflarına bağlı olarak maaşları belirlenir. A, B ve C sınıfı belgeye sahip olan iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının maaşları farklılık gösterir. Uzmanların sahip oldukları deneyim ve eğitim de maaş konusunda etkilidir. Bu durumda, yapılan işin boyutunun da etkili olduğu göz ardı edilmemelidir. Uzmanların iş hayatında deneyimleri arttıkça maaşları da artar.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur?

İş sağlığı ve güvenlik uzmanı olmak için üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği programlarını bitirmek gerekir. Mühendislik ve Mimarlık bölümü mezunları da sınava girerek iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olma imkanına sahiptir. Sonrasında ise bakanlıkların açmış olduğu kurum sınavlarına girerek 100 puan üzerinden en az 70 puan alınmalıdır. Başarıyla tamamlanan sınavın ardından, almış olduğunuz eğitime göre sınıflara ayrılan sertifikaya sahip olursunuz ve mesleğinizi icra etmeniz için bir engel kalmaz. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olmak İçin Girilen Sınav Nasıldır?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olmak isteyen kişiler, aldıkları eğitim sonrası sınava girerler. Özellikle diğer kişiler arasından seçilmeniz için sınavda iyi bir başarı göstermeniz gerekir. Bunun için de sınava iyi hazırlanmak önem teşkil eder. Sınava iyi bir şekilde hazırlanmanız, iş sağlığı ve güvenliği belgenizi almanızı sağlar.

Kimler İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Olabilir?

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı olan kişiler; mimar, mühendis, teknik eleman, fizik, biyoloji ve kimya öğretmenleri ve bakanlıklarda çalışan müfettişlerdir. Bu kişiler eğitimleri ve tecrübeleri ile bu mesleği yapmaya hak kazanırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Tam zamanlı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Tam zamanlı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Çalışma Şekli'' kategorisinden ''Sürekli / Tam Zamanlı'' seçeneğini tıklayarak keşfedebilirsin. Ayrıca dönemsel, proje bazlı, serbest ve yarı zamanlı iş ilanlarını da yine bu alandaki seçenekleri tıklayarak keşfedebilirsin.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanlarına erişebilirsin.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı için aranan nitelikler iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. İş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, adaylarda aranan nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Ayrıca ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen şartları öğrenebilirsin.

notifications İş Alarmı kur