Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
41

İstanbul(Avr.) Okul Öncesi Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Okul Öncesi Öğretmeni cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Bahçeşehir Okulları
Okul Öncesi Öğretmeni
Bahçeşehir Okulları
İstanbul (Tümü) +62 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Milli Eğitim Vakfı İktisadi İşletmeleri
Sınıf Öğretmeni
Milli Eğitim Vakfı İktisadi İşletmeleri
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Cihangir Okulları
Sınıf Öğretmeni
Cihangir Okulları
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İstanbul Avrupa Yakası Okul Öncesi Öğretmeni İş İlanları

Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alan İstanbul, ekonomik ve kültürel anlamda mühim bir yer edinmiş durumdadır. Kent, sağladığı iş imkânları doğrultusunda da pek çok insan tarafından tercih edilir. Turizm ve hizmet sektörlerinin de büyük gelişim gösterdiği bu büyükşehirde eğitim sektörü de oldukça ileri seviyededir. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan çok sayıda eğitim kurumunda okul öncesi öğretmeni olarak çalışabilecek adaylar aranır. Burada yer alan okullarda, eğitimlerinin uygunluğu doğrultusunda okul öncesi öğretmeni olarak çalışma olanağı bulabilir ve kariyerini geliştirebilirsin. İstanbul Avrupa okul öncesi öğretmenliği iş ilanlarıaraştırarak ilgili alanda eleman arayan firmaların ilanlarına ulaşabilir, başvurularını tamamlayabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Okul Öncesi Öğretmenleri için İş Olanakları Nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası, geniş yüz ölçümü ve kalabalık nüfusu ile pek çok insana istihdam sağlar. Bu doğrultuda İstanbul’da çok sayıda eğitim merkezi de bulunur. İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmeni olarak görev alabileceğin kurumlar arasında; 

  • Gündüz bakım evleri,
  • Kreşler,
  • Kolejler,
  • Anaokulları gibi alanlar gelir.

İstanbul Avrupa Yakası okul öncesi iş ilanlarına ulaşarak, çalışma imkânı bulabileceğin farklı yerler hakkında fikir edinebilirsin. Okul öncesi çağda bulunan öğrencileri okula hazırlayan ve gelişimlerini destekleyen aktiviteler üreten okul öncesi öğretmeninin oldukça geniş bir çalışma alanı bulunur. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve kariyer.net’te yayınlanan ilgili ilanlarda belirtilen kriterlere uyum gösterdiğini düşünüyorsan başvurularını tamamlayarak bu alanda çalışma olanağı bulabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Görev Yapan Okul Öncesi Öğretmenlerinin Çalışma Koşulları ve Ortamı Nasıldır?

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki pek çok farklı semtte bulunan kreş, özel anaokulu veya kolejlerde çalışma olanağı bulan okul öncesi öğretmenlerinin çalışma koşulları ve ortamı bağlı olduğu firma doğrultusunda farklılık gösterebilir. Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmayı düşünenlerin çalışma ortamı kapalı alanda bulunan sınıflardan oluşur. Diğer ekip arkadaşları ile birlikte uyum içinde çalışması beklenir. Okul öncesi çağda olan öğrencileri ve velileri ile sürekli olarak iletişim hâlinde bulunan okul öncesi öğretmeni için İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan pek çok kurumun bünyesinde kendine yer edinebilirsin. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışma imkânı bulabileceğin bu meslekteki koşullar hakkında bilgi almak üzere İstanbul Avrupa Yakası okul öncesi öğretmeni arayanlara dilediğin zaman kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmeni olmak için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmak için bir takım eğitim süreçlerini tamamlamış olman gerekir. Öncelikle üniversitelerin dört yıllık eğitim veren okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olman beklenir. Ayrıca meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olanlar da gerekli olan eğitimleri tamamlayarak bu alanda görev yapabilir. Bu doğrultuda yayınlanan iş ilanları arasından sana uygun olanlarına başvuru yaparak meslekte yer edinebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmenlerinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Çeşitli eğitim kurumlarında okul öncesi öğretmeni olarak çalışanların belirli bir takım görev ve sorumlulukları bulunur. İlköğretim çağından küçük olan çocuklar için duygusal, sosyal ve zeka yönünden gelişimlerini destekleyen eğitim programı hazırlayarak onları okul sürecine adapte ederler. Okul öncesi öğretmeninin aynı zamanda çocuklara öz bakım gibi temel eğitimleri de öğretmesi istenir. Okul öncesi öğretmenliği iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası için yayınlananlarına ulaşarak görev tanımları hakkında daha detaylı fikir edinebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda görev yapan okul öncesi öğretmeninin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmayı düşünüyorsan bir takım özelliklere sahip olman istenir. Öğrencilerine karşı sabırlı ve hoşgörülü davranması beklenen okul öncesi öğretmeninin kuvvetli iletişim becerilerine sahip olması gerekir. Gözlem yeteneğinin gelişmiş olması beklenirken çocuklarla da iyi anlaşması istenir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmeni olarak yarı zamanlı çalışma imkânı bulunur mu?

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan anaokullarında, kreşlerde veya gündüz bakımevlerinde yarı zamanlı şekilde okul öncesi öğretmeni olarak çalışmaya başlayabilirsin. Part time yani yarı zamanlı çalışma biçimine sahip olan kurumlar senden belirli günlerde veya belirli saatlerde görev yapmanı ister. Sahip olduğun nitelikler ve beceriler doğrultusunda bu kurumlarda çalışmak üzere, kariyer.net’te ilanlar yayınlayan firmalara iş başvurunu gerçekleştirebilirsin.