10

İstanbul(Avr.) Matematik Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Matematik Öğretmeni cancel
İstanbul(Avr.) cancel

İstanbul Avrupa Yakası Matematik Öğretmeni İş İlanları

Dünya’nın en kozmopolit şehirlerinden biri olmasıyla öne çıkan İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Büyük bir hızla gelişmekte olan İstanbul Avrupa Yakasında matematik öğretmeni olmak için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun olma şartı aranır. Bunun yanında yine üniversitelerin Matematik, Bilgisayar ve Matematik Mühendisliği bölümü mezunu bireyler de pedagojik formasyon sayesinde bu mesleki unvana sahip olurlar. İstanbul’un ekonomisinin büyük kısmını hizmet sektörü oluşturur. Birçok geçiş yolunun merkezinde olan ve jeopolitik olarak önemli bir konuma sahip olan İstanbul’da iş imkanları hizmet sektörü çerçevesinde şekillenir. Eğitim sektörünün en önemli iş kollarından biri de öğretmenliktir. Eğitim alanında her zaman öğretmenlere ihtiyaç duyulur. İstanbul Avrupa Yakasında da pek çok branştan öğretmene ihtiyaç duyulur. Bu mesleği yapmak için gerekli olan bölümden mezun isen ve işyerlerinin talep ettiği kriterlerin sana uygun olduğunu düşünüyorsan İstanbul Avrupa matematik öğretmeni iş ilanlarına başvuru yaparak çalışma imkanı bulabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Matematik Öğretmeni Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

İstanbul Avrupa Yakası matematik öğretmen iş ilanları bölgelerin yoğunluğuna göre artış gösterir. Matematik öğretmenlerinin çalışma ortamları okullar, kolejler, öğretim kursları gibi eğitim yerleridir. Bunun yanı sıra özel ders veren matematik öğretmeni iş ilanları da vardır. İstanbul Avrupa Yakasında matematik öğretmeni iş ilanlarının çalışma koşulları ve saatleri ise başvuru yapılan ilana göre değişiklik gösterebilir. Birebir verilen derslerin saatleri de ebeveynlerin talepleri doğrultusunda belirlenir. İstanbul Avrupa yakasında matematik öğretmeni iş ilanlarına başvuracaksan hem fiziksel hem de mental açıdan bu çalışma koşullarına hazır olman gerekir.

İstanbul Avrupa Yakası Matematik Öğretmeni İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Serbest ya da tam zamanlı çalışabileceğin güncel İstanbul Avrupa Yakası matematik öğretmen iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı durumlar bulunur.

  • Öncelikle başvurduğun yerlerin kriterlerinin sana uygun olup olmadığına iş ilanlarındaki genel nitelikler ve iş tanımları kısmından bakabilirsin. Hangi bölümden mezun olman gerektiğine, iş tecrübelerine ya da sahip olman gereken niteliklere bakıp bu doğrultuda başvuru yapabilirsin.
  • İlanlara başvuru yaparken dikkatli olman gerekenler aday kriterleri, ulaşım imkanı, çalışma ortamı ve koşullarıdır.
  • Firmaların beklediği eğitim düzeyi, mezun olunan üniversite bölümü, sahip olunan yabancı dil seviyesinin uygunluğuna göre de iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.
  • İşverenin sağlayacağı koşulları da yayınlanan İstanbul Avrupa Yakası matematik öğretmeni iş ilanlarına bakarak görüp başvuru yapabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda matematik öğretmeni iş ilanlarına başvurmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

İstanbul Avrupa Yakasında matematik öğretmeni olabilmek için aranan özelliklerden birisi kişinin özverili ve sabırlı olmasıdır. Matematik öğretmenleri, öğrencilerin seviyelerini gözleyip onların yeteneklerine göre anlatımını zenginleştirmelidir. Bunun için de yeni teknolojilere açık olmalıdır. Bir öğretmenin sahip olması gereken diğer bir özellik ise güçlü iletişim becerisidir. Kuvvetli iletişim becerisine sahip olan öğretmenler öğrencilerini anlayıp doğru şekilde yönlendirebilir. Bu özellikler İstanbul Avrupa matematik öğretmeni arayanların ilanlarında sıklıkla görülen kriterlerdir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda matematik öğretmenleri ne iş yapar?

İstanbul Avrupa Yakasında matematik öğretmeni, öğrencilerin matematiksel bilgi becerilerini ve stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Müfredat üzerinden ilerleyerek anlatılacak olan konuları eğitim standartlarına uyacak şekilde planlayıp hazırlar. Anlatılacak olan konuları bireysel farkındalığa uyacak şekilde öğrencilere aktarır. Sadece konu anlatmakla kalmayıp öğrencilerin sosyal gelişimlerine de katkıda bulunur. Ayrıca öğretmenler öğrencinin gelişim sürecini velisine iletmekle de sorumludur.

