72

İstanbul(Avr.) Havacılık İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Havacılık cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

İstanbul Avrupa Yakası Havacılık Sektörü İş İlanları

Türkiye’nin metropol bölümlerinden biri olan İstanbul’un Avrupa Yakası, oldukça fazla imkâna sahip olması ile birlikte pek çok insanın iş imkânına sahip olduğu bir bölge olmuştur. Birçok sektörün sürekli olarak gelişim gösterdiği İstanbul Avrupa Yakası’nda hizmet sektörü, havacılık sektörü, sanayi sektörü, eğitim ve sağlık sektörü oldukça gelişmiş durumdadır. İstanbul Avrupa Yakası havacılık iş ilanlarına ulaşarak aldığın eğitimler ve edindiğin tecrübeler doğrultusunda çalışma olanağı bulabilirsin. Bu sektörde mekanik teknisyeni, tasarım mühendisi gibi çeşitli pek çok meslek grubunda kendine yer edinebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası Havacılık Sektörü İş Olanakları

İstanbul Avrupa Yakası, merkezileşen yapısı ve sağladığı iş olanakları ile pek çok insan tarafından tercih edilen bir yer olmuştur. İstanbul Avrupa Yakası ekonomik, kültürel anlamda önemli bir yer edinmiş durumdadır. Kalabalık nüfusu, sağladığı iş imkânları doğrultusunda güncel olarak ilerleyen ve gelişen bir durumdadır. Güncel İstanbul Avrupa Yakası havacılık iş ilanlarını araştırarak niteliklerin doğrultusunda kendine yer edinebilir ve gelişme imkânı bulabilirsin. Burada bulunan şirketlerde hostes, kabin amiri, sistem mühendisi olarak çalışmak üzere yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek aranılan nitelik ve kriterler hakkında fikir edinebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası Havacılık Sektörü İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde çalışmayı düşünenler için yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunur.

  • Avrupa Yakası’nda bulunan havacılık sektörü firmalarında çalışmayı düşünenler için yayınlanan iş ilanlarında öncelikli olarak aday kriterleri ve pozisyon bilgilerini inceleyebilirsin.
  • İstanbul Avrupa Yakası havacılık iş ilanları bay veya bayan kategorisinde yayınlananların senden beklediği eğitim bilgileri, mesleki yeterlilik, deneyim ve donanımları öğrenebilir senin kriterlerinle uyum göstermesi doğrultusunda başvurunu tamamlayabilirsin.
  • Tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma olanağı bulabileceğin bu sektörde çalışma koşullarını istediğin gibi filtreleyebilir ve sana uygun olan iş ilanlarını inceleyerek değerlendirebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası havacılık sektöründe vasıfsız eleman ihtiyacı bulunur mu?

Avrupa Yakası’nda havacılık sektöründe vasıfsız eleman arayan birçok iş ilanı bulunur. Mesleki bilgi birikimlerin doğrultusunda senin için uygun olan iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma olanağı bulabilirsin. İş tecrübelerin depo elemanı olarak çalışmak veya bakım onarım yapmak için uygunsa bu ilanlara başvurarak personel olarak çalışmaya başlayabilirsin. Aynı zamanda elektrik, jeneratör bakım işlerini yapmak üzere bu şirketlerde eleman olarak işe başlayabilirsin. İstanbul Avrupa Yakası havacılık iş ilanları yeni yayınlananlarda bu şirketler, senden mesleki tecrübelerin doğrultusunda elektrik elektronik, motor bakım onarım, jeneratör bakım onarım gibi işleri yapmanı bekler.

Havacılık sektöründe öne çıkan meslekler hangileridir?

Birçok birimde çalışma olanağı sunan havacılık sektöründe  aldığın eğitimler ve yaptığın stajlar doğrultusunda iş bulabilirsin. Bu firmalarda çalışmak için bazı öne çıkan meslekler bulunur. Bu meslekler arasında mühendislik dalları ön plana çıkar. Bu sektörde müdür olarak çalışabileceğin gibi iş geliştirme mühendisi olarak da çalışma imkânı bulabilirsin. İstanbul Avrupa Yakası havacılık iş ilanları bayan kategorisinde yayınlananları inceleyerek başvurularını tamamlayabilirsin.

