32

İstanbul(Avr.) Güzellik Uzmanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Güzellik Uzmanı cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İstanbul Avrupa Yakası Güzellik Uzmanı İş İlanları

İstanbul sosyo kültürel, ekonomik ve tarihi açıdan Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasında yer alır. Avrupa Yakası ise İstanbul şehrinin Avrupa tarafında kalan kısmıdır. Avrupa Yakası’nda farklı sektörlerde faaliyet gösteren çeşitli firmalar bulunur. Güzellik ve bakım sektöründe de hizmet veren firmalar vardır. Güzellik merkezlerinde çalışması için güzellik uzmanlarına ihtiyaç duyulur. Güzellik merkezlerinde epilasyon, profesyonel makyaj ve cilt bakımı gibi farklı işlemler yapıldığı için hizmet alanı oldukça geniştir. Güzellik merkezleri, farklı alanlarda hizmet verecek güzellik uzmanlarını bünyesine katmak için sık sık eleman ilanı verir. Bu yüzden İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı iş ilanları güzellik uzmanı olarak çalışmak isteyen birçok kişiye iş imkanı sunar. 

İstanbul Avrupa Yakası’nda Güzellik Uzmanları Ne İş Yapar?

Cilt bakımı, makyaj ve cilt analizi gibi güzellik ve bakıma dair çeşitli işlemleri gerçekleştiren kişilere güzellik uzmanı denir. Güzellik uzmanları, kalıcı makyaj uygulamaları ve cilt bakım teknikleri konusunda eğitim alırlar. İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı iş ilanları yeni işe alacakları kişinin belirli görevleri yerine getirmesini bekler. Güzellik uzmanlarının genel olarak görevleri şunlardır:

 • Müşterinin isteklerini en doğru şekilde anlamak ve buna uygun olarak uygulama yapmak
 • Müşterinin cilt analizini yaparak uygun cilt bakım tekniklerini uygulamak
 • Çalışma alanını sürekli temiz ve düzenli tutmak
 • Müşterinin yüz tipine ve isteğine uygun makyaj yapmak
 • Epilasyon cihazlarını etkili ve güvenli bir şekilde kullanmak
 • Manikür ve pedikür uygulamalarını hijyenik bir ortamda yapmak

İstanbul Avrupa Yakası’nda Güzellik Uzmanı Olmak İçin Neler Gerekir?

İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı arayanlar oluşturdukları ilanlarda başvuru yapmak isteyen adayların sahip olması gereken niteliklere yer verir. Güzellik uzmanı olarak işe girmek isteyen birisi öncelikle gerekli eğitimlere sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra İstanbul Avrupa Yakası iş ilanları arasında bulunan güzellik uzmanı ilanlarına başvurmak isteyenler şu niteliklere sahip olmalıdır:

 • Dış görünüşüne ve kişisel hijyenine özen göstermek
 • Müşterilerin isteklerini doğru bir şekilde analiz ederek uygun işlemleri yapabilmek
 • Makyaj yapabilecek el becerisine sahip olmak
 • Cilt bakım ve epilasyon aletlerini etkili bir şekilde kullanabilecek bilgiye sahip olmak
 • Güncel makyaj trendlerini ilgiyle takip ediyor olmak
 • Müşteri memnuniyetini ön planda tutacak bir yapıya sahip olmak

Güzellik uzmanları nerelerde çalışır?

İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı arayan firmalar genelde güzellik merkezi işletir. Ancak güzellik uzmanlarının çalışma alanı güzellik merkezleriyle sınırlı değildir. Çeşitli klinikler, film setleri ve kozmetik mağazalarında da çalışma imkanları bulunur. Çalıştıkları ortamlar müşteriyle sürekli iletişim halinde oldukları alanlardır. Bu yüzden güzellik uzmanları mutlaka güleryüzlü ve müşterilere karşı anlayışlı olmalıdır. 

İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

İstanbul iş ilanları çeşitli meslek gruplarının dahil olduğu geniş bir alanı kapsar. Fazla sayıda iş ilanı arasında güzellik uzmanı ilanlarına ulaşmak istiyorsan belirli kelimeleri kullanarak arama yapabilirsin. Örneğin Avrupa Yakası güzellik uzmanı iş ilanları gibi aramalar yaparak ilgili ilanlara ulaşabilirsin. İlanlar arasında gezinerek kendi niteliklerine en uygun olan iş ilanlarını belirleyip başvurabilirsin.

Güzellik uzmanı olarak iş bulma süreci nasıl hızlandırılır?

Güncel Avrupa yakası güzellik uzmanı iş ilanları kısmına sık sık yenileri eklenir. Yeni açılan ilanlara hızlı bir şekilde başvuru yapman iş bulma sürecin açısından faydalıdır. İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı iş ilanları bugün gibi aramalar yaparak iş aradığın gün verilmiş en yeni ilanlara ulaşabilirsin. Yeni ilanlara ulaşmak için sıralama kısmında yer alan tarihe göre en yeni seçeneğine de tıklayabilirsin.

Güzellik uzmanı olmak için hangi eğitimleri almak gerekir?

Güzellik uzmanı olmak için çalışmak istediğin alana dair bir eğitime katılıp sertifika alman gerekir. Cilt bakım alanında çalışmak istiyorsan cilt bakım teknikleriyle alakalı bir sertifikaya sahip olmalısın. Bazı güzellik merkezleri elemanlarına kurs imkanı sunar. Eğer sertifikan bulunmuyorsa kurs imkanı sunan firmaları tercih edebilirsin. Meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olan kişiler de güzellik uzmanı olarak iş bulabilir. Gerekli eğitim ya da deneyime sahipsen kariyer.net üzerinden başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr) güzellik uzmanı çalışma ortamları nerelerdir?

Güzellik uzmanı, birçok alanda görev alabilir. İstanbul(Avr)'da güzellik uzmanının çalışma ortamları genellikle kuaförler, eczaneler, alışveriş merkezleri ve tanıtım uzmanlıklarıdır. Bunun yanında ulusal ve uluslararası makyaj ve kozmetik markalarının tanıtım amaçlı düzenledikleri fuarlarda da görev alabilirler. Yeni nesil iş alanlardan bir tanesi olan güzellik alanında çalışmak istiyorsan bu konuda eğitim alabilir İstanbul Avrupa güzellik uzmanı iş ilanlarına kariyer.net üzerinden başvurabilirsin.

İstanbul(Avr) güzellik uzmanı iş ilanları hangi meslek gruplarını kapsar?

İstanbul Avrupa Yakası güzellik uzmanı iş ilanları, birçok meslek grubunu kapsar. Uzman estetisyen ya da güzellik uzmanı adı altında birçok farklı iş ilanı ile karşılaşmak mümkündür. Bu alan; cilt bakımı uzmanı, mikro blading kaş uzmanı, kalıcı makyaj uzmanı, epilasyon uzmanı ve jel tırnak uzmanı başta olmak üzere birçok farklı meslek grubunu kapsayabilir.

İstanbul(Avr) güzellik uzmanı iş ilanlarında hangi belgeler aranır?

İstanbul Avrupa yakasında güzellik uzmanlığı alanında iş bulabilmek için belirli belgelere sahip olman gerekir. Meslek liselerinden mezun olmak, yeni nesil güzellik uzmanlığı için mevcut bulunan akademilerden sertifika almış olmak ve meslekte tecrübe kazanmış olmak aranılan önemli kriterlerdendir. Onaylı güzellik uzmanı belgelerine sahip olan kişiler ilgili iş ilanlarını kariyer.net üzerinden inceleyebilir ve ilanlara başvuru yapabilirler.

İstanbul(Avr) güzellik uzmanı iş ilanları en çok hangi ilçelerde yer alır?

İstanbul Avrupa Yakası'nda güzellik uzmanı iş ilanları farklı ilçeler için yayınlanabilir. İstanbul’un birçok bölgesinde yaygın şekilde pek çok güzellik merkezi bulunur. Kariyer.net üzerinden lokasyonuna uygun arama yapabilir sana en yakın alandaki iş ilanına başvurabilirsin.

notifications İş Alarmı kur