70

İstanbul(Asya) İç Mimar İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

İç Mimar cancel
İstanbul(Asya) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Anadolu Yakası İç Mimar İş İlanları

İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Şehri metropol olarak nitelemek de mümkündür. Şehir içerisinde nüfus yoğunluğunun fazla olması sebebiyle hizmet sektörü ön plandadır. İstanbul, hizmet, gıda, lojistik ve emlak, ticaret, turizm gibi başlıca sektörler öne çıkar. Nüfus yoğunluğunun yanı sıra göç alıyor olmasıyla da günden güne şehirdeki kişi sayısı artış gösterir. Bu sebeple  inşaat sektörü ve emlak şehir içerisinde sıklıkla istihdam sağlanan alanlar olarak öne çıkar. Bu sektörler bünyesinde farklı pozisyonlarda ve meslek gruplarında çalışan alımı yapılır. İç mimarlık da bu meslek gruplarından bir tanesidir. Mekanların iç dizaynını planlamak üzerine kurulu bu meslekte, şirketlerde, iç mimarlık hizmeti veren firmalarda, inşaat ve dekorasyon firmalarında çalışma imkanı bulunur. Sen de gerekli eğitimleri alman koşuluyla kariyer.net’teki İstanbul Anadolu Yakası iç mimar iş ilanları arasından kendine uygun gördüklerine başvurabilirsin. 

İstanbul Anadolu Yakasında İç Mimar Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İstanbul Anadolu Yakasında iç mimarlık yapabilmek için sahip olman beklenen bazı özellikler bulunur. Bu özellikler İstanbul Anadolu Yakası iç mimar arayanlar tarafından belirlenir. Bazı özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Üniversitelerin ilgili iç mimarlık fakültelerinden diploma almış olmak
 • Çizim yeteneklerine sahip olmak 
 • Planlama ve programlama yapabiliyor olmak
 • AutoCAD, SketchUp, 3D Max, Illustrator gibi ilgili bilgisayar programlarına hakim olmak
 • Orijinal ve estetik tasarım geliştirme yeteneğine sahip olmak
 • Etkili iletişim becerilerine sahip olmak ve müşterilerle sağlıklı iletişim kurabilmek
 • Kreatif düşünce ve görsel algıya sahip olmak 
 • Proje yönetimi yapabilmek 
 • Detaycı bir yaklaşım sergilemek
 • Bütünleşmiş bir kompozisyon yaratarak mekan içerisinde denge kurabiliyor olmak
 • Yüksek bir estetik seviyesine sahip olmak
 • Müşteri odaklı dekorasyon yapabilmek 

İstanbul Anadolu Yakasında İç Mimarların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İstanbul Anadolu Yakası içerisinde iç mimarların çalışma ortamları son derece rahattır. Genellikle masabaşı olan bu meslekte ofis ortamında çalışman gerekir. Hem bireysel olarak hem de ekip arkadaşlarıyla beraber çalışmayı gerektiren bir meslektir. İç mimarların çalışma ortamları genellikle ofisler ya da toplantı alanlarından oluşur. Yeri geldiğinde hizmet sunulan mekanları da incelemek gerekebilir. Bunların yanı sıra iç mimarlar güvenli bir ortamda çalışır. Çalışma saatleri ve koşulları firmadan firmaya göre değişiklik gösterebilir. Tam zamanlı, yarı zamanlı ya da stajyer olarak bu alanda çalışma imkanı bulunur. Çalışma seçeneğine göre saat koşulu değişiklik gösterebilir. Kariyer.net’te yer alan Güncel İstanbul Anadolu Yakası iç mimarlık iş ilanları seçeneklerini inceleyerek firmaların belirlemiş oldukları çalışma koşulları hakkında fikir sahibi olman mümkündür. 

İstanbul Anadolu Yakasında iç mimar olmak için hangi belgelere ihtiyaç duyulur?

İstanbul Anadolu Yakasında iç mimarlık yapabilmek için öncelikle üniversitelerin en az dört yıllık İç Mimarlık bölümünden mezun olman gerekir. Almış olduğun ekstra eğitimler ve sertifikalar da alanda öne çıkmanı ve diğer adaylar karşısında avantaj kazanmanı sağlar. Bunun yanı sıra yayınlanan İstanbul Anadolu Yakası iç mimarlık iş ilanları bay adaylar için askerlik belgesini de şart koşabilir. 

İstanbul Anadolu Yakası iç mimar iş ilanlarında dönemsel olarak çalışma imkanı bulunur mu?

Genel itibariyle tam zamanlı çalışma şekline daha uyumlu olan iç mimarlık ilanlarında, henüz eğitimini tamamlamamış adaylar için stajyer alımı gerçekleştirilebilir. Bunun haricinde dönemsel olarak yayınlanan iç mimarlık ilanlarına pek rastlanmaz. Bu alanda daha çok tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışan alımı yapılır. Stajyerler için yayınlanan dönemsel ilanlar firma inisiyatifine bağlı olarak farklılık gösterebilir. 

