50

İstanbul(Avr.) Okul Öncesi Öğretmeni İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Okul Öncesi Öğretmeni cancel
İstanbul(Avr.) cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İstanbul Avrupa Yakası Okul Öncesi Öğretmeni İş İlanları

Türkiye’nin en önemli şehirleri arasında yer alan İstanbul, ekonomik ve kültürel anlamda mühim bir yer edinmiş durumdadır. Kent, sağladığı iş imkânları doğrultusunda da pek çok insan tarafından tercih edilir. Turizm ve hizmet sektörlerinin de büyük gelişim gösterdiği bu büyükşehirde eğitim sektörü de oldukça ileri seviyededir. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan çok sayıda eğitim kurumunda okul öncesi öğretmeni olarak çalışabilecek adaylar aranır. Burada yer alan okullarda, eğitimlerinin uygunluğu doğrultusunda okul öncesi öğretmeni olarak çalışma olanağı bulabilir ve kariyerini geliştirebilirsin. İstanbul Avrupa okul öncesi öğretmenliği iş ilanlarıaraştırarak ilgili alanda eleman arayan firmaların ilanlarına ulaşabilir, başvurularını tamamlayabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Okul Öncesi Öğretmenleri için İş Olanakları Nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası, geniş yüz ölçümü ve kalabalık nüfusu ile pek çok insana istihdam sağlar. Bu doğrultuda İstanbul’da çok sayıda eğitim merkezi de bulunur. İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmeni olarak görev alabileceğin kurumlar arasında; 

  • Gündüz bakım evleri,
  • Kreşler,
  • Kolejler,
  • Anaokulları gibi alanlar gelir.

İstanbul Avrupa Yakası okul öncesi iş ilanlarına ulaşarak, çalışma imkânı bulabileceğin farklı yerler hakkında fikir edinebilirsin. Okul öncesi çağda bulunan öğrencileri okula hazırlayan ve gelişimlerini destekleyen aktiviteler üreten okul öncesi öğretmeninin oldukça geniş bir çalışma alanı bulunur. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olduysan ve kariyer.net’te yayınlanan ilgili ilanlarda belirtilen kriterlere uyum gösterdiğini düşünüyorsan başvurularını tamamlayarak bu alanda çalışma olanağı bulabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Görev Yapan Okul Öncesi Öğretmenlerinin Çalışma Koşulları ve Ortamı Nasıldır?

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki pek çok farklı semtte bulunan kreş, özel anaokulu veya kolejlerde çalışma olanağı bulan okul öncesi öğretmenlerinin çalışma koşulları ve ortamı bağlı olduğu firma doğrultusunda farklılık gösterebilir. Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmayı düşünenlerin çalışma ortamı kapalı alanda bulunan sınıflardan oluşur. Diğer ekip arkadaşları ile birlikte uyum içinde çalışması beklenir. Okul öncesi çağda olan öğrencileri ve velileri ile sürekli olarak iletişim hâlinde bulunan okul öncesi öğretmeni için İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan pek çok kurumun bünyesinde kendine yer edinebilirsin. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışma imkânı bulabileceğin bu meslekteki koşullar hakkında bilgi almak üzere İstanbul Avrupa Yakası okul öncesi öğretmeni arayanlara dilediğin zaman kariyer.net’ten ulaşabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmeni olmak için hangi eğitim ve belgeler gerekir?

Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmak için bir takım eğitim süreçlerini tamamlamış olman gerekir. Öncelikle üniversitelerin dört yıllık eğitim veren okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olman beklenir. Ayrıca meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olanlar da gerekli olan eğitimleri tamamlayarak bu alanda görev yapabilir. Bu doğrultuda yayınlanan iş ilanları arasından sana uygun olanlarına başvuru yaparak meslekte yer edinebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmenlerinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Çeşitli eğitim kurumlarında okul öncesi öğretmeni olarak çalışanların belirli bir takım görev ve sorumlulukları bulunur. İlköğretim çağından küçük olan çocuklar için duygusal, sosyal ve zeka yönünden gelişimlerini destekleyen eğitim programı hazırlayarak onları okul sürecine adapte ederler. Okul öncesi öğretmeninin aynı zamanda çocuklara öz bakım gibi temel eğitimleri de öğretmesi istenir. Okul öncesi öğretmenliği iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası için yayınlananlarına ulaşarak görev tanımları hakkında daha detaylı fikir edinebilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası’nda görev yapan okul öncesi öğretmeninin sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Okul öncesi öğretmeni olarak çalışmayı düşünüyorsan bir takım özelliklere sahip olman istenir. Öğrencilerine karşı sabırlı ve hoşgörülü davranması beklenen okul öncesi öğretmeninin kuvvetli iletişim becerilerine sahip olması gerekir. Gözlem yeteneğinin gelişmiş olması beklenirken çocuklarla da iyi anlaşması istenir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda okul öncesi öğretmeni olarak yarı zamanlı çalışma imkânı bulunur mu?