İstanbul Avrupa Yakası’nda matematik öğretmeni olmak için hangi eğitim ve belgelere sahip olmak gerekir?

Matematik öğretmenliği yapabilmek için üniversitelerin eğitim veren Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun olmak gerekir. Ayrıca üniversitelerin Bilgisayar ve Matematik Mühendisliği, Matematik bölümü mezunu bireyler de pedagojik formasyon eğitimi alarak matematik öğretmeni olabilirler. Matematik öğretmenleri mezun olduktan sonra MEB’in hazırlamış olduğu eğitim ve kurslara da katılarak kendini geliştirebilir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda matematik öğretmeni olarak nasıl iş bulunur?

İstanbul Avrupa Yakası’nda matematik öğretmeni iş ilanlarını görmek için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. Kariyer.net’ten şehir arama yerine İstanbul Avrupa Yakası, pozisyon ve sektör kısmına matematik öğretmeni yazarak matematik öğretmeni iş ilanları - İstanbul Avrupa yakası olarak arama yapabilir, başvuru öncesi ilgili kuruma soru sorabilirsiniz. Ayrıca arama yaptığın alanda iş ilanı yayınlandığında haberdar olmak için alarm kurma özelliklerinden de faydalanabilirsin. İlanlara göz gezdirip ihtiyacına uygun çalışma koşullarına sahip olan iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul'da matematik öğretmeni adayları için part-time işler nelerdir?

İstanbul Avrupa yakasında bazı özel kurumlar, part-time matematik öğretmenine ihtiyaç duyar. Genellikle üniversiteden yeni mezun olan kişilerin tercih ettiği bu işi yapmak için haftada belirli bir saat çalışmak gerekir. Sen de matematik öğretmenliği bölümü mezunuysan ve part time olarak çalışmak istiyorsan Kariyer.net sitesi üzerinden yayınlanan ilanları inceleyebilirsin. Part-time işlerin birçoğu eğitim kurumlarında yüz yüze yapılırken, online olarak eğitim verebilen matematik öğretmeni adayları da part time olarak istihdam edilebilir. Devlet kurumlarının bazılarında part-time sözleşmeli olarak da çalışılabilir. Bu ilanları yakından takip etmek için Kariyer.net sitesinde yer alan iş ilanlarını inceleyebilirsin.

İstanbul matematik öğretmeni iş ilanlarında dil kriteri aranır mı?

İstanbul Avrupa yakasında matematik öğretmeni olarak çalışacak kişilerde genellikle dil kriteri aranmaz. Birçok kurumun öğrencileri türkçe eğitim alır ve matematik anlatırken farklı bir dile ihtiyaç duyulmaz. Ancak part-time matematik öğretmeni olarak bireysel ders vermek istiyorsan, öğrenci tercihine bağlı olarak yabancı dil bilmen gerekebilir. Bu alanda kendini geliştirmek ve daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsan, farklı dillerde matematik eğitimi verebilmen beklenir. Kariyer.net sitesinde yer alan ilanları inceleyerek, sana uygun olanlara başvurabilirsin.

İstanbul matematik öğretmeni iş ilanı çalışma şartları ve koşulları nelerdir?

En temel dersler arasında yer alan matematik için birçok öğrenci desteğe ihtiyaç duyar. Matematik öğretmenlerinin çalışma şartları ve saatlik ücretleri bünyesinde çalıştıkları kuruma bağlı olarak değişkenlik gösterir. Adaylar, haftalık çalışma saatlerine bağlı olarak da farklı maaşlara sahip olabilir. Ortalamanın üzerinde maaş almak için mesleki tecrübe ve yetkinlik önemlidir. Genellikle mesleğe yeni başlayan matematik öğretmenlerinin maaşı daha düşük seviyelerde seyreder. Matematik öğretmenlerinin maaş kriterini belirleyen şeylerden biri de ek ders sayısıdır.

İstanbul'da matematik öğretmeni olarak çalışmak için hangi yeterliliklere sahip olunmalı?

İstanbul'da matematik öğretmeni olarak çalışmak için üniversitelerin 4 senelik matematik öğretmenliği veya matematik mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekir. Ayrıca öğretmenliğin temel taşı olan pedagojik formasyona da sahip olmak gerekir. İletişim becerisi yüksek, takım çalışmasında başarılı, eğitici ve yenilikçi kişiler bu meslek için uygun birer adaydır. Matematik öğretmenlerinin temel MS Office programlarını etkin kullanması ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlaması da aranan nitelikler arasında yer alır. Üretken olmak matematik öğretmenlerinde aranan yetkinlikler arasındadır.

notifications İş Alarmı kur