İstanbul Anadolu Yakasında iç mimar nerelerde çalışabilir?

İstanbul Anadolu Yakasında iç mimarlar, dekorasyon ve inşaat firmalarında, mimarlık hizmeti veren ofislerde ya da şirketlerde çalışma imkanına erişebilir. Bunun yanı sıra kişilerin kendi ofislerinde çalışmaları da mümkündür. İç mimarlık, görev tanımı gereği dekorasyon üzerine şekillenen bir meslek olduğu için tasarım ve dizayn şirketlerinde de bu meslek grubu istihdam edilebilir. 

İstanbul Anadolu Yakası iç mimarlık ilanlarına kimler başvurabilir?

Yeterli eğitim seviyesine sahip ve alanın gerektirdiği özellikleri barındıran adayların İstanbul Anadolu Yakasında yayınlanan iç mimarlık iş ilanlarına başvurması mümkündür. Kariyer.net’te yayınlanmış olan İstanbul Anadolu Yakası iç mimarlık iş ilanları bayan ve bay adaylar için uyumludur. Bu sebeple gerekli koşulları karşılayan bütün adaylar yayınlanmış olan güncel ilanlara başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Asya)'da iç mimar olarak çalışmak için hangi yeterliliklere sahip olmak gerekir?

Mimarlar yapıların genel ve teknik tasarımları ile ilgilenirken iç mimarlar yapıların mekansal tasarımlarıyla ilgilenir. Bir iç mimar olarak farklı şehirlerde çalışabileceğin iş olanaklarının çoğu İstanbul ve çevresinde yoğunlaşır. İstanbul Asya’da iç mimar olarak çalışabilmen için ilanlarda yer alan aday kriterlerini karşılaman önemlidir. İç mimarlık yapabilmek için ilk olarak üniveristelerin Mimarlık, İç Mimarlık veya Endüstriyel Tasarım bölümlerini bitirmen gerekir. İç mimar ilanlarında adayların Autocad ve 3DMax gibi teknik çizim programlarına hakim olması beklenir. İstanbul’da iç mimar adaylarının ortalama 2-10 yıllık tecrübeye sahip olması istenir.

İstanbul(Asya)'da iç mimar olmak için çizim yeteneği şart mı?

Mimari çizimlerin temelinde ağırlıklı olarak geometrik ve teknik çizim unsurları kullanılır. Çizim yeteneğinin katkı sağladığı mesleklerden birisi olmasına rağmen iç mimar ilanlarında çizim yeteneği yerine teknik beceriler vurgulanır. Günümüzde mimari çizimler çoğunlukla profesyonel çizim programları ile birlikte hazırlanır. Programlar haricinde iç mimarlar için modelleme, teknik çizim ve eskizler projelendirme esnasında oluşturulur. İstanbul’da iç mimar olabilmen için çizim yeteneğinden daha fazla öne çıkan yetkinlik teknik programlara hakimiyettir. Çoğu iç mimar iş ilanında adaylar için belirlenen çizim programlarının iyi derecede kullanılması beklenir.

İstanbul(Asya)'da iç mimarlar hangi sektörlerde istihdam edilir?

İç mimarlık mesleği üretilen proje kapsamına göre çeşitli sektörlerde istihdam şansına sahiptir. İstanbul ve çevresinde iç mimarlar için birden fazla sektörel alanda iş ilanları yayınlanır. Bu sektörlerin başında mobilya, banyo, inşaat ve endüstri alanları gelir. İç mimarlar sektör ihtiyaçlarına cevap veren projelerde pozisyonlarına göre görev alır. Tasarım ve projelendirme ağırlıklı olarak iç mimarların bağlı olduğu sektörlerde çeşitli çalışma alanları bulunur. İstanbul Asya yakasında iç mimar olarak başvurabileceğin diğer alanlar arasında mimarlık ve yapı faaliyetlerini yürüten sektörler de yer alır.

İstanbul(Asya)'da iç mimarlar ne tür işler yaparlar?

Farklı kullanım amaçlarına hitap eden iç mekanlarda tasarımların aynı anda işlevsel ve estetik olması hedeflenir. İç mimarlığın temel odak noktasını oluşturan işlevsellik ve estetik için pek çok yöntem kullanılır. İç mimarların çalışma alanları mimari çizimlerle projelerin hazırlanmasından mobilya tasarımlarına kadar uzanır. İstanbul’un Asya yakasında bir iç mimar olarak çeşitli sektörlerde ve iş kollarında çalışma fırsatı yakalayabilirsin. Çalışma alanları genellikle belirlenen mekanlar için güvenli, şık ve ihtiyaca göre tasarımların yapılmasını kapsar. Bir iç mimar olarak endüstriyel tasarım projelerinde de yer alabilirsin.

notifications İş Alarmı kur