59

İstanbul(Avr.) Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Anaokulu Öğretmeni cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Anaokulu Öğretmeni İş İlanları

İstanbul, Türkiye’nin metropol şehirleri arasında yer alır. İki ayrı yakadan oluşan İstanbul’un her iki yakası da eşsiz güzelliklere ve farklı sektörlere ve çalışma alanlarına sahip olmasıyla bilinir. Bu çalışma alanlarından birisi de anaokulu öğretmenliğidir. Küçük yaşlardan büyük yaşlara kadar hayatın büyük bir parçası olarak süregelen eğitim; anaokuluyla başlar. Bu bağlamda anaokulları, çocukların eğitime girdiği dönem olması açısından büyük bir önem teşkil eder. Bu bağlamda anaokulu öğretmenleri de önemli meslekler arasında yer alır. Önemli bir meslek olan anaokulu öğretmenliğinin İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni iş ilanları da yadsınabilecek düzeyde değildir. Birçok sektörde çalışma alanı bulunan anaokulu öğretmenliği için kariyer.net üzerinden güncel İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni iş ilanlarına bakarak bu ilanlara başvurabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Anaokulu Öğretmeni Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni eleman ilanlarına başvurabilmen için bazı özelliklere sahip olman gerekir:

  • Öncelikle anaokulu öğretmeni olarak başvuru yapabilmen ve çalışabilmen için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman gerekir.
  •  Anaokulu öğretmeni olarak küçük yaştaki çocuklara öğretmenlik yapacağın için çocuklarla iletişiminin kuvvetli olması ve çocukları severek onlara bir şeyler öğretebilme isteğinin olması gerekir.
  •  Çalıştığın kurum yabancı uyruklu öğrencilere sahipse, o öğrencilerle ilgilenebilmen için yabancı dil bilgisine de sahip olman gerekir.
  • Bazı kurumlar eğitim seviyesiyle beraber bazı mesleki belgelere ve sertifikalara da sahip olmanı bekler. Bu bağlamda bu belgeleri ve sertifikaları edinmen ve buna göre başvuru yapman gerekir.
  • Öğretmenler için belirlenen kılık kıyafet düzenine uygun bir şekilde giyinmek ve kişisel bakıma önem vermek de sahip olman gereken özellikler arasında yer alır.
  • Güçlü bir anlatım yetisine sahip olman, çocuklara karşı özverili ve sabırlı olman da sahip olman gereken özellikler arasında yer alır.
  • Olası durumlara karşı hazırlıklı olman, uslu durmayan çocuklara karşı doğru bir iletişimle yaklaşabilmen de sahip olman gereken özellikler arasındadır.

Sen de bu özelliklere sahipsen ve bu kriterleri karşıladığını düşünürsen kariyer.net üzerinden İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni iş ilanları yeni olanları görüntüleyebilir ve bu ilanları değerlendirerek ilanlara başvuru yapabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Anaokulu Öğretmenleri Ne İş Yapar?

Anaokulu öğretmeni, 6 yaşın altındaki çocuklara; temel kavramları ve bilgileri öğreten, çocuklara motor becerilerini kazandıran ve geliştiren, çocuklara sorumluluk bilincini yükleyen, çocukların öz bakım ve özgüven kabiliyetlerini geliştirme yönünde çalışmalar yapan, çocuklara çoğu alanın temel bilgilerini öğreten ve onlara bilinç duygusunu kazandıran kişi olarak bilinir. Bu bağlamda büyüme çağındaki çocuklar açısından anaokulu öğretmenleri büyük bir önem teşkil eder. İstanbul Avrupa Yakası’nda da anaokulu öğretmenlerinin bu görevleri bulunur. Bunlarla beraber çocukların arkadaşlık ilişkilerini kuvvetlendirme, iletişimlerine katkı sağlama ve saygı duygusunu geliştirme gibi görevleri de bulunur. Sen de kariyer.net’i ziyaret ederek İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni iş ilanları bugün yayınlananlara bakabilir ve güncel ilanlara başvuru yapabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Anaokulu Öğretmeni Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

İstanbul Avrupa Yakası’nda anaokulu öğretmeni iş ilanlarında bazı eğitim ve belgelere sahip olma şartı aranabilir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranırken bununla beraber pedagojik formasyon eğitimi sertifikasına sahip olma şartı da aranabilir. Yabancı dil sertifikası, öğretim yöntem ve teknikleri konusundaki sertifikalar, iletişim sertifikaları da aranan belgeler arasında yer alabilir. Fakat bazı iş sahipleri üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı dışında belge ve sertifikalara sahip olma şartı aramayabilir. Bu bağlamda başvuru yapmak istediğin kuruma göre sahip olman gereken eğitim ve belgeler farklılıklar gösterir. Bu bağlamda İstanbul iş ilanlarına bakarak anaokulu öğretmeni arayan firmalara ulaşabilir ve firmaların çalışacak anaokulu öğretmeninde aradıkları niteliklere ve kriterlere bakabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası anaokulu öğretmeni iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki anaokulu öğretmeni iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolay bir şekilde yapılır. kariyer.net üzerinden İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki iş ilanlarına ve anaokulu öğretmeni iş ilanlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsin. Aynı zamanda ilan sahiplerinin öğretmende aradıkları kriterlere ve sahip olması gereken özelliklere de kariyer.net’ten kolayca ulaşmak mümkün. İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni iş ilanları bayan ve bay seçeneklerine de kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası anaokulu öğretmeni iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

İstanbul’da Avrupa Yakası’ndaki anaokulu öğretmeni iş ilanlarına kimlerin başvurabileceğine de kariyer.net üzerinden ulaşmak mümkün. İlan sahiplerinin kariyer.net üzerinden yayınladıkları ilandaki iş tanımında yer alan kriterlere uyum sağlayan herkes anaokulu öğretmeni iş ilanlarına başvurularını gerçekleştirebilir. İstanbul Avrupa anaokulu öğretmeni iş ilanları bay ve bayan ibarelerine de dikkat ederek kolayca başvurunu yapabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda anaokulu öğretmenleri ne kadar maaş alır?