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan anaokullarında, kreşlerde veya gündüz bakımevlerinde yarı zamanlı şekilde okul öncesi öğretmeni olarak çalışmaya başlayabilirsin. Part time yani yarı zamanlı çalışma biçimine sahip olan kurumlar senden belirli günlerde veya belirli saatlerde görev yapmanı ister. Sahip olduğun nitelikler ve beceriler doğrultusunda bu kurumlarda çalışmak üzere, kariyer.net’te ilanlar yayınlayan firmalara iş başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul (Avr.)'da okul öncesi öğretmenlerinin çalışma ortamı nasıldır?

Her açıdan sergilediği zenginliği eğitim dünyasına da yansıtan İstanbul Avrupa Yakası, eğitim kurumlarında geniş bir konsept yelpazesi sergiler. Okul öncesi öğretmeni olarak çalışabileceğin eğitim merkezleri arasında okul öncesi, ilköğretim veya lise seviyesine kadar eğitim veren kolejlere rastlayabilirsin. Bu bağlamda adım attığın çalışma ortamı, büyük ölçekli kompleks eğitim merkezlerinde çok yönlü çalışmalar yapmayı gerektirir. Öte yandan erişmek istediğin birçok sosyal imkana eğitim merkezi içerisinde sahip olabilirsin. Kreş, anasınıfı formunda hizmet sunan merkezler, küçük ölçekli yapılar ile sosyal alanlara sahip çok olanaklı alanlar olarak ikiye ayrılır. Kariyer.net ilan listelerini inceleyerek ayrıca oyun aktiviteleriyle dolu çocuk eğlence merkezlerine başvuru yaparak eğlenceli çalışma ortamlarına adım atabilirsin.

İstanbul (Avr.)'da kimler okul öncesi öğretmeni olabilir?

İstanbul’da okul öncesi öğretmeni olabilmek için senden istenen eğitim koşulları, kuruluşlar arasında farklılık gösterir. Minimal düzeyde lisans diploması isteyen kuruluşlarda okul öncesi öğretmeni olabilmek için 4 yıllık ev ekonomisi, çocuk gelişimi, okulöncesi öğretmenliği ve anaokulu öğretmenliği bölümlerinden birinde eğitim görmüş ve diploma almaya hak kazanmış olman gerekir. Beraberinde istenen diğer koşulu, yine kuruluşlar arasında değişkenlik göstermek üzere Pedagojik Formasyon sürecini tamamlamış olduğuna dair belge ile erkek öğretmenler için askerlik belgesi oluşturur. Öte yandan ön lisans, meslek yüksek okulu ve meslek lisesi eğitim diplomasına sahip adaylar ile üniversite öğrencisi adaylara fırsat sunan kuruluş ilanlarına da rastlayabilirsin.

İstanbul (Avr.)'da okul öncesi öğretmenlerinde aranan kriterler nelerdir?

İstanbul Avrupa Yakası’nın çeşitli düzeyler, dallar ve konseptlerle hizmet sunan okul öncesi eğitim merkezleri, öğretmen adaylarından farklı mesleki taleplerde bulunabilirler. Yabancı dil bilgisi, gerekli bilgisayar programlarında hakimiyet, akıllı eğitim teknolojilerini kullanım bilgisi gibi mesleki kriterlerle karşılaşabilirsin. Deneyimsiz adayların öğrenmeye açık kişilikte olması büyük önem taşırken; deneyimli adaylar belirli bir yıl süresinde tecrübe kriteri ile karşılaşabilir. Öğrenciler üzerinde etki kurabilmek ve doğru örnek olabilmek adına bireysel bakım ve hijyen kuralarına özenli olmak, takım çalışmasına uyum sağlamak ve güçlü iletişim sahibi olmak, mülakat sürecini önemli kriterleri olarak öne çıkar. Anlatım yeteneği, yaratıcılık ve yenilikçilik de yine önemli kriterler arasında gelir.

İstanbul (Avr.)'da okul öncesi öğretmenleri için part-time işler var mı?

İstanbul Avrupa Yakası’nda sunulan okul öncesi öğretmenliği iş fırsatları, tam ve yarı zamanlı çalışmak isteyen öğretmen adayları ile stajyer adaylara eşit imkanlar sunar. Kariyer.net İstanbul Avrupa Yakası okul öncesi öğretmenliği iş ilanları arasında yapacağın incelemelerle uygun olduğun günlerde çalışabileceğin iş fırsatları yakalayabilirsin. Öte yandan Kariyer.net’te ilan veren bazı kuruluşların tam zamanlı belirteci altında yayınladıkları ilanların haftanın belirli günleri veya saatlerini kapsadığı gözlemlenir. Bu noktada tam zamanlı ilanlar arasından yapacağın seçimler de çalışmak için uygun olduğun gün veya saatlerle örtüşebilir. Bu bağlamda ideal fırsatına erişebilmek adına part-time iş ilanları kadar tam zamanlı iş ilanlarını da incelemen önerilir.

notifications İş Alarmı kur