8

İstanbul(Avr.) Radyoloji Teknikeri İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
İstanbul Avrupa Yakası Radyoloji Teknikeri İş İlanları

İstanbul, son derece gelişmiş bir şehirdir. Yaşam standartları yüksek olan ve her alanda son derece gelişmiş ve gelişime açık olan şehirde sağlık hizmetleri de büyük önem taşır. Bu alanda sıklıkla istihdam sağlanarak gelişime açık bir tutum izlenir. Bu sektörde radyoloji teknikerlerine de ihtiyaç duyulur. Şehir içerisinde, İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikeri iş ilanları sıklıkla yayınlanır. Gelişen sağlık teknolojileri sonrası röntgen, MR, ultrason, bilgisayarlı tomografi gibi hizmetler de yaygınlaşmıştır. Bu hizmetleri sağlık sektörü içerisinde radyoloji teknikerleri verir. Radyoloji teknikeri olabilmek için, üniversitelerin radyoloji bölümünden mezun olmak gerekir. Sen de bu mesleğe uyumlu olduğunu düşünüyorsan ve bu alanda aktif olarak çalışmak istiyorsan, en güncel İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikeri iş ilanları alternatiflerine başvurabilirsin. 

İstanbul Avrupa Yakası Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar?

Doktorlar tarafından şüpheli durumlarda ya da teşhis koymadan önce ihtiyaç duyulan bazı işlemler bulunur. Bu işlemler radyoloji teknikerleri tarafından gerçekleştirilir. Bu sebeple İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikeri arayanlar tarafından belirlenen bazı görev tanımları ve sorumlulukları bulunur.

  • Röntgeni çekilecek hastanın hazırlanma sürecinde yardımcı olmak ve hastanın doğru pozisyonda konumlandığından emin olmak
  • Röntgen çekilecek olan makineyi hazırlamak ve doğru bir şekilde filmi çekmek 
  • Çekilen filmlerin banyosunu yaptırmak ya da çekilen görüntülerin düzgün bir şekilde kaydedilmesini sağlamak 
  • Bu alanda çekilen filmlerin ve görüntülerin dosyalama işlemlerini gerçekleştirmek 
  • Farklı bölümlerle irtibat hâlinde kalmak ve işbirliği yapmak 
  • Kaydedilen görüntülerin ve filmlerin yetkili birimlere teslimini gerçekleştirmek 
  • Arşivleme işlemlerini gerçekleştirmek ve düzenli bir çalışma ortamı kurmak

İstanbul Avrupa Yakası Radyoloji Teknikeri Olmak İçin Hangi Eğitim ve Belgelere Sahip Olmak Gerekir?

Radyoloji teknikeri olabilmek için üniversitelerin ilgili bölümlerinden eğitim almak gerekir. Tekniker olabilmek için muhakkak lisans derecesinde eğitim almak gerekliliği bulunur. 4 yıllık eğitim verilen Radyoloji bölümünden mezun olduktan sonra bu alanda yayınlanan iş ilanlarını incelemeye almak gereklidir. Ayrıca bu alanda alınabilecek ek eğitimlerle yükselmek ve meslekte ilerleme kaydetmek de mümkündür. Yayınlanmış olan İstanbul Avrupa Yakası iş ilanları bay ve bayan adayların gerekli eğitimleri almaları koşuluyla yapılacak başvurulara açıktır. Sen de bu alanda en az 4 yıllık lisans eğitimi gördüysen radyoloji teknikeri iş ilanlarını inceleyebilirsin. Gerekli incelemeleri yapmış olduğun ilanlar arasından, belirtilen koşullarını kendine en uyumlu bulduğun firmaya ait ilana başvuruda bulunabilirsin.

İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikeri iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

İstanbul radyoloji teknikeri iş ilanlarına başvuruda bulunmak için kariyer.net’ten faydalanabilirsin. Yayınlanmış olan en güncel ilanlara ve aktif alım yapan firmaların ilanlarına buradan erişim sağlaman mümkündür. En yeni ilanlardan haberdar olmak için alarm kurma seçeneğinin bulunması ayrıca bir avantajdır. Çalışma türüne bağlı olarak ya da özel veya kamuya bağlı çalışma isteğine göre kendine en uyumlu ilanlara buradan başvurabilirsin. 

İstanbul Anadolu Yakası radyoloji teknikeri ihtiyacı bulunur mu?