İstanbul’da Avrupa Yakası’nda anaokulu öğretmenlerinin aldıkları maaşlar bazı faktörlere göre farklılık gösterir. Eğitim seviyesi, sahip olunan meslekli belgeler ve sertifikalar, sahip olunan lisanslar, yabancı dil seviyesi ve yabancı dil yeterlilik belgesi, deneyim süresi, çalışma saatleri, çalışma koşulları, haftada kaç gün çalışılacağı, iş yükü gibi faktörler anaokulu öğretmenlerinin maaşına etki eden faktörlerdendir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda anaokulu öğretmeni olmak için ne yapmak gerekir?

Anaokulu öğretmeni olabilmek için öncelikle üniversitelerin ilgili bölümlerinden ve fakültelerinden mezun olmuş olman gerekir. Gerekli mesleki belgelere ve sertifikalara sahip olmak da yapman gerekenler arasında yer alır. Bunlarla beraber kariyer.net üzerinden çalışmak istediğin kurumun iş ilanlarına ve çalışanda aradıkları kriterlere ve özelliklere de bakarak bu kriterleri ve özellikleri karşılaman gerekir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.) anaokulu öğretmeni iş olanaklarına nasıl ulaşılabilir?

Kariyer.net üzerinden aradığın iş fırsatına kolaylıkla erişebilirsin. Anaokulu öğretmenliği için iş ilanı yayınlayan firmaların ilan detaylarını inceleyerek kendine en uygun ilanları değerlendirebilirsin. Aradığın koşullara uygun iş ilanlarına ulaşmak için aramalarını filtreleyebilirsin. Eğer İstanbul Avrupa yakasında anaokulu öğretmeni olarak görev alabileceğin iş ilanlarını incelemek istersen lokasyonu İstanbul Avrupa olarak seçebilir, bu bölgedeki ilanlara kısa süre içerisinde ulaşabilirsin. Aynı zamanda aramalarına yönelik yeni ilanlardan haberdar olmak için iş alarmı kurabilirsin.

İstanbul(Avr.) anaokulu öğretmeni iş ilanlarında hangi özellikler aranır?

İstanbul(Avr.) anaokulu öğretmeni iş ilanlarında öne çıkan mesleki özelliklerin ilkini eğitim düzeyi oluşturur. Üniversite düzeyinde diploma koşuluyla anasınıfı öğretmeni alımı yapan kuruluşların üzerinde en çok durduğu bireysel özellikleri ise etkili iletişim, gözlemcilik, pozitif yaklaşım ve güler yüz oluşturur. Yenilikçilik, yaratıcılık ve el becerisi faktörlerinin de önemsendiği iş fırsatları arasında ayrıca sigara kullanmama koşulu gibi sosyal özelliklere yer veren ilanlar olduğu da gözlemlenir. İşe alınacak anaokulu öğretmen adaylarından beklenen diğer özellikleri ise ekip çalışmasına yatkınlık, sorun çözümünde ustalık, analitik düşünce ve etkili zaman yönetimi oluşturur.

İstanbul(Avr.) anaokulu öğretmeni iş ilanlarında hangi kamu kurumları yer alır?

Ultra modern olanaklarıyla öne çıkan İstanbul Avrupa Yakası, öğrenciler ve anasınıfı öğretmeni adayları için farklı konseptlerde eğitim ortamları barındırır. Bu kuruluşlar arasında yer alan devlet kurumları, ağırlıklı olarak atama yoluyla öğretmen alımı yapar. Öte yandan sözleşmeli olarak anaokulu öğretmeni alımı yapan kamu kurumları ile dernek, vakıf veya kurs statüsündeki kamu kurumlarının ilanlarına kolaylıkla erişebilirsin. Ağırlıklı olarak eğitim kültür vakfı, yabancı dil derneği gibi tanımlarla kurulan ve kamu kurumu statüsünde yer alan alanlarda, farklı konseptler eşliğinde çalışma imkanına ulaşabilirsin.

İstanbul(Avr.) anaokulu öğretmeni iş ilanlarının en yoğun olduğu ilçeler hangileridir?

İstanbul Avrupa Yakası, tüm bölgelerinde anaokulu öğretmenliği iş fırsatları sunabilen bölgeler arasında gelir. Aynı zamanda sayıca daha fazla iş olanağına sahip diğer bölgelerdeki iş ilanlarını değerlendirmek istersen aramalarında filtreleme özelliğini kullanabilirsin. Bölgenin gelişmiş semtleri olarak öne çıkan ve daha fazla eğitim kurumu barındıran Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Zekeriyaköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Büyükçekmece semtlerinde daha fazla iş ilanına ulaşabilirsin.

notifications İş Alarmı kur