Havacılık sektöründe çalışmak için hangi kriterlere sahip olmak gerekir?

Avrupa Yakası’nda havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerde çalışmak için öncelikli olarak ilan yayınlayan firmaları inceleyerek senin için en uygun olan ilana başvuru yapabilirsin. Eğer üniversitelerin mühendislik bölümünden mezun olduysan bufirmalarda sistem mühendisi olarak çalışabilirsin. Sahip olduğun yabancı diller ve çalışma deneyimlerin ilanda belirtilen genel nitelikler ve kriterlerle uyumluysa bu birimde iş bulabilirsin. 

Havacılık sektöründe yatılı olarak çalışma imkânı bulunur mu?

Avrupa Yakası’nda bulunan havacılık şirketlerinde birçok birimde bulunan iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma olanağı bulabilirsin. Eğer tercihin yatılı olarak çalışabileceğin bir iş ise yayınlanan ilanları inceleyerek senin için en uygun olan ilanlara başvuru yaparak çalışma imkânı bulabilirsin. Pilot, hostes gibi meslek grupları genel olarak seyahat edilen bölgelerde yatılı olarak çalışma imkânı bulabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.)'da havacılık sektöründe ne tür iş olanakları mevcuttur?

İstanbul büyük bir şehir olduğu için pekçok meslek grubuna ev sahipliği yapar. Havacılık sektörü açısından oldukça gelişmiştir. Birçok havaalanına ev sahipliği yapar ve milyonlarca yolcu İstanbulu geçiş noktası olarak kullanır. İstanbul içerinde, havacılık sektöründe iş bulmak kolaydır. Havaalanlarında kule, iniş kontrol elemanı ve pilot olarak iş bulunabilir. Diğer meslek gruplarından koruma, güvenlik görevlisi ve vezne, havacılık sektöründe iş bulabilir.

İstanbul(Avr.)'da havacılık sektöründe hangi mühendislik branşları için iş olanakları var?

Havacılık sektörü içerisinde, uçak mühendisleri görev alır. Uçak mühendisleri genel olarak uçağın motorundan ve performansından sorumludur. Uçak tamirinde, hasar raporlamada görev alır. Uçak teknikeri ile beraber uçakların performansını yüksek tutar, bakımlarını gerçekleştirir. Bir uçağın sorunsuz şekilde yolculuğunu yapmasını sağlar. Uçak mühendislerinin görevi kritik olmakla beraber, yolcuların emniyeti için gereklidir.

İstanbul(Avr.)'da havacılık sektöründe dönemsel işler nelerdir?

İstanbul havacılık sektörü içerisinde dönemsel olarak çalışılabilir. Koruma ve güvenlik olarak havaalanının kontrolü yapılabilir. Dönemsel olarak vezne ihtiyacı oluşabilir. Havaalanlarında dinlenme alanları, kafeler ve marketler de bulunur. Bu iş gruplarında da çalışmak mümkün olabilir. Kariyer.net üzerinden iş grupları bulunabilir. İlanlar içerisinde mevsimlik alımlar yapılır.

İstanbul(Avr.)'da havacılık sektöründe eleman olarak hangi işlerde çalışılabilir?

İstanbul havacılık sektöründe, market ve kafelerde, veznede veya güvenlik olarak iş bulunabilir. Uçak mühendisleri de havaalanları içerisinde çalışır. Uçak teknikerleri, mühendisler ile beraber uçakların bakımında görev alır. Aktif çalışan olarak, güvenlik ve kafe görevlileri bulunur. Bu meslek gruplarında vardiyalı çalışma görülür. Havaalanları 7/24 açık olduğu için, çoğu meslek grubunun vardiyaylı çalışması gerekir.

notifications İş Alarmı kur