Sağlık sektörünün genişlemesine, gelişim göstermesine ve şehirdeki nüfus yoğunluğuna bağlı olarak hem devlet bünyesinde hem de özel sektörde radyoloji teknikerlerine sıklıkla ihtiyaç duyulur. Herhangi bir hastalığın tespiti noktasında son derece önemli olan röntgen ve filmlerin çekilmesini sağlayan radyoloji teknikerleri, bu sebeple İstanbul Avrupa Yakası içerisinde oldukça sık bir şekilde istihdam edilir. 

İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikeri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Radyoloji teknikeri olarak istihdam edilebilmek için öncelikle gerekli eğitimleri almak gerekir. Üniversitelerin Radyoloji bölümünden eğitim alınması, etkili iletişim becerileri bulunması, vardiyalı çalışma sistemine uyumluluk ve pratiklik bu alanda çalışan alımı yapılırken dikkat edilen kriterlerdir. Bunun yanı sıra başvuruda bulunanlar arasında alana dair deneyimi olan adayların daha öncelikli tutulduğu da görülür. Bazı işverenler tarafından tecrübe de önemli bir kriter olarak belirlenir. 

İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikerliği freelance çalışma seçeneği bulunur mu?

Radyoloji teknikerliği freelance çalışmaya uyumlu bir meslek değildir. Direkt olarak hastayla ve makineyle bağlantı kurmayı gerektiren bu meslekte uzaktan çalışma seçeneği bulunmaz. Bu sebeple İstanbul Avrupa Yakası radyoloji teknikeri iş ilanları bayan veya bay, freelance çalışmak isteyen hiçbir aday için uyumlu değildir. Bu alanda genellikle tam zamanlı ve vardiyalı çalışma seçeneklerine rastlanır. 

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul(Avr.)'da radyoloji teknikeri ne iş yapar?

İstanbul Avrupa Yakasında radyoloji teknikerleri hastanelerde veya sağlık kuruluşlarında çalışan meslek elemanlarıdır. Radyoloji uzmanlarının yanında destek olarak görev alırlar. Kurumlarda bulunun röntgen cihazlarını, manyetik rezonans görüntüleme ve bilgisayarlı tomografi gibi X ışınları ile tanı ve tedavi de kullanılan görüntüleme cihazlarını kullanan ve bunlardan sorumlu kişiler radyoloji teknikeridir. Sen de bu meslekte görev almak istersen başlıca yapacağın iş ve işlemler bunlardır.

İstanbul(Avr.)'da radyoloji teknikeri çalışma saatleri nasıldır?

İstanbul Avrup'da radyoloji teknikerleri yoğun X ışınları ile çalışan bir meslek grubudur. Bu nedenle çalışma süreleri kanun ve yönetmeliklerle düzenlenir. Radyoloji teknikerliği mesleğini icra ettiğinde normal çalışma süresinden daha az bir çalışma süren olur. Bu süre günde 7 saat olmak üzere haftada 35 saattir. Bu kanuni süreyi aşmamak kaydı ile çalışma süren vardiya şeklinde düzenlenebilir. Bununla birlikte bu mesai saatti dışında başka bir çalışma, şef nöbeti, acil nöbeti veya branş nöbeti adı altında başka bir çalışma programı düzenlenemez.

İstanbul(Avr.)'da radyoloji teknikeri dozimetreyi nasıl kullanmalıdır?

Dozimetre diğer adı ile doz ölçer, radyasyon cihazları ile çalışan bireylerin maruz kaldığı radyasyon miktarını belirlenmesi için kullanılan bir cihazdır. İstanbul Avrupa’da radyoloji teknikeri olarak görev almak istersen iş güvenliği kanunlarına uygun olarak düzenli aralıklarla doz ölçümünü yapman gerekir. Bu sayede daha yüksek doz aşımına maruz kalmaman sağlanır. Farklı modelleri bulunan dozimetrelerin kullanımı farklılık gösterebilir. Pratik olarak yaka kısmına asabileceğin modellerde mevcuttur.

İstanbul(Avr.)'da radyoloji teknikeri nasıl olunur?

İstanbul Avrupa’da radyoloji teknikeri olarak görev almak istersen sağlık hizmetleri meslek yüksek okullarının iki yıllık eğitim veren ön lisans radyoloji programından mezun olman gerekir. Programı tamamladıktan sonra radyoloji teknikeri unvanına sahip olursun. Kamu ya da özel hastanelerde çalışma imkânın bulunur. Tanı için doğru sonucun alınması için cihazların doğru kullanılması gerekir. El ve göz koordinasyonun gelişmiş, hasta ve yakını iletişiminde başarılı, sorumluluk sahibi, ekip çalışmasına yatkın isen bu mesleği tercih edebilirsin.

notifications İş Alarmı kur